Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja  (Przeczytany 2524 razy)

Offline Reskator

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Kwiecień, 2021, 20:47 »
Gdzieś czytałem taki sposób na odejście z hukiem z orga.
Na komitecie wykaż maksymalną skruchę, płacz, obiecuj poprawę, przyznawaj się do wszystkiego, zdawaj się na ich łaskę, obiecuj poprawę, proś o to żeby modlili się za Ciebie, bo szatan i ten świat Cię zwiódł.
To ich może uśpić. Jak wyproszą Cię z pokoju żeby rozważyć wszystko z modlitwą i wyrok będzie ułaskawiający, to rzuć im na stół rezygnację z bycia śJ i wyśmiej ich modlitwę, ze jednak bóg jej nie wysłuchał.  ;D
Ten sposób jest żenujący.
To huk kapiszona w ich uszach a w naszych z armaty
Odejście z klasą to odejście bez obrażania,pozostawiania w dobrych relacjach z braćmi.
A wyśmianie modlitwy to ....



Offline Sylwester

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Kwiecień, 2021, 20:59 »
Przyjaciół już tam nie mam,  znajomi już dawno nie mówią mi dzień dobry, na komitet szkoda zdrowia. Ciekawskich chcę tylko poinformować że odzyskałam wolność


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Kwiecień, 2021, 21:14 »
Przyjaciół już tam nie mam,  znajomi już dawno nie mówią mi dzień dobry, na komitet szkoda zdrowia. Ciekawskich chcę tylko poinformować że odzyskałam wolność
Masz wiele możliwości. To co Tobie napisałem, to sposób o którym gdzieś czytałem. Ktoś to opisał, że tak zrobił.
A tak naprawdę, to w obojętnie jaki sposób odejdziesz, to i tak zapomną o Tobie bardzo szybko. Nieważne czy odejdziesz z hukiem, czy po cichu. Jednak warto idąc na komitet położyć list o odłączeniu i wyjść. Albo wysłać poleconym za potwierdzeniem odbioru do kogoś ze starszych. Nie daj im możliwości i satysfakcji żeby to oni Ciebie wyrzucili.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2021, 21:19 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Kwiecień, 2021, 09:29 »
Jeśli doszliśmy do wniosku,że JW to CYRK to dlaczego na poważnie brać występy KLAUNÓW (czyt. starszych)
Ich cyrk-ich małpy jak mówi klasyk.Bo co to za sąd ?Panów "życia i śmierci" -w ich przekonaniu tak jest -dla mnie to chłopcy w krótkich spodenkach kurczowo ściskających w łapkach książkę "paście". Ja nie dałem im możliwości OSTATNIEGO gnojenia i na komitet nie poszedłem co zresztą zapowiedziałem przy zaproszeniu. Każdy musi SAM wybrać drogę ewakuacji z tego cyrku.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Kwiecień, 2021, 09:58 »
Było tego trochę,  najbardziej zabolało ich zdjęcie przy choince, które widział prawie cały zbór

Choinki są też na ilustracjach w Strażnicy.

Ponadto „A Mabel P. M. Philbrick wspomina: »Mieliśmy zwyczaj, oczywiście dziś już zarzucony, obchodzić Boże Narodzenie przy choince w jadalni Betel. Brat Russell codziennie pozdrawiał nas słowami: ‘Dzień dobry wszystkim!’, ale w tym dniu mawiał: ‘Życzę wszystkim wesołych świąt!’«.” [Dzieje Świadków Jehowy w czasach nowożytnych. Stany Zjednoczone Ameryki. Na podstawie Rocznika Świadków Jehowy na rok 1975 s. 65].

W przypadku zarzutu o zdjęcie z choinką, warto spytać czy autorzy Strażnic ze zdjęciami drzewek oraz brat Russell też są wykluczeni? Jeśli nie to oddalam zarzut.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Kwiecień, 2021, 14:10 »
Ja bym się nie wysilał bo nie ma po co. Cokolwiek napiszesz, jakie głębokie by nie było, nie obudzi nikogo. Każdy musi sam się ocknąć z tego snu i rozbić skorupę jaką ma wokół siebie. Jedno co można osiągnąć to postawienie sprawy jasno i komunikat - jestem poza Orgiem i nie rusza mnie to. Najkrócej bym to oddał słowami "Jehowa niech się schowa".
nihilista


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Kwiecień, 2021, 14:18 »
Jedni lubią adrenalinę inni jej nie znoszą.  Jedni z łatwością zatańczą  z wilkami inni nawet o tym nie pomyślą.

Z Komitetem i waleniem na nim grochem o ścianę albo raczej o betonowe łby podobnie ;)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Kwiecień, 2021, 17:13 »
Ja bym się nie wysilał bo nie ma po co. Cokolwiek napiszesz, jakie głębokie by nie było, nie obudzi nikogo. Każdy musi sam się ocknąć z tego snu i rozbić skorupę jaką ma wokół siebie. Jedno co można osiągnąć to postawienie sprawy jasno i komunikat - jestem poza Orgiem i nie rusza mnie to. Najkrócej bym to oddał słowami "Jehowa niech się schowa".

Jehowa na Jasnej Górze Często chowa.


Offline julia7

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Kwiecień, 2021, 20:51 »
Witam, dostałam właśnie listownie zaproszenie na komitet sądowniczy😁zarzut odstępstwo i rozpasanie, oczywiście nie planuje się zjawić i liczę na zaoczne wykluczenie. Ale chciałabym wrzucić na status watsapa ( który jest uwielbiany przez świadków) jakąś ciekawą sentencję. Coś w stylu,, wyszłam z sekty odzyskałam wolność,, Może macie jakieś pomysły 😉

Nagraj komitet.


Offline Matylda

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Kwiecień, 2021, 19:38 »
Witam, dostałam właśnie listownie zaproszenie na komitet sądowniczy😁zarzut odstępstwo i rozpasanie, oczywiście nie planuje się zjawić i liczę na zaoczne wykluczenie. Ale chciałabym wrzucić na status watsapa ( który jest uwielbiany przez świadków) jakąś ciekawą sentencję. Coś w stylu,, wyszłam z sekty odzyskałam wolność,, Może macie jakieś pomysły 😉
Ja bym napisała:a teraz drogie dzieci (jehoscy fanatycy) pocałujcie  Misia w dupe 😎


Offline Światus

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Kwiecień, 2021, 19:56 »
Podoba mi się ten cytat.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Sylwester

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Czerwiec, 2021, 18:57 »
Witam już w gronie wykluczonych ;)
Streszczając ostatnie tygodnie; po pierwszym listownym wezwaniu przyszło drugie z adnotacją że jeżeli ponownie nas nie będzie to tym razem rozpatrzą zarzuty na nas ciążące. Oczywiście nie stawiliśmy się. Po około 2 tygodniach od wyznaczonej daty wizyta 2 starszych pod domem ale zdążyli powiedzieć tylko dzień dobry,(mąż ich pogonił🙂)po tygodniu od wizyty ogłoszenie o naszym wykluczeniu i tym razem żadnej listownej informacji, dowiedziałam się od życzliwej osoby.
Tydzień przed wykluczeniem zdążyłam na status wrzucić że wyszłam z sekty😁
Pozdrawiam wszystkich wolnych ludzi


Offline Matylda

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Czerwiec, 2021, 19:38 »
Super Sylwester. Pochwalam, popieram, Gratuluję!!
Jeszcze psem  mógł ich Twój małżonek poszczuć. Jak nie macie psa to od sąsiada było pożyczyć. Szczyt szczytów to jest żeby kominiarz z dekarzem mieli decydować o tym co jest dobre a co złe.


Offline Safari

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Czerwiec, 2021, 08:03 »
Ah! Nastepna wolna osoba! Ciesz sie zyciem ❤️

Tylko to nam zostalo 🤣
Gratulacje !
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Czerwiec, 2021, 10:54 »
Życie zaczyna się po wykluczeniu (odejściu)
Pozdrawiam.