Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ZEBRANIA  (Przeczytany 6291 razy)

Offline czarnyt85

ZEBRANIA
« dnia: 31 Maj, 2021, 19:04 »
 Jak wygląda sytuacja ktoś cos wie odnośnie zebrań czy braciszkowie zostawia zoom aplikacje dla tych co nie mogą byc na sali na zebraniu , kiedy powrót na sale ? czy coś wiadomo jest jakiś poufny list albo coś ?


Online donadams

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj, 2021, 20:34 »
Myślę, że gdybyśmy wiedzieli coś na ten temat, byłby to najgorętszy temat tutaj, stąd obstawiał bym raczej, że na chwilę obecną nikt nie ma konkretnych informacji.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline czarnyt85

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj, 2021, 21:34 »
dali info ze zgromadzenie  w lutym 2022 na sali zgromadzeń


Offline josh82

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj, 2021, 21:46 »
dali info ze zgromadzenie  w lutym 2022 na sali zgromadzeń

Gdzie dali to info?


Offline czarnyt85

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Maj, 2021, 22:13 »
na zebraniu


Offline Warszawa wschodnia

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Maj, 2021, 22:22 »
Jeszcze tylko 4, 5 i 6 fala pandemii i będziemy wracać.
Zgromadzenie. Oby nie  ;) tyle czasu człowiek straci.


Offline czarnyt85

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maj, 2021, 22:40 »
ciekawe do kiedy zebrania będą online czy zostawią taką możliwość dla osób co nie mogą być fizycznie na sali czy ma ktoś jakieś ino ?


Offline Nabab

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Czerwiec, 2021, 15:20 »
Nie zdziwiłbym się gdyby wstęp był tylko dla zaszczepionych  ;D


Offline Siedemtwarzy

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Czerwiec, 2021, 15:27 »
 Zaszczepieni nie liczą się do ilości osób mogących się aktualnie zgromadzić, więc bardzo możliwe, że będą delikatnie popychać ludzi w tym kierunku....


Offline Trzy Kominy

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Czerwiec, 2021, 15:32 »
Na zebranie to można iść tylko zaszczepionym  ;) Tak na 40+%.
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline Sebastian

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Czerwiec, 2021, 17:26 »
czy dobrze rozumiem, że szczepienia oficjalnie będą dobrowolne, ale Jehowa będzie zmartwiony, gdy Jego Sługa skorzysta z owej dobrowolności odmawiając szczepienia?! :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gostek

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Czerwiec, 2021, 18:17 »
Zaszczepieni nie liczą się do ilości osób mogących się aktualnie zgromadzić, więc bardzo możliwe, że będą delikatnie popychać ludzi w tym kierunku....

To będą mieli teraz problem. Bo widząc ponadprzeciętną niechęć ŚJ do lekarzy i całej medycyny w ogóle to jak uda się połowę przekonać to będzie sukces... 😁







Offline Sebastian

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Czerwiec, 2021, 11:10 »
Zaciekawiły mnie te słowa
widząc ponadprzeciętną niechęć ŚJ do lekarzy i całej medycyny
, zwłaszcza że taka teza wielokrotnie pojawia się na forum (a więc _chyba_ nie jest jednostkową obserwacją jednego Gostka, ale szerszym zjawiskiem...

mnie nie ma już w zborze oficjalnie 18 lat, a nieoficjalnie nieco ponad 22 lata, a więc całą epokę, całe jedno pokolenie... Pamiętam jednak, że "za moich czasów" jedyne zastrzeżenie, jakie ŚJ mieli do medycyny to była transfuzja... no może jeszcze wstydzili się chorób psychicznych... ale wszystko inne leczyli normalnie... szczepienie niemowląt było oczywistością a inne szczepienia nie były konieczne bo nie było wtedy żadnych epidemii...

nie zaprzeczam tezie Gostka że świadkowie Jehowy są niechętni wobec całej medycyny, ale jakoś wydaje mi się nieprawdopodobne, aby były one zgodne z obiektywną rzeczywistością...

owszem, za moich czasów nie było FaceBooka, więc osobnik nawet świrnięty nie był nakręcany przez innych świrów... a na pewno nie był nakręcany w takim stopniu jak obecnie...

owszem, za moich czasów do zborów nie trafiali kompletni bezmózgowcy, gdyż nie było jeszcze kultury obrazkowej ani jw.org abu filmików o Zosi i Piotrusiu itp. odmóżdżaczy, a dodatkowo każdy świadek Jehowy musiał własnymi oczami _przeczytać_ papierową papkę propagandową (czytanie to jednak jakiś wysiłek, a więc przerasta zupełnego bezmózgowca), ...

owszem, od moich czasów wiele się zmieniło... ale jakoś nie mogę uwierzyć w tę niechęć do medycyny... zwłaszcza że za moich czasów nie spotkałem w zborze ani jednego antyszczepionkowca ani jednego płaskoziemcy, natomiast fani różnych teorii spiskowych stanowili śladową mniejszość (i nawet oni naginali te teorie pod teokratyczny przekaz)...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lovely

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Czerwiec, 2021, 15:43 »
U nas w zborze w potrzebach zboru prosili, żeby nikogo nie namawiać na żadne diety oraz jak ważne jest podjęcie samodzielnej decyzji w tej sprawie. Myślę, że pierwsze takie nawoływania usłyszałam conajmniej 10 może 15 lat temu.

A poza tym wydaje mi się, że przez ostatnie 20 lat zwiększyła się ilość antyszczepionkowców, płaskoziemców, itd. U mnie w szkole wszyscy byli szczepieni, nawet nikomu nie przyszło do głowy, że może być inaczej. Takie same trendy można zauważyć w zborach.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Sebastian

Odp: ZEBRANIA
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Czerwiec, 2021, 19:22 »
U nas w zborze w potrzebach zboru prosili (...) jak ważne jest podjęcie samodzielnej decyzji w tej sprawie.
czy tzn. że organizacja jako całość wcale nie ma z tym problemu a Twój zbór jest wyjątkowy, gdyż akurat u Was podejmowanie decyzji ws. szczepionki budzi kontrowersje?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)