Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Moris żebra  (Przeczytany 4947 razy)

Offline Legion

Odp: Moris żebra
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Wrzesień, 2021, 19:37 »
"...Zawsze można rezolucję odrzucić", ale jak myślisz Technolog, dlaczego nigdy nie jest odrzucana? I nie mam tutaj na myśli tylko głosicieli, ale przede wszystkim starszych. To oni mogą już w "pierwszej instancji" całkowicie odrzucić propozycje z Nadarzyna. Dlaczego tego nie robią nigdy? Bo to byłoby odczytane jako bunt! A gdyby głosiciele w głosowaniu odrzucili większością głosów? Byłoby takie same trzęsienie ziemi. Starszym też by się oberwało.

Tak swoją drogą, to ciekawi mnie co się dzieje gdy ktoś z głosicieli sprzeciwi się rezolucji. Gdzieś tam legendy słyszałem, że z osobą, która się opiera przeprowadza się rozmowy... Ktoś wie jak to w praktyce wygląda? a może to nieprawda?
Obecnie podczas rezolucji przekazuje się do "nadzorcy grupy" jakie stanowisko w sprawie rezolucji. Jestem ciekawe co się stanie gdy wysłałbym informację z mojego domu: 1 osoba za rezolucją, 1 osoba przeciw 😎.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Moris żebra
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Wrzesień, 2021, 20:30 »
Tak swoją drogą, to ciekawi mnie co się dzieje gdy ktoś z głosicieli sprzeciwi się rezolucji. Gdzieś tam legendy słyszałem, że z osobą, która się opiera przeprowadza się rozmowy... Ktoś wie jak to w praktyce wygląda? a może to nieprawda?
Obecnie podczas rezolucji przekazuje się do "nadzorcy grupy" jakie stanowisko w sprawie rezolucji. Jestem ciekawe co się stanie gdy wysłałbym informację z mojego domu: 1 osoba za rezolucją, 1 osoba przeciw 😎.
[/b][/size]
Zaprawdę powiadam Ci, że nic się nie dzieje. Ja osobiście wstrzymałem się kilka razy od głosowania i nie miałem z tego tytułu żadnych rozmów. Rezolucje przechodziły z 99% poparciem.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Estera

Odp: Moris żebra
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Wrzesień, 2021, 21:00 »
Zaprawdę powiadam Ci, że nic się nie dzieje. Ja osobiście wstrzymałem się kilka razy od głosowania
i nie miałem z tego tytułu żadnych rozmów. Rezolucje przechodziły z 99% poparciem.
   Dokładnie tak przedstawiała się również sytuacja w moim zborze.
   Pamiętam sytuację, że były starszy w moim zborze zagłosował przeciw jako jedyny.
   Komentarzom za plecami nie było końca.
   Ale nie słyszałam, żeby miał jakąś oficjalną rozmowę w tym temacie.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Moris żebra
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Wrzesień, 2021, 21:07 »
   Dokładnie tak przedstawiała się również sytuacja w moim zborze.
   Pamiętam sytuację, że były starszy w moim zborze zagłosował przeciw jako jedyny.
   Komentarzom za plecami nie było końca.
   Ale nie słyszałam, żeby miał jakąś oficjalną rozmowę w tym temacie.
[/b][/size]
Dokładnie. Znam sytuację (to mój kolega), gdy On zagłosował przeciw wydatkom na zakup pojazdów dla NO. Osławione Ople Astry. Były szmery za jego plecami, ale nikt oficjalnie go nie zaatakował. Generalnie nic się nie stało, poza obgadywaniem za plecami.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline dziewiatka

Odp: Moris żebra
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 02:19 »
Oj po co się tak egzaltować,krasnale zawsze były przeglądzie i oczka się im świecą do kasy ale ja im nie dam!


Offline Lovely

Odp: Moris żebra
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 07:57 »
Wielokrotnie widziałam, że bracia głosowali przeciw rezolucji. Niestety zawsze te rezolucje przechodziły.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Moris żebra
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 19:40 »
Wielokrotnie widziałam, że bracia głosowali przeciw rezolucji. Niestety zawsze te rezolucje przechodziły.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
[/b][/size]
Oczywiście, że przechodzą, bo Ci myślący są w mniejszości. Pamiętam jak jedna siostra w podeszłym wieku podczas głosowania wysoko podniosła rękę i na wszystkie strony się rozglądała czy wszyscy na SK dobrze widzą, że Ona jest za rezolucją. Śmiech mnie bierze jak sobie tę sytuację przypomnę. I tacy ludzie biorą udział w podejmowaniu decyzji jak wydatkować pieniądze >:D >:D >:D >:D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Lovely

Odp: Moris żebra
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 19:52 »



 Pamiętam jak jedna siostra w podeszłym wieku podczas głosowania wysoko podniosła rękę i na wszystkie strony się rozglądała czy wszyscy na SK dobrze widzą, że Ona jest za rezolucją.

Przypomniało mi się jak mój tata (swoją drogą brat starszy) głosował przeciw rezolucji a szturchanie mamy nic nie pomagało, więc chciała cicho powiedzieć "No, imię mojego taty" a wyszło tak, że pół zboru usłyszało w trakcie rezolucji a drugie pół po zebraniu

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Moris żebra
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 20:00 »

Przypomniało mi się jak mój tata (swoją drogą brat starszy) głosował przeciw rezolucji a szturchanie mamy nic nie pomagało, więc chciała cicho powiedzieć "No, imię mojego taty" a wyszło tak, że pół zboru usłyszało w trakcie rezolucji a drugie pół po zebraniu

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
[/b][/size]

No to cały zbór po zebraniu miał używanie hehe ;D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Technolog

Odp: Moris żebra
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 20:04 »
Z tego co się dowiedziałem, po rezolucji przygotowany jest dokument, że rezolucja jest zatwierdzona. To jest podstawa możliwości wykonania przelewu. Nie ma tam informacji ile osób głosowało czy też jaki był podział głosów.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Moris żebra
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 21:13 »
Z tego co się dowiedziałem, po rezolucji przygotowany jest dokument, że rezolucja jest zatwierdzona. To jest podstawa możliwości wykonania przelewu. Nie ma tam informacji ile osób głosowało czy też jaki był podział głosów.
[/b][/size]
To pewna informacja? Jeżeliby tak było jak piszesz to cała rezolucja jest mistyfikacją. To jest news nad newsy!! 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Technolog

Odp: Moris żebra
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 21:27 »

To pewna informacja? Jeżeliby tak było jak piszesz to cała rezolucja jest mistyfikacją. To jest news nad newsy!!
Prosto od koordynatora. Spróbuję to potwierdzić od innego. A to, że nie ma wpisanej ilości (lub jest wpisana na pałę) można domyślić się po tym, że od kilku lat jak widzę u mnie w zborze nie są liczone głosy tylko wizualna większość. Kiedyś z 25-30 lat temu były liczone bardzo dokładnie.

« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień, 2021, 21:37 wysłana przez Technolog »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Moris żebra
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 21:32 »
Prosto od koordynatora. Spróbuję to potwierdzić od innego. A to, że nie ma wpisanej ilości (lub jest wpisana na pałę) można domyślić się po tym, że od kilku lat jak widzę u mnie w zborze nie są liczone głosy tylko wizualna większość. Kiedyś z 25-30 lat temu były liczone bardzo dokładnie.
[/b][/size]
Sam liczyłem, miałem taki przywilej. Fakt faktem, że prawie wszyscy wspierali rezolucje i to było formalnością. Ale, że nie wpisywane są ilości, przecież to daje duże możliwości fałszowania głosowania.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Technolog

Odp: Moris żebra
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 21:38 »
Fragment z instrukcji księgowości obwodu, zakładam, że w zborze jest podobnie.
Cytuj
Zanim jakakolwiek rezolucja zostanie poddana głosowaniu, które odbywa się przez zwykłe podniesienie ręki, starsi powinni mieć wystarczająco dużo czasu, by się wypowiedzieć i zadać pytania. W tej sytuacji podczas głosowania nie trzeba zadawać pytań „Kto jest przeciw?” ani „Kto się wstrzymał?”. Kiedy większość jest za przyjecie rezolucji, powinna ona zostać opatrzona datą, podpisana przez nadzorcę zgromadzenia i przekazana nadzorcy księgowości, który zajmie się płatnościami. Następnie rezolucję należy dołączyć do akt obwodu.

W instrukcji prowadzenia konta zboru jest opisana procedura rezolucji. Jest tylko info, że musi być podjęta większością głosów ochrzczonych obecnych. Nie mam polskiej wersji.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień, 2021, 21:46 wysłana przez Technolog »


Offline Ruben

Odp: Moris żebra
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 21:53 »
Czy ktoś zna zbór, który odrzucił rezolucję?!

Zwykle rezolucje popiera 95 - 100% członków zboru!

"Ha, ha,.... i ha"-  jak powiedział Skalmar  8-)