Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zgromadzenie "Cieszcie się ze względu na Jehowe"  (Przeczytany 997 razy)

Offline Warszawa wschodnia

Zgromadzenie "Cieszcie się ze względu na Jehowe"
« dnia: 18 Kwiecień, 2021, 20:59 »
Przyszło dzisiaj mi wysłuchać tej perełki.
Ponieważ nie robiłem tego zbyt uważnie i nie notowałem to mam tylko kilka "skarbów":
1. Korzystajcie tylko z najnowszych wersji narzędzi/publikacji bo tylko wtedy błogosławieństwo. W jednym punkcie to co drugie zdanie było o tym.
2. Droga do Boga tylko przez organizacje Jehowy. Wiadomka.
3. Jak teren nie urodzajny tzn. masz złe nastawienie. "Lepiej szukaj" +stosowne przykłady.
4. Każdy wartościowy i jego służba też o ile STARANNIE wykonuje dzieło Pana. Troche tak jakby mowic ze nawet godzina jest ok o ile to wszystko co możesz zrobić.
5. Ratujemy spadki i chrzcimy 12 letnie dzieci. Punkt z opisami przemyśleń 12 letnich głosicieli/Świadków. Nie wyjaśniło się ilu z nich było po chrzcie. Dodam... pionierskie głębokie super przemyślenia.
6. I już lokalnie. Chrzest w wannie. Chłopiec ok 15 lat. Za duży na wannę i wystawały kolana. Trzeba było dolac wody i powtórzyć dla pewności. Na jego miejscu wziąłbym to za znak. I jakoś skrócone pytanie o dopisanie się do orgu. Jakby wcześniej podpis złożył na czymś ważniejszym  😉

Dla odważnych zdobyłem link ważny do 20.04

https://fle.stream.jw.org/t/MHYyMzZ0eFZydUpDSW5HUTdJdjJ3S2dZaFF4dFRhSDY5OXNtMWRBNmJDbFh2WTBvVGpGU1VUSy9MdkM0OU8yaQ%3D%3D




Offline josh82

Odp: Zgromadzenie "Cieszcie się ze względu na Jehowe"
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Kwiecień, 2021, 21:50 »
Włączyłem pobieranie wszystkich, więc będzie można zobaczyć na spokojnie.


Offline Do

Odp: Zgromadzenie "Cieszcie się ze względu na Jehowe"
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Kwiecień, 2021, 22:50 »
Szacun że dałeś radę.
Pobrałem wszystkie 4 filmiki kilka miesięcy temu i do teraz nie odważyłem się odpalić ich.
Po twoim streszczeniu poprostu skasuje te śmieci z dysku.
Dzięki


Offline PoProstuJa

Odp: Zgromadzenie "Cieszcie się ze względu na Jehowe"
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Kwiecień, 2021, 23:40 »
Szacun że dałeś radę.
Pobrałem wszystkie 4 filmiki kilka miesięcy temu i do teraz nie odważyłem się odpalić ich.
Po twoim streszczeniu poprostu skasuje te śmieci z dysku.
Dzięki

Nie poddawaj się... A może w ostatniej minucie Zgromadzenia podali datę Armagedonu?
Szkoda by było stracić taką ważną informację!  ;D

A tak swoją drogą same nowości na tym Zgromadzeniu!  ;D
Już wiem czemu mi się spać na Zgromadzeniach chciało... to po prostu jak słuchanie w kółko tej samej płyty... Da się posłuchać jeden dzień, tydzień... nawet miesiąc... ale jak przez kilkanaście albo kilkadziesiąt lat to samo... to organizm już nie wytrzymuje, a mózg sam się wyłącza (taka sprytna reakcja obronna).
W tym kontekście wszystkie NOWE ŚWIATŁA należy wręcz traktować jak błogosławieństwo i rozrywkę... w końcu coś NOWEGO mówią!  ;D


Offline Siedemtwarzy

Odp: Zgromadzenie "Cieszcie się ze względu na Jehowe"
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Kwiecień, 2021, 07:26 »
Miałem w sobotę dużo pracy papierkowej od rana, więc sobie to w tle puściłem. Pierwsze moje wrażenie, to na 7-8 pkt, 3 były przez obcokrajowców. Naprawdę już nie ma u nas mówców. Jak się siedziało na sali zgromadzeń, to jakoś to się dało przeżyć. Jak to jest nagrane, to przy słuchaniu razi niemiłosiernie.

Ogólnie nudy straszne. Boją się wszystkiego. Odstępców, wirusa, samych siebie. Jehowa w co drugim zdaniu. Czas już tuż tuż, jeszcze troszeczkę. Przykład jak mąż z żoną maja wieczór wielbienia i tematem jest ptactwo niebieskie. To już było tak odrealnione, że dałbym do działu fantasy.


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Zgromadzenie "Cieszcie się ze względu na Jehowe"
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Kwiecień, 2021, 11:50 »
Miałem w sobotę dużo pracy papierkowej od rana, więc sobie to w tle puściłem. Pierwsze moje wrażenie, to na 7-8 pkt, 3 były przez obcokrajowców. Naprawdę już nie ma u nas mówców. Jak się siedziało na sali zgromadzeń, to jakoś to się dało przeżyć. Jak to jest nagrane, to przy słuchaniu razi niemiłosiernie.

Ogólnie nudy straszne. Boją się wszystkiego. Odstępców, wirusa, samych siebie. Jehowa w co drugim zdaniu. Czas już tuż tuż, jeszcze troszeczkę. Przykład jak mąż z żoną maja wieczór wielbienia i tematem jest ptactwo niebieskie. To już było tak odrealnione, że dałbym do działu fantasy.

No popłynęli tam.chociaz sam pomysł na rozmowy spoko. Oczywiście inny kontekst ale tak czemu by nie pogadać o przyrodzie  ;) tak łatwo o niej zapomnieć. A gatunków ptaków to już zupełnie nie znam.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Zgromadzenie "Cieszcie się ze względu na Jehowe"
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Kwiecień, 2021, 13:55 »
Warszawa Wschodnia, lubię bardzo przyrodę, lubię wszelakie zwierzęta.Z dzieciakami staramy się ciągle, jak tylko jest sposobność, pojechać to w góry, jezioro, parki narodowe itp. Tam można zaobserwować mnóstwo zwierzyny. We wrześniu miałem piękny spektakl, jak stanęliśmy łajba w szuwarach i przez pół dnia łyska odganiała inne kaczki od swojego lęgowiska, bo tam były już takie podrostki pisklaki.

Do czego zmierzam. Nie wyobrażam sobie, żeby poświęcić czas, żeby omówić w czterech ścianach z biblia, modlitwa, zachowanie ptaków, zamiast poprostu obejrzeć to na żywo. Już nie sam fakt przysposobienia wiedzy, tylko że to jest takie sztuczne, odrealnione.  Te rozmowy w małżeństwie. Takie powolne, wyważone. Nie ma tam życia...


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Zgromadzenie "Cieszcie się ze względu na Jehowe"
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Kwiecień, 2021, 20:46 »
Pełna zgoda. Myślę podobnie jak ty. Tylko trochę zapomniałem żebym usiąść i się pozachwycać