Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: W Norwegii wstrzymano dotacje dla śJ.  (Przeczytany 1090 razy)

Offline Vog

W Norwegii wstrzymano dotacje dla śJ.
« dnia: 19 Październik, 2021, 20:02 »
Pamiętacie Rolfa Furuli?
Wygląda na to, ze po wykluczeniu chce uderzyć organizację tam, gdzie najbardziej zaboli :-)
https://dziejesie.no/info/prokurator-generalny-wszczal-sledztwo-w-sprawie-swiadkow-jehowy/


Offline TytiX

Odp: W Norwegii wstrzymano dotacje dla śJ.
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Październik, 2021, 20:24 »
Nie wiedziałem nawet ze ŚJ mogą otrzymywać jakiekolwiek dotacje od „szatańskiej władzy”.. 😅


Offline Światus

Odp: W Norwegii wstrzymano dotacje dla śJ.
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Październik, 2021, 20:36 »
Na pewno chodzi o wykluczenie za głosowanie w wyborach. Ale możliwe, że i o inne sprawy, bo przywołany w artykule paragraf obejmuje szeroką tematykę.

"Statsforvalterens powołuje się na § 6 ust. 1 ustawy o związkach wyznaniowych, gdy podaje podstawę odmowy przyznania dotacji. A mówi on:

„Jeżeli wspólnota religijna lub filozoficzna lub osoby działające w imieniu społeczności dopuszczają się przemocy lub przymusu, grożą, naruszają prawa dzieci, naruszają ustawowe zakazy dyskryminacji lub w jakikolwiek inny sposób poważnie naruszają prawa i wolności innych osób, społeczeństwo może odmówić dotacji lub wsparcia finansowego. Dotacji można również odmówić lub zmniejszyć, jeśli społeczeństwo zachęca lub zapewnia wsparcie dla naruszeń wymienionych w niniejszym paragrafie.”"

"„Jeśli świadomie i celowo wybierasz głosowanie w wyborach politycznych i stajesz za nimi, to dokonałeś wyboru, że nie chcesz już być Świadkiem Jehowy” — powiedział rzecznik Świadków Jehowy w Skandynawii, Dagerik. Kristoffersen do Vårt Land w 2019 roku."
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: W Norwegii wstrzymano dotacje dla śJ.
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Październik, 2021, 20:42 »
(mtg):
(Ww) od lat budzi wiele kontrowersji. Dla wielu osób tajemnicą jest to:
Czy ich wyznanie pozwala na swobodne uczestniczenie w życiu społecznym?


Offline Sebastian

Odp: W Norwegii wstrzymano dotacje dla śJ.
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Październik, 2021, 20:53 »
GDYBY udało się odciąć strumień przenajświętszych pieniążków od szatańskiej bestii, to...

obstawiam że Ośmiornica ogłosi niedługo "nowe światło" i nagle okaże się że świadkowie Jehowy nie mają absolutnie nic przeciwko wyborom...

kto wie, może nawet jakiś starszy zboru wystartuje w wyborach na Wójta w Pierdziszewie, a wszystko tylko po to aby przed władzą świecką udokumentować że świadkowie Jehowy biorą udział w wyborach
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: W Norwegii wstrzymano dotacje dla śJ.
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Październik, 2021, 21:00 »
   Przez lata czytałam artykuły strażnicy o finansowaniu.
   Nigdy i nigdzie pary z ust nie puścili, że są finansowani m.in., z dotacji państwowych.
   Nie przypominam sobie ... takiej informacji!!!!!!!!! ...
   A tkwiłam tam wiele lat  :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: W Norwegii wstrzymano dotacje dla śJ.
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Październik, 2021, 21:12 »
   Przez lata czytałam artykuły strażnicy o finansowaniu.
   Nigdy i nigdzie pary z ust nie puścili, że są finansowani m.in., z dotacji państwowych.
   Nie przypominam sobie ... takiej informacji!!!!!!!!! ...
   A tkwiłam tam wiele lat  :'(
no właśnie: zastanawiam się _kiedy_ rozpoczęło się finansowanie organizacji przez instytucje państwowe: czy pieniądze wpływały "od zawsze" czy od jakiejś daty?

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Vog

Odp: W Norwegii wstrzymano dotacje dla śJ.
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Październik, 2021, 21:36 »
   Nigdy i nigdzie pary z ust nie puścili, że są finansowani m.in., z dotacji państwowych.

Wspominają o tym jedynie gdy chcą się czymś pochwalić albo poskarżyć, że rządy się na nich uwzięły za niewinność. Zapewne to wypadek przy pracy:
https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/region/szwecja/Szwecja-uznaje-Świadków-Jehowy-za-wyznanie-które-działa-na-rzecz-społeczeństwa/

"Taka sama kwestia wynikła ostatnio również w Norwegii, gdzie władze rutynowo przyznawały wszystkim religiom, w tym Świadkom Jehowy, środki na prowadzenie działalności pożytecznej dla społeczeństwa."
...
"Cieszymy się, że 18 listopada 2019 roku norwescy urzędnicy postanowili, że Świadkowie Jehowy w dalszym ciągu mają prawo do otrzymywania środków."


Offline Estera

Odp: W Norwegii wstrzymano dotacje dla śJ.
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Październik, 2021, 21:36 »
no właśnie: zastanawiam się _kiedy_ rozpoczęło się finansowanie organizacji przez instytucje państwowe:
czy pieniądze wpływały "od zawsze" czy od jakiejś daty?
   ... i wychodzi na to, że wszystko co "ze świata" to "be" ...
   ... ale kaska to nie ...

   Vog.
   Co jest, jak klikam w link to mam taką informację:
   https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/region/szwecja/Szwecja-uznaje-
« Ostatnia zmiana: 19 Październik, 2021, 21:40 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline NNN

Odp: W Norwegii wstrzymano dotacje dla śJ.
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Październik, 2021, 21:38 »
Od dłuższego czasu zastanawiam się, czy aby nie podwyższają sobie ilości wiernych po to by brać większe dotacje, ale może i korzystać z większych ulg i zwolnień. Mają powód by ukrywać spadki. Czy idzie sprawdzić, czy w naszym kraju dotacje dla nich uzależnione są od liczby wiernych, czyli w sumie od wielkości ugrupowania i jaką ich ilość podają w papierach starając się o dotacje? Coś czuję tutaj, że może być to zaskoczeniem dla nas. Ponadto może też być to drugi powód nie informowania o tym zborów, aby nie wyszło ich mataczenie liczbą wiernych. Pierwszy powód to oczywiście chęć dojenia większych  "dobrowolnych" datków.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik, 2021, 21:44 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Vog

Odp: W Norwegii wstrzymano dotacje dla śJ.
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Październik, 2021, 21:53 »
   Vog.
   Co jest, jak klikam w link to mam taką informację:
   https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/region/szwecja/Szwecja-uznaje-
Skopiuj i wklej do przeglądarki cały adres. Forum podświetla tylko część.


Offline Estera

Odp: W Norwegii wstrzymano dotacje dla śJ.
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Październik, 2021, 22:14 »
Skopiuj i wklej do przeglądarki cały adres. Forum podświetla tylko część.
   Vog.
   Dzięki za podpowiedź, już znalazłam  :))
   Oj w 2019 roku, to już mnie tam dawno nie było  :-* :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lovely

Odp: W Norwegii wstrzymano dotacje dla śJ.
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Październik, 2021, 21:31 »
Mnie najbardziej rażą w oczy kłamstwa. Powszechną wiedzą jest, że za głosowanie jest wykluczenie. Ale jak trzeba zgarnąć pieniądze to zamiast powiedzieć, że wykluczenie to powiemy, że ktoś sam się odłączył. A to w gruncie rzeczy na to samo wychodzi i konsekwencje tych działań są takie same a "głupia" władza się nie zorientuje. Z krwią tak samo.