Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy  (Przeczytany 5538 razy)

Offline Sebastian

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #75 dnia: 07 Kwiecień, 2022, 19:50 »
a zatem, nawet brat straszny przyznaje, że marnowana jest ludzka empatia i że gdyby nie nakładano żadnych ograniczeń na sposoby pomagania, to większa ilość ŚJ otrzymałaby pomoc.

w ewangelii napisano "niech nie wie lewica co czyni prawica"
w instrukcji jw.org napisano "nie kierować się ewangelią, ale wypełniać druki DC-50"

zagadka: kogo posłuchali świadkowie Jehowy, którzy tak lubią cytować Dzieje 4:19?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Technolog

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #76 dnia: 07 Kwiecień, 2022, 21:04 »

Poniżej artykuł wskazujący na to, że organizacja traktuje pomoc Ukrainie na równi z budową sal czy innymi przedsięwzięciami budowlanymi.
(...)
 Otóż myślę, że bracia traktują tę pomoc humanitarną jako okazję do wydania świadectwa.
To mam potwierdzone, że dla pionierów stanie z tabliczką jw:org jest zaliczane do czasu służby


Offline Gremczak

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #77 dnia: 07 Kwiecień, 2022, 22:40 »
To tak jak mycie, konserwowanie tych wózków stojaków.
Czas poświęcony na  to ,to też godzinki.


Offline Blue

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #78 dnia: 08 Kwiecień, 2022, 09:36 »
To mam potwierdzone, że dla pionierów stanie z tabliczką jw:org jest zaliczane do czasu służby

Ciekawa sprawa, ale to raczej działa na zasadzie "usprawiedliwiania" kwantum, tak samo jak budowy. Wiem z pierwszej ręki, że mają zakaz głoszenia podczas czekania na uchodźców.

To tak jak mycie, konserwowanie tych wózków stojaków.
Czas poświęcony na  to ,to też godzinki.

Hmm... Kiedy ja miałem przyjemność stać przy wózku (zbiorowym i wielkomiejskim) to ich transport, konserwacja, etc. nie liczyły się do czasu służby. Łatwo mi jednak sobie wyobrazić, że gdzieś ktoś ustalił "inne prawa".


Offline janeczek

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #79 dnia: 08 Kwiecień, 2022, 10:32 »
Rozpoczęć głoszenie to sztuka i to jak jesteśmy kreatywni, dawniej bez ery komórki zachodzimy do sklepu i zaczynamy broszura liczy się start, idziemy na teren i czas biegnie.
Obecnie spotykamy się i wysyłamy sms z wersetem zainteresowanemu i start jedziemy czy rozkładamy stojak biegnie czas.
To takie znane ale są i bardziej wyrafinowane jak zacząć żeby nagiąć nie łamać.
Rodo mocno to ograniczyło były numery z zamówień firm świadkowych ale teraz odpadły.   
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Online Do

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #80 dnia: 25 Maj, 2022, 23:40 »
Tak sobie czytam newsy i w poniższym artykule naraziłem na 2 nowe nazwiska w komitecie oddziału.
Było jużdwoch obcokrajowców i teraz kolejnych dwóch?
Kto teraz jest w komitecie?
Dzięki z góry za informację
Pozdrawiam
Do


https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/region/polska/Specjalna-wizyta-u-uchod%C5%BAc%C3%B3w-z-Ukrainy-przebywaj%C4%85cych-w-Polsce-oraz-u-ochotnik%C3%B3w-nios%C4%85cych-im-pomoc/


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #81 dnia: 26 Maj, 2022, 13:51 »
Temat trochę przycichł, nie wiem, czy było o tym mówione, ale dziś dowiedziałem się, że nie można sobie 'od tak' jechać na granicę, żeby pomagać Ukraińskim braciom.
Żeby mieć ten przywilej, należy najpierw uzyskać i wypełnić i złożyć u koordynatora zboru druk DC-50 czyli Wniosek dla ochotnika współpracującego z Lokalnym Działem Projektowo-Budowlanym.

Dodatkowo na granicę nie mogą wyruszać osoby nieprzykładne, nieczynne albo takie które miały w ostatnim czasie ograniczenia.
Poniżej artykuł wskazujący na to, że organizacja traktuje pomoc Ukrainie na równi z budową sal czy innymi przedsięwzięciami budowlanymi.

https://www.jw.org/pl/biblioteka/program-zebran-swiadkow-jehowy/wrzesien-2020-mwb/Chrze%C5%9Bcija%C5%84skie-%C5%BCycie-i-s%C5%82u%C5%BCba-28-wrze%C5%9Bnia-do-4-pa%C5%BAdziernika-2020/Czy-mo%C5%BCesz-ofiarowa%C4%87-sw%C3%B3j-czas-i-energi%C4%99/

Ktoś mógłby zastawiać się, dlaczego jeśli dany świadek ma możliwości np. wielkiego busa którym mógłby przywieźć 10 ukraińców - nie może po prostu jechać na granicę i tam pomagać. Otóż myślę, że bracia traktują tę pomoc humanitarną jako okazję do wydania świadectwa. Jak zwykle bywa w takich sytuacjach, gdy będzie już po wszystkim, bracia prześlą druki DC-50 do Nadarzyna, tam zostaną podliczone statystyki i przesłane dalej do Warwick. Gdy to nastąpi, Ciało Kierownicze będzie wiedzieć ze w Polsce, w pomoc braciom z Ukrainy zaangażowało się przykładowo. 6 tysięcy aktywnych głosicieli. I będzie to wspaniały, budujący materiał na kolejny film albo artykuł na jworg, który pokaże jak w praktyce wygląda miłość w zborze. Dzięki temu będzie można też dać odpór oszczercom, którzy zarzucają że Świadkowie Jehowy nie udzielają żadnej pomocy humanitarnej w przypadku klęsk żywiołowych.

Mnie to nie dziwi w świetle zasad SJ. Twierdzą, że najważniejsza jest pomoc duchowa - więc wysyłają tych, którzy w świetle ich zasad są silni duchowo. Po co narażać uchodźców na kontakt z nieczynnymi, którzy nie głoszą, albo z kimś kto walczy ze starszymi albo nie posłucha poleceń osób wyznaczonych do kierowania pomocą, itd. Wychodzą z założenia: chcesz pomagać, sam musisz być silny duchowo. Podkreślę: silny duchowo wg ich wytycznych.

Nie twierdzę, że to dobre, ale po prostu już mnie to nie dziwi. Z drugiej strony jak miałbym jakiś dział nadzorować, to wolałbym ochotników, którzy zrobią co im się mówi, a nie ciągle(!) dyskutują, bo wiedzą lepiej. Inna sprawa: niektórym - nieważne już czy SJ, czy nie SJ - brakuje empatii, współczucia, czy obycia w kontakcie z drugą osobą - dlatego takie kierowanie kto do czego się nadaje odgórnie, samo w sobie nie jest wg mnie aż tak głupie. Gorzej z kryteriami jakie są brane pod uwagę.


brat_straszny

  • Gość
Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #82 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 13:20 »
Znajomi bracia z miasteczka nieopodal wzięli dwie ukraińskie siostry, jedna z nich przyjechała z małym synkiem. Na początku ci polscy bracia bez zastanowienia wypełnili papiery, zaoferowali się, bo głowa domu jest starszym w zborze i chcieli dać przykład, żeby brać Ukraińców do domów, pokazać, że to dobrze, że tak się powinno robić.
No ale teraz mija drugi miesiąc jak te Ukrainki siedzą u nich w domu, dom co prawda mają duży i są rolnikami więc wykarmią siebie i ich, ale te Ukrainki żadnej pracy, żadnej pomocy tylko na zebrania chcą latać i zwiedzać Polskę... Gospodyni domu (żona tego starszego) już ma dość, dostała jakiejś lekkiej depresji, mówi, że powoli już nie daje rady żyć z obcymi ludźmi w domu.
A jak na razie nie zapowiada się na żadne zmiany tej sytuacji. I co tu robić mają tacy ludzie? Wzięli sobie obcych do domu i teraz nie mogą ich wyprosić, bo to by źle wyglądało w zborze.