Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: świadkowski rząd światowy  (Przeczytany 1462 razy)

Offline Roszada

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Marzec, 2022, 19:10 »
Skoro mają "obóz świętych", to i pewnie jest obóz niegodziwych:

*** re rozdz. 40 s. 292 ***
Obóz rozbija się poza miastem, toteż „obóz świętych” musi przedstawiać ludzi, którzy na ziemi — a więc poza obrębem niebiańskiego Nowego Jeruzalem — lojalnie popierają rząd Jehowy.



Offline karyma

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Marzec, 2022, 19:44 »
Miałem raczej na myśli coś podobnego do klasyki w niekoniecznie rozbitym obowie. Napis w stylu jaki powiesił na swoim obozie Austriacki Akwarelista


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Marzec, 2022, 21:25 »
(mtg): jak tytuł wątku wskazuje >:D


Offline karyma

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Marzec, 2022, 23:14 »
czy byłoby tak wobec wykluczonych i innych odstępców ?


Każda ciężka praca przynosi korzyść. Przysłów 14:23



Offline Roszada

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Marzec, 2022, 20:09 »
Łaskawcy z Towarzystwa Strażnica, NIE ZABIJĄ, tylko wykluczą...

Dziś przypadkowo trafiłem na bulwersujący tekst, który jest jasny:

Błądzący wprawdzie nie zostanie zabity, jednak wykluczenie go ze społeczności jest przez wszystkich w zborze respektowane” (Strażnica Nr 7, 1964 s. 8).

Tekst ang. na jworgu:

https://wol.jw.org/en/wol/d/r1/lp-e/1963486?q=%22While+the+erring+one+is+not+put+to+death%22&p=par


Offline karyma

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Marzec, 2022, 00:30 »
Jest też możliwość że ŚJ upierali się przy swojej neutralności 90% świadków pozwoliłoby się rządzić 10 % światusom.

Nie byloby to jednak dla świdkóœ zbyt korzystne bo te 10 % nigdy raczej nie ośmieliłoby się prześladować 90%. Nie byłoby wielkiego ucisku więc  nie byłoby armaregonu ?


Offline Roszada

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Marzec, 2022, 08:11 »
Jest też możliwość że ŚJ upierali się przy swojej neutralności 90% świadków pozwoliłoby się rządzić 10 % światusom.
Bardzo wątpliwe te 90% ŚJ.
Jak liczyłem w Polsce chrzty, wzrosty i ubytki od roku 1989, to wyszło mi, że jest 50% ŚJ na 50% exŚJ.


Offline Gwałcidusza

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Marzec, 2022, 09:37 »

Co by było gdyby większość powiedzmy 90 % ludzi zostało świadkami. ŚJ deklarują neutralność polityczną ale w końcu musieliby stworzyć jakąś naukę społeczną.
Tak masz rację. Ja myślę że władza religijna zaczęłaby mianować niezbędną następną władzę. Mieliby na to podstawy biblijne. Bo w Starym Testamencie kapłani namaszczali królów itp. Dziwi mnie tylko że śJ nie widzą tego, iż podobna sytuacja nastąpiła po 313 r. kiedy to cesarz Konstantyn uwierzył i bardzo szybko naród stawał się w całości chrześcijański. Wtedy to zaczęto czerpać wzorce ze ST który opisywał funkcjonowanie państwa Bożego jakim był Izrael.

Dlatego dziwni są ci członkowie ciała kierowniczego ŚJ. Sami czerpią wzorce ze ST gdy tłumaczą, że wprowadzili trzy coroczne kongresy na wzór żydowskich zgromadzeń. Mimo iż pierwsi chrześcijanie takich kongresów nie mieli w NT!!!! A jednocześnie krytykują chrześcijaństwo, które przez wieki namaszczało królów, wzorem z Biblii.