Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ZEBRANIA  (Przeczytany 6278 razy)

Offline Lovely

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Czerwiec, 2021, 20:07 »
czy tzn. że organizacja jako całość wcale nie ma z tym problemu a Twój zbór jest wyjątkowy, gdyż akurat u Was podejmowanie decyzji ws. szczepionki budzi kontrowersje?!
Nie, to przemówienie było 10 - 15 lat temu. O tym jakie jest zdanie w sprawie szczepionek to nie wiem, bo nie chodzę na zebrania jakiś czas.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Sebastian

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Czerwiec, 2021, 21:36 »
ok, przyznaję, że zdanie zbudowałaś w taki sposób że _powinienem_ był zauważyć że piszesz NIE o żadnej szczepionce, ale o "namawianiu na diety",...

jednakże ja _błędnie_ założyłem błędną konstrukcję zdania, gdyż uroiłem sobie, że skoro ja o szczepionkach, to Ty zapewne kontynuujesz tę tematykę...

temat "namawiania na diety" i ogólnie szeroko rozumiane kwestie "budowania biznesu" z nadużyciem znajomości zborowych - to temat stary jak Polska Już-NIE-Ludowa :) a więc liczący jakieś 32 lata...

już za "moich czasów" (lata 90-te XX wieku) wielu współwyznawców wciskało innym współwyznawcom a to diety a to kosmetyki a to różne amway-e i to czasami powodowało różne niesnaski w zborze, więc starszyzna (dla świętego spokoju) tępiła tego rodzaju biznesowe podejście (a przynajmniej próbowała)...

już za "moich czasów" (lata 90-te XX wieku) wielu współwyznawców popadało w skrajności: jedni nawet zębów nie leczyli bo szkoda pieniędzy (za parę miesięcy koniec świata, to zęby nie zdążą popsuć się), a inni z kolei stosowali jakieś super-diety itp. aby dbać o figurę, co niekiedy tłumaczyli że zdrowie "dostali od Boga i muszą o to zdrowie zadbać"...

już za "moich czasów" (lata 90-te XX wieku) organizowane w mieszkaniu prywatnym zebrania tzw. "studium książki" były nadużywane np. do promocji Amway lub Avon lub Oriflame, a starszyzna nie bardzo wiedziała jak temu przeciwdziałać... :)

przykładowo właścicielka zaprasza współwyznawców na 18:00 na zebranie, które trwa do 19:00, potem o 19:00 jakieś ciasto i herbata a o 19:15 zaczyna się prezentacja Avon-u.

Właścicielka mówi: to MOJE mieszkanie, a zebranie już się skończyło, więc nie macie prawa zabronić mi w jaki sposób spędzam dalszą część wieczora, zwłaszcza że nie łamię żadnego nakazu ani z Biblii ani ze strażnicy.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Czerwiec, 2021, 00:01 »
Mam propozycję dla CK w sprawie zebrań ,zgromadzeń i kongresów ;
- zaszczepić wszystkich chętnych w salach dobrą szczepionką i po poczęstować darmowym piwem  :D :D
Taka akcja może mieć wzięcie  :) i zainteresowanych (być może) przybędzie  :o


Offline Lovely

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Czerwiec, 2021, 10:11 »
Avon czy inny Amway to jedna kwestia.
A druga to zachęcanie, żeby ktoś korzystał z diety, która źle wpływa na zdrowie danej osoby lub aby zaprzestał leczenia raka, które było rekomendowane przez lekarzy na poczet przyjmowania witamin.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Sebastian

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Czerwiec, 2021, 10:42 »
zachęcanie, żeby ktoś korzystał z diety, która źle wpływa na zdrowie danej osoby lub aby zaprzestał leczenia raka, które było rekomendowane przez lekarzy na poczet przyjmowania witamin.
owszem, zgroza!
Ale jak ma to wytłumaczyć człowiek nie mający szacunku dla dokonań naukowych innemu człowiekowi nie mającemu szacunku dla osiągnięć naukowych?! Ciężkie zadanie...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Czerwiec, 2021, 12:01 »
Pamiętam jak w moim zborze popularna była dieta Atkinsa/Kwaśniewskiego, wśród tych lepiej sytuowanych braci którzy ją propagowali i wywołało to pewne kwasy bo ci biedniejsi narzekali że nie każdego stać żeby się tak odżywiać. Sam nie stosowałem ale zauważyłem efekty w postaci znacznego zmniejszenia się obwodu przynajmniej jednego brata więc to akurat nie wydaje się być złą inicjatywą.
nihilista


Offline Lovely

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Czerwiec, 2021, 12:25 »


Sam nie stosowałem ale zauważyłem efekty w postaci znacznego zmniejszenia się obwodu przynajmniej jednego brata więc to akurat nie wydaje się być złą inicjatywą.

Wszystko jest dobrze póki taka dieta nie powoduje chorób narządów wewnętrznych. Niestety akurat dieta Kwaśniewskiego może spowodować zaostrzenie/pojawienie się takich chorób.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Sebastian

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Czerwiec, 2021, 13:16 »
Wszystko jest dobrze póki taka dieta nie powoduje chorób narządów wewnętrznych. Niestety akurat dieta Kwaśniewskiego może spowodować zaostrzenie/pojawienie się takich chorób
mam mieszane uczucia, czy zbór lub parafia powinny aż tak daleko ingerować w życie wiernych...

z jednej strony narzekamy na ingerencję zboru w życie osobiste (na forum wielokrotnie opisywano jak to starszyzna śledziła kogoś aby zdobyć dowody na tzw. niemoralność płciową), a z drugiej strony jesteśmy blisko od sformułowania postulatu, aby w zborach zabronić niedobrych diet itd. itp.

a jeśli ktoś ma inną ocenę sytuacji od mojej (i dla niego utrata wagi jest ważniejsza od zdrowia narządów wewnętrznych), to co wtedy? na jakiej podstawie ja (jako "ten mądry") miałbym drugiemu człowiekowi zabraniać "głupiego" postępowania?!

przykładowo, ja (Sebastian) zabronię komuś jedzenia hamburgerów (bo to świństwo i niesamowicie niezdrowe), a ktoś zabroni mi (Sebastianowi) np. picia kawy?

albo zabroni mi siadania do komputera _zanim_ przejdę 10 kółek na stadionie?

a może idąc krok dalej, należałoby np. odmawiać chrztu nie tylko palaczom tytoniu lub alkoholikom, ale także grubasom i anorektykom?...

dziękuję Jehowie :) że nigdy nie byłem starszym zboru, gdyż naprawdę nie wiem, jak zbór powinien traktować takie sprawy...

ale skłaniam sie ku temu, aby NIE ingerować...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lovely

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Czerwiec, 2021, 13:30 »


z jednej strony narzekamy na ingerencję zboru w życie osobiste (na forum wielokrotnie opisywano jak to starszyzna śledziła kogoś aby zdobyć dowody na tzw. niemoralność płciową), a z drugiej strony jesteśmy blisko od sformułowania postulatu, aby w zborach zabronić niedobrych diet itd. itp.

Nie wiem na jakiej podstawie powstał wniosek, że zbór ma zabraniać jakichkolwiek diet. Dyskusja zaczęła się od tego, że ŚJ są przeciwni lekarzom. Tak, bo szybciej uwierzą koledze ze zboru (np. Elektrykowi) w sprawie diety niż lekarzowi /dietykowi, który zrobi badania czy wypyta o choroby w rodzinie itd.

Można zrzucić wagę również w zdrowy sposób dla danej osoby. Nie trzeba ryzykować przewlekłymi chorobami.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Sebastian

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Czerwiec, 2021, 13:39 »
ok, faktycznie, wniosek bezpodstawny, zwracam honor...

a co do kwestii że większy autorytet ma Elektryk ze zboru od Lekarza spoza zboru, to niestety fakty...

z drugiej strony, laikowi ciężko zważyć na wadze te wszystkie autorytety, dieta Kwaśniewskiego była reklamowana jako dieta "dr Kwaśniewskiego", więc literki "dr" mogłby budzić zaufanie...

szarlatan od witamin także znany jest jako "_dr_ Zięba", więc skąd przeciętny internauta ma wiedzieć, że "ten konkretny ptaszek to bardziej pacjent niż doktor" :) ?!

ogólnie, świadkowie Jehowy (jako grupa słabo wykształcona) mają problemy z zaufaniem do autorytetów naukowych...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lovely

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Czerwiec, 2021, 14:44 »


ok, faktycznie, wniosek bezpodstawny, zwracam honor...

z drugiej strony, laikowi ciężko zważyć na wadze te wszystkie autorytety, dieta Kwaśniewskiego była reklamowana jako dieta "dr Kwaśniewskiego", więc literki "dr" mogłby budzić zaufanie...

szarlatan od witamin także znany jest jako "_dr_ Zięba", więc skąd przeciętny internauta ma wiedzieć, że "ten konkretny ptaszek to bardziej pacjent niż doktor" :) ?!


Nie ma sprawy

Chyba dr Kwaśniewski jest naprawdę doktorem i zapewne jego dieta jest ok dla ludzi zdrowych i bez obciążeń genetycznych. Niestety nie dla wszystkich. Myślę, że przy indywidualnej konsultacji wykonałby badania i zrobił wywiad.

Jeśli chodzi o dr Ziębę to moja osobista opinia jest taka, że tu powinno zadziałać świeckie prawo. I z tego co się orientuję to jakieś kroki już były czynione w tym kierunku.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Sebastian

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Czerwiec, 2021, 20:13 »
Jeśli chodzi o dr Ziębę to moja osobista opinia jest taka, że tu powinno zadziałać świeckie prawo.
jesteśmy jednomyślni, ale
I z tego co się orientuję to jakieś kroki już były czynione w tym kierunku.
jestem pesymistą, co do skuteczności zastosowanych środków...

W mojej ocenie, dopóki jakiś (dużo _skuteczniejszy_ od dr Zięby) szarlatan nie wywoła masowej śmierci np. miliona ludzi i dopóki wskutek takiej tragedii nie zostaną uchwalone unijne przepisy dot. karania długoletnim więzieniem, a przede wszystkim _konfiskatą_rozszerzoną_ dotyczącą _całego_ majątku oszusta, dopóty tacy szarlatani będą praktycznie bezkarni...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline josh82

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Czerwiec, 2021, 20:44 »
Mówicie, że w niektórych zborach polecano dietę Kwaśniewskiego?



Offline dziewiatka

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Czerwiec, 2021, 22:05 »
Nie nie polecano bo dieta tego Kwaśniewskiego wywoływała chorobę filipińską. Tak na poważnie w zborze był zakaz promowania czegokolwiek na sali królestwa .Inna sprawa to to ,że bracia byli poddani na manipulację wszelkich piramid finansowych. Nie wiem z czego to wynikało może świadkowie to osoby szczególnie naiwne .


Offline Gostek

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Czerwiec, 2021, 22:19 »
W moim zborze były już fazy ratowania zdrowia, dietą wysokobiałkową, tłuszczową, bezwęglowodanową, jak również za pomocą różnych solanek i siarczanów. Były też sewowane po holendarnych cenach soczki, dżemiki na wszystkie choroby i przecier z jakiś pestek, specjalnie na raka.
A żeby zwalczać ból proponuje się specjalne plastry. Do tego na depresję różne proszki i pigułki z nieznanych źródeł (podaje się, że pochodzą z USA.!).