Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 5 z religii  (Przeczytany 806 razy)

Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
5 z religii
« dnia: 15 Styczeń, 2022, 18:31 »
Religia wróciła do szkół kiedy byłem w szkole średniej.
Wcześniej zajęcia z religii, Katolickiej oczywiście, odbywały się w przykościelnych salkach katechetycznych w czasie pozaszkolnym.
Powrót religii do szkół wiązał się oczywiście z pojawieniem się nowego przedmiotu na świadectwie.
Jeśli pamięć mnie nie myli to miałem tam puste miejsce.

 A jak jest dzisiaj? Czy dzieci ŚJ nadal mają tam puste miejsca, czy 5 podciągające średnią?


Offline Sebastian

Odp: 5 z religii
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń, 2022, 18:49 »
ja do dzisiaj szczycę się "krechą" na świadectwie maturalnym
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: 5 z religii
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń, 2022, 19:31 »
ja do dzisiaj szczycę się "krechą" na świadectwie maturalnym


No, no, no ... krecha na świadectwie maturalnym... do tego pewnie rurka że studolarówki ... niezły gagsta był z Ciebie, Sebastianie.  ;)


Offline Roszada

Odp: 5 z religii
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń, 2022, 19:39 »
A na etykę ŚJ nie muszą chodzić? :)
Zresztą zdaje się, że najczęściej uczą tego też księża. ;D


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: 5 z religii
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń, 2022, 19:54 »
Moje dzieci nie chodzą na religie w szkole tylko na szkółkę pozaszkolną w innym ugrupowaniu religijnym.
Na świadectwie mają wpisane oceny z tamtej szkółki.


Offline Gostek

Odp: 5 z religii
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Styczeń, 2022, 20:21 »
W Niemczech w szkołach mogą lekcje religii prowadzić wszystkie uznane religie. Teoretycznie również ŚJ, bo od paru lat są w tym kraju uznawani za oficjalną religię. W praktyce, nawet gdyby się na to zgodzili to zapewne by prowadzili lekcje religii do pustych ścian, bo wiadomo, że młodych ŚJ jest w szkołach zbyt mało, a inni młodzi po prostu by ich olali.
Korzystają z tej możliwości prawie w każdej szkole nauczyciele świeccy z trzech największych wyznań w Niemczech, a mianowicie Kościoła Katolickiego, Ewangelickiego i Muzułmanie. Słyszałem, że w Berlinie próbowali też lekcje prowadzić Baptyści, ale ze względu na brak chętnych szybko tego zaniechali.


Offline sawaszi

Odp: 5 z religii
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Styczeń, 2022, 20:59 »
Religia wróciła do szkół kiedy byłem w szkole średniej.
Wcześniej zajęcia z religii, Katolickiej oczywiście, odbywały się w przykościelnych salkach katechetycznych w czasie pozaszkolnym.
Powrót religii do szkół wiązał się oczywiście z pojawieniem się nowego przedmiotu na świadectwie.
Jeśli pamięć mnie nie myli to miałem tam puste miejsce.

 A jak jest dzisiaj? Czy dzieci ŚJ nadal mają tam puste miejsca, czy 5 podciągające średnią?

Myślem ,ze  tyroz nowo mianowany katecheta (nauczyciel religii) powinien być zweryfikowany przez kuratora i powinien wierzyć ze tyćko wiara katolicka jest prawdziwa  :)
-a "dobry Polak to tylko katolik"  ..
zAPRAWDĘ powiadam wam ; 'Maryja jest Królową Polski a jej syn Jezus był pierwszym Polakiem'  ::)

P&S : i to prawda ,ze "to my uczyliśmy Francuzów jeść widelcami" i nie podskoczy nam zadna Unia  ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2022, 21:18 wysłana przez sawaszi »


Offline Lovely

Odp: 5 z religii
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Styczeń, 2022, 19:16 »
W połowie mojej nauki szkolnej pojawiła możliwość wzięcia informacji - kartki z oceną od brata prowadzącego szkołę teokratyczną. Ta ocena była przekazywana szkole, ale czy była ona na świadectwie to musiałabym sprawdzić.
Etyki w żadnej szkole nie było. W podstawówce kilkoro dzieci nie chodziło na religię. Powinniśmy być w bibliotece lub świetlicy, ale nikt się nami nie interesował. Siedzieliśmy w szatni, na boisku, itd

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka