Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy  (Przeczytany 2797 razy)

Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Maj, 2022, 13:31 »
Ciekawy temat!
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Potop był i tyle. Teraz jak poczytałem Wasze posty to mam wątpliwości. Oj wy odstępcy przeklęci 🤩
Faktycznie więcej wskazuję, że potopu nie było. Jedynie Biblia na to wskazuje. Jedynie czy/i/lub aż?
Liczył ktoś może czy jest możliwe przy "normalnym" rozmnażaniu z kilku osób żyjących do obecnie kilku miliardów rozrost ludzi?

Z populacją to nie problem.


Online Turbulent_Business

Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Maj, 2022, 10:13 »
Chciałbym poznać założenia stojące za tą tabelką i powodem podniesienia populacji do 240 potęgi... Mam nadzieję że sam/sama (przepraszam, nie znam płci, nie chce nikogo obrazić) się nie rozliczasz w kwietniu:):)?

https://ourworldindata.org/grapher/population

Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Blue

Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Maj, 2022, 10:27 »
Z populacją to nie problem.

 ;D

Polecam trochę bliżej zapoznać się z tematem:


Offline Sebastian

Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Maj, 2022, 10:31 »
wg mnie, przyrost populacji wygląda inaczej da populacji dużej ale inaczej dla maleńkiej

gdy wśród tysiąca osób przypadkowo umrze jedna, to reszta dalej może rozmnażać się i zwiększać liczebność populacji, ale gdy spośród ośmiu osób (cztery kobiety i czterech mężczyzn) umrze jedna osoba, to dalszy przyrost populacji obniża się np. o 1/4 (mimo że zginęła 1/8)

do tego trzeba brać pod uwagę, że przy bardzo małej populacji doszłoby do wad wrodzonych wynikających z kazirodztwa.

pomysł, że potop (który miał miejsce zaledwie 4.400 lat temu) przeżyła ośmioosobowa rodzina, a potem oni rozmnożyli się w ciągu 200-400 lat do takiej ilości, że powstały narody, w tym zaawansowana cywilizacja egipska, jest nie do obronienia
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Maj, 2022, 19:54 »
Chciałbym poznać założenia stojące za tą tabelką i powodem podniesienia populacji do 240 potęgi... Mam nadzieję że sam/sama (przepraszam, nie znam płci, nie chce nikogo obrazić) się nie rozliczasz w kwietniu:):)?

https://ourworldindata.org/grapher/population



Tam u góry tabeli zaznaczyłem 4 pokolenia na 100lat. Błędnie przyjąłem 6000lat powinno być dajmy na to 4400 czyli 44x4.
Ta tabelka to taka prosta wyliczanka jak szybko może rosnąć populacja.

Załączona przez Ciebie tabela lepiej odzwierciedla rzeczywisty przyrost populacji.