Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Gdzie są relacje z Pamiątki w Dziejach Apostolskich?  (Przeczytany 2062 razy)

Offline Roszada

Odp: Gdzie są relacje z Pamiątki w Dziejach Apostolskich?
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Marzec, 2022, 22:39 »
Cytuj
na Wielkanoc (...) odbywa się święcone jajka kiełbaski w koszyczkach

Ignorant nawet nie wie, że to się nie odbywa w święta, tylko w sobotę.
Ignorant nie wie, że to nie jest obowiązkowe, bo sobota nawet nie jest obowiązkowa co do pójścia do kościoła.
 :)


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Gdzie są relacje z Pamiątki w Dziejach Apostolskich?
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Marzec, 2022, 07:20 »
Ignorant nawet nie wie, że to się nie odbywa w święta, tylko w sobotę.
Ignorant nie wie, że to nie jest obowiązkowe, bo sobota nawet nie jest obowiązkowa co do pójścia do kościoła.
 :)
Tak piszę tutaj w tym wątku bo myślę że wielu szczególnie młodszych byłych świadków którzy nie zetknęli się z religią katolicką mogą myśleć że ten wątek powinien być w dziale Biblia a w ogóle dział biblia powinien być ale na wesoło to już jest jako oddzielny wątek i jest ku temu wiele powodów ale okej ale żeby była jasność jakie to ma znaczenie Dlaczego świadkowie mają swoje jasełka skoro to są jedne z wielu jasełek w okresie wiosennym a ich źródło nie leży w Biblii tylko w zwyczajnym odradzaniu się życia na wiosnę a ideologia wyjścia narodu w tym właśnie czasie .

Jak mamy zdrowe podejście że są to jakieś zabobony gusła jasełka śpiewy hufy religijne stroje z koszyczkami występy i kropidłem pójdziesz podawanie sobie talerzyka z chlebem i kielicha z winem lub koszyczek jajeczka kiełbaska chlebek jajeczka To fajnie no bo każdy ma prawo obchodzić folklor regionalny czy mniej bardziej tradycyjny ze swojego miejsca gdzie żyje pod warunkiem że robi to bez spiny i na luzie.

Natomiast próba poważnej weryfikacji Przyczyn tego zjawiska doprowadzi do tego że się Niektórzy będą napinać A po co do tego uważam że luźno traktować nas że ten temat Aczkolwiek ciekawy bardzo jak działa zbiorowa hipnoza.


Taaaaak jaki o ważne czas

Triduum Paschalne.....
Czy ktoś kojarzy Co to znaczy A to znaczy 3 dni Triduum to z łaciny języka śmiesznego prymitywnego zagarnięte go przez kościół rzymskokatolicki jako swój wtedy sławną w średniowieczu łaciną od regionu Lacja we Włoszech...
Dla ciekawskich są kibice Lazio Rzym to stąd.... więc niestety jakiś szczególny język Tylko dialekt jeden z wielu w tamtym regionie w średniowieczu pewnie znasz Kaszubski czy łemkowski czy Śląski.

 a Paschalne czyli Pesach.... przejście to dowiedziałem się dopiero bedac słucham Boga Jehowy ale gdyby spytać przeciętnego katolika Co oznacza zwrot Triduum Paschalne to 90% prosi o powtórzenie pytania bo kojarzę to z Świętami Wielkiej Nocy po prostu jaka to wspaniała religia katolicka No ale jak się używa łaciny 21 wieku zamiast mówić normalnie i sukienek w czasie obrzędów różnych kolorów No to co zrobić.

Tak  prosty parafianin jest w ciemnej dezinformacji więc truka się nadal łaciną w kościele wiele określeń To i tak dobrze że całe msze nie są po łacinie jak w latach siedemdziesiątych jeszcze w Polsce co wiem od rodziców katolików.


Każdy katolik pamiętający lata 80 a tym bardziej jako katolik udzielający się na innym religijnym forum ale jednak wie Pan że w sobotę tak zwaną Wielką Sobotę lub wielkanocną masowo zmierzali wszyscy w latach 80 za papieża Jana Pawła II w tym ja i Wszyscy moi znajomi bo 96% to ochrzczeni byli i gdzieś chyba katolicy No nie ma że dziś trochę mniej więc sobotni zwyczaj wielkanocny jest bardziej w Polsce rozpowszechnione i znanej niż jakaś pamiątka śmierci Jezusa Świadków Jehowy.

W praktyce wysyłało się dziecko lub przyszła mama z dzieckiem Rzadko widać było mężczyzn przy tym masowym tak zwanym święceniu w kościele to tak widzę tytułem przybliżenia bo oni którzy żyjąc w kraju katolickim nie wiedzą jak to się odbywa albo odbywało bo dziś nie wiem bo nie uczęszczają od około roku 90 nie praktykuje tego rodzaju zabobonów religii rzymskokatolickiej.

A tak na marginesie Nie rozumiem hipokryzji katolików krytykujących świadków i to pisanie Z wyższością katolika na tym forum że świadkowie Są w szambie No ale chyba to szambo u świadków to gdzieś po kostki a w kościele i historia kościoła to co najmniej po szyję No ale to chyba wszyscy wiedzą na tym forum .
A dla tych którzy się gubią Polecam film Kler bo o świadkach jest dużo więc nic nie muszę polecać.

Lubię jak ktoś ujawnia demaskuje pokazuje w innym ciekawszym świetle praktyki strażnice Ale trochę słabo to wygląda w ustach praktykującego wierzącego katolika. A już na pewno nie jest obiektywne.
Chodź wkład w obnażanie praktyk strażnicy strażnicy jak najbardziej cenie No ale ten brak aktywności i bronienie udawanie że kościół to coś dobrego No też jest tak samo fajne jak despotyczne ciało kierownicze.
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2022, 07:37 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Roszada

Odp: Gdzie są relacje z Pamiątki w Dziejach Apostolskich?
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Marzec, 2022, 08:11 »
Nikt tu nie pisał o KK aż się pojawił gościu, co ma fobię na punkcie KK. Tak jak ŚJ na punkcie Jehowy i 1914.
Nikt nawet nie wymieniał KK!
Jeszcze trochę a wywalę jego posty za trolowanie i pisanie nie na temat.

Pisano tu o pierwotnym chrześcijaństwie wieków I-II (NT, Didache, Ignacy, Justyn, Pliniusz).
Pisano też o związkach ŚJ z Pamiątką.

Malkontent uważa zapewne, że KK powstał w IV wieku, jak uczył jako "sługa Boga Jehowy", jak pisze.
My tu zaś poruszamy sprawy wieków I-II.


Offline Gostek

Odp: Gdzie są relacje z Pamiątki w Dziejach Apostolskich?
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Marzec, 2022, 11:03 »
Nie jestem specjalistą, ale w sumie nie trzeba nim być, żeby wiedzieć, że to co świadkowie nazywają pamiątką to jest zwykła wieczerza (wspólne łamanie chleba czyli wspólny posiłek) która z czasem nabrała rytualnego charakteru.



A właśnie, że nie jest to zwykła wieczerza, bo napisałeś, że jest tam, wspólne łamanie chleba, czyli wspólny posiłek.
 Od ponad 30 lat byłem zapraszany na tę uroczystość i nigdy tam nic nie zjadłem i nie wypiłem, no może w ubiegłym roku,  na Zoomie, po za ekranem przechyliłem kieliszek i wypiłem do dna.. 😉
W tym roku jednak nie zamierzam brać udziału w tej parodii pamiątki.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Gdzie są relacje z Pamiątki w Dziejach Apostolskich?
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Marzec, 2022, 11:14 »
Nie jestem specjalistą, ale w sumie nie trzeba nim być, żeby wiedzieć, że to co świadkowie nazywają pamiątką to jest zwykła wieczerza (wspólne łamanie chleba czyli wspólny posiłek) która z czasem nabrała rytualnego charakteru.



A właśnie, że nie jest to zwykła wieczerza, bo napisałeś, że jest tam, wspólne łamanie chleba, czyli wspólny posiłek.
 Od ponad 30 lat byłem zapraszany na tę uroczystość i nigdy tam nic nie zjadłem i nie wypiłem, no może w ubiegłym roku,  na Zoomie, po za ekranem przechyliłem kieliszek i wypiłem do dna.. 😉
W tym roku jednak nie zamierzam brać udziału w tej parodii pamiątki.

Dokładnie dziabnąć chleba dziabnąć wina u świadków można no w kościele niestety jedno i drugie ma tylko ksiądz tak sobie jakoś ustalili panowie w kolorowych sukienkach którzy się nazywają księciami Przepraszam księdzami.

No i trochę dystansu bo sam bo to wylewa się na strażnicę a kościół katolicki jest dużo bardziej śmieszny instytucją chociaż w sumie chyba wszystko jedno jedno i drugie oparte na wierze i dogmatach
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Gwałcidusza

Odp: Gdzie są relacje z Pamiątki w Dziejach Apostolskich?
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Marzec, 2022, 12:19 »
Religia ŚJ jest młoda. Nie istniała przez prawie 2000 lat istnienie chrześcijaństwa. Toteż nie niesie ze sobą tradycji strojów i obrzędów z poprzednich wieków. Nie istniała w czasach kiedy nie było telewizji i gazet, czyli kiedy  liczył się prosty przekaz publiczny w postaci kapliczek czy obrazów wśród ludzi którzy nie umieli czytać. Nie istniała w czasach kiedy międzynarodowym językiem była łacina a nie angielski. Dlatego gardzi wszystkim co pochodzi z tamtych wieków.

Jedną z głupot powtarzanych przez byłych i obecnych śJ jest stwierdzenie że Kościół katolicki nazywając swoich wiernych parafianami nazywa ich ciemnotą bo tak podobno podają słowniki. Nic bardziej mylnego!!! "Parafia" to z greki "parachia" czyli okręg lub obwód terytorialny. Potem słowo to przeszło do łaciny mając takie samo znaczenie, czyli jakiegoś terytorium. A razem z łaciną w czasach kiedy była ona językiem międzynarodowym przeszło to słowo do prawa i administracji. Bo łacina nadal świetnie funkcjonuje w prawie, medycynie, czy świcie uczelni wyższych. Była przecież fundamentem postępu Europy. Dlatego z czasem słowo parafia zaczęło oznaczać pewne terytorium w administracji państwowej. Ale nie tylko tam. Również w kościele. Dlatego biskup parafii, czyli z geki episkopos parachio to po polsku dosłownie nadzorca okręgu. Kiedy Kościół zaczął nazywać wiernych parafianami to miał na myśli wszystkich wiernych w swoim okręgu wokół kościoła który zazwyczaj był w mieście. A nie nazywał wiernych ciemnotą!!! Natomiast to że zazwyczaj ludzie z miasta byli bardziej wykształceni niż ze wsi to już inna para kaloszy którą zauważył świat świecki. I parafianie z państwowego okręgu administracyjnego byli mniej wykształceni niż mieszczanie z centru życia społecznego.

I niby ci Świadkowie Jehowy tacy mądrzy a tego nie wiedzą. Niby tacy sprawiedliwi a tak nieuczciwie oskarżają. Niby tak edukują, a jednak czynią ludzi niedouczonymi nawet jak ci opuszczą ich szeregi. Dlatego niektórzy ex niesłusznie nadal oskarżają innych.


Offline blossom

Odp: Gdzie są relacje z Pamiątki w Dziejach Apostolskich?
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Marzec, 2022, 13:46 »
Dokładnie dziabnąć chleba dziabnąć wina u świadków można no w kościele niestety jedno i drugie ma tylko ksiądz tak sobie jakoś ustalili panowie w kolorowych sukienkach którzy się nazywają księciami Przepraszam księdzami.

No i trochę dystansu bo sam bo to wylewa się na strażnicę a kościół katolicki jest dużo bardziej śmieszny instytucją chociaż w sumie chyba wszystko jedno jedno i drugie oparte na wierze i dogmatach

Jak masz taką ochotę sobie dziabnąć i wina i chleba to polecam inne wyznania chrześcijańskie np zielonoświątkowcy albo baptyści spożywają chleb i wino podczas wieczerzy pańskiej.
A jakby się naprawdę posiadało wiedzę na temat praktyk, dogmatów i podstaw wiary różnych religii to by się wiedziało, że KK i ŚJ są najbardziej do siebie podobne ze wszystkich ;) Tylko pod względem liberalności KK wygrywa i mimo różnych zawirowań mam do niego większe zaufanie, bo przynajmniej się uczy na błędach i potrafi do nich przyznać.
Tylko jak mam się po Tobie spodziewać merytorycznej wiedzy skoro informacje czerpiesz z filmów typu Kler? To nawet już zabawne nie jest, że się na to powołujesz...


Offline Turbulent_Business

Odp: Gdzie są relacje z Pamiątki w Dziejach Apostolskich?
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Marzec, 2022, 13:50 »
Jedną z głupot powtarzanych przez byłych i obecnych śJ jest stwierdzenie że Kościół katolicki nazywając swoich wiernych parafianami nazywa ich ciemnotą bo tak podobno podają słowniki.

Jednoczesnie 95% z nich nie wie, ze tajny podrecznik dla starszych nazywa sie "pascie TRZODE". Tak wiec, nawet gdyby slowo parafianie mialo znaczenie jakie im swiadki przypisuja, sami nie sa wcale lepsi przyrownujac wiernych do trzody...
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2022, 13:52 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Odp: Gdzie są relacje z Pamiątki w Dziejach Apostolskich?
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Marzec, 2022, 13:53 »
Jednoczesnie 95% z nich nie wie, ze tajny podrecznik dla starszych nazywa sie "pascie TRZODE". Tak wiec, nawet gdyby slowo parafianie mialo znaczenie jakie im swiadki przypisuja, sami nie sa wcale lepsi porownujac wiernych do trzody...
A jeszcze w latach 30. XX wieku klasę drugich owiec nazywano "bydłem":

   „Mnóstwo bydła przedstawia bogactwo organizacji Bożej. Bóg stworzył bydło, zwierzynę i płazy i dał człowiekowi panowanie nad niemi; dlatego wyraz »bydło« Jeruzalemu wygląda przenośnie przedstawiać tych, którzy są ostatecznie przyprowadzeni do organizacji Bożej na ziemi i którzy znajdują się pod kierownictwem »Pomazańca«, jak naprzykład określona przez Jezusa Chrystusa klasa »owiec« (Ew. Mateusza 25: 31-40)” (Strażnica 15.10 1933 s. 308 [ang. 15.08 1933 s. 244]).

   „»Mnóstwo ... bydła« może przeto dobrze obrazować ludzi, których pomazana klasa poznaczy na czołach i którzy będą przeprowadzeni przez »ucisk«, oraz którzy później wejdą na »drogę«. Ci ludzie określeni są klasą Jonadaba i również jako »miljony obecnie żyjących nigdy nie umrą«” (Strażnica 15.10 1933 s. 308 [ang. 15.08 1933 s. 244]).
   Patrz te same słowa: Preparation 1933 s. 39; ang. Strażnica 01.03 1938 s. 80.


Offline Gwałcidusza

Odp: Gdzie są relacje z Pamiątki w Dziejach Apostolskich?
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Marzec, 2022, 16:12 »
Gdyby rozumować tak jak śJ, to warto by zwrócić uwagę na fakt że słowniki podają iż "wieśniak" to człowiek bez ogłady, prostak, itd. A przecież sama Strażnica w Roczniku z 1997 r. podaje na stronie 239 o swoich głosicielach: "Wieśniacy chodzą od drzwi do drzwi." Czyni tak opisując działalność głoszenia w jednym z krajów.

I co? Czy nie zachowywalibyśmy się tak jak oni gdybyśmy im to wytykali? Skoro oni twierdzą, że Kk nazywa swoich wiernych ciemniakami, to czy tym bardziej nie oni sami?


Offline Roszada

Odp: Gdzie są relacje z Pamiątki w Dziejach Apostolskich?
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Marzec, 2022, 17:13 »
Wracając do Pamiątki, to w roku 1918 zbiegła się ona z zrzuceniem szatana na ziemię:

„(...) istnieją biblijne powody, aby przypuszczać, że w czasie dorocznego obchodu Wieczerzy Pańskiej w dniu 26 marca 1918 roku Szatan Diabeł został zrzucony na ziemię” („Bądź wola Twoja na ziemi” 1964 rozdz. 13, akapit 13).

Nie wiem, czy miał też brać udział w Pamiątce, skoro znalazł się wtedy na ziemi? ;)


Offline Gwałcidusza

Odp: Gdzie są relacje z Pamiątki w Dziejach Apostolskich?
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Marzec, 2022, 18:07 »
Mnie uczono że został zrzucony w 1914 r. Ale numer. Haha.


Offline Roszada

Odp: Gdzie są relacje z Pamiątki w Dziejach Apostolskich?
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Marzec, 2022, 18:17 »
Mnie uczono że został zrzucony w 1914 r. Ale numer. Haha.
Kilka razy zmieniali, a jak wprowadzili tę naukę, to śmieszną argumentację podali o jego pobycie w niebie:

„Pismo Święte i fakta fizyczne zdają się świadczyć, że Szatanowi było dozwolone pozostać w niebie dla pewnego i dobrego celu; to znaczy, Bóg dozwolił, a przeto w rozumnym i dobrym celu” (Strażnica 15.04 1925 s. 117).


Offline Roszada

Odp: Gdzie są relacje z Pamiątki w Dziejach Apostolskich?
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Marzec, 2022, 13:49 »
Pamiątka i "goście"

Zmiany statusu tych „gości”, „zainteresowanych” i zarazem „obserwatorów” dokonano w nowszych edycjach tej samej książki Zorganizowani...:

„Wszystkich innych oddanych Bogu chrześcijan oraz zainteresowanych zachęca się do przybycia na Wieczerzę Pańską w charakterze obserwatorów” (Zorganizowani do spełniania woli Jehowy 2005 s. 76).

„Wszystkich innych oddanych Bogu chrześcijan oraz osoby postronne zachęca się do przybycia na Wieczerzę Pańską w charakterze obserwatorów” (Zorganizowani do spełniania woli Jehowy 2015 s. 66).

„Wszyscy inni oddani Bogu chrześcijanie oraz osoby postronne przychodzą na Wieczerzę Pańską w charakterze obserwatorów” (Zorganizowani do spełniania woli Jehowy 2020 s. 70).


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Gdzie są relacje z Pamiątki w Dziejach Apostolskich?
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Marzec, 2022, 14:30 »
(mtg): współcześnie  >:D