Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy  (Przeczytany 5591 razy)

Offline zona_abrahama

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #60 dnia: 02 Marzec, 2022, 11:56 »


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #61 dnia: 02 Marzec, 2022, 12:07 »
To odnośnie filmiku, " mądrego" pana od flag

https://smoglab.pl/garri-kasparow-przewidzial-wojne/?fbclid=IwAR28KsiIECx4UaCgjrzPRTiW8yRR8mBcBjAckk5VxHvO5bCiSr8eIYmxujI



Już sobie PR ocieplają:
https://tulublin.pl/2022/03/01/chrzescijanska-milosc-w-dzialaniu/

super , że sobie pomagają , pomogą też innym ? No i najważniejsza ta duchowa pomoc... , że to już, już już, armagedon u drzwi  :( Wróć do jehowy bo za chwilę będzie wybijał wszystkich poza orgiem .
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Stanisław Klocek

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #62 dnia: 02 Marzec, 2022, 14:57 »
Przeczytaj klikając w link ---> Łuk 10:29-37. A teraz zapoznaj ten artykuł, przeczytaj tytuł: Chrześcijańska miłość w działaniu, Świadkowie Jehowy pomagająwspółwyznawcom, także spójrz na  to zdjęcie. Po przeanalizowaniu treści z Łukasza i artykułu postarajmy odpowiedzieć sobie na pytania. Kto jest moim bliźnim? Kogo przypominają słudzy org-u? Z kim można porównać Samarytanina udzielającego pomocy? Czy ze ŚJ, czy z tak zwanym "światem" Czy ów Samarytanin wnikał w tożsamość wierzeń zranionego, aby od tego decydować o pomocy lub obojętności? Myślę, że nietrudno będzie dać prawidłową interpretację wszystkim nie będącym lub nie konerwatywnym ŚJ. Natomiast, ciekaw jestem odpowiedzi ŚJ będących konformistami (bezkrytycznie przyjmujący wartości swej grupy)?


Offline sawaszi

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #63 dnia: 02 Marzec, 2022, 15:20 »
Stolica.


Gremczak taki dowcip Ci dedykuję  ; "stolec dzisiaj był ? -pyta pielęgniarka pacjenta - nie pana doktora jeszcze dzisiaj nie było"  :D
Ps. ; nie przejmuj się stolcem - albowiem ważniejsze jest to co masz w ręku  :)
Z góry przepraszam wszystkich wrażliwych i urażonych na ten dowcip
Nie obrażajcie się ok.  :)
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2022, 15:36 wysłana przez sawaszi »


Offline Lovely

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #64 dnia: 06 Marzec, 2022, 07:08 »
Nie wątpiłam, że ŚJ pomogą ŚJ. Natomiast byłam zdziwiona, że po przekazaniu w prywatnej rozmowie, że pomogę nie ŚJ to nie zostałam wzgardzona.

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka



Offline Diotrefes

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #65 dnia: 09 Marzec, 2022, 15:45 »
Nie wątpiłam, że ŚJ pomogą ŚJ. Natomiast byłam zdziwiona, że po przekazaniu w prywatnej rozmowie, że pomogę nie ŚJ to nie zostałam wzgardzona.



Wzgarda to mocne określenie. Jeśli masz takie życzenie, to chętnie przeczytam na czym polegała ta wzgarda.
Cóż, ŚJ to na ogół osoby wierzące w to, co jest napisane w Piśmie Świętym. A tam jest napisane:


Cytuj
A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze

Ga 6, 10
Podkreślenie moje - Diotrefes


"Zwłaszcza", czyli: przede wszystkim, nade wszystko, w szczególności, szczególnie, specjalnie.
Nie wiem skąd to zdziwienie, że ŚJ pomagają zwłaszcza ŚJ. I nie wiem skąd zdziwienie, że nie reagują entuzjastycznie, gdy ktoś ze ŚJ ma wybór pomocy współwyznawcy albo innowiercy i wybiera to drugie.


Offline Sebastian

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #66 dnia: 09 Marzec, 2022, 16:28 »
Jeśli masz takie życzenie, to chętnie przeczytam na czym polegała ta wzgarda.
jeśli dobrze zrozumiałem, to Lovely spodziewała się "niefajnej" reakcji świadków Jehowy, ale oni (ku zdziwieniu Lovely) "fajnie" zachowali się.

Lovely napisała: "nie zostałam wzgardzona".
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Diotrefes

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #67 dnia: 09 Marzec, 2022, 17:23 »
OK, mój błąd. Przepraszam za zamieszanie.


Offline Kyuubi

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #68 dnia: 09 Marzec, 2022, 17:48 »
Ja to zostawie Ew.Łukasza 6:27

Cytuj
27 Lecz powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; 28 błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. 29 Jeśli cię kto uderzy w [jeden] policzek, nadstaw mu i drugi! Jeśli bierze ci płaszcz, nie broń mu i szaty! 30 Daj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje.
31 Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie! 32 Jeśli bowiem miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to dla was wdzięczność?9 Przecież i grzesznicy miłość okazują tym, którzy ich miłują. 33 I jeśli dobrze czynicie tym tylko, którzy wam dobrze czynią, jaka za to dla was wdzięczność? I grzesznicy to samo czynią. 34 Jeśli pożyczek udzielacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, jakaż za to dla was wdzięczność? I grzesznicy grzesznikom pożyczają, żeby tyleż samo otrzymać. 35 Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka, i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych. 36 Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.

ciekawe co na to świadkowie jehowy ze pomagaja tylko swoim hehe


Offline Diotrefes

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #69 dnia: 09 Marzec, 2022, 18:09 »
A więc są dwie tezy:
- ŚJ pomagają tylko swoim,
- ŚJ pomagają wszystkim, przede wszystkim swoim.

Czyli - jeśli chodzi o tę drugą - najpierw niosą pomoc swoim, a jeśli nie jest już ona niezbędna, to pomagają innym.

Sami o sobie piszą tak:

Cytuj
Czy wiesz, gdzie leży wyspa Niutao? Niewielu potrafi ją wskazać na mapie. Jest to atol na południowym Pacyfiku, zamieszkały zaledwie przez 800 osób. W styczniu ubiegłego roku fala pływowa zniszczyła dom i cały dobytek jedynego mieszkającego tam głosiciela, który zresztą nie jest jeszcze ochrzczony. Gdy o jego stratach dowiedzieli się bracia z innej wyspy, należącej do państwa Tuvalu, natychmiast dostarczyli żywność i zatroszczyli się o pozostałe potrzeby. Nieco więcej czasu zajęło zgromadzenie i przewiezienie drogą morską na Niutao niezbędnych materiałów budowlanych. Potem bracia odbudowali dom tego zainteresowanego. Taki przejaw miłości ze strony Świadków stał się na wyspie tematem wielu rozmów.

yb94 ss. 13-14

Cytuj
Kiedy powódź przybiera szczególnie duże rozmiary i cierpią na tym całe miejscowości, Świadkowie Jehowy pomagają sobie nawzajem, a także innym osobom. Gdy sytuacja taka zdarzyła się w Davao del Norte na południu Filipin, władze miejskie uchwaliły rezolucję z wyrazami wdzięczności za udzieloną pomoc.

Takie katastrofy są okazją do wyrażenia chrześcijańskiej miłości czynami. Podczas erupcji wulkanu Pinatubo i później współwyznawcy pomagali sobie nawzajem w ewakuacji. Biuro Oddziału niezwłocznie wysłało ciężarówkę z ryżem, którą po rozładowaniu wykorzystano do wywożenia braci z zagrożonych miejsc. Kiedy o ich potrzebach dowiedzieli się bracia z Manili, natychmiast przekazali im pieniądze i ubrania. Młodzi bracia z miasta Betis w prowincji Pampanga zorganizowali brygadę mającą nieść pomoc poszkodowanym. Między innymi pomogli w odbudowie domu pewnej zainteresowanej, której mąż sprzeciwiał się prawdzie. Na owym mężczyźnie zrobiło to tak ogromne wrażenie, że obecnie sam jest Świadkiem!

yb03 s. 240

Cytuj
Starsi w rejonie katastrofy ustalają, czy wszyscy członkowie zboru żyją i są bezpieczni. Komitet pomocy może koordynować dostarczanie poszkodowanym żywności, wody i ubrań. Zapewnia im też dach nad głową i opiekę medyczną. Wielu Świadków z potrzebnymi umiejętnościami na własny koszt wyjeżdża na tereny dotknięte kataklizmem. Uczestniczą w akcjach ratunkowych lub pomagają w naprawie zniszczonych domów i Sal Królestwa. Dzięki naszej jedności i doświadczeniu, jakie zdobywamy przy wspólnej pracy, szybko organizujemy pomoc. Wspieramy tych, „którzy są z nami spokrewnieni w wierze”. Ale w miarę możliwości pomagamy też innym, bez względu na ich religię


jl 18

To tak na szybko. Może Roszada wklei więcej takich cytatów.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #70 dnia: 09 Marzec, 2022, 18:33 »
(mtg): Jak pamięć mnie nie zawodzi przypominam wydarzenie związane z wielką powodzią na zachodzie kraju w tedy wiele zborów niosło pomoc swoim bracią szczególnie brygady RKB, niosła się wieść, że brygady budowlane pomogły w kilku sytuacjach  ludziom nie związanych z (Ww). Jaki był tego rezultat (Ww) szczyciła się pomocą osobą z ''świata'' i wielu właśnie tych osób postanowili się przyłączyć do tego ugrupowania religijnego szczególnie w okolicach Bogatyni (może się mylę miejscem okolicy) ale w tamtym obszarze tej zaistniałej powodzi.
Potem na zgromadzeniu Sosnowieckim podawano nie jeden przykład  takiej ofiarności.
Zanim to napisałem powinienem również przejrzeć zapiski kierowane z Nadarzyna do ''spadochroniarzy'' takie sensacje otrzymałem w tedy  od nieżyjącego już obwodowego B.Cz. Więc DOTREFES w przedstawionym poście cytuję: '' ...Czyli - jeśli chodzi o tę drugą - najpierw niosą pomoc swoim, a jeśli nie jest już ona niezbędna, to pomagają innym.'' nadmienia autentyczne zdarzenia.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #72 dnia: 16 Marzec, 2022, 09:22 »
Ciekawe ilu ŚJ myśli, że to o nich mowa. ;)


Offline sawaszi

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #73 dnia: 16 Marzec, 2022, 14:17 »
Ciekawe ilu ŚJ myśli, że to o nich mowa. ;)


A ja szanuję każdego świadka Jehowy , bo choć CK TO SEKTA  apokaliptyczna to jednak zwerbowała w swe szeregi wielu dobrych i sprawiedliwych ludzi  :)
Dlatego krytykowanie i poniżanie każdego świadka (w czambuł) jest dla mnie brakiem inteligencji i braku empatii - a  co powinno charakteryzować chrześcijanina i współczesnego "homo sapiens sapiens" ?
Wedle mnie - to wiara i nadzieja połączona z rozsądkiem i rozeznaniem , a miłość do ludzi powinna być na pierwszym miejscu .


brat_straszny

  • Gość
Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #74 dnia: 07 Kwiecień, 2022, 19:23 »
Temat trochę przycichł, nie wiem, czy było o tym mówione, ale dziś dowiedziałem się, że nie można sobie 'od tak' jechać na granicę, żeby pomagać Ukraińskim braciom.
Żeby mieć ten przywilej, należy najpierw uzyskać i wypełnić i złożyć u koordynatora zboru druk DC-50 czyli Wniosek dla ochotnika współpracującego z Lokalnym Działem Projektowo-Budowlanym.

Dodatkowo na granicę nie mogą wyruszać osoby nieprzykładne, nieczynne albo takie które miały w ostatnim czasie ograniczenia.
Poniżej artykuł wskazujący na to, że organizacja traktuje pomoc Ukrainie na równi z budową sal czy innymi przedsięwzięciami budowlanymi.

https://www.jw.org/pl/biblioteka/program-zebran-swiadkow-jehowy/wrzesien-2020-mwb/Chrze%C5%9Bcija%C5%84skie-%C5%BCycie-i-s%C5%82u%C5%BCba-28-wrze%C5%9Bnia-do-4-pa%C5%BAdziernika-2020/Czy-mo%C5%BCesz-ofiarowa%C4%87-sw%C3%B3j-czas-i-energi%C4%99/

Ktoś mógłby zastawiać się, dlaczego jeśli dany świadek ma możliwości np. wielkiego busa którym mógłby przywieźć 10 ukraińców - nie może po prostu jechać na granicę i tam pomagać. Otóż myślę, że bracia traktują tę pomoc humanitarną jako okazję do wydania świadectwa. Jak zwykle bywa w takich sytuacjach, gdy będzie już po wszystkim, bracia prześlą druki DC-50 do Nadarzyna, tam zostaną podliczone statystyki i przesłane dalej do Warwick. Gdy to nastąpi, Ciało Kierownicze będzie wiedzieć ze w Polsce, w pomoc braciom z Ukrainy zaangażowało się przykładowo. 6 tysięcy aktywnych głosicieli. I będzie to wspaniały, budujący materiał na kolejny film albo artykuł na jworg, który pokaże jak w praktyce wygląda miłość w zborze. Dzięki temu będzie można też dać odpór oszczercom, którzy zarzucają że Świadkowie Jehowy nie udzielają żadnej pomocy humanitarnej w przypadku klęsk żywiołowych.