Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: G. Jackson: Czy CK powinno zajmować się finansami?  (Przeczytany 3663 razy)

Offline Turbulent_Business

Odp: G. Jackson: Czy CK powinno zajmować się finansami?
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Grudzień, 2021, 22:57 »
Ostatnio Loyd wrzucil wywiad z wysoko postawionym ex-betelczykiem, ktory bral udzial w produkcjach broadcastingu.

https://www.youtube.com/watch?v=thT3BQKkhYo

Loyd spytal wprost: jakie w betel kraza plotki o sytuacji ekonomicznej borg. Daniel odpowiedzial dosc zdawkowo: jest dobrze sa bogaci. Maja pelno zagranicznych kont.

Z calego serca chce zeby to byla nieprawda i Daniel nie byl na tyle wysoko by poznac detale, ale tego sie nie dowiemy...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Blue

Odp: G. Jackson: Czy CK powinno zajmować się finansami?
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Grudzień, 2021, 10:06 »
W którym miejscu jest mowa o tym, że to na remont świątyni? Oraz na jakim przekładzie się opieramy?

Nie jest to wiedza zaczerpnięta bezpośrednio z Nowego Testamentu.
Kontekst tego zdarzenia możemy poznać z analizy innych źródeł historycznych.
Przepraszam za brak odpowiedzi, ale szukam dobrych źródeł na ten temat. Trochę można przeczytać o tym tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/Second_Temple w dziale Herod's Temple.


Offline hashcat

Odp: G. Jackson: Czy CK powinno zajmować się finansami?
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Grudzień, 2021, 12:12 »
Nie jest to wiedza zaczerpnięta bezpośrednio z Nowego Testamentu.
Kontekst tego zdarzenia możemy poznać z analizy innych źródeł historycznych.
Przepraszam za brak odpowiedzi, ale szukam dobrych źródeł na ten temat. Trochę można przeczytać o tym tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/Second_Temple w dziale Herod's Temple.

Dziękuję bardzo Blue! Doceniam i chętnie przeczytam
"I saw the best minds of my generation destroyed by madness"


Offline Reskator

Odp: G. Jackson: Czy CK powinno zajmować się finansami?
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Grudzień, 2021, 18:16 »
Obecne CK nie ma zielonego pojęcia o finansach no może Russell
Dla owiec piszą że "Na sprawy Krółestwa wydano 29 289 345 mln $ i 23 centy.
A kasą zawiadują brokerzy z YNC inwestujący datki w akcje różnych firm od zbrojeniowych po kosmetyczne.
A organizacja co roku ma dywidendy od sum które ulokowała w te firmy
Są  coroczne formularze podatkowe dla US jaką Wachtower musi wypełniać są w internecie.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: G. Jackson: Czy CK powinno zajmować się finansami?
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Grudzień, 2021, 20:27 »
Jedno co na pewno odczuli to brak datków jakie mieli zbierane z kongresów a były to duże kwoty. Nasz brat odstępca Philshi Delisi w jednym ze swoich jutubowych filmików opowiadał że pieniądze z tych kongresowych skrzynek musieli z obiektu znosić w workach na śmieci tzn wozić w takich śmietnikach na kółkach, kilka worów z pieniędzmi przykrytych workiem ze śmieciami dla kamuflażu, i bracia starsi wyznaczeni do tego szczytnego zadania liczyli to potem do nocy.
nihilista


Offline dziewiatka

Odp: G. Jackson: Czy CK powinno zajmować się finansami?
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Grudzień, 2021, 00:36 »
C K ma rewelacyjne pierwowzór  delikwenta który był niemal męczennikiem i dzięki temu zgromadził spory majątek potem go wykluczyli a on dalej kręcił swoje lody .gdy wrócę z roboty do domu to podam jego imię i lata w jakich działał.


Offline dziewiatka

Odp: G. Jackson: Czy CK powinno zajmować się finansami?
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Grudzień, 2021, 19:14 »
C K ma rewelacyjne pierwowzór  delikwenta który był niemal męczennikiem i dzięki temu zgromadził spory majątek potem go wykluczyli a on dalej kręcił swoje lody .gdy wrócę z roboty do domu to podam jego imię i lata w jakich działał.
Gostek nazywał się Perygrinus lata 60  drugiego wieku .


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: G. Jackson: Czy CK powinno zajmować się finansami?
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Grudzień, 2021, 00:24 »
A kasą zawiadują brokerzy z YNC inwestujący datki w akcje różnych firm od zbrojeniowych po kosmetyczne.
A organizacja co roku ma dywidendy od sum które ulokowała w te firmy

A co jeśli WTS zarządzają niewierzący bankierzy, brokerzy a ciało kierownicze to tylko pionki, "aktorzy", którzy mają być reprezentatywni, ale nie mają realnej władzy w Organizacji?

Co jeśli religijny charakter to tylko przykrywka i rządzą tym z drugiego siedzenia ludzie nie mający nic wspólnego z historią i doktrynami tego wyznania?
Przejęcie firmy budowlanej z religijnym kolorytem nie jest przecież niewykonalne.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień, 2021, 00:27 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Blue

Odp: G. Jackson: Czy CK powinno zajmować się finansami?
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Grudzień, 2021, 14:36 »
A co jeśli WTS zarządzają niewierzący bankierzy, brokerzy a ciało kierownicze to tylko pionki, "aktorzy", którzy mają być reprezentatywni, ale nie mają realnej władzy w Organizacji?

Co jeśli religijny charakter to tylko przykrywka i rządzą tym z drugiego siedzenia ludzie nie mający nic wspólnego z historią i doktrynami tego wyznania?
Przejęcie firmy budowlanej z religijnym kolorytem nie jest przecież niewykonalne.

Nie ma na to dowodów. Wszystko wskazuje, że rządzi CK i przynajmniej w większości wierzy w własne brednie. Tak samo twierdził Rey Franz


Offline Storczyk

Odp: G. Jackson: Czy CK powinno zajmować się finansami?
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Grudzień, 2021, 11:29 »
Za czasów Reymonta Franza mogli rządzić.
Dziś, to inny kierunek .
Duży rozmach inwestycyjny .
WTS, jest jakby bezkarne, i chronione. Nawet bardziej niż w KK, uchodzi im wszystko na sucho .
Wątpliwa sprawa, aby zwykli pionierzy, całe życie wpatrzeni tylko w Biblię, potrafili być takimi biznesmenami pełną gębą ?



Offline Roszada

Odp: G. Jackson: Czy CK powinno zajmować się finansami?
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Grudzień, 2021, 11:42 »
Za czasów Reymonta Franza mogli rządzić.
Proszę Raymonda Franza nie mylić z Reymontem Władysławem. ;D


Offline Sebastian

Odp: G. Jackson: Czy CK powinno zajmować się finansami?
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Grudzień, 2021, 12:41 »
Tak samo twierdził Rey Franz
co prawda Ray Franz już nie żyje i nie można mu zadać pytania, w jakąś część bredni członkowie CK wierzą, a w jaką nie wierzą, ale Ray Franz opisywał wewnętrzne spory, w których część członków CK odcinała się od kluczowych wierzeń strażnicy.

Wszystkich wg Ray Franza miał przebić prezes Nathan Knorr, który (cyt. z pamięci) wg Ray Franza miał na posiedzeniu CK rzekomo stwierdzić:  "_jedyne_ czego jestem pewny, to że Jehowa jest Bogiem, a Jezus jest Jego Synem", co miało oznaczać, że dowolną inną naukę można zakwestionować.

Cytat ten przedstawia Prezesa jako osobę wierzącą w istnienie Boga i wierzącą w Boskie natchnienie Biblii, ale niekoniecznie wierzącą w resztę nauczania instytucji, którą przecież kierował...
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień, 2021, 12:46 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: G. Jackson: Czy CK powinno zajmować się finansami?
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Grudzień, 2021, 14:28 »
Wszystkich wg Ray Franza miał przebić prezes Nathan Knorr, który (cyt. z pamięci) wg Ray Franza miał na posiedzeniu CK rzekomo stwierdzić:  "_jedyne_ czego jestem pewny, to że Jehowa jest Bogiem, a Jezus jest Jego Synem", co miało oznaczać, że dowolną inną naukę można zakwestionować.

Cytat ten przedstawia Prezesa jako osobę wierzącą w istnienie Boga i wierzącą w Boskie natchnienie Biblii, ale niekoniecznie wierzącą w resztę nauczania instytucji, którą przecież kierował...
   „Godnym uwagi przykładem niech będzie posiedzenie z 19 lutego 1975 roku. Ciało Kierownicze słuchało wtedy nagrania przemówienia Freda Franza na temat roku 1975. Wywiązała się potem dyskusja na temat niepewności proroctw czasowych. Nathan Knorr, wówczas prezes, zabrał głos i powiedział:
   ‘Jest coś, co wiem: wiem na pewno, że Jehowa jest Bogiem, że Jezus Chrystus jest Jego Synem, że oddał on swoje życie jako okup za nas, i że jest zmartwychwstanie. Co do innych spraw nie jestem tak pewny. Rok 1914 – nie wiem. Mówiliśmy o 1914 roku przez długi czas. Być może mamy rację, mam nadzieje, że ją mamy’.
   W czasie tego spotkania dyskutowaną datą był przede wszystkim rok 1975. Było zatem zaskoczeniem, że o wiele bardziej fundamentalna data, 1914 rok, została wspomniana w takim kontekście” („Kryzys Sumienia” R. Franz, 2006 s. 302).

Ja to nazwałem sceptycyzmem Knorra. ;D
Ciekawe ilu członków CK dziś zachowuje taką postawę...  :)


Offline Sebastian

Odp: G. Jackson: Czy CK powinno zajmować się finansami?
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Grudzień, 2021, 15:09 »
wielkie dzięki, dokładnie ten cytat miałem na myśli!

moja pamięć okazała się niedoskonała, gdyż Prezes NIE użył słowa "jedynie", ale miałem rację, że ten sam Prezes za "pewne" uznał tylko kilka nauk (i co ciekawe: NIE były tu nauki typowo strażnicowe, ale wspólne dla wszystkich chrześcijan), a sam wyraził sceptycyzm wobec jednej z fundamentalnych nauk instytucji, którą kierował, czyli wobec nauki o 1914 roku.

a zatem, nie popełnię nadużycia jeśli powiem, że Prezes "rozumował jak niektórzy odstępcy"...
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień, 2021, 15:18 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Reskator

Odp: G. Jackson: Czy CK powinno zajmować się finansami?
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Grudzień, 2021, 06:33 »
Gdzieś widziałem ilustracje parkingu w Brooklynie jaki WTS sprzedało za ponad 200 milionów $.
I pamiętam ilustracje jak dziecko odmawia sobie loda by wrzucić datek do skrzyneczki.
Jak to mówią: ziarko do ziarka i zbierze się miarka. :) ;)