Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Narodowy spis powszechny - trwa  (Przeczytany 1834 razy)

Offline sawaszi

Narodowy spis powszechny - trwa
« dnia: 12 Czerwiec, 2021, 17:50 »
Obecnie mamy spis organizowany przez GUS
- kto z tego forum już się spisał ? i co napisał w rubryce wyznanie ?
Jest jeszcze wiele takich pytań intymnych na które ciężko odpowiedzieć  :-\
Piszcie o waszych rozterkach związanych z tym spisem .


Offline Sinéad

Odp: Narodowy spis powszechny - trwa
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Czerwiec, 2021, 18:14 »
Obecnie mamy spis organizowany przez GUS
- kto z tego forum już się spisał ? i co napisał w rubryce wyznanie ?
Jest jeszcze wiele takich pytań intymnych na które ciężko odpowiedzieć  :-\
Piszcie o waszych rozterkach związanych z tym spisem .

Ja odmówiłam odpowiedzi na to pytanie. Jest taka możliwość.
Nie było bowiem odpowiedzi „p.i.m.o” 😁
Co ciekawe, wypełniałam tez w imieniu bliskiej osoby i skorzystałam z okazji by nie podawać wyznania chociaż to aktywny SJ. Tak wiec do statystyk się nie wliczamy 👍
2018 - p.i.m.o.


Offline Sebastian

Odp: Narodowy spis powszechny - trwa
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Czerwiec, 2021, 19:15 »
Jest jeszcze wiele takich pytań intymnych na które ciężko odpowiedzieć  :-\
zajrzałem z ciekawości do tych pytań, ale pytań o sferę intymną niet :)

sawaszi narobił mi smaka, a po sprawdzeniu okazało się że nikt z GUS-u jednak NIE zapyta czy wolisz seks z rudowłosą czy z blondynką ani nie zapyta w jakiej pozycji :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Online Gremczak

Odp: Narodowy spis powszechny - trwa
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Czerwiec, 2021, 22:15 »
Jest też taka opcja ,że nie trzeba  spisać


Offline Gostek

Odp: Narodowy spis powszechny - trwa
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Czerwiec, 2021, 22:54 »
Szkoda, że znowu dali furtkę na możliwość nie podania prawdziwej odpowiedzi . Uważam, że tego typu pytanie powinno być zobowiązujące. Dalej nie będzie wiadomo ilu jest tak naprawdę katolików w Polsce, jedne źródła podają, że 96proc inne, że 89proc a jeszcze inne podają inne dane. Myślę, że akurat, to, że nie trzeba odpowiedzieć na to pytanie, to jest robota hierarchów KK.
 Po prostu boją się , że faktyczna liczba ludzi związanych z kościołem jest dużo mniejszą i nie na rękę im są aktualne dane na ten temat.
Szkoda, bo następny spis powszechny, może będzie miał miejsce za jakieś kilkanaście lat. .
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec, 2021, 22:58 wysłana przez Gostek »


Offline Sebastian

Odp: Narodowy spis powszechny - trwa
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Czerwiec, 2021, 23:18 »
Myślę, że akurat, to, że nie trzeba odpowiedzieć na to pytanie, to jest robota hierarchów KK.
myślę że to jest akurat robota szeroko rozumianej lewicy :) a więc koalicji konstytucyjnej z 1997 roku, gdy w Sejmie nie było ani jednego ugrupowania prawicowego a rządzili towarzysze z SLD oraz towarzysze z PSL przy wsparciu Unii Pracy oraz tzw. Unii Wolności.

To właśnie oni zapisali w Konstytucji swobodę wyznawania religii oraz dodatkowo wpisali do konstytucji zdanie mówiące że żaden organ władzy państwowej nie może zapytać o wyznanie.

Art. 53 ust. 7 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej stanowi (cytuję): "Nikt  nie  może  być  obowiązany  przez  organy  władzy  publicznej  do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania."

Skoro więc GUS zapytać nie może, to nie pyta, gdyż podlega ustawom, w tym Konstytucji RP.
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec, 2021, 23:26 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Online Gremczak

Odp: Narodowy spis powszechny - trwa
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Czerwiec, 2021, 00:24 »
Jest też taka opcja ,że nie trzeba się spisywać.
Nic za to nie grozi.
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec, 2021, 00:26 wysłana przez Gremczak »


Offline dziewiatka

Odp: Narodowy spis powszechny - trwa
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Czerwiec, 2021, 00:47 »
Ja zastosuję metodę   chętnie się spiszę ale w innym terminie bo w tej chwili mam doła.Tylko dla tego że parę pytań mi się nie podoba ,a odmówić nie mogę bo spis jest obowiązkowy. To się umówię jak na wizytę starszyzny.


Offline sawaszi

Odp: Narodowy spis powszechny - trwa
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Lipiec, 2021, 18:21 »
Nic za to nie grozi.


Nie ściemniaj - bo grozi GUS karą do 5 000 pln.
- kogo stać na taką kwotę niech się nie spisuje  :D
Ten spis ma pomóc , a nie zaszkodzić obywatelom  :)
A cha - termin upływa 30 września tego roku , zatem jeszcze jest czas na spisanie się np. przez internet .
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec, 2021, 18:27 wysłana przez sawaszi »


Online Gremczak

Odp: Narodowy spis powszechny - trwa
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Lipiec, 2021, 21:22 »


Nie ściemniaj - bo grozi GUS karą do 5 000 pln.
- kogo stać na taką kwotę niech się nie spisuje  :D
Ten spis ma pomóc , a nie zaszkodzić obywatelom  :)
A cha - termin upływa 30 września tego roku , zatem jeszcze jest czas na spisanie się np. przez internet .
Przeczytaj dokładnie za co grozi 5 tyś kary.


Offline Technolog

Odp: Narodowy spis powszechny - trwa
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Lipiec, 2021, 22:30 »
Przeczytaj dokładnie za co grozi 5 tyś kary.
Za odmowę spisu.
I po 30 września już nikt nikomu nic nie może zrobić za to że nie odmówił spisu, a się nie spisał.


Offline sawaszi

Odp: Narodowy spis powszechny - trwa
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Lipiec, 2021, 22:21 »
A ja się spiszę dla dobra statystyki GUS
- przez internet i to nic nie kosztuje
- wystarczy umieć czytać i pisać (na kompie)  :D
Polecam to uczynić wszystkim użytkownikom tego forum
Pozdrawiam Wszystkich .


Offline Estera

Odp: Narodowy spis powszechny - trwa
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Sierpień, 2021, 00:19 »

   Ciekawe co wykażą dane statystyczne ze spisu GUS-u.
   Jeśli chodzi o faktyczną liczbę tych, którzy przyznali się w arkuszu do tego, że są świadkami Jehowy?
   To będzie prawdziwy obraz, ilu ich tak naprawdę jest w Polsce.
   I ciało kierownicze nie wciśnie tu kitu.
   Pamiętacie te szumne stwierdzenia, że śj są trzecią religią w Polsce pod względem liczebności wiernych?

   Wtedy to miejsce zajmowali po wyznawcach Kościoła Katolickiego i chyba Prawosławiu, jeśli dobrze pamiętam.
   Jeśli się mylę, sprostujcie moją wypowiedź.
   Osobiście z niecierpliwością czekam na te dane.
   Bo tu dobrze będzie widać, jaką moc mają nasze działania.
   I jaki jest rzeczywisty odpływ ludzi od tej ala - religii, straszącej ciągle końcem świata.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Opatowianin

Odp: Narodowy spis powszechny - trwa
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Sierpień, 2021, 08:36 »
   Pamiętacie te szumne stwierdzenia,Wtedy to miejsce zajmowali po wyznawcach Kościoła Katolickiego i chyba Prawosławiu, jeśli dobrze pamiętam.
   Jeśli się mylę, sprostujcie moją wypowiedź.

Nawet na pewno. Dobrze pamiętasz. :)

Co najmniej jedna bardzo mi dobrze znana osoba - ŚJ - nie zgodziła się na podanie informacji "wyznaniowej". :)


Offline Sebastian

Odp: Narodowy spis powszechny - trwa
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Sierpień, 2021, 14:43 »
Wg mnie, nawet wśród fanatycznych świadków Jehowy nie wszyscy będą deklarować że są świadkami Jehowy...

Zobaczcie apokaliptyczny kontekst tego spisu. Czeka taki świadek Jehowy całe życie na spełnienie się proroctwa biblijnego: miały być wojny głody trzęsienia ziemi i niby są ale tylko w telewizji. Głód w Afryce, wojna na Ukrainie, trzęsienia ziemi w Azji, a w Polsce ani widu ani słychu. Aż tutaj nagle wpadają do Polski małe sympatyczne wirusy i zaczynają zbierać żniwo.

Hurra, mamy rację, nasze proroctwo w końcu spełnia się i w Polsce! No i odżywa wiara wielu osób, w końcu "coś" dzieje się, w końcu Jehowa przypomniał sobie o Polsce! Radość miesza się ze strachem, bo "za chwilę" wielki ucisk...

I wtedy pada informacja o spisie powszechnym. I te pytania o religię. A może to władza przygotowuje się do prześladowań?! Może chce mieć nas na tacy? Może władza chce sobie zrobić listę ludzi do zaaresztowania?!

Sumując, część fanatycznych świadków Jehowy mogła (jak Apostoł Piotr w wielki czwartek) najpierw deklarować sama przed sobą gotowość na prześladowania ale po chwili mogła _wystraszyć_ się i nie podać swojej deklaracji wyznaniowej.
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień, 2021, 14:45 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)