Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy  (Przeczytany 2795 razy)

Offline Turbulent_Business

Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Listopad, 2021, 11:05 »

Naprawdę Bóg w Biblii wykazuje się tak infatylnym zachowaniem, że trudno z miłością do niego podejść.
Ludobójstwa na całych narodach tylko dlatego, że miały inne myślenie, po czym Ci co ich wycięli robili gorsze rzeczy i nie zostali eksterminowani w taki sam sposób.
Kto stosuje tak pokrętną logikę?

Wystarczy przeczytac 3 ostatnie rozdzialy ksiegi Sedziow i zapisac sobie na kartce w punktach co tam sie odp******

Tylko tak szczerze, bez pryzmatu teologi, napisac streszczony scenariusz tego co sie przeczytalo.... Bez wmawiania sobie ze Bog jest taki i owaki i tak musialo byc albo ze moze czegos nie rozumiemy.

Gwalty, zabojstwa, profanacja zwlok, ciecie zwlok na kawalki, wybijanie wszystkiego co sie rusza, na koniec niewolnictwo seksualne.

Takie prawie: "produkcja, dystrubucja, masturbacja; gwaly na zelcenie, bez zlecenia tez"

Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Listopad, 2021, 11:09 »
To bardzo proszę DPT wytłumacz gatunki endemiczne, najlepiej na Hawajach czy innych egzotycznych terenach...
Posłucham chętnie.


To temat dość złożony.. potrzebujesz korepetycji? Ile jesteś w stanie płacić? Jak rozliczać będziemy czas? Co już wiesz? Od czego chciałbyś zacząć? Jeśli się dogadalibyśmy odnośnie ceny to kiedy chciałbyś zaczynać?  ;)


Offline Marek Aureliusz

Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Listopad, 2021, 11:20 »
Dla przykładu wytłumacz tylko i wyłącznie jeden przykład:
Ambystoma meksykańska.

Wiem DPT, że chciałbyś by całe opowiadanie o potopie było prawdziwe, ja nawet bym chciał by ziemia była płaska, naprawdę.
Łatwiej by było wszystko sobie wytłumaczyć...


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Listopad, 2021, 11:24 »
Dla przykładu wytłumacz tylko i wyłącznie jeden przykład:
Ambystoma meksykańska.

Wiem DPT, że chciałbyś by całe opowiadanie o potopie było prawdziwe, ja nawet bym chciał by ziemia była płaska, naprawdę.
Łatwiej by było wszystko sobie wytłumaczyć...

 :) Dla przykładu przykład?  ;)
Tylko czy wyłącznie?  ;)

Wiesz? No patrzcież. A skąd? Jeśli to prawda to ja tego jeszcze nie wiem.  ;)

Cieszę się, że się zorientowałeś.


Offline Blue

Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Listopad, 2021, 11:35 »
Wiem DPT, że chciałbyś by całe opowiadanie o potopie było prawdziwe, ja nawet bym chciał by ziemia była płaska, naprawdę.
Łatwiej by było wszystko sobie wytłumaczyć...

Marku, dałeś się złapać na troling DPT. Zapewniam Cię, że on po prostu lubi bawić się słowem i daleki jest do wiary w potop ;p


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Listopad, 2021, 11:50 »
...
Z całym szacunkiem ale ucząc się mechaniki kwantowej i tego jak jest pięknie złożona i pewnym stopniu prosta Boga wyobrażam sobie bardziej na kształt naukowaca typu Ensteina Maxwella czy Hawkingsa niż Boga opisanego w Biblii.
...

Skoro już wiemy, że mój wpis o wpływie potopu na rozwój Ziemi i ludzkości był żartem, to teraz już bardziej poważnie.
Marku, Twoje wyobrażenia Boga na kształt wymienionej Trójcy, tak trochę Biblią i Katechizmem zalatuje.
Pozostając w tematyce okołomatematycznej, dla mnie osobiście, lepsze jest materializowanie "Boga" w coś na kształt pojęcia "punktu" - niby go "nie ma" a jednak jest - tylko że wtedy nie da się go dzielić na 3  ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad, 2021, 11:51 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline Siedemtwarzy

Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Listopad, 2021, 14:53 »
Jeśli chcielibyśmy matematycznie opisać Boga to trzeba się posłużyć stałą. Przyjmijmy stałą  B. Jej wartość nominalna ujmijmy numerycznie B=0 lub B=-0 . Wtedy wstawiając do równań ta stałą będziemy mieli wiele ciekawych wniosków. Czy Bóg zeszła potop na cała ziemię? Potop x B=0 jakie są szanse na spotkanie Boga. Funkcja LimB->0 w układzie x/y gdzie y=poznanie x=wiedza. Im więcej wiedzy tym mniejsze szanse spotkania Boga. I tak dalej itp...


Offline Gremczak

Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Listopad, 2021, 15:00 »
Skoro już wiemy, że mój wpis o wpływie potopu na rozwój Ziemi i ludzkości był żartem, to teraz już bardziej poważnie.
Marku, Twoje wyobrażenia Boga na kształt wymienionej Trójcy, tak trochę Biblią i Katechizmem zalatuje.
Pozostając w tematyce okołomatematycznej, dla mnie osobiście, lepsze jest materializowanie "Boga" w coś na kształt pojęcia "punktu" - niby go "nie ma" a jednak jest - tylko że wtedy nie da się go dzielić na 3  ;)
Z biblii wynika ,ze ten Bóg biblijny się materializował.
Świadczy o tym wypowiedź samego Boga do żydów.
Jeżeli będziecie się załatwiali  (robili kupkę)  to wykopcie dołek,bo gdy będę się przechadzał po waszym obozie   ( to nie chciał bym aby wdepnąć w to co pozostawiliście).
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad, 2021, 15:02 wysłana przez Gremczak »


Offline Marek Aureliusz

Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Listopad, 2021, 15:13 »
Skoro już wiemy, że mój wpis o wpływie potopu na rozwój Ziemi i ludzkości był żartem, to teraz już bardziej poważnie.
Marku, Twoje wyobrażenia Boga na kształt wymienionej Trójcy, tak trochę Biblią i Katechizmem zalatuje.
Pozostając w tematyce okołomatematycznej, dla mnie osobiście, lepsze jest materializowanie "Boga" w coś na kształt pojęcia "punktu" - niby go "nie ma" a jednak jest - tylko że wtedy nie da się go dzielić na 3  ;)
To akruat zbieg okoliczności, że mowa o trzech...


Offline sawaszi

Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Listopad, 2021, 17:59 »
Bracia i siostry po co tu się rozkminiać i zastanawiać nad ewolucją
Ewolucja to postęp w kreacji
- gdyby nie ewolucja (np. w poglądach) to bylibyśmy nadal w w mrokach średniowiecza  :(
Dzięki Bogu naturalna ewolucja trwa i tak ma być .


Offline Gremczak

Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Listopad, 2021, 19:19 »
Bracia i siostry po co tu się rozkminiać i zastanawiać nad ewolucją
Ewolucja to postęp w kreacji
- gdyby nie ewolucja (np. w poglądach) to bylibyśmy nadal w w mrokach średniowiecza  :(
Dzięki Bogu naturalna ewolucja trwa i tak ma być .
Chociażby po to; czy Bóg stworzył człowieka takiego jak dziś mamy.


Offline sawaszi

Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Listopad, 2021, 20:07 »
Chociażby po to; czy Bóg stworzył człowieka takiego jak dziś mamy.

A to było tak w "Ogrodzie Eden" ?
zaprawdę powiadam Ci  ; bogowie mają jeszcze większe projekty w temacie stworzeń "homo sapiens sapiens"
Ale o szczegóły technologi trza zapytać samych konstruktorów - jak to napisał Mojżesz ;
Pierwsza Księga Mojżeszowa - rozdział 1 , wersy ; 26 ,27
To zaiste jest temat inspirujący i warty zastanawiania (myślenia)  ..


Offline Turbulent_Business

Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Listopad, 2021, 20:19 »

A to było tak w "Ogrodzie Eden" ?
zaprawdę powiadam Ci  ; bogowie mają jeszcze większe projekty w temacie stworzeń "homo sapiens sapiens"
Ale o szczegóły technologi trza zapytać samych konstruktorów - jak to napisał Mojżesz ;
Pierwsza Księga Mojżeszowa - rozdział 1 , wersy ; 26 ,27
To zaiste jest temat inspirujący i warty zastanawiania (myślenia)  ..

Mojzesz nie napisal pięcioksiągu…

Księga powtórzonego prawa 34:5-12…

Jak miał pisać o swojej śmierci i pogrzebie…
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline sawaszi

Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Listopad, 2021, 20:41 »
Mojzesz nie napisal pięcioksiągu…

Księga powtórzonego prawa 34:5-12…

Jak miał pisać o swojej śmierci i pogrzebie…
[/quote

To kto napisał Torę ?
- skrybowie z Babilonu ?
- czy ktoś inspirowany przez "UFO" ?
A może było ich takich (z innego świata) wielu ? i kierują  niektórymi umysłami ?
Co Ty na to ?
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad, 2021, 20:50 wysłana przez sawaszi »


Offline Turbulent_Business

Odp: Nie wierzymy w ewolucje ... ale jednak wierzymy
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Listopad, 2021, 21:30 »
OK, moze troszke musze uzupelnic wypowiedz, lepiej walczyc z borgiem niz miedzy soba.

Powinienem napisac wedlug mnie Mojzesz nie napisal pieciaksiagu. Przepraszam za poprzednia bezposredniosc, powoli ucze sie kultury, lata przekonania ze "przeciez prawda stoi zawsze po naszej stronie" niszcza umysl. Dodatkowo kazdy moze miec swoje zdanie, tym roznimy sie od swiadkow

Kto napisal? Nie wiem. Mysle jednak, ze to nie byl to Mojzesz.
Jednym z powodow jest pytanie: jak o skromnosci Mojzesza swiadczyloby to, ze napisal sam o sobie (Liczb 12:3, Biblia Warszawska):

Mojżesz był człowiekiem bardzo skromnym, najskromniejszym ze wszystkich ludzi, którzy są na ziemi.

Jesli ktos jest zainteresowany tematem, calkiem ciekawy artykul (2 czesciowy) w jezyku polskim:

https://testimonia.pl/piecioksiag-mojzeszowy-tradycja-niemojzeszowego-autorstwa/

https://testimonia.pl/dlaczego-mojzesz-nie-moze-byc-autorem-piecioksiegu/
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac