Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: świadkowski rząd światowy  (Przeczytany 1460 razy)

Offline PoProstuJa

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Marzec, 2022, 14:47 »
Ja bym zadała podstawowe pytanie - jaka jest definicja Świadka Jehowy?!
To chyba najważniejsze, gdyż możemy mieć na myśli różne definicje.

Świadkiem może być ktoś, kto wziął chrzest w religii Świadków Jehowy. No ale przecież musi jeszcze głosić, bo inaczej byłby nieczynny. Dodatkowo nie może głosić  tego czego zechce, ale doktryny zgodnej z NAJNOWSZĄ STRAŻNICĄ - czyli z AKTUALNYM ŚWIATŁEM!

A zatem jakby nie patrzeć, to ja wcale nie wiem czy ludzi, którzy umarli np. 1980 roku można nazwać Świadkami... bo mieli odstępcze (jak na dzisiejsze czasy) poglądy?! Ale może odstępstwo nie działa wstecz?!  ;D

Świadkowie Jehowy mogą także być przykładni i nieprzykładni... A wiadomo, że ci co na Zoomie się regularnie nie spotykają, Królestwa Niebieskiego nie odziedziczą...


Offline Technolog

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Marzec, 2022, 17:20 »
Ja bym zadała podstawowe pytanie - jaka jest definicja Świadka Jehowy?!
To chyba najważniejsze, gdyż możemy mieć na myśli różne definicje.

Świadkiem może być ktoś, kto wziął chrzest w religii Świadków Jehowy. No ale przecież musi jeszcze głosić, bo inaczej byłby nieczynny.
Nie musi być ochrzczony, wg definicji z jw.org stosowanej na potrzeby liczenia wiernych wystarczy zaraportować głoszenie. Obecnie wystarczy zdać sprawozdanie w postaci oświadczenia, że "głosiłem" i to wszystko.


Offline PoProstuJa

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Marzec, 2022, 17:36 »
Nie musi być ochrzczony, wg definicji z jw.org stosowanej na potrzeby liczenia wiernych wystarczy zaraportować głoszenie. Obecnie wystarczy zdać sprawozdanie w postaci oświadczenia, że "głosiłem" i to wszystko.

Co innego życie, a co innego naciąganie faktów na potrzeby statystyk.
Znacie kogoś, kto uważa nieochrzczonego głosiciela za pełnoprawnego Świadka Jehowy?


Offline Technolog

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Marzec, 2022, 17:57 »
Co innego życie, a co innego naciąganie faktów na potrzeby statystyk.
Znacie kogoś, kto uważa nieochrzczonego głosiciela za pełnoprawnego Świadka Jehowy?
Jeśli tak, to pełnoprawnym obywatelem Królestwa Ziemskiego jest człowiek ochrzczony, co najmniej nieregularny jeśli chodzi o wkład w gospodarkę. Bo przy stosunku 9/1 to jedynie nieregularność w chodzi w grę, chyba, że chodziliby pukać do drzwi na zmiany od 8-16 jak ten jeden non-jw byłby w pracy, wtedy to i pioniera można zrobić w 5 dni.

Wracając do tematu wątku, to czytałem i oglądałem 1984, oglądałem serial Nowy Wspaniały Świat i z każdego dałoby radę coś wziąć. Najbliżej jednak chyba do 1984. W NWS jest wątek Alf, Bet, Gamm podobnie jak w 1984. Jak to się ma do obecnej nauki? Już teraz mówi się, że w nowym świecie będzie trzeba nadzorować głoszenie i nauczanie zmartwychwstałych, prace porządkowe i być posłusznym przy podziale gruntów. Więc podział w społeczeństwie zostanie taki sam jak dzisiaj jest w społeczności.
W tym temacie polecam też https://www.filmweb.pl/film/Equilibrium-2002-32375
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec, 2022, 18:03 wysłana przez Technolog »


Offline Roszada

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Marzec, 2022, 18:09 »
Znacie kogoś, kto uważa nieochrzczonego głosiciela za pełnoprawnego Świadka Jehowy?
Przecież coroczne sprawozdanie nazywa się:

Sprawozdanie z działalności Świadków Jehowy na całym świecie w roku służbowym

a zawiera w sobie spis głosicieli, niekoniecznie ochrzczonych...

https://www.jw.org/pl/biblioteka/ksi%C4%85%C5%BCki/sprawozdanie-z-dzialalnosci-2020/
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec, 2022, 18:22 wysłana przez Roszada »


Offline Turbulent_Business

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Marzec, 2022, 19:19 »
A zatem jakby nie patrzeć, to ja wcale nie wiem czy ludzi, którzy umarli np. 1980 roku można nazwać Świadkami... bo mieli odstępcze (jak na dzisiejsze czasy) poglądy?! Ale może odstępstwo nie działa wstecz?!  ;D

Strzal w dwudziestke... Gdy wg strażnicy Jezus dokonywał niewidzialnej inspekcji w 1919 to audytowal on zupełnie inna religie...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Marzec, 2022, 19:24 »
Strzal w dwudziestke... Gdy wg strażnicy Jezus dokonywał niewidzialnej inspekcji w 1919 to audytowal on zupełnie inna religie...
Przecie w 1919 r., aż do końca 1928 r. wierzyli w Wielką Piramidę, jako Świadka Wielkiego Jehowy. ;D


Offline Turbulent_Business

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Marzec, 2022, 19:31 »
Głupie i leniwe pytanie. Można mnie zbesztac. Z tą piramidologia to jest to legenda miejska czy mamy publikacje które o tym mówią? Kiedyś próbowałem coś szukać ale nie dogrzebałem się do niczego poważnego. Temat wydawał mi się tak absurdalny ze chyba w pełni wybudzony nie mogę w to uwierzyc:)

EDIT: znalazłem
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec, 2022, 19:35 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Marzec, 2022, 19:36 »
Wspominali w 2000 r. w Strażnicy i w ŚJ - głosiciele... 1995 s. 200, tak z pamięci strzelam.


Offline PoProstuJa

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Marzec, 2022, 20:00 »
Głupie i leniwe pytanie. Można mnie zbesztac. Z tą piramidologia to jest to legenda miejska czy mamy publikacje które o tym mówią? Kiedyś próbowałem coś szukać ale nie dogrzebałem się do niczego poważnego. Temat wydawał mi się tak absurdalny ze chyba w pełni wybudzony nie mogę w to uwierzyc:)

EDIT: znalazłem

A to dobrze, że znalazłeś. Te książki Russella są dostępne w internecie. Pięknie wyrysowana piramida.

A co do inspekcji religii, to myślę, że sam Russell by jej nie poznał gdyby dzisiaj zmartwychwstał i przyszedł na niedzielne zebranie Strażnicy  ;D


Offline Roszada

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Marzec, 2022, 20:06 »
Strzal w dwudziestke... Gdy wg strażnicy Jezus dokonywał niewidzialnej inspekcji w 1919 to audytowal on zupełnie inna religie...
Ja bym na ich miejscu przeniósł tę inspekcję co najmniej na rok 1931, gdy już odrzucili Boże Narodzenie, Wielkanoc, paruzję 1874, czas końca 1799, zmartwychwstanie niewidzialne 1878 itp. :)


Offline Sebastian

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Marzec, 2022, 21:57 »
Ja bym na ich miejscu przeniósł tę inspekcję co najmniej na rok 1931, gdy już odrzucili Boże Narodzenie, Wielkanoc, paruzję 1874, czas końca 1799, zmartwychwstanie niewidzialne 1878 itp. :)
a ja jako księgowy zaprawdę powiadam wam, że duże spółki (takie z wielomilionowymi obrotami) muszą robić audyt rok w rok :)

każdego roku można coś namieszać w zasadach sprawozdawczości księgowej
każdego roku można coś namieszać w nowych światłach

z mojego pkt widzenia, to Jezus musiałby co roku audytować tę religię na nowo, jak zawodowy biegły rewident :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline PoProstuJa

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Marzec, 2022, 18:37 »
z mojego pkt widzenia, to Jezus musiałby co roku audytować tę religię na nowo, jak zawodowy biegły rewident :)

Jasne...
Jezus by przyszedł na audyt, a Świadkowie pogoniliby go z kijem i z logo JW.ORG krzycząc za nim: Precz odstępco!


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Marzec, 2022, 18:54 »
Zaraz po komitecie i po ogłoszeniu o wykluczeniu, do człowieka przychodzili by "pan z gazowni" i "pan z elektrowni"
i odcinali by mu prąd i gaz.


Offline karyma

Odp: świadkowski rząd światowy
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Marzec, 2022, 19:01 »
A po co w ogóle trzymać odstępców obok Ludu Bożego ? Można by zakładać takie specjalne miejsca gdzie będą zachęcani do zapoznania sie z prawdą...

Na bramie takiego miejsca mozna by powiesić jakiś ładny cytat z bibli obiecujący zbawienie.  Tutaj lepiej obeznani mogliby dać stosowne propozycje
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2022, 19:05 wysłana przez karyma »