Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ARTYKUŁ DO STUDIUM NR 42  (Przeczytany 4303 razy)

Offline Kyuubi

ARTYKUŁ DO STUDIUM NR 42
« dnia: 20 Wrzesień, 2021, 21:37 »
Temat: Umacniaj się w przekonaniu, że znasz prawdę

Przeczytałem ten artykuł i stwierdziłem ze wieje w nim hipokryzją. Dlaczego? ponieważ krytykowanie innych za coś gdzie u siebie samych mamy podobnie.
Przejdźmy od razu do tych akapitów gdzie wieje hipokryzją. Jeśli chodzi o akapity nie będę wklejał całych tylko cześć. Jesli chcecie go zobaczyć to możecie tam zajrzeć sami i zweryfikować

link poniżej:
https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-pazdziernik-2021/Umacniaj-się-w-przekonaniu-że-znasz-prawdę/

Pierw zacznę od Akapitu 7 ponieważ tu występuje totalna hipokryzja, te słowa podkreślone są na niebieski kolor, cytat poniżej:

Cytuj
Dzisiaj wielu słucha charyzmatycznych przywódców religijnych. Podziw dla takich osób czasem wręcz graniczy z bałwochwalstwem. Ludzie chodzą na ich nabożeństwa, kupują ich książki i wspierają ich hojnymi datkami. Wierzą w każde ich słowo. Wydaje się, że takiego wrażenia nie wywarłby na nich sam Jezus! W przeciwieństwie do tego prawdziwi czciciele Jehowy nie mają klasy duchownych. Chociaż szanujemy tych, którzy nam przewodzą, zgadzamy się z jasnymi słowami Jezusa: „Wy wszyscy jesteście braćmi” (Mat. 23:8-10). Nie oddajemy czci ludziom — ani przywódcom religijnym, ani politycznym. I nie popieramy ich dążeń. Zachowujemy neutralność i trzymamy się z daleka od świata. Wszystko to wyraźnie nas odróżnia od innych religii chrześcijańskich (Jana 18:36).

cytat[1]: Dzisiaj wielu słucha charyzmatycznych przywódców religijnych

Świadkowie robią to samo słuchają bez względnie swoich przywódców "Ciała Kierowniczego" to co oni powiedzą to dla członków tejże religi jest to 100% prawdą równoznaczne z  tym jak by Bóg czy Chrystus mówił. 

Więc po co pisać: ze wielu słucha.  Skoro u siebie samych i nauczanie jest takie same a nawet jeszcze bardziej jeden do jednego w słuchaniu "Ciała Kierowniczego" czym to sie różni w innych religiach gdzie słuchają np papieża itp ?

cytat[2]: Ludzie chodzą na ich nabożeństwa, kupują ich książki i wspierają ich hojnymi datkami. Wierzą w każde ich słowo.

Tak samo robią Świadkowie Jehowy, zapraszają na kongresy, pamiątkę, rozdają literaturę, publikacje (Fakt za free) i to sie ceni. Również wspierają organizacje datkami i sami wierzą w jeden do jednego w każde słowo "Ciała Kierowniczego" nawet jak by sie mylili czy zmienili daną naukę czy jakieś dali nowe światło bo tamto zrozumienie jest stare a teraz lepsze
Dlaczego redaktorzy z strażnicy piszą takie bzdury o innych skoro sami czynią podobnie nawet jeszcze bardziej rygorystycznie?

Cytat[3]: do tego prawdziwi czciciele Jehowy nie mają klasy duchownych

a czym są:
- Duchowy Brat i Siostra
- Starszy
- Nadzorca obwodu
- Sługa pomocniczy
- Głosiciel
- Pionier
- Ciało Kierownicze
- Duchowy brat Chrystusa

No właśnie ?

Napisze tego więcej ale pomału i zapraszam do dyskusji co wy sami o tym sądzicie :D





« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2021, 21:39 wysłana przez Kyuubi »


Offline Technolog

Odp: ARTYKUŁ DO STUDIUM NR 42
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Wrzesień, 2021, 22:16 »
Cytuj
7 Dzisiaj wielu słucha charyzmatycznych przywódców religijnych. Podziw dla takich osób czasem wręcz graniczy z bałwochwalstwem. Ludzie chodzą na ich nabożeństwa, kupują ich książki i wspierają ich hojnymi datkami. Wierzą w każde ich słowo. Wydaje się, że takiego wrażenia nie wywarłby na nich sam Jezus! W przeciwieństwie do tego prawdziwi czciciele Jehowy nie mają klasy duchownych.

Jeśli twierdzenia z początku akapitu są przeciwieństwem SJ to poniższe są prawdziwe:
Prawdziwi czciciele Jehowy:
- nie słuchają charyzmatycznych przywódców
- nie wspierają ich hojnymi datkami
- nie wierzą w każde ich słowo.

Cytuj
Nie oddajemy czci ludziom — ani przywódcom religijnym, ani politycznym. I nie popieramy ich dążeń.
Nie popieramy ich dążeń? Czyli CK to ani ludzie ani przywódcy religijni, bo popieramy dążenia CK np popierając rezolucje.

Oł noł.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2021, 22:20 wysłana przez Technolog »


Offline Gostek

Odp: ARTYKUŁ DO STUDIUM NR 42
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Wrzesień, 2021, 22:23 »
Kyuubi, nie wiem, ale tego linka do tego artykułu nie można otworzyć.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: ARTYKUŁ DO STUDIUM NR 42
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Wrzesień, 2021, 22:28 »
(mtg): skopiuj i wklej w GOOGLE ten link, wyskoczy ten tekst (Ww)   :)
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2021, 22:33 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Kyuubi



Offline Legion

Odp: ARTYKUŁ DO STUDIUM NR 42
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Wrzesień, 2021, 09:51 »
cytat[2]: Ludzie chodzą na ich nabożeństwa. Wierzą w każde ich słowo.

A spróbuj nie wierzyć, to cię wyklną, rozmowy - boś słaby duchowo, a na koniec wywalą.


Offline Kyuubi

Odp: ARTYKUŁ DO STUDIUM NR 42
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Wrzesień, 2021, 21:31 »
A spróbuj nie wierzyć, to cię wyklną, rozmowy - boś słaby duchowo, a na koniec wywalą.

Wiem byłem zainteresowanym l:D


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: ARTYKUŁ DO STUDIUM NR 42
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Wrzesień, 2021, 21:49 »
Jehowici umieją łgać w żywe oczy i do tego z uśmiechem. W tym są zawodowcami, to im trzeba przyznać.
nihilista


Offline Kyuubi

Odp: ARTYKUŁ DO STUDIUM NR 42
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Wrzesień, 2021, 21:54 »
Pierwszy Akapit podaje:
Cytuj
[..]JEST mnóstwo religii, które podają się za chrześcijańskie i twierdzą, że wielbią Boga we właściwy sposób. A co z nami? Czy jako Świadkowie Jehowy mamy głębokie przekonanie, że znamy prawdę i że tylko my wielbimy Boga w sposób, który Mu się podoba?

odp:
Świadkowie raczej nie twierdzą ze są głęboko przekonani, otóż oni sami twierdzą ze to Bóg stworzył tą organizacje i samo Ciało Kierownicze jest wybrane i ustanowione przez samego "Jezusa Chrystusa".  A reszta religii(Chrzesjanskie) są szatańskie i nie znają wogóle prawdy i ze Bóg je zniszczy. W sumie każda religia twierdzi i każdy jej członek jest przekonany ze to jest ta prawda: Adwentyści, protestanci, zielonoświątkowcy, mormoni. Wiedz argument trochę słaby albo lepiej żeby był jaśniej powiedziany tak jak ŚJ są nauczani i mówi sie o tym na zebraniach.

Cytuj
[...]Zbadajmy dowody[..]

odp:
No właśnie "Zbadajmy dowody"  teraz chcą badać że są "Przekonani" no ale jak juz zbadasz dowody ze organizacja coś kręci manipuluje czy okłamuje to cie wykluczają. Mówią że to kłamstwa, oszczerstwo i sprawa załatwione, wtedy już nie jest okej ale jak mamy sprawdzić ,,Czy są przekonani ze to jest prawda" to wszyscy radośni i chętni do sprawdzania.

Czy świadkom naprawdę ciężko zobaczyć takie żaczy czy może o tym wiedzą ale nie chcą sie wychylać? jak myślicie?
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2021, 22:05 wysłana przez Kyuubi »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: ARTYKUŁ DO STUDIUM NR 42
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Wrzesień, 2021, 00:08 »
Najpierw przeczytałem (czy to już było przygotowanie do studium Strażnicy?) i od razu rzucił mi się w oczy akapit 7
a zaraz potem na dokładkę zdjęcie "charyzmatycznego przywódcy".
No odjazd na maksa mówisz jedno a pokazujesz drugie.
Pewnie jest na to jakiś termin w technice psychomanipulacji.

Jeszcze komentarz do akapitu 2
Apostoł Paweł miał głębokie przekonanie, że zna prawdę (odczytaj 1 Tesaloniczan 1:5). Nie było ono podyktowane emocjami. Paweł wnikliwie badał Słowo Boże. Wierzył, że „całe Pismo jest natchnione przez Boga” (2 Tym. 3:16). Czego się z niego dowiedział? Znalazł niepodważalne dowody, że Jezus był obiecanym Mesjaszem — dowody, które żydowscy przywódcy religijni postanowili zignorować.

Bzdura.
Z akapitu wynika, że apostoł Paweł uwierzył bo zbadał.
Według Dziejów Apostolskich uwierzy bo mu się Jezus objawił a na dodatek oślepił i skierował na leczenie do Piotra.
Po czymś takim to pewnie nawet ja bym uwierzył.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: ARTYKUŁ DO STUDIUM NR 42
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Wrzesień, 2021, 02:01 »
cytat[1]: Dzisiaj wielu słucha charyzmatycznych przywódców religijnych

Świadkowie robią to samo słuchają bez względnie swoich przywódców "Ciała Kierowniczego"

Charyzmatyczne ciało kierownicze nie jest od dawna. Bracia słuchają ich bardziej przez autorytet samego abstrakcyjnego konstruktu jakim jest CK i z przyzwyczajenia, a nie dlatego, że tamci potrafią zrobić szoł i zjednać sobie ludzi na poziomie emocjonalnym. Oni by pewnie chcieli potrafić zrobić szoł, ale do tego trzeba mieć lata praktyki, podejście, odpowiednio przystojnych i energicznych kaznodziejów, a nawet samą doktrynę w której jest miejsce na wywoływanie i okazywanie emocji. Pentekostalizm ( zielone świątki) coś takiego ma, świadki nie. Jakąś charyzmę mieli najpewniej Russel ( który to wszystko zapoczątkował) i Rutherford ( który był skandalistą), ale dziś już wszystkie deklaracje o charyzmie członków CK to zaledwie grzeczność czyniona im przez samych wiernych, zresztą nigdy nie traktowano tego jako jakiejś istotnej zalety, a raczej patrzono podejrzliwie. Prawda ma się bronić bo spełniają się proroctwa, a nie dlatego, że ludzie na zebraniu zaczynają mówić językami :P
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2021, 02:12 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Kyuubi

Odp: ARTYKUŁ DO STUDIUM NR 42
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Wrzesień, 2021, 12:10 »
Najpierw przeczytałem (czy to już było przygotowanie do studium Strażnicy?) i od razu rzucił mi się w oczy akalpit 7
a zaraz potem na dokładkę zdjęcie "charyzmatycznego przywódcy".
No odjazd na maksa mówisz jedno a pokazujesz drugie.
Pewnie jest na to jakiś termin w technice psychomanipulacji.

Jeszcze komentarz do akapitu 2
Apostoł Paweł miał głębokie przekonanie, że zna prawdę (odczytaj 1 Tesaloniczan 1:5). Nie było ono podyktowane emocjami. Paweł wnikliwie badał Słowo Boże. Wierzył, że „całe Pismo jest natchnione przez Boga” (2 Tym. 3:16). Czego się z niego dowiedział? Znalazł niepodważalne dowody, że Jezus był obiecanym Mesjaszem — dowody, które żydowscy przywódcy religijni postanowili zignorować.

Bzdura.
Z akapitu wynika, że apostoł Paweł uwierzył bo zbadał.
Według Dziejów Apostolskich uwierzy bo mu się Jezus objawił a na dodatek oślepił i skierował na leczenie do Piotra.
Po czymś takim to pewnie nawet ja bym uwierzył.

Jestem ciekawyy co sami swiadkowie o tym sadzą skoro maja sluchac tego i tamtego, a tutaj mamy to pietnowane i krytykowane.


Offline Legion

Odp: ARTYKUŁ DO STUDIUM NR 42
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Wrzesień, 2021, 01:34 »
Jestem ciekawyy co sami swiadkowie o tym sadzą skoro maja sluchac tego i tamtego, a tutaj mamy to pietnowane i krytykowane.

Jak już pytasz... mnie przeraża, że będą omawiać to tak jakby ich nie dotyczyło. Niestety - klapki na oczach.
Zakłamywanie rzeczywistości i utrwalanie zakłamanego obrazu to podstawa.


Offline Kyuubi

Odp: ARTYKUŁ DO STUDIUM NR 42
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Wrzesień, 2021, 22:26 »
Drugi Akapit:

Cytuj
[...] Paweł wnikliwie badał Słowo Boże. Wierzył, że „całe Pismo jest natchnione przez Boga”

odp:
Może i świadkowie wierzą ale tez wierzą że strażnica i ciało kierownicze jako tako jest natchnione przez BOGA i Jezus nimi sie posługuje do dawania pokarmu "We właściwym czasie"

Trzeci Akapit:
Cytuj
[...]Niektórzy uważają, że religia prawdziwa powinna  odpowiadać na każde pytanie, nawet takie, na które Biblia nie udziela konkretnej odpowiedzi. Czy jest to realistyczne? Wróćmy do przykładu Pawła.[...]

No właśnie.. np w przypadku transfuzji i roku 1914 ze Jezus przybył niewidzialnie, czy ze pierwsi chcrzesjanie nie spożywali wieczerzy tylko byli obserwatorami i podali sobie z ręki do ręki talerzyk i kielich? czy biblia udziela jakieś precyzyjnej odpowiedzi na te właśnie zagadnienie? - no otóż nie. I teraz zadajmy pytanie samym świadkom "Czy to jest realistyczne??"

Cytuj
[...]Zachęcał on swoich współwyznawców, żeby ‛wszystko sprawdzali’, ale sam przyznał, że wielu rzeczy nie rozumie [...]

a czy strażnica do tego zachęca w kontekście swojej własnej religii? np w kwestiach pedofili? (na pewno są tacy którzy o tym wiedzą ale wolą głośno o tym nie mówić) owszem zachęca ale żeby badać to poprzez strażnice czy tez samą  ich bibliotekę. Również nie mają problemu wytykać czegoś innym religią a jak wytkniesz jakiś błąd w ich nauczaniu to zaraz ze to nie prawda, oszczerstwo, i w ich oczach robisz się odstępcą(jeśli chodzi w kontekście ze do nich należysz).

Cytuj
[...]Chociaż Paweł nie rozumiał wszystkiego — tak samo jak my dzisiaj — to w ogólnym zarysie znał zamierzenie Jehowy. I to mu wystarczyło do nabrania pewności, że zna prawdę![...]

No właśnie: Tak jak my dzisiaj tez nie rozumiemy
to po co krytykować innych za jakieś oddawanie czci obrazą czy tez na temat trójcy świętej?
może te religie tez wszystkiego nie rozumieją albo świadkowie nie rozumieją czym jest Trójca Święta i moze to sie zmienić bo mamy lepsze zrozumienie.
Jeśli czegoś ktoś nie rozumie to po co ma na siłę wierzyć ze to jest prawda?
Ktoś może powiedzieć teraz ze ja też krytykuję kogoś, owszem ale w innym kontekście i  za hipokryzje ale jako tako do samych świadków nic nie mam bardziej do ludzi którzy nimi manipulują.


Offline dziewiatka

Odp: ARTYKUŁ DO STUDIUM NR 42
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Wrzesień, 2021, 07:41 »
Przeczytałem ten artykuł, może z mniejszą uwagą jak w czasie gdy byłem zaangażowanym świadkiem.Z tego co zobaczyłem to akapit 7 był kontynuacją poprzednich sześciu a właściwie podsumowaniem.Biorąc to pod uwagę świadki mieli podstawy by tak pisać pomijając siebie.Fakt zagrali na starą nutę,gdzie na tle ekscentrycznych nadpobudliwych kaznodziejów wyróżniali się na plus .Był czas gdzie świadki w prawie 90% nie wiedzieli kto jest prezesem towarzystwa.Fakt dzisiaj poszło to w taką stronę że trudno wyobrazić sobie prowadzenia takiej działalności bez wykorzystania zaawansowanych mediów.To że twierdzą,że oni mają prawdę to nic nadzwyczajnego ani wyjątkowego , również oczekiwanie posłuszeństwa wobec przywódców nie jest sprawą wyjątkową,wyróżnia ją tylko egzekwowanie posłuszeństwa a właściwie jego braku.Dla mnie zgrzytem jest twierdzenie o braku klasy duchownych ,można powtórzyć za F Kiepskim jak niema jak jest tylko nazywa się duchowa.Jak zostawałem świadkiem to nie było wtedy stronniczości,dopiero w latach 90  pojawiły się podziały najpierw związane ze statusem materialnym,potem przywleczony różne niechęci do innych narodowości. Piszę to nie jako zajadły obrońca świadków ale mający świadomość że jestem przez nich przeznaczony na gnój na po armagedonowym polu.