Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 24936 razy)

Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #525 dnia: 26 Kwiecień, 2022, 10:44 »
O niektórych rzeczach wcześniej wspomniałem.
Teraz dodam jeszcze socjotechnikę.

Gremczak, naprawdę szkoda na Ciebie czasu. Jedyne co potrafisz to udawać oświeconego mędrca, który posiadł wiedzę tajemną, który myśli, że wystarczy gawiedzi rzucić kilka głodnych,  "inteligentnych" słówek typu socjotechnika, przy okazji niczego nie wyjaśniając.

Nie potrafisz tłumaczyć swoich poglądów, tylko unikasz konfrontacji za pomocą pytań i szeregu błędów rozumowania. Kiedy w końcu coś argumentujesz, to nie podejmujesz dyskusji tylko dorzuczasz kolejne pytanie, byleby nie odnieść się do krytyki (Tak jak to było niby z tym filmikiem przedstawiającym Ukraińców strzelających do cywili - zamiast przyznać się do blamażu lub bronić swojego źródła, domagałeś się wyjaśnienia kolejnego filmiku).

Gostek, Panter, Vog - z nimi można wymienić poglądy bez utraty szacunku do drugiej strony. Z Tobą jednak jest to wyłącznie bardzo irytujący sposób marnowania czasu.


Offline Gwałcidusza

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #526 dnia: 26 Kwiecień, 2022, 11:08 »
Tak obecnie Aleksandr Łukaszenka wypowiada się o głodzie w Polsce. Podobno prosimy ich o kasze gryczaną i sól.


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #527 dnia: 26 Kwiecień, 2022, 15:09 »
Nie wydaje mi się. Zastosowałeś w zdaniu szereg twierdzeń. Część z nich była nieprawdą, na co słusznie zwróciłem uwagę.
Złapany za rękę próbujesz twierdzić, że było to zdanie składające się z warunków, z których każdy wiązał się z pozostałymi i tylko w ten sposób mogło być rozpatrywane.
Zatem powtórzmy: nie jest to bardziej brutalna i przepełniona większymi zbrodniami wojna od tych, które wcześniej wywoływały państwa zachodnie.

Co do Twojego twierdzenia o pisaniu pod poklask, przypominam, że poruszam raczej tematy niepopularne.
Gdybym szukał poklasku, używałbym retoryki podobnej do Twojej oraz stosował powszechne w tym wątku tanie zagrywki emocjonalne oraz epitety w stylu "kundlowskich mediów putina"  :)
Tobie się nie wydaje a ja mam 100 % pewność. że cytując mnie :
To nie pierwsza wojna ale pierwsza wojna na taką skalę, tak brutalna, z takimi zbrodniami, przy naszej granicy i z tłumami poszkodowanych świadków (i głownie nie o świadków Jehowy chodzi)  w Polsce.
Niektórych jednak, nawet to nie przekonuje i chyba dopóki agresor sam do ich mieszkań nie wkroczy, będa nadal wierzyć w, i szerzyć propagandę najeźdźcy.

wyrwałeś z kontekstu część zdania:
To nie pierwsza wojna ale pierwsza wojna na taką skalę, tak brutalna, z takimi zbrodniami...

Mijasz się z prawdą. To że, wojna w Syrii czy Iraku nie była tak medialna, nie znaczy, że były mniej brutalne lub zginęło w nich mniej cywilów.
Jest to pierwsza od bardzo dawna wojna u naszych granic, ale trzymajmy się faktów.
i próbujesz na tej podstawie zarzucić mi mijanie się z prawdą.
Na dodatek próbując wciskać, co miałem na myśli pisząc swoje słowa oraz jak potem próbowałem zmienić ich znaczenie.
Brawo Ty !
Gdzie się uczyłeś technik manipulacji?


Powtarzam nie twierdziłem, że wojna na Ukrainie jest najbrutalniejszą ze wszystkich współczesnych wojen.
Napisałem że jest to pierwsza wojna na taką skalę, tak brutalna, z takimi zbrodniami, przy naszej granicy i z tłumami poszkodowanych świadków w Polsce.
Dodać tylko do tego mogę , że chodziło mi o pierwszą taką wojnę od kilkudziesięciu lat.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień, 2022, 15:16 wysłana przez urgent »


Offline sawaszi

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #528 dnia: 26 Kwiecień, 2022, 16:45 »
Bardzo głębokie przemyślenia. Bardzo głębokie....

a masz jakieś 'głępsze' i lepsze porównania do putina ?
- bo ja nie nie (tylko jeszcze gorsze)  >:( ...
« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień, 2022, 16:49 wysłana przez sawaszi »


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #529 dnia: 26 Kwiecień, 2022, 19:19 »
Widzę, że zostałem wywołany  do tablicy. A więc dodam swoje trzy grosze. 😉
Podzielę się reakcją z Niemiec. Akurat byłem u mechanika samochodowego, kiedy to przez radio padł komunikat, że rząd w Niemczech zdecydował, że sprzeda Ukrainie ciężki sprzęd wojskowy-a mianowicie najnowsze czołgi..
Było tam w warsztacie oprócz mie jeszcze 4 innych klientów i pierwszy raz widziałem jakie poruszenie wśród tych Niemców zrobiła ta wiadomość. Byli niesamowicie wkurzeni na rząd, że staje po stronie Ukrainy i wciąga Niemcy w wojnę. Pierwszy raz widziałem, jak Niemcy publicznie komentują polityczną decyzję.


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #530 dnia: 26 Kwiecień, 2022, 19:45 »
a masz jakieś 'głępsze' i lepsze porównania do putina ?
- bo ja nie nie (tylko jeszcze gorsze)  >:( ...
Np. putin wcale nie jest gorszy od Kennedy'go, Johnsona, Nixona, Regana, obu Bush'y, Clintona, Obamy, Trumpa i Bidena.
Pojedyńczo oraz razem wziętych.    ;D
Tak kilku userów tutaj uważa i dlatego ciągle dba o temperaturę emocji, żeby w ich nadmiarze, zbytnia krzywda putinowi się nie stała.
 ;D ;D

« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień, 2022, 19:47 wysłana przez urgent »


Offline sawaszi

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #531 dnia: 26 Kwiecień, 2022, 19:51 »
Np. putin wcale nie jest gorszy od Kennedy'go, Johnsona, Nixona, Regana, obu Bush'y, Clintona, Obamy, Trumpa i Bidena, pojedyńczo oraz razem wziętych.    ;D
Tak kilku userów tutaj uważa i dlatego ciągle dba o temperaturę emocji, żeby w ich nadmiarze, zbytnia krzywda putinowi się nie stała.
 ;D ;D
[/quote

A ja już słuszałem w pewnym radiu , że tawarisz putin to nowyj Antychrist  >:D


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #532 dnia: 26 Kwiecień, 2022, 20:12 »
Nie dość że naziści ukraińscy ciagle putinowi zagrażają, to jeszcze wredne polactwo, zmanipulowane przez zbrodniarzy z Ameryki śmie go krytykować. Ledwie się wyrwali spod buta matuszki rasiji a pozwalają sobie.
Ktoś musi tu na chłodno, bez emocji przedstawić prawdziwy obraz rzeczywistości.
A nie tylko bomki lecą i dzieci giną.
 ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień, 2022, 20:17 wysłana przez urgent »


Offline sawaszi

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #533 dnia: 26 Kwiecień, 2022, 20:23 »
Nie dość że naziści, Ukraincy ciagle putinowi zagrażają, to jeszcze wredne polactwo, zmanipulowane przez zbrodniarzy z Ameryki śmie go krytykować.
Ktoś musi tu na chłodno, bez emocji przedstawić prawdziwy obraz rzeczywistości.
A nie tylko bomki lecą i dzieci giną.
 ;D ;D
[/quote

Demokracja musi wygrać nad "z" (zbrodniarzami i zwyrodnialcami) - "bo jak nie my to kto ?"  - "UFO" ?


Offline foks

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #534 dnia: 26 Kwiecień, 2022, 22:36 »
O niektórych rzeczach wcześniej wspomniałem.
Teraz dodam jeszcze socjotechnikę.
To żadna tajemna wiedza.
Jest ona ogólnie dostępna.
Są nawet kierunki nauczania.
Nie. no nie badź tak oszczędny, bo pomyślę że jesteś jeszcze samolubny.
O jakiej socjotechnice piszesz? Kogo wobec kogo? Skąd wiesz o tych zjawiskach?
O jakiej ogólnodostępnej wiedzy i o jakich kierunkach nauczania piszesz?
Nie daj się ciągnąć za klawiaturę
Ludzie którzy posiadają taką wiedzę i perspektywy patrzenia na świat może jeszcze szersze niż satelity Maxar Technologies, nie powinni tego zatrzymywać tylko dla siebie.



Offline Panter

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #535 dnia: 27 Kwiecień, 2022, 01:00 »
Nie. no nie badź tak oszczędny, bo pomyślę że jesteś jeszcze samolubny.
O jakiej socjotechnice piszesz? Kogo wobec kogo? Skąd wiesz o tych zjawiskach?
O jakiej ogólnodostępnej wiedzy i o jakich kierunkach nauczania piszesz?
Nie daj się ciągnąć za klawiaturę
Ludzie którzy posiadają taką wiedzę i perspektywy patrzenia na świat może jeszcze szersze niż satelity Maxar Technologies, nie powinni tego zatrzymywać tylko dla siebie.

Oto drobna próbka tej "tajemnej wiedzy" jaką można zdobyć w dobie wszechogarniającej globalnej mainstreamowej propagandy, sprawdzonej i zweryfikowanej przez całe zastępy i dywizje fake checking'owe i fake hunter'owe w pełni niezależnych "jednostek", gdzie z ust i spod piór tylko wypływa krynica prawdy.



Offline Profesor Tutka

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #536 dnia: 27 Kwiecień, 2022, 05:52 »
Nieco inne spojrzenie na wojne,choć nie tylko.Może to się nikomu nie spodoba,wtedy na Cmentarz.Nie upieram się że to prawda ale jestem Ruską Onucą.
https://www.youtube.com/watch?v=f8JViQiMK-I


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #537 dnia: 27 Kwiecień, 2022, 07:27 »
Widzę, że zostałem wywołany  do tablicy. A więc dodam swoje trzy grosze. 😉
Podzielę się reakcją z Niemiec. Akurat byłem u mechanika samochodowego, kiedy to przez radio padł komunikat, że rząd w Niemczech zdecydował, że sprzeda Ukrainie ciężki sprzęd wojskowy-a mianowicie najnowsze czołgi..
Było tam w warsztacie oprócz mie jeszcze 4 innych klientów i pierwszy raz widziałem jakie poruszenie wśród tych Niemców zrobiła ta wiadomość. Byli niesamowicie wkurzeni na rząd, że staje po stronie Ukrainy i wciąga Niemcy w wojnę. Pierwszy raz widziałem, jak Niemcy publicznie komentują polityczną decyzję.
Wreszcie jakaś reakcja z narodu który został wciągnięty ciekawe hasło jak można kogoś wciągnąć Skoro podobno to demokracja rządzi A więc ludzie a tak naprawdę przedstawiciele rzekomo decydują za naród tylko że ci przedstawiciele to Mleczki teatrze laleczki są jak to kukiełki sterowane w wielkim skrócie.

To wszystko teatr dla gojów jak to powiedział w filmie Vabank teatr jest najstarszą ze sztuk


Bez zgłębienia hasła geopolityka gruntownie oraz szkoła frankfurcka jak czytam większość wypowiedzi w tym wątku to nie jest nawet wesołe to żałosne że wystarczą medialne informacje i ludzie się podniecają nie analizując kto teatr tworzy i Po co chociażby na podstawie wiadomości i historii która choć jest największą ofiarą  złodziei cwaniaków to jednak ta pokrzywiona ale dużo dużo mówi
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #538 dnia: 27 Kwiecień, 2022, 09:56 »
To, że Gostek spotkał 4 Niemców przeciwnych wysyłce broni na Ukrainę nie oznacza, że większość Niemców jest tego samego zdania.

U mnie na wsi kiedyś często spotykałem grupy ludzi optujących głośno za Samoobroną. Jednak jakoś samoobrona większości w Sejmie nie uzyskała.


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #539 dnia: 27 Kwiecień, 2022, 11:10 »
Szacuję, że gdyby zrobiono sondę, powiedzmy  na tysiącach postronnych osób, to za wyjątkiem przybyszy z krajów postkomunistycznych, którzy to popierają poczynania Putina, a jest ich dobre kilka mln w Niemczech)To pozostali Niemcy, pewnie w 90 procentach byliby przeciw zaangażowaniu się tego kraju po stronie Ukrainy.
Polityka i powojenna oraz edukacja w Niemczech skutecznie pozbawiła Niemców tożsamości narodowej (i dobrze zresztą,tak uważam). Podobnie działo się myślę w krajach Beneluxu i krajach Skandynawskich.

Niestety, szczególnie po rozpadzie Związku Radzieckiego w krajach postsowieckich nasiliły się nastroje nacjonalistyczne, które to są przyczyną obecnego konfliktu.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień, 2022, 11:19 wysłana przez Gostek »