Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji  (Przeczytany 1971 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Grudzień, 2021, 11:07 »
Z logicznego punktu widzenia ORG-owi można zarzucić wiele. Ja wybudziłem się dzięki logice właśnie.
Śmieszy mnie jednak, że fajnie jest manipulować statystykami, bo Świadkowie też nimi manipulują. Ja ze statystykami, tabelami, danymi mam tyle do czynienia, że jeśli są rzetelne to nie wiem jak mogą manipulować.
Obawiam się, że ŚJ czytający zmanipulowaną recenzję świadkowskich statystyk może się tylko utwierdzić w przekonaniu, że odstępcy manipulują "prawdą".  ;)


Offline Roszada

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Grudzień, 2021, 11:17 »
Ja tam wielkiej manipulacji u Światusa nie widzę.
Podał dane uczciwie i linki, a kwestia interpretacji danych, to jego dywagacje.
Zaraz robić z niego manipulatora to nie jest okej.
Tym bardziej że poddał pod dyskusję temat, a nie nakazał zamknąć wątek bez dyskusji, jak niektórzy to proszą. ;D


Offline Sebastian

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Grudzień, 2021, 11:49 »
aby obiektywnie ocenić czy dzieło w Turcji rozwija się czy zwija się, należałoby:
1) wskazać ilu uchodźców zainteresowało się ofertą jw.org
2) wskazać ilu ochrzczonych to dzieci świadkowskich rodziców a ilu to pozyskani z zewnątrz
3) wskazać ilu odeszło ze zboru i ilu popadło w nieaktywność
4) itd. itp.

sama organizacja takich danych NIE wskazuje, a my nie mamy narzędzi by zdobyć te dane albo oszacować te dane
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Grudzień, 2021, 12:08 »
Ja tam wielkiej manipulacji u Światusa nie widzę.
Podał dane uczciwie i linki, a kwestia interpretacji danych, to jego dywagacje.
Zaraz robić z niego manipulatora to nie jest okej.
Tym bardziej że poddał pod dyskusję temat, a nie nakazał zamknąć wątek bez dyskusji, jak niektórzy to proszą. ;D

Ok nie jestem Ok.
Robię z innych manipulatorów? Ok.
Pisałem o braku logiki w argumentacji bo jej tam nie było i tyle. Ale Ok.  ;)

A jeśli Turcy głoszą uchodźcom i jest tych odbiorów ich głoszenia więcej to niestety dzieło się rozwija.  ;) Tak na mój chłopski rozum więcej to raczej wzrost i rozwój niż spadek. Ale ja się nie znam i pewnie znowu robię z kogoś manipulatora.  ;) ;D :))
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień, 2021, 12:11 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline Roszada

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Grudzień, 2021, 12:13 »
Ok nie jestem Ok.
Robię z innych manipulatorów? Ok.
Pisałem o braku logiki w argumentacji bo jej tam nie było i tyle. Ale Ok.  ;)
To jest odwieczna wojna, kto jest ŚJ.
Czy ŚJ-pionier, który w czerwcu został wykluczony, a dał owoc w maju, powinien być liczony, on i jego godziny? ;D


Offline Gostek

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Grudzień, 2021, 12:22 »
Włodarze orgu po prostu w Turcji widzą potencjał do dalszego wzrostu. Dlatego nie zwinęli interesu (czytaj Biura Odziału) całkowicie. Bo z punktu logiki, to taką grupę prawie 5tysięczną można by było dołączyć np do Italii, Bułgaria czy innej Rumunii.. Oni prawdopodobnie przenieśli swoje BO, tylko i wyłącznie że względu na zyski. Bo widocznie te  nowe BO na tych dwóch piętrach są dla nich tańszym rozwiązaniem.


Offline Roszada

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Grudzień, 2021, 12:30 »
Bo widocznie te  nowe BO na tych dwóch piętrach są dla nich tańszym rozwiązaniem.
Znika zagrożenie zawłaszczenia przez państwo tego Biura O.

Nie ma co ukrywać, że za tego prezydenta wzrasta islamizacja w Turcji.
Przejęcie na meczet muzeum Hagia Sophia jest tego objawem:

"Od 1934 do lipca 2020 świątynia pełniła rolę muzeum. Po decyzji sądu administracyjnego Turcji unieważniającego dekret z 1934 i decyzji prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana została ponownie zamieniona w meczet".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hagia_Sophia


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Grudzień, 2021, 12:32 »
To jest odwieczna wojna, kto jest ŚJ.
Czy ŚJ-pionier, który w czerwcu został wykluczony, a dał owoc w maju, powinien być liczony, on i jego godziny? ;D

 :) Roszado, to wszystko racja. Przecież niektórzy forumowicze będący wciąż aktywnymi, ochrzczonymi głosicielami opowiadają jak to kilkuosobowe grupki raportują sobie po godzince lub dwie za napisanie wspólnego listu. Nic tylko się cieszyć z tego "kolosa o glinianych stopach".  ;)


Offline Roszada

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Grudzień, 2021, 12:35 »
Coś mi się zdaje, że może zmienić się jeszcze bardziej strategia co do liczby Biur Oddziałów. :D
Szczególnie w krajach 'niepewnych', byłego ZSRR i z przewagą muzułmanów.

Proces łączenia BO rozpoczęto w 2012 r., ale ostatnio jakby przyhamował...
Może teraz czas na wznowienie?

Tu opisywano to:
https://sjwp.pl/nowe-swiatla/2012-polaczenie-niektorych-biur-oddzialow/msg20651/#msg20651


Offline Gostek

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Grudzień, 2021, 15:57 »
Znika zagrożenie zawłaszczenia przez państwo tego Biura O.

Nie ma co ukrywać, że za tego prezydenta wzrasta islamizacja w Turcji.
Przejęcie na meczet muzeum Hagia Sophia jest tego objawem:

"Od 1934 do lipca 2020 świątynia pełniła rolę muzeum. Po decyzji sądu administracyjnego Turcji unieważniającego dekret z 1934 i decyzji prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana została ponownie zamieniona w meczet".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hagia_Sophia
Tak to może być też argument, dlaczego pozbyli się dotychczasowego BO..
Jednak my do końca też nie wiemy jednej rzeczy.
A mianowicie, czy oni na tych dwóch piętrach, to nowe BO wynajęli czy może nabyli, np. kupili, albo odziedziczyli po jakimś fanatycznymi, nawiedzonym Turku.! 😉


Offline Lovely

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Grudzień, 2021, 16:50 »
A czy wiadomo, gdzie mieszkają teraz betelczycy z Turcji? W biurowcu?
Przyznam, że nie kojarzę, ale akurat sprawozdania nie były w zakresie moich zainteresowań. Czy org podaje metody statystyczne do prezentowanych danych?

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka



Offline Roszada

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Grudzień, 2021, 17:11 »
A czy wiadomo, gdzie mieszkają teraz betelczycy z Turcji?
Na kwaterach prywatnych, też wynajętych, ale już z kasy betelczyka. ;D
Nie masz kasy, to nie nadajesz się. ;)

A może tak:

*** w15 15.1 s. 4 ***
Dojeżdżający współpracownicy, którzy usługują w Betel jeden lub więcej dni w tygodniu, muszą sami zatroszczyć się o zakwaterowanie oraz środki na utrzymanie


Offline Światus

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Grudzień, 2021, 18:45 »
A czy wiadomo, gdzie mieszkają teraz betelczycy z Turcji? W biurowcu?
Przyznam, że nie kojarzę, ale akurat sprawozdania nie były w zakresie moich zainteresowań. Czy org podaje metody statystyczne do prezentowanych danych?

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka

"W pobliskim budynku znajdują się mieszkania dla rodziny Betel".
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Lovely

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Grudzień, 2021, 19:02 »
Dziękuję za odpowiedzi. Ciekawe czy skoro mieszkają w bloku to czy sami sprzątają w swoich mieszkaniach i gotują sobie jedzenie, piorą? Jak sobie poradzą, gdy w biurowcu piętro wyżej/niżej będzie siedziba firmy zajmującej się np. produkcja wyrobów tytoniowych? Będą jeździć razem windą? A jak ktoś będzie palił przed wejściem albo całe biuro udekorują na święta?

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka



Offline Sebastian

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Grudzień, 2021, 19:28 »
Jak sobie poradzą, gdy w biurowcu piętro wyżej/niżej będzie siedziba firmy zajmującej się np. produkcja wyrobów tytoniowych? Będą jeździć razem windą? A jak ktoś będzie palił przed wejściem albo całe biuro udekorują na święta?
zgodnie z korporacyjnymi zasadami wyuczonej bezradności, dojrzały w swej bezradności i dojrzały wiekiem i dojrzały posłuszeństwem niewolnikowi ochrzczony brat znający język angielski zadzwoni do Warwicka i spyta co ma w takiej sytuacji zrobić.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)