Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica Sierpień 2021  (Przeczytany 602 razy)

Offline kochanek

Strażnica Sierpień 2021
« dnia: 10 Październik, 2021, 11:04 »
W dzisiejszym artykule „Czy jestes gotowy czekać na Jehowę” mamy bardzo ciekawy akapit:
Cytuj
Czy zdarzyło się, że zostałeś poważnie skrzywdzony, może nawet przez współwyznawcę? Jeśli tak, to w Słowie Bożym znajdziesz przykłady osób, które w takiej sytuacji czekały na Jehowę. Pomyślmy o Józefie. Chociaż doświadczył niesprawiedliwości ze strony własnych braci, nie pozwolił, żeby ich grzechy wywołały w nim rozgoryczenie. Cały czas skupiał się na służeniu Jehowie, a On obficie nagrodził go za cierpliwość (Rodz. 39:21). Z czasem Józef puścił krzywdy w niepamięć i dostrzegł, jak Jehowa mu pobłogosławił (Rodz. 45:5). Tak jak Józef zaznajemy pocieszenia, kiedy przybliżamy się do Jehowy, a wymierzenie sprawiedliwości pozostawiamy w Jego rękach

Nie wiem dlaczego ale z tym akapitem kojarzy mi się tylko jedna sytuacja - dotycząca wykorzystania seksualnego. A wy co myślicie?


Offline Storczyk

Odp: Strażnica Sierpień 2021
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik, 2021, 11:35 »
"Tak jak Józef zaznajemy pocieszenia, kiedy przybliżamy się do Jehowy, a wymierzenie sprawiedliwości pozostawiamy w Jego rękach"
To zdanie końcowe tak jakby wyjaśnia.
Chyba chodzi o to aby nie łazić po sądach z współwyznawcami, gdy nawet mamy ku temu powody.
W sumie, możnaby i podpiąć pod to co piszesz...





Offline Estera

Odp: Strażnica Sierpień 2021
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Październik, 2021, 12:00 »
   Temat pedofilii w organizacji, to mocno gorący stołek.
   W powiązaniu z przemówieniem, co D.Splane powiedział m.in. o sądach i sądownictwie.
   https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/2021Convention/pub-co-r21_137_VIDEO   
   O ugodach i zaznawanej niesprawiedliwości ze strony "stronniczych" prawników i że sądy nie zawsze są sprawiedliwe.
   W sytuacji, gdy organizacja w Australii w końcu przystąpiła do programu wspierania ofiar pedofili.
   https://sjwp.pl/ze-swiata/swiadkowie-jehowy-przystapili-do-programu-odszkodowan-w-australii/msg235544/#msg235544   
   Wieszanie wszelkiego zła na nas, odstępcach, od tej ich fałszywej doktryny w coraz częstszych przemówieniach.
   To tak łącząc to wszystko kropkami, zgadzałoby się.
   Widać sporo szamba się tam wylewa w tej kwestii.

   Ale problemy tej organizacji, to nie tylko pedofilia.
   Przemoc w rodzinach, alkoholizm, nie oddawanie długów, zatrudnianie na czarno i niepłacenie, itp.
   Mocna sugestia akapitu jest taka: ... "Cierp jak Józef, czekaj latami na sprawiedliwość od Jehowy!" ...  :'( :'( :'(
   Nie ważne, że cierpisz emocjonalnie, psychicznie, fizycznie, seksualnie, my dajemy Ci najlepszą radę pod słońcem.
   Broń Boże jakiekolwiek działanie, czy sądy, masz siedzieć cicho jak mysz pod miotłą!!!!!!!!!!
   Na moim komitecie też starsi grzmieli: "po naszym trupie spotkacie się w sądzie, jako brat i siostra!"
   Sprawa się odbyła i nikt literalnie trupem nie padł.
« Ostatnia zmiana: 10 Październik, 2021, 12:18 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline janeczek

Odp: Strażnica Sierpień 2021
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Październik, 2021, 12:13 »
To dzisiejsze studium z zoom ja tu widzę sprytne ominięcie drażliwego tematu proroctw CK, na początku nie myślałem że się zestarzeje w ty świecie.
To trudny drażliwy temat dla tych co życie poświęcili dla organizacji, czują się okłamani przez ludzi z CK.
U mnie to aż piszczy że tak nazwę, mają wszystko niedokończone rozgrzebane a wiedzą że to przez cweli z CK.
Cwana metoda zrzucimy winę na swojego chłopca do bicia Jehowę to on zawiódł nie my, odpowiedzi były cienkie nawet wcinka że ludzie też niektórzy zawiedli z oczekiwaniem końca.
Teraz co im to szkodzi ano mocno dziadek wysyła wnuczkę na studia bo jemu życie zgnoili.
U zwykłych wiernych z uczuciami wywołuje zniechęcenie apatie, u mojego typu budzi i wywołuje chęć odwetu na amerykańskich parchach. 
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Strażnica Sierpień 2021
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Październik, 2021, 14:01 »
https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-sierpien-2021/Czy-jeste%C5%9B-gotowy-czeka%C4%87-na-Jehow%C4%99/

1, 2. Co omówimy w tym artykule?
WYOBRAŹ sobie, że zamówiłeś przez internet coś, czego bardzo potrzebujesz. Co czujesz, kiedy paczka nie przychodzi na czas? Rozczarowanie? W Księdze Przysłów 13:12 realistycznie przyznano: „Przedłużające się oczekiwanie sprawia sercu ból”. Ale co, jeśli się dowiesz, że dostawa opóźnia się z ważnych powodów? Prawdopodobnie będziesz gotowy cierpliwie czekać.


Świetny przykład tylko urywa się jakby w połowie...

A co jeśli nie dowiadujesz się o żadnych ważnych powodach opóźnień lub mimo wielu zapewnień paczka wciąż nie nadchodzi?
Dodam jeszcze że w momencie kliknięcia zakupu byłeś mocno podekscytowany, że udało ci się trafić taką wyjątkową okazję.
To oczywiste naciągnął cię internetowy oszust.
Możesz sprawę od razu zgłosić na policję lub wcześniej skontaktować się z innymi poszkodowanymi.

PS.
Budowlanka wychodzi na prowadzenie