Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy  (Przeczytany 5534 razy)

Marzena

  • Gość
Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Luty, 2022, 23:05 »
Ale ty masz nasrane w tym durnm łbie. Wojna. Ludzie giną, dzieci płaczą, zwierzęta cierpią wałęsając się a ty wykorzystujesz okazję żeby swoje antyszczepionkowe poglądy wygłaszać
BRAWO Matyldo !!!!


Offline Estera

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Luty, 2022, 23:12 »
W mordę kopane! (...)
Jedna z dobrych rzeczy u ŚJ to jest pomoc sobie nawzajem.
   No w mordę kopane!
   Że tak się powtórzę, za Tobą ... Blue ...
   I pragnę zauważyć, że pomaganie innym nie tylko u świadków funkcjonuje.
   Nie ma nic złego w tym, że śj sobie nawzajem pomagają, choć różnie z tym jest w różnych sytuacjach.
   Złe jest to, że ograniczają się tylko do swoich współwyznawców, w momencie, gdy dziesiątki tysięcy tej pomocy potrzebują.
   I oczywiście, uruchamianie tych swoich ... zarąbistych ... procedur i stawianie warunków, jakichkolwiek w tej sytuacji.
   Gdzie ludzie potrzebują na gwałt dachu nad głową i ciepłej szklanki herbaty.


   Czy można sobie wyobrazić, żeby np., Caritas tak wybiórczo pomagał? Tylko swoim??
   Albo tłumy ludzi, którzy z serca dają co mogą, dla wszystkich bez wyjątku, bez względu na swój światopogląd religijny?
   Czy można to sobie wyobrazić?
   No ale to śj dokonują czegoś niezwykłego!
   Nie chciałam nikogo wQ...wić.
   Moje wspomnienie o szczepionkach miało pokazać, jak szybko ten problem zniknął w obliczu wojny wobec uchodźców.
   A jak jest traktowane własne podwórko.



Ale ty masz nasrane w tym durnm łbie. Wojna. Ludzie giną, dzieci płaczą, zwierzęta cierpią wałęsając się a ty wykorzystujesz okazję żeby swoje antyszczepionkowe poglądy wygłaszać
BRAWO Matyldo !!!!
   Skoczne Panienki, zawsze chętne do obrzucania błotem  :'(
   Może swoje emocje zostawcie w swoich głowach.
   Jak nie potraficie rozszyfrować intencji wpisu.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty, 2022, 23:17 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Marzena

  • Gość
Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Luty, 2022, 23:49 »
pani Estero skoczne nie skoczne.. za to mądrzejsze.
Spokojnej nocy.


Offline Gremczak

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Luty, 2022, 01:46 »
Ale ty masz nasrane w tym durnm łbie. Wojna. Ludzie giną, dzieci płaczą, zwierzęta cierpią wałęsając się a ty wykorzystujesz okazję żeby swoje antyszczepionkowe poglądy wygłaszać
Przecież już 19 nie ma.
Nie trąbią już 15000 na godzinę o tym.
Widocznie przestraszyła się tych bombek Putina.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Luty, 2022, 02:06 »
Swoim majątkiem  nie mysla sie dzielic z potrzebującymi. Tylko wysluguja się podwładnymi...

Bingo. Czy bracia z Łorłik posłużyli się KIEDYKOLWIEK majątkiem jakim dysponują by pomóc swoim wyznawcom? Czy też zawsze pomoc spada na barki szeregowych świadków, którzy i tak tę całą organizację finansują? Zrobili jakiś fundusz pomocowy, powołali jakąś fundację, cokolwiek?

A z tą salą to doskonałe pytanie. Bo z tego co ja wiem też wynika, że zaadaptowanie ich na potrzeby uchodźców nie wchodzi w grę. Ale gdyby zdarzyła się korzystna cena, to pewnie bez mrugnięcia okiem sprzedadzą komuś, kto będzie chciał otworzyć we wnętrzu bar ze striptizem.

Ostatnio wkurzony jestem, bo wszędzie nawijka o królu północy i spełniających się proroctwach. Skoro się sprawdzają i koniec blisko - jak zawsze - to niech CK wyjdzie przed szereg, upłynni swój majątek, rozda biednym i idzie śladami Jezusa ku skarbom w niebie. A nie że wierni pomagają sobie we własnym zakresie i jeszcze finansują pasożyta CK, który stoi nad nimi z batem i wiecznie ma o coś pretensję, a przy tym jest chciwy i małostkowy.

Ci wszyscy ludzie dobrej woli lepiej zrobiliby gdyby przy zachowaniu dotychczasowych więzi wyszli masowo z Organizacji i stworzyli sobie jakieś wolne zbory biblijne. Albo żeby wyhodowali jaja i nauczyli się rozmawiać z CK jak równy z równym a nie z pozycji wiernopoddańczej.


Offline Storczyk

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Luty, 2022, 08:22 »


Jedna z dobrych rzeczy u ŚJ to jest pomoc sobie nawzajem. Co by nie mówić, ratowanie życia i pomoc uchodźcom wojennym to cnoty.
Coś ta pomoc słaba, skoro dzwonią po nieprzykladnych ,  nie mających warunków ani materialnych, ani finansowych.
Ani zdrowotnych bo małżeństwo poważnie schorowane .
Wychodzi na to, że ci co mają niewiele szybciej  pomogą.
Żadna nowość!
 

« Ostatnia zmiana: 27 Luty, 2022, 08:26 wysłana przez Storczyk »


Offline Matylda

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Luty, 2022, 08:59 »
Na przejściu w Hrebennym stoją osoby, po polskiej stronie z kartkami z napisem, jworg.
No ładnie, ładnie. Dobrze o nich świadczy.


Offline kochanek

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Luty, 2022, 10:25 »
To, ze będą pomagać swoim było totalnie do przewidzenia. To oczywiste, ze będą przyjmować braci z Ukrainy a później stworzą o tym materiał filmowy i wywiady.

Mnie irytuje jednak ta pomoc jednostronna. Ponad 100 tys osób przekroczyło już granice. Są to często osoby, które w Polsce nie maja nic i jadą w ciemno. W mediach społecznościowych wrze od ogłoszeń, ze ktoś jest gotów przyjąć uchodźców. Jeżeli ktoś nie ma warunków aby przyjąć pod dach to istnieje mnóstwo zbiórek odzieży, pościeli, żywności itp. Pytanie jaki odsetek świadków wykroczy poza list WARwicka i przyjmie pod swój dach obcych ludzi nie będących świadkami? Gdy inni wrzucają ogłoszenia o możliwości przyjęcia uchodźców nie widze dopisków *tylko katolicy, tylko zielonoświątkowcy. Są gotowi przyjąć KAŻDEGO. Czy będzie wielu świadków, którzy wesprą zbiórki świeckich organizacji? Czy przyjmą uciekającego i ratującego życie wykluczonego?

W liście jest również bardzo ciekawe sformułowanie. Tylko bracia posiadający dobra opinie w zborze mogą udzielać pomocy. Bardzo ciekawe… brak slow. W obliczu tragedi życia ludzkiego ważniejsze jest sprawdzenie kartoteki zborowej…

Zakładam ze mogą to być nieliczne przypadki.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Luty, 2022, 10:40 »
Na przejściu w Hrebennym stoją osoby, po polskiej stronie z kartkami z napisem, jworg.
No ładnie, ładnie. Dobrze o nich świadczy.

To zależy po co mają te kartki. Jeśli po to żeby do nich podeszli współwyznawcy aby otrzymać pomoc to ok. Jeśli tylko po to żeby kierować zrozpaczonych zdesperowanych ludzi na jehowicką stronę internetową to bardzo nie ok.
nihilista


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Luty, 2022, 10:41 »
Świadkowie to w ogóle nieliczne przypadki, więc przypadki pomocy dla "innowierców" z automatu mogą być nieliczne. Zastanawiam się czy wszyscy, potępiający Świadków za to, że zorganizowali się by pomagać swoim współbraciom, też będą potępiali tych Polaków, którzy dadzą schron tylko swoim krewnym. Szkoda też, że jeśli Świadkowie pomogą nie Świadkom, to zaraz zostanie to skomentowane, że to na pokaz.


Offline kochanek

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Luty, 2022, 10:45 »
Uważam, ze bardzo dobrze gdy pomagają swoim. Bardzo zle, ze odmawiają tej pomocy wszystkim innym. Tyle w temacie


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Luty, 2022, 10:50 »
Uważam, ze bardzo dobrze gdy pomagają swoim. Bardzo zle, ze odmawiają tej pomocy wszystkim innym. Tyle w temacie

Skupmy się, że pomagają. Pomagają swoim i super. Nie wszystkim można pomóc. Pomagają też innym. Uwierz.


Offline Blue

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Luty, 2022, 11:06 »
Coś ta pomoc słaba, skoro dzwonią po nieprzykladnych ,  nie mających warunków ani materialnych, ani finansowych.
Ani zdrowotnych bo małżeństwo poważnie schorowane .
Wychodzi na to, że ci co mają niewiele szybciej  pomogą.
Żadna nowość!

Program pomocy dopiero się zaczął. Po za tym, ja nie wierzę w żadne cuda - świadkowie po prostu są jakoś zorganizowani i staraj się pomóc. Na razie nie wiem jak to wyjdzie, ile osób zaoferuje lokum czy transport. Wiem, że ja pomogę. Nie mają dla mnie znaczenia wierzenia i poglądy. Dla ludzi uciekających przed wojna miejsce się u mnie znajdzie.


Offline Legion

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Luty, 2022, 11:44 »
Oczywiście sam zgłosiłem się do pomocy uchodźcom.
Ale już mnie wkurw.../krew mi się gotuje na propagandę, którą dzisiaj usłyszałem: "Organizacja Jehowy natychmiast zareagowała i przygotowuje miejsca...".
Bullshit, ani organizacja, ani natychmiast. Było wiadomo, przyjdzie fala uchodźców i co... ludzie przygotowywali się ok 2 tygodni, a ORG? w piątek jak już ludzie przy granicach stali!


Offline Siedemtwarzy

Odp: Pomaganie uchodźcom z Ukrainy
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Luty, 2022, 11:53 »
Dzis od rana w punkcie zbiorki u mnie w miescie, ruch ogromny. Ledwo bagażnik  otworzylem a juz dzieciaki pomagajace wszystko wyciagaja, od razu segregują. Ubrania na jaki wzrost dziecka, wode wedlug daty przydatności. W tym samym czasie pisze do kordynatora. Ze mam wode ubrania koce, gdzie dowieźć? Oni nie wiedzą. Ale teraz siedza na zoomie i pierd** oderwani od rzeczywistosci...