Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: PAMIĘTNIK ocalałego w Armagedonie  (Przeczytany 11476 razy)

Offline Reskator

Odp: PAMIĘTNIK ocalałego w Armagedonie
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Październik, 2017, 19:25 »
ŚJ po Armagedonie będą oglądać zwłoki zabitych przez Jehowę. Będzie jeden wielki smród, bo nikt tych trupów nie będzie grzebał. (ok. dwa miliardy trupów rozkładających się w słońcu)
Gdzie w publikacjach śj pisze o  2 miliardach trupów zabitych przez Jehowę
które będą oglądane przez śj po Armagedonie-jak piszesz?
Proszę podać publikacje,będę wdzięczny.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2017, 19:30 wysłana przez Reskator »


Offline Startek

Odp: PAMIĘTNIK ocalałego w Armagedonie
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Październik, 2017, 19:35 »
Trupów będzie więcej , ocaleje 7 milionów świadków  , reszta niestety nie przyłączyła się do organizacji i nie wypracowała sobie zbawienia .


Offline zenobia

Odp: PAMIĘTNIK ocalałego w Armagedonie
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Październik, 2017, 19:49 »
Reskator nie był na dzisiejszym zebraniu ,na ktorym własnie mowiono, ze tylko swiadkowie mają ZNAK umozliwiajacy przezycie . Reszte łatwo policzyc .


Offline sawaszi

Odp: PAMIĘTNIK ocalałego w Armagedonie
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Październik, 2017, 19:53 »
Trupów będzie więcej , ocaleje 7 milionów świadków  , reszta niestety nie przyłączyła się do organizacji i nie wypracowała sobie zbawienia .
Jak to policzyłeś przyjacielu ,że tylko 7 milionów będzie zbawionych ? - na palcach , czy znasz jakiś inny sposób obliczeń (matematyczny, komputerowy, lub inny ?) .Pochwal się jakim sposobem obliczasz liczbę zbawionych ?> bo ciekaw jestem .


Offline Startek

Odp: PAMIĘTNIK ocalałego w Armagedonie
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Październik, 2017, 20:06 »
Świadkowie są jedyną prawdziwą religia , a reszta to Babilon  . Więc  Jehowa  zostawi tylko świadków a resztę ubije . Zobacz rocznik ilu jest świadków ,  armagedon  lada dzień  , a co niektórzy nie zdążą się schować w piwnicy bo akurat nie byli na zebraniu i nie słyszeli by się schować . 50 lat mi trąbili że tyko świadkowie ocaleją  . Więc sobie policz ilu jest świadków to tyłu ocaleje , reszta to już nawóz .


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: PAMIĘTNIK ocalałego w Armagedonie
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Październik, 2017, 20:07 »
Jak to policzyłeś przyjacielu ,że tylko 7 milionów będzie zbawionych ? - na palcach , czy znasz jakiś inny sposób obliczeń (matematyczny, komputerowy, lub inny ?) .Pochwal się jakim sposobem obliczasz liczbę zbawionych ?> bo ciekaw jestem .
Hmm. Jakby nie prorokowano, to po armagedonie każdy ocalały śJ będzie musiał pogrzebać (skremować) ok. 1000 nieboszczyków.  :o Zajęcie na dosyć długi okres czasu.  ;D ;)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: PAMIĘTNIK ocalałego w Armagedonie
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Październik, 2017, 20:17 »
Dla mnie rozwój akcji nieco przydługi, ale od dnia 113 to już mi łzy leciały ze śmiechu,
a kiedy od tej części opowiadania czytałem żonie na głos, aż do "epilogu",
 to musiałem robić przerwy bo płakałem ze śmiechu i krztusiłem się,  a ona patrzyła na mnie jak na nienormalnego.
No koniec po prostu mnie rozwalił.
 ;D ;D ;D ;D

Polecam wszystkim "wybudzonym", jak również tym SJ, którzy mają trochę dystansu
i poczucia humoru.


Offline Reskator

Odp: PAMIĘTNIK ocalałego w Armagedonie
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Październik, 2017, 20:23 »
Hmm. Jakby nie prorokowano, to po armagedonie każdy ocalały śJ będzie musiał pogrzebać (skremować) ok. 1000 nieboszczyków.  :o Zajęcie na dosyć długi okres czasu.  ;D ;)
Nemo  w Objawieniu pisze o ptakach niebieskich zgromadzonych na ucztę,
to one dokonają dzieła"skremowania".Obj19:17-18


Offline Estera

Odp: PAMIĘTNIK ocalałego w Armagedonie
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Październik, 2017, 21:04 »
Nemo  w Objawieniu pisze o ptakach niebieskich zgromadzonych na ucztę,
to one dokonają dzieła"skremowania".Obj19:17-18
   A w ogóle, organizacyjnie, to bardzo ciekawy temat.
   Jak tyle miliardów ludzi ma być szybko schowanych do ziemi, zżartych przez ptaki, zwierzęta czy skonsumowanych przez robaki i rozłożonych przez bakterie.
   Kiedyś pionierka mi tak powiedziała, że wszelkie żywe stworzenia Bóg wykorzysta, by pozbyć się ciał zabitych w Armagedonie.

   Tak sobie myślę, równie dobrze, Bóg i aniołowie mogą tego dokonać.
   Tak jak ziemia pochłonęła Koracha i wszystkich buntowników.
   Czy Morze Czerwone, całą armię egipską.
   Nie było potrzeby grzebania ciał.
   No ale to jednak byłyby całe stosy trupów, nic przyjemnego dla oka ludzkiego, na sam początek tego raju świadkowego.
   Dla tych, co mieliby go przeżyć, mówię o armagedonie.
   :-\ :-\
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: PAMIĘTNIK ocalałego w Armagedonie
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Październik, 2017, 21:11 »
Wizja Armagedonu z księgi Sofoniasza jest w sam raz na 'święto 30 listopada -takie hell -ower - tu - inn' - brr..  :o

A jakie to święto mamy 30 listopada?


Tusia

  • Gość
Odp: PAMIĘTNIK ocalałego w Armagedonie
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Październik, 2017, 21:13 »
Gdzie w publikacjach śj pisze o  2 miliardach trupów zabitych przez Jehowę
które będą oglądane przez śj po Armagedonie-jak piszesz?
Proszę podać publikacje,będę wdzięczny.

Myślisz, że wymyślam?  ;D



Offline Światus

Odp: PAMIĘTNIK ocalałego w Armagedonie
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Październik, 2017, 21:18 »
29  Wszędzie - od jednego krańca ziemi do drugiego krańca -będą trupy. Jehowa mówi:
„Miecz  przywiodę  na  wszystkich  mieszkańców  ziemi.”  Niepozbierane,  niepogrzebane,
nieopłakiwane zwłoki staną się jakby nawozem dla ziemi, tak jak to mówi Biblia: „Będą
pobici Pańscy [Jehowy] dnia owego od krańca ziemi aż do krańca jej; nie będą ich płakać
ani zbierać ani grzebać; jak gnój na ziemi leżeć będą .” - Jeremiasza 25:29, 33, Wu.
(...)
31  Po Armagedonie pozostałe przy życiu owce Społeczeństwa Nowego Świata wyjdą, by
zobaczyć ,pobitych przez Jehowę'. Biblia mówi o tym: „Wynijdą a oglądają trupy ludzi
tych, którzy wystąpili przeciwko mnie; albowiem robak ich nie zdechnie, a ogień ich nie
zagaśnie,  a  będą  obrzydliwością  wszelkiemu  ciału.”  (Izajasza  66:24)  Dla  wszystkich,
którzy  przeżyją,  trupy  będą  czymś  obrzydliwym,  budzącym  odrazę.  Robaki  obsiada
miliony  zwłok  i  nie  opuszczą  ich,  dopóki  nie  objedzą  ich  do  reszty.  Również  ptaki  i
zwierzęta polne najedzą się do syta ciał ludzkich, pozostawiając z nich tylko blade kości.
32  Kości  zmarłych  nie  upiększają  ziemi.  Toteż  przez  siedem  proroczych  miesięcy  ci,
którzy  przeżyją  Armagedon,  będą  zbierać  kości  i  grzebać  je.  A  co  się  stanie  z  kośćmi
leżącymi  na  miejscach  ustronnych?  Biblia  odpowiada  na  to:  „Wyznaczą  ludzi,  którzy
będą  ciągle  przemierzać  ziemię  i  grzebać  pozostałych  na  powierzchni  ziemi,  aby  ją
oczyścić; przy końcu siedmiu miesięcy będą robić poszukiwania. A gdy będą przemierzać
ziemię  i  ktoś  zobaczy  kość  ludzką,  postawi  przy  niej  znak,  aż  ją  pogrzebią  grabarze.”
(Ezechiela 39:12-16, RS) Kości będą grzebane tylko po to, żeby oczyścić ziemię.
************
4   Pierwszą  rzeczą ,   jaką  będą  musieli  zrobić  ci ,   którzy  przeżyją  Armagedon,  będzie
zburzenie  ruin  na  ziemi.  Będą  musieli  oczyścić  ją  z  wszelkich  śladów  złej  działalności
Szatana.  To  dzieło  oczyszczania  przybierze  takie  rozmiary,  że  w  Ezechiela  39:  9,  10
powiedziano ,  iż przez siedem lat „nie będą drew nosić z pola, ani ich rąbać w lasach, ale z
oręża [pozostawionego przez zmarłych wrogów] ogień niecić będą".
5   Potem  na  miejsce  tego,  co  ulegnie  zniszczeniu,  będą  musieli  wznieść  coś  nowego.
Każdy, kto przeżyje Armagedon, będzie miał udział w tym dobrym dziele. Raj rozszerzy
się  na  całą  ziemię.  Cała  ziemia  zostanie  uczyniona  jednym  ogrodem.  Jakże
uszczęśliwiająca będzie ta praca! Każdy będzie czynił coś dobrego i pożytecznego. Nikt
nie będzie pracował na drugiego człowieka. Każdy będzie się cieszył wynikami własnej
pracy i dziełem swych rąk.
**************
Kilka akapitów, o tym że w raju będą się rodzić dzieci, zdrowe itp. Ale do czasu...

28   Wszystkie  te  wspaniałe  rzeczy  są  obiecane  w  Słowie  Bożym,  Biblii.
(Od raju utraconego do raju odzyskanego)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Startek

Odp: PAMIĘTNIK ocalałego w Armagedonie
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Październik, 2017, 21:29 »
Strażnica z 1959 , ciekawe ile w tym czasie było ludzi na ziemi .  Dziś mamy prawie  7,3 miliarda ludzi a  8 milionów świadków . W 1968 roku żyło na ziemi 3,5 miliarda ludzi .


Offline sawaszi

Odp: PAMIĘTNIK ocalałego w Armagedonie
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Październik, 2017, 21:50 »
A jakie to święto mamy 30 listopada?
  Napisałem 30 listopada  :D , a chodziło mi o 30 pazdziernik i to 'amerykanckie' święto strachów .


Offline Reskator

Odp: PAMIĘTNIK ocalałego w Armagedonie
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Październik, 2017, 05:04 »
Myślisz, że wymyślam?  ;D


Myślałem że wiesz co piszesz i się nie pomyliłem.
Ta Strażnica jest z 1959 roku i chyba wtedy na globie było nieco ponad 2 miliardy ludzi.
Stąd mowa o 2 miliardach zwłok czyli śj spodziewali się końca tuż,tuż.
« Ostatnia zmiana: 30 Październik, 2017, 05:06 wysłana przez Reskator »