Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dawid, 70 000 poległych i słodkie pierdzenie  (Przeczytany 1537 razy)

Offline Legion

Dawid, 70 000 poległych i słodkie pierdzenie
« dnia: 20 Luty, 2022, 11:45 »
Z góry przepraszam za tytuł, ciężko mi się opanować  >:D

Cytuj
(Dawid) Kiedy indziej na własną rękę przeprowadził spis izraelskiego wojska, pokazując w ten sposób, że brakuje mu zaufania do Jehowy. Być może kierowała nim duma i poleganie na sile własnej armii. Jaki był tego skutek? W wyniku zarazy umarło 70 000 Izraelitów! (2 Sam. 24:1-4, 10-15).
Gdybyś żył w tamtym czasie, to jak oceniłbyś Dawida? Czy uznałbyś, że nie zasługuje na miłosierdzie Jehowy? Jehowa tak nie myślał. Wziął pod uwagę całe jego życie i jego szczerą skruchę. Dlatego mu przebaczył. Wiedział, że Dawid bardzo Go kocha i pragnie robić to, co właściwe.

Krew zalewa. Słodkie pierdzenie na zebraniu, klapki na oczach, zero wnikliwości.
Biedny Dawidek, taki mały błąd... nie oceniajmy bo to dobry człowiek był... dzień dobry mówił. A to, że przez jego błąd zginęło 70000 ludzi to nie ma w ogóle znaczenia.
Gdy już Świadki w swojej pokrętnej logice łączą zły czyn Dawida ze śmiercią tych ludzi - sami wpędzają się na minę.

Dawid został oceniony bardzo indywidualnie. Całe życie wzięte pod uwagę, jego pobudki itd. A tych 70 tysięcy ludzi? A tfuuuu, do pieca i to jeszcze nie za ich własny błąd tylko tego biednego Dawidka.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Dawid, 70 000 poległych i słodkie pierdzenie
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Luty, 2022, 11:55 »
Zastanawiająca jest ta obsesja na punkcie starego testamentu. Niby chrześcijanie, ale ile w praktyce jest tego Jezusa na ich wykładach w stosunku do reszty treści 30%, 40%? Ciągle Stary Testament, bo lepiej się nadaje do trzymania owieczek za mordę.

W ogóle kiedyś oglądałem satyryczne video jak kreatywnie odejść od ŚJ - a raczej zostać wyrzuconym - i metoda która najbardziej dała mi do myślenia polecała na zebraniach w kółko powoływać się na Jezusa i Nowy Testament.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Dawid, 70 000 poległych i słodkie pierdzenie
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Luty, 2022, 12:21 »
Z góry przepraszam za tytuł, ciężko mi się opanować  >:D

Krew zalewa. Słodkie pierdzenie na zebraniu, klapki na oczach, zero wnikliwości.
Biedny Dawidek, taki mały błąd... nie oceniajmy bo to dobry człowiek był... dzień dobry mówił. A to, że przez jego błąd zginęło 70000 ludzi to nie ma w ogóle znaczenia.
Gdy już Świadki w swojej pokrętnej logice łączą zły czyn Dawida ze śmiercią tych ludzi - sami wpędzają się na minę.

Dawid został oceniony bardzo indywidualnie. Całe życie wzięte pod uwagę, jego pobudki itd. A tych 70 tysięcy ludzi? A tfuuuu, do pieca i to jeszcze nie za ich własny błąd tylko tego biednego Dawidka.

 :) Legion, nie ma sensu się emocjonować, szkoda zdrowia.  ;)
Faktycznie Strażnica słodko pierdzi, bo przecież to nie był błąd Dawida (jedynym jego błędem było pozwolenie aby Jehowa go podpuścił).

"Jeszcze raz Pan zapłonął gniewem przeciw Izraelitom. Pobudził przeciw nim Dawida słowami: «Idź i policz Izraela i Judę»"[II.Sam.24:1]

Następnie Jehowa za swój pomysł daje do wyboru Dawidowi karę na Izraelitów:
"To mówi Pan: Przedstawiam ci trzy możliwości. Wybierz sobie jedną z nich, a Ja ci to uczynię». (...) «Czy chcesz, by w tej ziemi nastało siedem lat głodu, czy wolisz przez trzy miesiące uciekać przed wrogiem, który cię będzie ścigał, czy też przyjść ma na twój kraj zaraza trwając trzy dni?"[II.Sam.24:12-13]

Te same wydarzenia opisuje 1 księga Kronik. Z niej dowiadujemy się kim jest Jehowa.
"Powstał szatan przeciwko Izraelowi i pobudził Dawida, żeby policzył Izraela." [IKron.21:1]

Żadne zło na ziemi nie dzieje się bez woli Boga - tak było od początku, tak jest i tak będzie. Oto Słowo Boże.  >:D


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Dawid, 70 000 poległych i słodkie pierdzenie
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Luty, 2022, 12:32 »
Znamienne jest że Dawid zachował się bardzo pragmatycznie mając do wyboru trzy opcje. Przemyślał to sobie bardzo starannie i wybrał taką która najmniej dotknęłaby jego samego.
nihilista


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Dawid, 70 000 poległych i słodkie pierdzenie
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Luty, 2022, 13:09 »
Znamienne jest że Dawid zachował się bardzo pragmatycznie mając do wyboru trzy opcje. Przemyślał to sobie bardzo starannie i wybrał taką która najmniej dotknęłaby jego samego.

Najmniej to chyba głód by go dotknął. Jak to powiedział kiedyś Jerzy z Uszami "rząd się sam wyżywi".  ;)


Offline Estera

Odp: Dawid, 70 000 poległych i słodkie pierdzenie
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Luty, 2022, 13:13 »
Dawid został oceniony bardzo indywidualnie. Całe życie wzięte pod uwagę, jego pobudki itd.
A tych 70 tysięcy ludzi? A tfuuuu, do pieca i to jeszcze nie za ich własny błąd tylko tego biednego Dawidka.

   To ja tak trochę z drugiej strony medalu.
   Szkoda, że CK śj nie jest już tak łaskawe dla indywidualnych, poszczególnych świadków Jehowy w zborach z dużo mniejszymi wykroczeniami.
   Jak dla tego cudzołożnika i mordercy, sławetnego   ... Dawidka, z pokolenia Judy ...
   Dla przykładu, ktoś mógł udzielać się całe życie gorliwie, a jak przestaje głosić czy dopuścił się jakiegoś grzechu.
   To pies z kulawą nogą tam nie zajrzy, chyba że szybciutko powołują komitet sądowniczy i out.
   A wręcz ktoś tylko osłabiony duchowo, jest traktowany jako złe towarzystwo.
   I zło konieczne w zborze.

   Nie ma Cię na zoomie czy wcześniej na zebraniach w sali.
   Nie istniejesz dla nikogo, łącznie z nadzorcą obwodu i starszymi w zborze, nie wspomnę o szarakach uciekających na drugą stronę ulicy.
   Wystarczy jeden jakiś haniebny lub nawet mniej haniebny czyn, a w zborze jesteś przekreślony i zawsze mają na Ciebie oko.
   O przywilejach jakichkolwiek możesz zapomnieć.
   Bo masz grubą czy mniej grubą krechę w życiorysie.
   Jak zwykle teoria rozjeżdża się z praktyką.

   Czy można sobie dziś w zborze wyobrazić kogoś z takimi czynami jak Dawid?
   I piastującego jakieś  ... "królewskie" ... przywileje w zborze?
   Cudzołożnika?
   Mordercę?
   Kłamcę?
   Zdrajcę?

   Moim zdaniem odpowiedź jest oczywista.
    :'( :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Dawid, 70 000 poległych i słodkie pierdzenie
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Luty, 2022, 14:47 »
Wszystkie nauki i wartości budowane są na podstawie ST. Wystarczy spojrzeć na pierwszy lepszy artykuł ze Strażnicy. Najpierw nawiązuje się do pierwowzorów ze ST, aby zbudować podwaliny pod dalszą argumentację. Tak zbudowana była cała książka ,,Wspaniały Finał Objawienia" i tak budowane są wierzenia ŚJ. Dawid także jest potrzebny i należy go za wszelką cenę wybielić. W końcu jego potomkowie prowadzili do JCH. Dlatego Dawid jest potrzebny i niezbędny, nie można z niego zrobić złego człowieka, choć po opisie jego życia to kawał skurczybyka z niego było.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Apostasy

Odp: Dawid, 70 000 poległych i słodkie pierdzenie
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Luty, 2022, 17:24 »
David Dawidem, Bóg to dopiero gagatek zabił miliony i się jeszcze tym chwalił w tym dzieci, niemowlęta, kobiety.... Za to szatan wyjanuszował jedną babkę (sumie nawet nie bo jak wiemy jednak nieumarli w tym samym dniu ;) ) i cały świat go nie nawidzi


Offline Siedemtwarzy

Odp: Dawid, 70 000 poległych i słodkie pierdzenie
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Luty, 2022, 17:50 »
No bo fajne sa te biblijne bajeczki. Takie nie  za prawdziwe...


Offline Turbulent_Business

Odp: Dawid, 70 000 poległych i słodkie pierdzenie
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Luty, 2022, 19:28 »
Wybielanie postaci lub zdarzeń kierowanych przez Yahweh to specjalność WT

Liczb 31:18, w PNS Yahweh mówi zostawcie dziewice przy życiu; każdy inny przekład mówi zostawcie je DLA SIEBIE.

No i oczywiście córka Jeftego, z ludzkiej ofiary zrobili przykład poprzez dostosowanie przekładu wedle potrzeb.
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Dawid, 70 000 poległych i słodkie pierdzenie
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Luty, 2022, 20:12 »
(mtg): Czy Dawid nie miał problemów seksualnych [ tyle nałożnic i wiele żon, ( to nie mały wyczyn dla nawet jurnego heteroseksualisty mam na uwadze Rasputina) ] interesowałem się  zagadnieniem o problemach seksualnych nawiasem mówiąc w parze idzie - zabójstwo. Seksuolodzy przyznają taką możliwość u takiego ''dewianta''   >:D


Offline Nikt

Odp: Dawid, 70 000 poległych i słodkie pierdzenie
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Luty, 2022, 23:31 »
Pominę Dawida bo nie znam człowieka.
Natomiast moja uwagę zwrócił przykład a jakże o wdowim groszu ...... tadam przecież zawsze jest okazja, żeby wspomnieć o datkach :(
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline Sebastian

Odp: Dawid, 70 000 poległych i słodkie pierdzenie
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Luty, 2022, 23:53 »
starożytny król Dawid to świetny sposób na uspokojenie współczesnego sumienia u współczesnego "króla" należącego do 144.000 "królów" a obecnie "królującego" z Warwicka.

będąc członkiem Ciała Perwersyjno-Kierowniczego można popełniać dowolne "błędy", w tym także "błędy" skutkujące czyjąś śmiercią albo szkodami na psychice (można np. upierać się jak osioł przy zakazie transfuzji krwi albo przy stosowaniu zasady "dwóch świadków" podczas osądzania pedofilów) i można mieć "daleko gdzieś" to, że z powodu "błędów" umierają tysiące ludzi, a kolejne tysiące muszą żyć ze zmasakrowaną przez pedofila psychiką...

bo przecież... skoro Dawid miał takie "znajomości" w niebiosach, że JHWH wszystko mu odpuścił, to współczesnemu perwersowi zasiadającemu w Ciele Perwersyjno-Kierowniczym także "powinien" odpuścić...

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: Dawid, 70 000 poległych i słodkie pierdzenie
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Luty, 2022, 22:07 »
starożytny król Dawid to świetny sposób na uspokojenie współczesnego sumienia u współczesnego "króla"
należącego do 144.000 "królów" a obecnie "królującego" z Warwicka.
   A czy oni w ogóle to mają jakieś sumienie?
   Po swoich odkryciach na ich temat mam ogromne wątpliwości i stwierdzam, że raczej nie mają.
   Ci co mieli, to odeszli stamtąd.
   Chociażby tacy jak Raymond Franz czy Barbara Anderson i jej mąż.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Legion

Odp: Dawid, 70 000 poległych i słodkie pierdzenie
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Luty, 2022, 00:24 »
   A czy oni w ogóle to mają jakieś sumienie?
   Po swoich odkryciach na ich temat mam ogromne wątpliwości i stwierdzam, że raczej nie mają.
   Ci co mieli, to odeszli stamtąd.
   Chociażby tacy jak Raymond Franz czy Barbara Anderson i jej mąż.

Niestety wydaje mi się, że oni są ofiarami własnych dogmatów. Oszukują się, dorabiają filozofię tam gdzie jej nie ma. Tak samo jak starsi i podrzędni głosiciele którzy powiedzą cokolwiek byle tylko zakleić lukę w logice i docisnąć klapki na oczach.
W powyższym przykładzie każdy ŚJ znajdzie pierdylion powodów dla których Ci 70tys. musieli umrzeć. Dokładnie tak jak Kananejczycy i wielu innych.
Ślepi prowadzą ślepych.

Swoją drogą - chciałbym mieć takie dylematy jak Dawid.
Przychodzi do mnie szef i mówi: "Słuchaj Legion, zj****łeś, produkcja przez Ciebie stanęła. Nie wykonałeś procedury, mojego polecenia etc. Za karę musisz wybrać czy wyp****lę z pracy Panią Kazię, zespół X czy obniżę pensję zespołowi Y."