Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...  (Przeczytany 14761 razy)

Offline Ruben

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #105 dnia: 19 Marzec, 2022, 22:37 »
podobnie jak Stanisław, traktuję tenże "powrót na salę" jak żart primaaprilisowy...

Niestety,  to nie żart…. O TEMPORA, O MORES!  :-X Jak ja to wytrzymam?!  :-\ Będę czytał wywrotowe pisemka na tablecie…..


Offline Sebastian

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #106 dnia: 19 Marzec, 2022, 22:50 »
O TEMPORA, O MORES!  :-X Jak ja to wytrzymam?!  :-\ Będę czytał wywrotowe pisemka na tablecie…..
proszę mi wybaczyć mały off top, ale gdy zobaczyłem ten cytat ("o tempora, o mores"), to przypomniało mi się, jak (w ramach przygotowań do matury) jeden z moich kolegów z klasy odczytał te słowa "po swojemu", wymawiając je: "O tępota! O w mordę!"

nie mam pojęcia, czy kolega sam to wymyślił, czy obejrzał wcześniej na jakimś kabarecie, ale ja usłyszałem te słowa na lekcji języka polskiego, krótko przed maturą...

wracając do tematu, nie jeden świadek Jehowy zapewne "wyrazi swój zachwyt" podobnymi słowami, gdy znowu będzie zmuszony do dreptania na salę królestwa... :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline pawelek1980

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #107 dnia: 20 Marzec, 2022, 06:48 »
Będą musieli siedzieć całe dwie godziny w maskach, koleżanka mojej żony już dzwoniła i mówiła że jest załamana, paliwo drogie 20km do zboru, większość jest tak zadowolona z tych powrotów co ów koleżanka

Wysłane z mojego M2010J19SY przy użyciu Tapatalka



Offline Warszawa wschodnia

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #108 dnia: 20 Marzec, 2022, 08:48 »
Maski już były jako opcja a jak zdejmą od 1 kwietnia ograniczenia to myślę że i na sali łatwiej będzie nie nosić.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #109 dnia: 20 Marzec, 2022, 10:02 »
Ciekawe czy będą wykluczać za brak maseczki?  ;D


Offline pawelek1980

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #110 dnia: 20 Marzec, 2022, 10:08 »
Podobno w zborze w Kołobrzegu ma to być obowiązek jeśli ktoś będzie chciał korzystać z zebrań. Ciekawe jak ktoś podczas zebrania ściągnie maseczkę to czy będą upominać czy wypraszać?

Wysłane z mojego M2010J19SY przy użyciu Tapatalka



Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #111 dnia: 20 Marzec, 2022, 11:02 »
To wracają zebrania czy nie wracają?

I te zbory antyszczepionkowe to się zdążą do czasu tego powrotu rozpaść czy jednak nie?


Offline Technolog

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #112 dnia: 20 Marzec, 2022, 11:12 »
To wracają zebrania czy nie wracają?
I te zbory antyszczepionkowe to się zdążą do czasu tego powrotu rozpaść czy jednak nie?
Wracają, zbory nie rozpadną się, bo nie trzeba być zaszczepionym.

Podobno w zborze w Kołobrzegu ma to być obowiązek jeśli ktoś będzie chciał korzystać z zebrań. Ciekawe jak ktoś podczas zebrania ściągnie maseczkę to czy będą upominać czy wypraszać?
Wysłane z mojego M2010J19SY przy użyciu Tapatalka
To logiczne, że obowiązek skoro stanowi tak obecnie prawo (nie wnikam w zasadność), że w pom. zamkniętych trzeba mieć to będzie taki obowiązek. Jeśli zmieni się to od 1 kwietnia to nie będzie trzeba mieć. I wszystko w temacie.
Co mogą zrobić? Jeśli nadal trzeba będzie mieć maskę i znajdzie się taki delikwent bez to mogą omówić temat z nim osobiście, następnie w potrzebach zboru zrobić przemówienie i go naznaczyć.

List jest bardzo klarownie napisany, że maskę można, ale nie trzeba, chyba, że trzeba bo rząd.
Cytuj
4) Osoby obecne na zebraniach z możliwością osobistego udziału zachęca się do noszenia masek. Uczestnicy programu mogą zdecydować, czy na scenie będą w maskach, czy nie. Oczywiście ich noszenia mogą wymagać przepisy rządowe.

Ale oczywiście lokalni starsi są różni i usilne zachęcanie może być jak nagabywanie, obmawianie za plecami itp. i w potrzebach zboru mimo, że rząd nie będzie tego wymagał będzie jakieś przemówienie. Doskonale wiadomo jak wygląda "zachęcanie" w zborze.
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2022, 11:17 wysłana przez Technolog »


brat_straszny

  • Gość
Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #113 dnia: 21 Marzec, 2022, 16:47 »
Też się obawiam powrotu na salę. W moim zborze jest wiele osób starszych, schorowanych. Niektórzy mieszkają wiele kilometrów od sali królestwa, w innych miejscowościach. Wiele osób odwykło od chodzenia na zebrania, paliwo jest drogie. W moim przypadku czas potrzebny na powrót z pracy, przebranie się i wyruszenie na zebranie będzie musiał zostać jakoś wygospodarowany 'z próżni' bo już tak się przyzwyczaiłem do zebrań na ZOOMie że cenne godziny dopasowały się do tej formy odbierania duchowego pokarmu.

Czy jeśli będę naciskać aby pozostać na ZOOMie (jeśli mój zbór da oczywiście możliwość zebrań hybrydowych) to jak myślicie - czy zostając na ZOOMie i nie powiając się na zebraniach, bardzo zasmucę Jehowę? Moja sytuacja w zborze jest bardzo trudna i obawiam się że jeśli nie będę przychodzić na zebrania osobiście, do Sali Królestwa, to obawiam się że bracia będą mieli o to pretensje. Jak to załatwić w miarę dyplomatycznie? W tygodniu nie ma szans aby godzinowo dopięło mi się zebranie. W niedzielę na rano jeszcze bym się zwlekł z wyra... może będę w Niedziele chodził a na wtorkowe zebrania będę na ZOOMie. Tylko jak to wyjaśnić braciom?


Offline Roszada

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #114 dnia: 21 Marzec, 2022, 17:02 »
Jeśli nie dadzą dwóch opcji, to statystyki polecą w dół. :)

Okaże się, czy znajdą furtkę, by chorym pozwolić na stałe brać udział przez zooma, jak mieli pozwolenia na głoszenie przez 15 min.

*** od rozdz. 8 s. 82 ak. 29 Głosiciele dobrej nowiny ***
Wyjątkiem jest sytuacja, gdy głosiciel ma duże ograniczenia, wynikające między innymi z podeszłego wieku, pobytu w domu opieki bądź choroby czy inwalidztwa, które uniemożliwia mu opuszczanie mieszkania. Ktoś taki może podać w sprawozdaniu każde 15 minut, które poświęcił na dzielenie się dobrą nowiną. Nawet jeśli przeznacza na to tylko kwadrans miesięcznie, powinien go ująć w sprawozdaniu. Dzięki temu będzie zaliczany do grona regularnych głosicieli Królestwa.


Offline hashcat

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #115 dnia: 21 Marzec, 2022, 17:15 »
Też się obawiam powrotu na salę. W moim zborze jest wiele osób starszych, schorowanych. Niektórzy mieszkają wiele kilometrów od sali królestwa, w innych miejscowościach. Wiele osób odwykło od chodzenia na zebrania, paliwo jest drogie. W moim przypadku czas potrzebny na powrót z pracy, przebranie się i wyruszenie na zebranie będzie musiał zostać jakoś wygospodarowany 'z próżni' bo już tak się przyzwyczaiłem do zebrań na ZOOMie że cenne godziny dopasowały się do tej formy odbierania duchowego pokarmu.

Czy jeśli będę naciskać aby pozostać na ZOOMie (jeśli mój zbór da oczywiście możliwość zebrań hybrydowych) to jak myślicie - czy zostając na ZOOMie i nie powiając się na zebraniach, bardzo zasmucę Jehowę? Moja sytuacja w zborze jest bardzo trudna i obawiam się że jeśli nie będę przychodzić na zebrania osobiście, do Sali Królestwa, to obawiam się że bracia będą mieli o to pretensje. Jak to załatwić w miarę dyplomatycznie? W tygodniu nie ma szans aby godzinowo dopięło mi się zebranie. W niedzielę na rano jeszcze bym się zwlekł z wyra... może będę w Niedziele chodził a na wtorkowe zebrania będę na ZOOMie. Tylko jak to wyjaśnić braciom?

Jeżeli będą u Was zebrania hybrydowe i będzie możliwość odbioru przez Zooma, to czemu (zakładając, że to będzie 'kwestia sumienia, którą formę uczestnictwa się wybierze) miałbyś być pod presją, aby chodzić na salę?
 Wspominałeś, że sytuacja u Ciebie w zborze jest 'bardzo trudna' niemniej jednak nie jest to raczej podstawą do podjęcia wobec Ciebie jakichś oficjalnych kroków. A to, że będą mieć pretensje... Cóż, mi się wydaje, że decydując się być nadal być na zebraniach/być w zborze (zamiast dać sobie z tym całkiem spokój), to trzeba probować na miarę możliwości stawiać jakieś zdrowe granice i nie dać sobie całkiem wejść na głowę. Zdaję sobie sprawę, że to może być trudne, ale nie jest chyba niemożliwe.
 Wydaje mi się, że realnym jest osiągnięcie takiego stanu gdzie nie jesteś wykluczony, ale żyjesz sobie w miarę spokojnie nie musząc się tłumaczyć ciągle z czegoś. Ale być może są osoby, które mają inne doświadczenie, więc nie ogłaszam tego oczywiście jako prawdę absolutną. Oczywiście należy dodać tutaj, że takie życie i tak nie będzie w pełni wolne, ale to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć czy warto czy nie.
"I saw the best minds of my generation destroyed by madness"


Offline Technolog

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #116 dnia: 21 Marzec, 2022, 18:09 »
Też się obawiam powrotu na salę.

Nie wiem czy ty pytasz serio jak prawdziwy SJ czy może chcesz się wymiksować z zebrań na dłuższy czas.
List, który był czytany:
Cytuj
5) Tam, gdzie to możliwe, każdy zbór utrzyma w wypadku zebrań opcję wideokonferencji, organizowanej na przykład za pomocą aplikacji Zoom.
6) Należy szanować osobiste decyzje dotyczące (...) tego, czy ktoś będzie fizycznie obecny na zebraniach.
Możesz powiedzieć, że unikasz zbyt długiego przebywania w zamkniętych pomieszczeniach z liczną grupą ludzi i tyle. Ciężko przeszedłeś chorobę, dusisz się w masce dłużej niż 10 min itp.


Online Gremczak

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #117 dnia: 21 Marzec, 2022, 18:12 »
Wracają, zbory nie rozpadną się, bo nie trzeba być zaszczepionym.

Moda na szczepienie już minęła.
Teraz trzeba będzie złożyć deklarację ,że się popiera ukrainę a potępia Rosję.


Offline urgent

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #118 dnia: 21 Marzec, 2022, 19:28 »
Też się obawiam powrotu na salę. W moim zborze jest wiele osób starszych, schorowanych. Niektórzy mieszkają wiele kilometrów od sali królestwa, w innych miejscowościach. Wiele osób odwykło od chodzenia na zebrania, paliwo jest drogie. W moim przypadku czas potrzebny na powrót z pracy, przebranie się i wyruszenie na zebranie będzie musiał zostać jakoś wygospodarowany 'z próżni' bo już tak się przyzwyczaiłem do zebrań na ZOOMie że cenne godziny dopasowały się do tej formy odbierania duchowego pokarmu.

Czy jeśli będę naciskać aby pozostać na ZOOMie (jeśli mój zbór da oczywiście możliwość zebrań hybrydowych) to jak myślicie - czy zostając na ZOOMie i nie powiając się na zebraniach, bardzo zasmucę Jehowę? Moja sytuacja w zborze jest bardzo trudna i obawiam się że jeśli nie będę przychodzić na zebrania osobiście, do Sali Królestwa, to obawiam się że bracia będą mieli o to pretensje. Jak to załatwić w miarę dyplomatycznie? W tygodniu nie ma szans aby godzinowo dopięło mi się zebranie. W niedzielę na rano jeszcze bym się zwlekł z wyra... może będę w Niedziele chodził a na wtorkowe zebrania będę na ZOOMie. Tylko jak to wyjaśnić braciom?
Jak już musisz utrzymywać kontakt ze zborem to powiedz, że warunki pozwalają Ci obecnie na zebrania online


Offline Diotrefes

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #119 dnia: 22 Marzec, 2022, 13:08 »
OGŁOSZENIE | Specjalny wykład biblijny i uroczystość Pamiątki

Z dniem 1 kwietnia zbory na całym świecie wznowią organizowanie zebrań w tygodniu oraz w weekendy z osobistym udziałem obecnych, z wyjątkiem tych miejsc, w których nie pozwalają na to zarządzenia władz. Na wszystkich takich zebraniach stanowczo zalecane będzie noszenie masek, nawet jeśli nie wymagają tego miejscowe władze. Wciąż będzie można korzystać z zebrań w trybie wideokonferencji. Jednak Ciało Kierownicze pragnie, żeby wszystkie zbory na całym świecie dołożyły wszelkich starań, by zorganizować zebrania z udziałem obecnych, na których zostanie na żywo wygłoszony specjalny wykład biblijny oraz przemówienie na Pamiątce. W większości zborów specjalny wykład pod tytułem „Gdzie możesz znaleźć prawdziwą nadzieję?” zostanie wygłoszony w tygodniu od 4 kwietnia. A tegoroczna uroczystość Pamiątki śmierci Jezusa Chrystusa odbędzie się w piątek 15 kwietnia.