Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: STRAŻNICA - Październik 2021  (Przeczytany 2355 razy)

Offline Światus

STRAŻNICA - Październik 2021
« dnia: 28 Lipiec, 2021, 11:19 »
Dawno nie było tak paskudnej Strażnicy jak ta.
O ile na kongresie była mowa o odstępcach, to tu napisano wiele o wykluczonych.
Oprócz artykułu historycznego wszystkie pozostałe są "warte" wnikliwego przeczytania  ;)
Jeśli nie piliście kawy, gwarantuję, że podniosą Wam ciśnienie.

W tym poście art. nr 1 - Czym jest prawdziwa skrucha?

Na początek drobiazg.
Zawsze mi się wydawało, że jeśli ktoś okazał skruchę (zwłaszcza w Biblii), to się ukorzył.
Tymczasem Strażnica pisze  o Achabie i Manassesie, że się upokorzyli...
Nie wiem, jak Wy, ale ja widzę różnicę.
***

Krzyż, z powodu wiadomych skojarzeń, nie podoba się Świadkom.
Czytając dalej historię Manassesa, trafiamy na taką perełkę;

"Biblia mówi: „Na wielką skalę robił to, co złe w oczach  Jehowy, i w ten sposób Go obrażał” (2 Kron. 33:1-9). Postawił ołtarze dla pogańskich bóstw, a nawet umieścił w świątyni Jehowy święty pal — prawdopodobnie symbol bogini płodności."

Jak widać, Jezus nie mógł zawisnąć na pogańskim krzyżu, więc powiesili Go na pogańskim palu.
***

Strażnicy nie wystarczy, że Jehowa wie, czy grzesznik okazuje prawdziwą skruchę, starsi też muszą wiedzieć. W ogóle starsi wiele muszą.

"Starsi, którzy muszą ustalić, czy ktoś okazuje szczerą skruchę, nie mają łatwego zadania. Dlaczego? Nie potrafią czytać w jego sercu. Żeby ocenić, czy całkowicie zmienił swój stosunek do popełnionego grzechu, muszą oprzeć się na tym, co widzą. Czasami czyjś grzech był tak rażący, że starsi, którzy spotkają się z taką osobą, mogą nie być przekonani, czy okazuje ona prawdziwą skruchę."

Być może "Bóg, Jehowa Organizacji", bierze pod uwagę opinie starszych, a nie uczuć i myśli grzesznika.
Po co w takim razie mówić o "przybliżaniu się do Jehowy"?

Jak zrobić karierę w zborze?

Bo nie tędy wiedzie droga,
By iść prosto za Jezusem
Lub być wiernym sługą Boga,
Lecz by dobrym być... lizusem.
***

Jak powinien okazać szczerą skruchę wykluczony?
Powinien regularnie uczestniczyć w zebraniach, studiować, modlić się i słuchać wskazówek starszych. Stosując się do tego, na pewno nie ominie takiej osoby nagroda.

"Jeśli dołoży starań, żeby naprawić swoje relacje z Jehową, może być pewna, że On jej całkowicie przebaczy i że zostanie przyłączona do zboru. Oczywiście starsi rozpatrują każdą taką sprawę indywidualnie i wystrzegają się nadmiernej surowości."

Jehowa przyłączy taką osobę do zboru? A może starsi znają myśli Jehowy i wiedzą, że właśnie przebaczył wykluczonemu.
***

Brzydkie słowa cisną mi się na usta, gdy widzę taką obłudę! Ale, że to werset, więc tym razem sobie daruję.
Kto potrafi lepiej wyrywać z kontekstu niż Strażnica?
Oto on;

"Jezus tak powiedział o jednym z celów swojej służby: „Przyszedłem wezwać do skruchy (...) grzeszników” (Łuk. 5:32).

I, jak śpiewał Bogusław Metz, "na pozór" wszystko się zgadza. O ile nie przeczyta się kontekstu. A warto go zapamiętać, bo przyda się podczas "studium" kolejnego artykułu. Cytat z Przekrętu nowego Świata;

Łk 5:30 Wtedy faryzeusze i należący do nich uczeni w piśmie zaczęli zarzucać jego uczniom: „Czemu jecie i pijecie z poborcami podatkowymi i grzesznikami?”+. 31 Na to Jezus odezwał się do nich: „Zdrowi nie potrzebują lekarza, tylko chorzy+. 32 Nie przyszedłem wezwać do skruchy prawych, tylko grzeszników”.

Prawda, że jest różnica? Zwłaszcza w kontekście nauk SWiR-a.
***

Czy znacie ten werset: "Jeśli widzisz, że twój brat grzeszy, idź i upomnij go..."?
W zborze tak łatwo nie ma. Jak wspomniałem wcześniej, o wszystkim muszą wiedzieć starsi.
Jak więc możesz pomóc przyjacielowi?

"Załóżmy, że nasz przyjaciel popełnił poważny grzech. Co powinniśmy zrobić?
(...) Najlepsze, co możesz zrobić dla przyjaciela, to przypomnieć mu, że starsi chcą mu pomóc. Jeśli nie zamierza się do nich zwrócić, sam powiedz im o sprawie. Pokażesz w ten sposób, że naprawdę ci na nim zależy. Przecież zagrożone są jego relacje z Jehową!"

Tak czy owak, starsi muszą się dowiedzieć.
Osoba, na którą powinieneś donieść, została nazwana "naszym przyjacielem". Będzie nim, do momentu zgłoszenia sprawy starszym.
I kwestia nr 2. Od kiedy głosiciel ma prawo określać, czy grzech jest poważny, czy nie?

Ciąg dalszy w następnym artykule.

A tu link;
https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-pazdziernik-2021/
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Sebastian

Odp: STRAŻNICA - Październik 2021
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lipiec, 2021, 14:28 »
Jak powinien okazać szczerą skruchę wykluczony?
Powinien regularnie uczestniczyć w zebraniach, studiować, modlić się i słuchać wskazówek starszych. Stosując się do tego, na pewno nie ominie takiej osoby nagroda.
czytam ten fragment kilka razy (w szczególności: trzecie zacytowane zdanie) i zastanawiam się jakiej płci jest Nagroda?! :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Światus

Odp: STRAŻNICA - Październik 2021
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lipiec, 2021, 16:46 »
Sebastian, Nagroda jest gender  ;D

Artykuł nr 2 - Nasz Bóg jest bogaty w miłosierdzie.

Skoro będzie o wykluczaniu, to musi być o... miłosierdziu.
Na początek przypowieść o miłosiernym Samarytaninie.
Dziwne, że Strażnica nie zauważa, że w tej przypowieści "odstępca" ratuje "świadka Jehowy"...
***

Uważacie, że jesteście miłosierni? A jakie macie "podstawy do okazania miłosierdzia"? Czy winny dostatecznie już "skruszał"? Jak można przeczytać w artykule, miłosierdzie bez podstaw to pobłażliwość.
Pamiętajcie też, że Jehowa może się powstrzymać od wymierzenia kary. A organizacja?

"Jest jeszcze inny aspekt miłosierdzia, który może nam przyjść na myśl. Chodzi o powstrzymanie się od wymierzenia kary, kiedy tylko są do tego podstawy. Pod tym względem Jehowa jest wobec nas bardzo miłosierny.(...)
 Jehowa kocha ludzi, dlatego okazuje im miłosierdzie zawsze, gdy tylko jest to uzasadnione."

To znaczy, że jest też coś takiego, jak "nieuzasadnione użycie miłosierdzia".  :D
Tyle się słyszy o komitetach sądowniczych, że człowiek może się poczuć miło zaskoczony, cytając takie fragmenty;

"Starsi, tak samo jak Jehowa, kochają okazywać miłosierdzie. Kiedy to tylko możliwe — kiedy mają do tego uzasadnione podstawy — są wobec grzesznika miłosierni."

To chyba znaczy, że kiedy "nie mają podstaw", są niemiłosierni...
***

Być może nie znam dobrze strażnicowej nomenklatury, ale pierwszy raz słyszę o przypowieści o "zagubionym synu", czyli marnotrawnym. Nadal gwałtem i bez litości wciska się do głów "podstawy do okazania", przekręcając przy tym treść Biblii.

"Jezus powiedział: „Gdy był jeszcze daleko, ojciec go zobaczył i przepełniony litością pobiegł, rzucił mu się na szyję i czule go ucałował”. Ojciec go nie upokorzył. Przeciwnie, okazał mu miłosierdzie i życzliwie przyjął go z powrotem. Był świadomy, że jego syn bardzo zgrzeszył, ale widział też jego skruchę i na tej podstawie mu przebaczył."

Tutaj mamy do czynienia z dwoma przekrętami.
Pierwszy, oczywisty - gdy syn okazywał skruchę, ojciec już dawno mu przebaczył (Gdy był jeszcze daleko...), więc nie można mówić o żadnej "podstawie do przebaczenia"
Drugi, już mniej widoczny - w tym fragmencie jakby zrównano miłosierdzie i przebaczenie. A to nie to samo.
***

Z czym Wam się kojarzy miłosierdzie? Z miłością? Błąd!

"Jehowa okazuje nam miłosierdzie, ponieważ jest nieskończenie mądry. Jego mądrość nie jest chłodna, czysto rozumowa. Biblia mówi, że „mądrość  pochodząca z góry” jest „pełna miłosierdzia i dobrych owoców” (Jak. 3:17). Podobnie jak kochający rodzic, Jehowa przejawia miłosierdzie, bo wie, że wyjdzie nam to na dobre (Ps. 103:13; Izaj. 49:15)."

Wygląda na to, że Jehowa nie nie robi nic z miłości...
***

Teraz przydadzą się wersety, o których pisałem w poprzednim poście - Łk 5:30-32.

"Przypuśćmy, że jakiś sługa Boży rozmyślnie zaczyna dopuszczać się grzechu. Co wtedy? Apostoł Paweł pisze, żebyśmy „przestali utrzymywać kontakty” z taką osobą (1 Kor. 5:11). Nieokazujący skruchy grzesznicy są wykluczani ze zboru."

Słowa "nie zadawajcie się" kojarzą mi się z tym, żeby się do kogoś nie przyłączać, nie robić tego, co on, anie zrywać kontakty.
***

Wiedziałem, że wykluczenie "służy ochronie zboru", ale to mnie zaskoczyło:

"Jest to niezbędne, bo służy ochronie wiernych braci i sióstr i pozostaje w zgodzie ze świętością Jehowy."

Mam rozumieć, że pozostali członkowie zboru są święci? Czy tylko nie dali się na niczym przyłapać?  ;D
Jakby nie patrzeć, przyłączony grzesznik, to też grzesznik...
***

Stały motyw - Wykluczenie równa się miłosierdzie.
Gdyby ktoś się zastanawiał, tu znajdzie prostą odpowiedź.

"Możemy się zastanawiać, czy wykluczenie było konieczne. Czy naprawdę jest ono przejawem miłosierdzia? Tak."
***

Jak wszyscy wiemy, wykluczeni wracają do Jehowy, a nie do rodziny pozostającej w zborze...
.
"Z kolei wykluczenie może bardzo pomóc grzesznikowi. Wiele takich osób przyznało, że to właśnie stanowcza postawa starszych uświadomiła im, jak poważnie zgrzeszyły, i pomogła im zmienić postępowanie i wrócić do Jehowy (odczytaj Hebrajczyków 12:5, 6)."

Mam usposobienie owcy i jestem potulny jak baranek, więc idąc za radą Strażnicy, przeczytałem zapodane wersety. Zobaczmy, kogo karci Jehowa?

Hbr 12:5  I całkowicie zapomnieliście o zachęcie skierowanej do was jako synów: „Mój synu, nie bagatelizuj skarcenia od Jehowy* ani się nie poddawaj, gdy jesteś przez Niego korygowany, 6  bo Jehowa* karci tych, których kocha. Smaga* każdego, kogo uznaje za syna.

Wniosek; Jeśli chcesz zostać bratem Króla, zostań najpierw wykluczonym.  ;D

Sprawa nr 2. Jak rozumiecie podkreślony fragment? Czy należy się poddać skarceniu, czy nie?  ;)
***

No i na zakończenie już całkiem luzacko.
Jak najlepiej okazywać miłosierdzie? Każdy to wie, ale mało kto zgadnie  :)

Głoszenie to jeden z najlepszych sposobów okazywania miłosierdzia każdemu, kogo spotkamy (Hioba 29:12, 13; Rzym. 10:14,)

No chyba, że jest to wykluczony albo odstępca, więc już nie każdemu  :D
***

Pominąłem "odizolowanie owcy od stada" oraz "zakaźną chorobę duchową". Każdy zafascynowany twórczością anonimowego autora, może się zapoznać z całym tekstem i pewnie jeszcze znajdzie jakieś smakowite kąski.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: STRAŻNICA - Październik 2021
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lipiec, 2021, 20:00 »
Na pozór śpiewał Mec, nie Metz.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: STRAŻNICA - Październik 2021
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lipiec, 2021, 00:05 »

Na początek drobiazg.
Zawsze mi się wydawało, że jeśli ktoś okazał skruchę (zwłaszcza w Biblii), to się ukorzył.
Tymczasem Strażnica pisze  o Achabie i Manassesie, że się upokorzyli...
Nie wiem, jak Wy, ale ja widzę różnicę.
***


Widocznie tłumaczenia, a i być może same artykuły, piszą coraz młodsi, niedokształceni ludzie.
To zjawisko jest już dawno zauważone w przypadku artykułów internetowych.


Tu kolejna perełka
6 Jakiś czas później Achab poprosił Jehoszafata, dobrego[/b] króla Judy, żeby poszedł z nim na wojnę przeciwko Syryjczykom.[/i]
Widocznie poziom czytelników spada i trzeba mówić do nich jak do dzieci.

I jeszcze wymowne zdjęcie z tejże Strasznicy
Jehowa ci wybaczy jeśli się upokorzysz na budowie  ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec, 2021, 00:06 wysłana przez NieZnaPrawdy »


Offline Warszawa wschodnia

Odp: STRAŻNICA - Październik 2021
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Lipiec, 2021, 08:06 »
Słyszałem o tym jak na jednym komitecie bracia niemalże ze łzami w oczach wykluczali za odstępstwo błagając zeby powiedzial to co chcieli usłyszeć. Finalnie nie okazali miłosierdzia.

To chyba nie wymaga komentarza.


Offline dziewiatka

Odp: STRAŻNICA - Październik 2021
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Lipiec, 2021, 20:46 »
Nie czytam strasznie bo poziom przeciwciał mam wysoki.Jedno co mnie zaskoczyło to ilustracja,którą wyżej zobaczyłem.Od razu się zapytam czy wykluczeni mogą już pracować na świętojebliwych budowach .


Offline Sebastian

Odp: STRAŻNICA - Październik 2021
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Lipiec, 2021, 21:02 »
Nie czytam strasznie bo poziom przeciwciał mam wysoki.Jedno co mnie zaskoczyło to ilustracja,którą wyżej zobaczyłem.Od razu się zapytam czy wykluczeni mogą już pracować na świętojebliwych budowach .
ja odczytuję tę ilustrację inaczej:

jeśli zdecydujesz się na przyłączenie, licz się z "delikatnością" właściwą budowlańcom.

albo:

nie licz na indywidualne potraktowanie, masz być jedną z wielu cegiełek tworzących strażnicę.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: STRAŻNICA - Październik 2021
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Lipiec, 2021, 22:31 »
Mi ten obrazek wygląda na łopatologiczne objaśnienie pismem obrazkowym jak wygląda odbudowywanie więzi z Jehową przy pomocy starszych - facet odbudowywuje te więzi (kładzie cegły) a ten drugi to starszy, pomaga mu w odbudowywaniu tzn miesza mu zaprawę z uśmiechem na zadowolonej japie.

nihilista


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: STRAŻNICA - Październik 2021
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Lipiec, 2021, 23:07 »
A propos obrazka, trzeba przyznań, że chłopaki poziom trzymają - budowa budowa ale koszula misi być.


Offline Gremczak

Odp: STRAŻNICA - Październik 2021
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Lipiec, 2021, 23:08 »
Co do obrazka.
Tak to widzę.
Aby odbudować więź z Jehową  i on Ciebie przyjął, to musisz najpierw dać jehowie łapówkę w postaci poświęconego czasu przy budowie sali.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: STRAŻNICA - Październik 2021
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Lipiec, 2021, 23:32 »
(mtg):Ja wierzę, że ludzie mają swoją mądrość i sami ustalają, co powinni ze sobą zrobić a sterowanie ich psychomanipulacją jak to czyni (Ww), taka jednostka z czasem staje się pewną hybrydą, która nie potrafi samodzielnie myśleć.
Spoglądając na rycinę przedstawiającą dwóch murarzy można stwierdzić, że ośmiu wspaniałych kieruje uwagę tylko na niewolniczą pracę otuloną jakimś tam Jehową i jego błogosławieństwami a pełny zysk z budowy baraków tylko powiększa ich zyski aby (Ww) mogła nadal egzystować.
Widać jawnie cel takiego obrazu jak czytamy Księgę Legend (PS) - gdzie zobrazowany jest prosty lud, który pasł tylko owce oraz uprawiał w pocie czoła rolę od wschodu do zachodu słońca.
Zapytam się gdzie wykształcony am-haarec ??
Dlatego w dobie obecnej wyższe wykształcenie to sól w oku dla tych ośmiu ''nieomylnych'' za wielkiej wody.  >:D >:D



Offline Światus

Odp: STRAŻNICA - Październik 2021
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Lipiec, 2021, 17:53 »
Art. nr 4 - Umacniaj się w przekonaniu, że znasz prawdę

Tu zaczynają manipulować już od samego początku.
Wystarczy wstawić inne słowo, żeby to zobaczyć wyraźniej - Umacniaj się w przekonaniu, że jesteś trzeźwy.  ;D
To mi przypomina filmik z YT - "Jesteś zwycięzcą!:D
***

UWAGA WAŻNE.
Pamiętacie strażnicę z 15 lutego 2017? Była tam mowa o tym, że Ciało Kierownicze nie jest natchnione ani nieomylne i może popełniać błędy doktrynalne i organizacyjne.
W tym artykule też jest o tym mowa, ale według mnie wygląda to na rozmywanie odpowiedzialności, a CK ukazane jest jako "naprawiacz", a nie "psuj".

"Dzisiejsi słudzy Jehowy nie twierdzą, że znają prawdę w stopniu doskonałym. Czasami mylili się w sprawach doktrynalnych i organizacyjnych. (...) Kiedy Ciało Kierownicze uświadomi sobie potrzebę wprowadzenia jakiejś zmiany, nie waha się tego zrobić."

Jeszcze jedno.
Oficjalnie duch święty wyjaśnia im prawdy biblijne i wtedy "prostują krzywe".
A tu g...! Ck "uświadamia sobie potrzebę" wprowadzenie zmiany.
***

To chyba taki artykuł o "rozmywaniu"
Tym razem "religia prawdziwa" kontra głosiciel.
Wydaje mi się, że część 1 jest skierowana do "silnych w wierze", druga - do "wątpiących".

Cz. 1. - podmiot; religia.
"Niektórzy uważają, że religia prawdziwa powinna  odpowiadać na każde pytanie, nawet takie, na które Biblia nie udziela konkretnej odpowiedzi. Czy jest to realistyczne?"

Cz. 2. - podmiot; my
"Czy żeby mieć silne przekonanie, że znamy prawdę, musimy znaleźć odpowiedź na każde pytanie, jakie się nam nasunie? Nie."
***

W tym roku wyróżnienie otrzymuje... Jezus.

"Nie modlimy się przed obrazami „świętych” ani do aniołów; nie modlimy się nawet do Jezusa."
***

Na koniec zostawiłem fragment humorystyczny.
Ulubiony cykl Strażnicy; To nie my, to oni!
Nawet nie będę wytłuszczał tekstu, bo cały jest świetny.

"Dzisiaj wielu słucha charyzmatycznych przywódców religijnych. Podziw dla takich osób czasem wręcz graniczy z bałwochwalstwem. Ludzie chodzą na ich nabożeństwa, kupują ich książki i wspierają ich hojnymi datkami. Wierzą w każde ich słowo. Wydaje się, że takiego wrażenia nie wywarłby na nich sam Jezus!"

Jaka jest odpowiedź ŚJ?

"W przeciwieństwie do tego prawdziwi czciciele Jehowy nie mają klasy duchownych."

To tak, jakby napisać;
Mój znajomy zabił babcię nożem. A ja nie mam noża...  ;D ;D
***

Z mojej strony to już wszystko "w tym temacie"  ;)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline janeczek

Odp: STRAŻNICA - Październik 2021
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Sierpień, 2021, 02:27 »
No nie ma co owijać w bawełnę tego bluzinią strasznie jestem troszkę zapracowany i tylko chwile mam wolne ale Światus znalazł perełkę, napisać coś takiego o Panu Jezusie to chyba nawet podpis niepotrzebny halo antychryst jestem, foto 1 nawet mnie to nie dziwi dla kasy to robią tak ogólnie to wykluczenia wykluczenia jacy miłosierni jak się upokorzysz i list w zębach przyniesiesz o przyłączenie o tym tak piszą Światus ale tu nie napisali do czego piją, mają większy problem to są odłączenia się ja żadnego całościowego tłumaczenia nie widziałem a jest on duży destrukcyjny bo, Jehowa pociąga a my owcę zniechęcamy co gorzej naszymi błędnymi z rozumieniami doprowadzamy do ateizmu zasadniczo jak ktoś ma skok w bok to mu już na jehowizimie nie zależy są wyjątki ale zasadniczo mogą go cmoknąć, poruszanie się w 2021 roku w ludzkim emocyjnym świecie jest trudne trzeba trochę wiedzieć zasadniczo jak u mnie duchowni starsi to zwykli ludzie, może poza jednym poziom empatii człowieczeństwa że tak powiem normalny no jak i u mnie ja się staram wiem że na razie mam dyplom z przedszkola, do czego tak pije zasadniczo to powiedzenia nasze wszystko wyjaśnia w strażnicy też to jest JAK KALI KRAŚĆ KROWA TO DOBRZE resztę znamy my Polacy, sam to czuje że co 20 lat a lepiej 30 przechodziło obecnie wywołuje reakcje że tak nazwę wymiotne, takie nachalne kłamstwo kochający Jehowa zabije wszystkie nie nasze dzieci w armagedonie, czy nasi omylni prorocy a CK pomimo że kłamią nie znają prawdy co usłyszałem nie moje mają żony wniebowstąpią akurat żony mi osobiście nie przeszkadzają wiem co pisze w objawieniu, dla mnie ta strażnica to taka ucieczka do przodu my tych grzeszników naprowadzimy na dobrą drogę ale ani słowa o sędzim i jago 2 kochankach no o tylu słyszałem nie chcę nikomu nic umniejszać
Jest też tam artykuł o Harfie Bożej ale jakoś no co tu owijać osoba modląca się do Pana Jezusa nie mogę znaleźć tej publikacji na stronie jw.org wiadome sługa Jehowy by znalazł, musiałem ten dar sędziego znaleźć na stronie Piotra zasadniczo to organizacja jest mu wdzięczna że nie pozwala zaginąć tak wiekopomnym dziełom muzeum jak u nas otworzą to poza Biblią Gutenberga jak u Niemca chcieli od wiernych mają jak na dłoni tę swoją prawdę, i jak tu Panu Jezusowi nie dziękować za takie skarby
 https://www.piotrandryszczak.pl/historyczne-ksiazki/harfa-boza.PDF

Reszta tego wspaniałego pokarmu jest tu   https://piotrandryszczak.pl/bestsellery.html         
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: STRAŻNICA - Październik 2021
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Sierpień, 2021, 13:17 »
Tenże 4 artykuł
https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-pazdziernik-2021/Umacniaj-si%C4%99-w-przekonaniu-%C5%BCe-znasz-prawd%C4%99/

Ak2 "W przeciwieństwie do nich Paweł nie wybierał sobie, w które nauki ze Słowa Bożego uwierzy, a w które nie. Był gotowy nauczać o „całej woli Bożej” i trzymać się jej w życiu"

Zbadajmy dowody. (czytując końcówkę akapitu pierwszego )
Jezus - "Nikogo na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie" (Mt 23,9).

Paweł -
(17): Dlatego posłałem do was Tymoteusza, który jest moim umiłowanym i wiernym synem w Panu; ten wam         przypomni postępowanie moje w Chrystusie, którego nauczam wszędzie, w każdym zborze. [Biblia Warszawska, 1kor 4]

(10): proszę cię za synem moim, Onezymem, którego urodziłem w więzieniu, [Biblia Warszawska, Flm 1]

(11): Wszak wiecie, że każdego z was, niczym ojciec dzieci swoje, (12): napominaliśmy i zachęcali, i zaklinali, abyście prowadzili życie godne Boga, który was powołuje do swego Królestwa i chwały. [Biblia Warszawska, 1tes 2]

(14): Piszę to, nie aby was zawstydzić, lecz aby was napomnieć, jako moje dzieci umiłowane. (15): Bo choćbyście mieli dziesięć tysięcy nauczycieli w Chrystusie, to jednak ojców macie niewielu; wszak ja was zrodziłem przez ewangelię w Chrystusie Jezusie. (16): Proszę was tedy, bądźcie naśladowcami moimi. (17): Dlatego posłałem do was Tymoteusza, który jest moim umiłowanym i wiernym synem w Panu; ten wam przypomni postępowanie moje w Chrystusie, którego nauczam wszędzie, w każdym zborze. [Biblia Warszawska, 1kor 4]

PS.
Myślałem, że jest tylko jeden taki passus w listach Pawła, szukając tego fragmentu natknąłem się na ten tekst.
Wersety zaczerpnąłem z niego
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiBtJz404_yAhXykIsKHbfRCsQQFjACegQIBBAD&url=http%3A%2F%2Fcejsh.icm.edu.pl%2Fcejsh%2Felement%2Fbwmeta1.element.ojs-doi-10_31743_vv_2042%2Fc%2F2042-1962.pdf&usg=AOvVaw0JLwvTIzI2FtkV-P4FhKXa