Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ogólnokrajowa akcja "Wyprzedaż/Upadek Królestwa Jehowy".  (Przeczytany 4637 razy)

Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Ogólnokrajowa akcja "Wyprzedaż/Upadek Królestwa Jehowy".
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Wrzesień, 2021, 15:38 »
Kiedyś słuchałem budujących doświadczeń ze służby a dziś słucham budujących doświadczeń z działalności odstępczej  :)
Rozumiem, że tak jak tamte , te obecne mają również zachęcić mnie do działania.


Offline Światus

Odp: Ogólnokrajowa akcja "Wyprzedaż/Upadek Królestwa Jehowy".
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Wrzesień, 2021, 18:19 »
Podczas gdy Towarzystwo Strażnica zabroniło głoszenia,
niestrudzeni odstępcy głoszą "dobrą nowinę o Królestwie Jehowy".  ;D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline NNN

Odp: Ogólnokrajowa akcja "Wyprzedaż/Upadek Królestwa Jehowy".
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Wrzesień, 2021, 21:31 »
Kiedyś słuchałem budujących doświadczeń ze służby a dziś słucham budujących doświadczeń z działalności odstępczej  :)
Rozumiem, że tak jak tamte , te obecne mają również zachęcić mnie do działania.

NieZnaszPrawdy, a mimo to dobrze dedukujesz!   ;)

   Różnica jednak jest miedzy tamtą służbą, a tą działalnością odstępczą. Wtedy musiałeś, a dzisiaj możesz, ale nie musisz.  Poza tym, to wszystko tak samo. Pola dojrzałe do żniw, ale robotników mało. Żniwa trwają cały rok. Czuj się więc zachęcony. Kos ci u nas dostatek, pisz na priv lub wyślij maila, to Cię uzbroimy, nawet ubierzemy w zgrzebną koszulkę z gustownym nadrukiem i czapeczkę, coby słoneczko nie męczyło. Oczywiście, jeśli możesz i chcesz.
 Prozdrowionka i ukłony!  Do zobaczyska!
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2021, 21:33 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: Ogólnokrajowa akcja "Wyprzedaż/Upadek Królestwa Jehowy".
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Wrzesień, 2021, 11:37 »

W tym filmiku     https://youtu.be/gDwHdj7plWo?t=960       jest powiedziane:

"Ciało Kierownicze nadzoruje rozległe globalne portfolio nieruchomości w regionalnych centralach i salach królestwa zbudowanych przez zbory na całym świecie. To wielki, wielomiliardowy biznes... ."

I ta niepozorna sala królestwa w Skarżysku-Kamiennej trafiła ostatnio do tego wielomiliardowego biznesu, ale nie jako własność zboru, czy jego prawnego wcześniejszego właściciela, ale jako własność Towarzystwa Strażnica. "Metodą na Jehowę" z wielkiej miłości (do TS, a nie do małżeństwa współbraci) została wyłudzona od prawnych właścicieli, jak mieli już ponad 70 lat. Wcześniej przez wiele lat bezpłatnie użyczali ten budynek i fragment działki na miejsce zebrań okolicznych zborów, co stworzyło dogodne warunki do przestępstwa. W międzyczasie zbory w Skarżysku jak i  z okolic  wybudowali za swe pieniądze i używając do tego swoich sił  nową, większą i piękniejszą salę zebrań, w lepszym położeniu, która też już jest w tym wielomiliardowym portfelu zarządzanym przez Towarzystwo Strażnica w raz z Ciałem Kierowniczym.


  Około miesiąca temu, ta poprzednia, wyłudzona sala została sprzedana poprzez portal "Otodom" (cena wywoławcza 179 000 zł/160zł/m2). Skarżyskie Zbory mogą się cieszyć, że już nie muszą jej pustej utrzymywać  przez wiele lat za swoje pobory, jednocześnie łożąc na nową salę, a Towarzystwo Strażnica też jest chyba zadowolone, że przekręt jest sfinalizowany pozytywnie dla nich. Czy odtąd Świadkom Jehowy w Skarżysku-Kamiennej będzie się żyć bardziej dostatnio? Może tak, ale dopiero jak sprzedadzą im tę nową, o wiele droższą.  :'(


Świadkowie Jehowy, własnymi rękami, poświęcając siebie i swoje rodziny, trudząc się niezmiernie w życiu, tworzycie realny i materialny raj dla swoich przywódców, którzy cynicznie obiecują wam raj w nieokreślonym przedziale czasowym "już wkrótce".!
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2021, 12:03 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: Ogólnokrajowa akcja "Wyprzedaż/Upadek Królestwa Jehowy".
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Październik, 2021, 17:42 »
Przez ostatnie dwa miesiące testowaliśmy "na mieście" koszulki z różnymi nadrukami. Zaowocowało to fajnymi rozmowami i paroma osobami "zainteresowanymi". Poszły w ruch ulotki, memy, a nawet książki. To wszystko pokazało, że społeczeństwu brakuje jeszcze dużo realnej wiedzy o świadkach, bo ma w drukowane w głowach stereotypy, często przekazane przez samych świadków, aby lepiej na zewnątrz wypadać. Stwierdziliśmy także, że używanie koszulek z odpowiednimi nadrukami to dobry sposób zwrócenia uwagi na problemy związane ze świadkami Jehowy.  Ciekawe też były nieoficjalne spotkania z głosicielami, przy różnych okazjach, takich jak zakupy w sklepach i na targach,  na spacerach po mieście i w parku, a nawet przy załatwianiu różnych spraw urzędowych. Mogli oni do woli napatrzeć się na prezentowane na naszych  klatkach "schodowych" i plecach teksty i wymowne obrazy. Wszystko to działo się w milczeniu i w spokoju, ale dało się zauważyć u głosicieli poruszenie, a nawet zaskoczenie. Wygląda na to, że jest duże zapotrzebowanie na tego rodzaje akcje i dobrze byłoby świadków do tego przyzwyczajać. Jedna osoba chodziła także przez dwa tygodnie na zabiegi rehabilitacyjne, prawie codziennie w innych koszulkach. Tam się dowiedziała, że świadkowie też tam bywają. Doszło do rozmowy z panią rehabilitantką o metodach psychomanipulacyjnych stosowanych w zborach świadków. Bardzo się tym zaciekawiła i dziwiła, że w XXI wieku człowiek potrafi ulegać takim manipulantom. Dostała także odpowiednią literaturę.
Czekamy na przyszły rok i będziemy chcieli podobnych akcji zrobić więcej. Zapraszamy wolontariuszy do działania z nami.

Zdjęcia jakie tu widzicie zrobił "zainteresowany", który chciał pokazać je swojej rodzinie, bowiem mieli w przeszłości wspólny  nieprzyjemny epizod z próbą  werbunku ich krewnej. Na szczęście jak powiedział, udało się ją z tego wyrwać. 
« Ostatnia zmiana: 09 Październik, 2021, 18:02 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline matowa

Odp: Ogólnokrajowa akcja "Wyprzedaż/Upadek Królestwa Jehowy".
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Październik, 2021, 15:37 »
Mam taką małą niezależną uwagę. Jeśli chcecie przeprowadzić dużą akcję i ma ona łapać za serce, to:
- musi być dobra graficznie - dobrze, by wykonał to jakiś grafik;
- musi być pomysł na kampanię, coś, co zwraca uwagę.

Przeanalizujcie sobie różne kampanie społeczne już istniejące, zastanówcie się, kto jest Waszą grupą docelową, jak można do dlatego typu osób trafić itp. Przydatne pojęcie: persona.
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline janekkowalski

Odp: Ogólnokrajowa akcja "Wyprzedaż/Upadek Królestwa Jehowy".
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Październik, 2021, 16:55 »
Mam taką małą niezależną uwagę. Jeśli chcecie przeprowadzić dużą akcję i ma ona łapać za serce, to:
- musi być dobra graficznie - dobrze, by wykonał to jakiś grafik;
- musi być pomysł na kampanię, coś, co zwraca uwagę.

Przeanalizujcie sobie różne kampanie społeczne już istniejące, zastanówcie się, kto jest Waszą grupą docelową, jak można do dlatego typu osób trafić itp. Przydatne pojęcie: persona.

Nic dodać, nic ująć.

Profesjonalizm to klucz do sukcesu, a brak planowania to planowanie porażki.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Ogólnokrajowa akcja "Wyprzedaż/Upadek Królestwa Jehowy".
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Październik, 2021, 19:09 »
(mtg): Koszulki to jeden z bardzo ważnych elementów, jednak może sprawdzić się tylko nosząc  w letnie dni, ale kiedy na polu słota i zbliża się zima ...? - koszulka nie zda egzaminu.
Matowa zwróciła trafne spostrzeżenie idąc tym tokiem myślenia można np. plakaty umieszczać w prywatnych sklepach po rozmowie z właścicielem mógłby zawiesić w odpowiednim miejscu aby klienci mogli zauważyć zamieszczony tekst na afiszu o tej sekcie (Ww)
Można wręczyć jeżeli jest dogodna sytuacja naszą ulotkę znajomym .. itp.
NNN i nie tylko On z Forum są kreatywni i może podeślą najrozmaitsze pomysły.


Offline NNN

Odp: Ogólnokrajowa akcja "Wyprzedaż/Upadek Królestwa Jehowy".
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Październik, 2021, 14:03 »
Mam taką małą niezależną uwagę. Jeśli chcecie przeprowadzić dużą akcję i ma ona łapać za serce, to:
- musi być dobra graficznie - dobrze, by wykonał to jakiś grafik;
- musi być pomysł na kampanię, coś, co zwraca uwagę.

Przeanalizujcie sobie różne kampanie społeczne już istniejące, zastanówcie się, kto jest Waszą grupą docelową, jak można do dlatego typu osób trafić itp. Przydatne pojęcie: persona.

   Matowa, dziękuję za podpowiedzi. Spóźniłaś się jednak o jakieś 10 lat, bo tyle działamy na ulicach. Wtedy to przerabialiśmy. Oczywiście nie można tego co piszesz spuszczać z oka. Ale jest jedno, a nawet dwa ale. Mamy mało chętnych do działania; parę osób na całą Polskę to wstyd. Musimy bazować na  przypadkowych osobach spacerujących po parkach i deptakach, nieraz płacąc im, za chęć włożenia koszulki i przespacerowania się w wyznaczonych przez nas miejscach. Czasami ktoś chce sobie wziąć koszulkę. Albo płacimy za rozdawanie ulotek. W takich warunkach trudno o profeskę. Profesjonalizm w ogóle jest też kosztowny. A w tej działalności brakuje także finansów. Profesjonalny grafik kosztuje droga Matowa. Nas na to nie stać. Ubolewam nad małym zaangażowaniem forumowiczów. Oczywiście, niektórzy nie mogą, innym się tylko wydaje, że nie mogą, bo nie chcą opuszczać swojej strefy komfortu. A jeszcze inni działają w necie i to im się chwali, ale w realu są też takie grupy wiekowe, które możemy zagospodarować docierając do nich. Na przykład zapracowani rolnicy i inni, którzy z braku czasu widzą komputer tylko od święta. A są także tacy, co naskrobią tutaj parę nieważnych zdań i już wypinają pierś do orderów, bo myślą, że przenieśli góry. Żeby nie było, to mam na myśli pana N, któremu odpowiem później.
To jest także odpowiedź dla Janekkowalski.  Nigdy nie mówiliśmy, że działamy bez planu; zawsze planujemy z wyprzedzeniem, i dlatego  już wcześniej mogłem napisać o planach na przyszły rok. Dużych akcji nie planujemy w okresie wzmożonych zachorowań na covid. Czekamy wiec na chętnych do działania. 
« Ostatnia zmiana: 13 Październik, 2021, 14:26 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: Ogólnokrajowa akcja "Wyprzedaż/Upadek Królestwa Jehowy".
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Październik, 2021, 19:01 »
(mtg): Koszulki to jeden z bardzo ważnych elementów, jednak może sprawdzić się tylko nosząc  w letnie dni, ale kiedy na polu słota i zbliża się zima ...? - koszulka nie zda egzaminu.
Matowa zwróciła trafne spostrzeżenie idąc tym tokiem myślenia można np. plakaty umieszczać w prywatnych sklepach po rozmowie z właścicielem mógłby zawiesić w odpowiednim miejscu aby klienci mogli zauważyć zamieszczony tekst na afiszu o tej sekcie (Ww)
Można wręczyć jeżeli jest dogodna sytuacja naszą ulotkę znajomym .. itp.
NNN i nie tylko On z Forum są kreatywni i może podeślą najrozmaitsze pomysły.

Nadaszyniak, nie podpinaj się pod coś, czego nie rozumiesz i nie ogarniasz, bo tylko utrudniasz, a nie pomagasz. Jeśli Twoim "oknem na świat" jest tylko forum, a nie realny świat, to jesteś tylko teoretykiem, a nie praktykiem. Skup się na składni zdań, popraw formę pisania, bo zdania w Twoim wykonaniu wyglądają kuriozalnie, i nie zawsze wiadomo o co chodzi. Co to za wyrażenie "Matowa zwróciła trafne spostrzeżenie"... To jest niechlujstwo w pisowni i mnie to rani w oczy, w uszy i ciężko mi na duszy. Chwalisz się swoim pochodzeniem, Krakowem i  żoną profesorką, a piszesz jak dzieciak w piaskownicy. Zaskoczyłeś mnie swoją nieuwagą na forum. Jesteś często pierwszy po ukazaniu się jakiegoś wpisu, a nie pamiętasz, iż już co najmniej dwukrotnie wyjaśniano wcześniej co to jest PIMO, POMO czy POMI, PIMI. Chociaż zważywszy na Twój wiek, to już może być ten Niemiec. 

A teraz do rzeczy i ... paczek noszenia: ;D Nadaszyniak mylisz się, co do noszenia koszulek w zimę. Po pierwsze jest pełno sklepów wielkopowierzchniowych, wszelkich galerii, pasaży i czegoś tam jeszcze gdzie całą zimę  i cały dzień można chodzić z krótkim rękawem, bo jest tam ciepło i jest co zjeść, napić się, a nawet się pomodlić jakbyś musiał. I jest pod ręką toaleta. Tam to dopiero jest koszulkowy raj. W zimę śnieg nie przeszkadza tak koszulkom jak deszcz o innych porach. Można również i w zimę chodzić na zewnątrz z krótkim rękawem, ale Ty widocznie nie znasz tego sposobu. Po prostu ubiera się człowiek ciepło, a na końcu zakłada na siebie koszulkę o jeden czy dwa numery większą. I finito! Więcej pomysłów nie trzeba, więc nie łam sobie N głowizny. Ja już to od dawna ogarniam.


Od razu widzę Panie N, iż jest Pan tylko teoretykiem. Nigdy Pan żeś tej metody nie próbował, bo znał byś Pan wynik próby jej zastosowania, a radzisz ją mnie. Żaden rozsądny sklepikarz, kupiec i sprzedawca nie zgodzi się na różnicowanie klientów i umieszczanie za witrynami informacji, które spowodowały by natychmiastowe rezygnacje świadków z kupowania w tym sklepie, gdy obok jest pełno innych. A akurat w Twoim małym grajdołku jest sporo rodzin świadkowskich. Handlowiec musi być otwarty na wszystkich i taki jest, bo w przeciwnym razie zarabia kto inny. Więc to też odpada.

Następna sprawa to proponowane przez Ciebie wręczanie ulotek znajomym. Nie jest to żaden nowatorski pomysł Nadaszyniaku. Przecież mnie tego kilka dekad temu nauczano w Teoretycznej Szkole Służby Beznadziejnej. Wchodzi to w zakres nieoficjalnej służby kaznodziejskiej, wiec nie będę tego więcej komentował. Stary pomysł jak świat i wszyscy go stosują, nawet reklamodawcy.


Nadaszyniak, ponieważ pola bieleją, żniwa za pasem i brakuje rąk do pracy to może zaczniesz werbować mi ludzi do działania co? Myślę, że to by było z lepszym skutkiem.


Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Ogólnokrajowa akcja "Wyprzedaż/Upadek Królestwa Jehowy".
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Październik, 2021, 20:30 »
Witaj NNN
Nie mów tak o mnie szczerze bo ci uwierzę.
Jeżeli nie urazi to Twojej ambicji, to zanim użyjesz kombinacji ctrl+v aby przesłać zredagowany przez kogoś tekst, proszę przeczytaj dwa razy z zrozumieniem – pozdrawiam

Można również i w zimę chodzić na zewnątrz z krótkim rękawem, ale Ty widocznie nie znasz tego sposobu. Po prostu ubiera się człowiek ciepło, a na końcu zakłada na siebie koszulkę o jeden czy dwa numery większą. I finito! Więcej pomysłów nie trzeba, więc nie łam sobie N głowizny. Ja już to od dawna ogarniam.
 
pogrubienie osobiście dodałem
I wygląda się jak - klaun inaczej pajac  >:D
« Ostatnia zmiana: 13 Październik, 2021, 20:34 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline NNN

Odp: Ogólnokrajowa akcja "Wyprzedaż/Upadek Królestwa Jehowy".
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Październik, 2021, 20:55 »
Witaj NNN
Nie mów tak o mnie szczerze bo ci uwierzę.
Jeżeli nie urazi to Twojej ambicji, to zanim użyjesz kombinacji ctrl+v aby przesłać zredagowany przez kogoś tekst, proszę przeczytaj dwa razy z zrozumieniem – pozdrawiam

Czytałem więcej razy, bo takie pokraczne zdania to tylko ty piszesz. Lepiej by było, żeby żona ci poprawiała przed użyciem ctrl+v. Prawda w oczy kole. Innych to umiesz obsmarować, ale jak tobie się prawdę pisze to pyszczysz.

 

I wygląda się jak - klaun inaczej pajac  >:D

Dziękuję ci za szczere przyznanie się jak teraz wyglądasz. Zachowałem staranność czytania jak radziłeś, i jestem pewny, że wszystko dobrze zrozumiałem
« Ostatnia zmiana: 13 Październik, 2021, 20:58 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: Ogólnokrajowa akcja "Wyprzedaż/Upadek Królestwa Jehowy".
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Październik, 2021, 11:36 »
    W mojej okolicy pogoda taka w październiku, że można parę godzin chodzić na zewnątrz w koszulce z krótkim rękawem. Wykorzystałem to i  20-go oraz 21-go wybrałem się w naszych koszulkach "na miasto". Dodatkowo w wczoraj byłem w dużej, wielopiętrowej przychodni zdrowia. Był czas, że można tam było rozkładać papierowe ulotki, ale w pewnym momencie wszelkie reklamy zalewały korytarze i dyrekcja wydała zakaz ich rozkładania, a sprzątaczki miały wszystko usuwać do koszy. Nawet kierowniczki działów miały dbać o tego rodzaju  porządek wokół swoich pomieszczeń. I co się okazało? Że koszulka z naszym nadrukiem jest tam świetnym rozwiązaniem. Chodziłem więc sobie spokojnie po korytarzach, ludzi pełno, nudzą się czekając na swoją kolejkę to i zwracają uwagę na to co wokół się dzieje. Wychodziłem dwa razy do samochodu, żeby zmienić koszulkę. Następnie wybrałem taką, którą trzeba dłużej czytać i ustawiłem się też w kolejce do lekarza. Czekałem tam trzy godziny bo chorych było ze trzydzieści osób i umożliwiałem wszystkim chętnym czytanie tego co miałem na przodzie i plecach, spacerując wzdłuż korytarza, gdzie wszystkie ławki były zajęte oczekującymi. Momentami przystawałem, jak się orientowałem, iż ktoś usilnie stara się przeczytać cały tekst.

Nie nudziłem się więc oczekując, aż mnie lekarz przyjmie. No i on sam oglądał tekst z ciekawością. I oczywiście dało to asumpt do paru ciekawych rozmów. Parę osób zapytało mnie, o co chodzi z tą książką, o której pisze na moich plecach,  wiec im powiedziałem o "Kryzysie sumienia", a przy okazji i o "Paście', książkach zakazanych dla głosicieli.

Tak, że panie Nadarzyniak, praktyk a teoretyk to jak dzień i noc.
« Ostatnia zmiana: 22 Październik, 2021, 11:40 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Ogólnokrajowa akcja "Wyprzedaż/Upadek Królestwa Jehowy".
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Październik, 2021, 21:07 »
Witaj NNN:
Przepraszam, że troszeczkę czekałeś na odpowiedź z przeczytanego postu mogę tylko pogratulować: kreatywności i sprytu bo przecież  posiadasz wieloletnie doświadczenie w ujawnianiu obłudy, kłamstw (Ww) a ja ...? przy Tobie jestem tylko małym, tycim, tycim pionkiem w tej działalności, cóż więcej mogę napisać, tylko liznąłem próg odstęp-czucha, tzn.: kilku ''minutowa'' chwila- pozdrawiam.
PS. Wypowiem się również szczerze otwarcie wobec Forumowiczów, mocno zmęczyło mnie kolportowanie w sekcie, natomiast obecne na szeroką skalę jak Ty to czynisz perfekcyjnie, nie zdołam uczynić, bo ten nawyk z sekty odcisnął wielkie piętno, więc wolę zostać  teoretykiem niż praktykiem.
(więc dałem Tobie LUBIKA)