Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wezwanie na komitet w wersji KK  (Przeczytany 4455 razy)

Offline Technolog

Wezwanie na komitet w wersji KK
« dnia: 11 Marzec, 2021, 22:59 »
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec, 2021, 23:05 wysłana przez Technolog »


Offline Gremczak

Odp: Wezwanie na komitet w wersji KK
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marzec, 2021, 00:36 »
Bo każda religia to to samo tylko inne.


Offline Muhomorek

Odp: Wezwanie na komitet w wersji KK
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Marzec, 2021, 07:52 »
Bo każda religia to to samo tylko inne.

Nie każda religia to to samo. Póki nie przeczytałem Biblii myślałem tak samo jak ty.  Tacy sami to są wszędzie ludzie.


Offline Gremczak

Odp: Wezwanie na komitet w wersji KK
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Marzec, 2021, 08:28 »
Nie każda religia to to samo. Póki nie przeczytałem Biblii myślałem tak samo jak ty.  Tacy sami to są wszędzie ludzie.
Na czym każda religia się opiera?
 Jaki jest cel religii?
Co i kiedy obiecuje?


Offline Gremczak

Odp: Wezwanie na komitet w wersji KK
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Marzec, 2021, 08:56 »
Moja religia opiera się na Biblii. Celem religii jest wskazanie człowiekowi drogi do zbawienia czyli do życia wiecznego. Moja religia obiecuje życie wieczne tu na ziemi a dla 144000 życie wieczne w niebie.
Przeczytaj jeszcze raz o co mnie się rozchodzi.
Nie Twoja religia .
Tylko wspólne cechy różnych religii.


Offline Fantom

Odp: Wezwanie na komitet w wersji KK
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Marzec, 2021, 09:20 »
 To forum jest o religii ŚJ. Zdecydowana większość osób na tym forum zalicza ŚJ do religii fałszywej prowadzącej na manowce. Sama historia ŚJ potwierdza to, że nie jeden raz wyprowadzili współwyznawców na manowce. Ten kto nie zna historii nauk ŚJ może myśleć, że znalazł tą prawdziwą religię. Czyli brak wiedzy czasem wystarczy, żeby samemu wyprowadzić się na manowce, być może w ''trampkach'':)))
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Blue

Odp: Wezwanie na komitet w wersji KK
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Marzec, 2021, 09:36 »
Wspólną cechą każdej religii jest prowadzenie ludzi do zbawienia. Inną sprawą jest to że jest mnóstwo fałszywych religii które w rzeczywistości prowadzą na manowce a nie do zbawienia. Sądzę że teraz wyjaśniłem jasno 😇

Nic nie wyjaśniłeś. Jedyne co zrobiłeś, to zacząłeś nam głosić stawiajać tezy bez potwierdzenia. My tu tego bardzo nie lubimy. Czy masz jakikolwiek dowód na to, że jakakolwiek religia prowadzi do zbawienia?


Offline Kyuubi

Odp: Wezwanie na komitet w wersji KK
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Marzec, 2021, 10:03 »
Moja religia opiera się na Biblii. Celem religii jest wskazanie człowiekowi drogi do zbawienia czyli do życia wiecznego. Moja religia obiecuje życie wieczne tu na ziemi a dla 144000 życie wieczne w niebie.

To cie klamia bo biblia mowi ze nasza ojczyzna jest w niebie xD

2 Tymoteusza 4:18; Mateusza 11:11-13, 13:41-43, 25:31-46, ; Łukasza 7:28-29, 17:20-21, 23:43(ten werset w Bibli świadków jest sfałszowany) ; Aapokalipsa 21:1-8, Rzymian 14:16-18

2Kor 5:6-8
Tak więc, mając tę ufność, wiemy, że jak długo pozostajemy w ciele, jesteśmy pielgrzymami, z daleka od Pana. Albowiem według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy. Mamy jednak nadzieję... i chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana" (2 Kor 5,6-8).

1Tes 5:9-10
"Ponieważ nie przeznaczył nas Bóg [na to, abyśmy zasłużyli] na gniew, ale na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, który za nas umarł, abyśmy - żywi czy umarli - razem z Nim żyli" (1Tes 5,9-10).

2Koryntian 12:1-4
Jeśli już muszę się chlubić, chociaż nie przynosi to żadnej korzyści, przejdę do widzeń i objawień Pana. Znam człowieka zjednoczonego z Chrystusem, który przed czternastu laty – nie wiem, czy w ciele, nie wiem też, czy poza ciałem, Bóg to wie – został porwany aż do trzeciego nieba. I wiem, że człowiek ten – nie wiem, czy w ciele, czy też bez ciała, Bóg to wie – został porwany do raju i usłyszał niewyrażalne słowa, których człowiekowi nie wolno wymawiać. [Biblia Paulistów, 2Kor 12]

Apokalipsa 2:7
"Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów. Zwycięzcy dam spożyć owoc z drzewa życia, które jest w raju Boga".

Apokalipsa 22:1-2
"I ukazał mi rzekę wody życia, lśniącą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka.Pomiędzy rynkiem Miasta a rzeką, po obu brzegach, drzewo życia rodzące dwanaście owoców wydające swój owoc każdego miesiąca a liście drzewa [służą] do leczenia narodów"(Ap 22,1-2).

2p 3:10-13
"Jak złodziej zaś przyjdzie dzień Pański, w którym niebo z szumem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną odnalezione. Skoro to wszystko w ten sposób ulegnie zagładzie, to jakimi winniście być wy w świętym postępowaniu i pobożności, gdy oczekujecie i staracie się przyśpieszyć przyjście dnia Bożego, który sprawi, że niebo, płonąc, pójdzie na zagładę, a gwiazdy w ogniu się rozsypią. Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi, w których zamieszka sprawiedliwość." (2P 3,10-13).


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Wezwanie na komitet w wersji KK
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Marzec, 2021, 10:13 »
Moja religia opiera się na Biblii. Celem religii jest wskazanie człowiekowi drogi do zbawienia czyli do życia wiecznego. Moja religia obiecuje życie wieczne tu na ziemi a dla 144000 życie wieczne w niebie.

Temat wątku jest o czym innym. My jesteśmy odstępami. "Głosząc" nam nie głosisz w rzeczywistości a prowadzisz zakazane rozmowy z odstępami. Mimo, że jak twierdzisz, Twoją religia opiera się na Biblii, to biblia nie obiecuję życia wiecznego na ziemi. Zaprawdę powiadam Ci, Ty wiecznie żył nie będziesz. Oto słowo Boże.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Wezwanie na komitet w wersji KK
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Marzec, 2021, 10:25 »
No, no, do czego to SJ nie są zdolni. Głoszą już nawet odstępcom. Widac na głodzie godzinowym to przypililo:)


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Wezwanie na komitet w wersji KK
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Marzec, 2021, 10:29 »
Każda,podkreślam KAŻDA religia chrześcijańska opiera się na Biblii tak jak np.islam na koranie.Różnice wynikają z interpretacji .Faryzeusze byli znani ze znajomości Tory i proroków ale Jezus powiedział :"nie znacie pism ani mocy Bożej".Dla nich liczył się Talmud czyli interpretacja i nie .dostrzegali Ducha Prawa (np.problem z uzdrawianiem w sabat).Bez kompromisowe głoszenie pewnych stwierdzeń może wynikać z posiadania wiedzy opartej na"materiałach do studium Biblii" bez znajomości tekstu żródłowego.Przy czytaniu polecam korzystanie z różnych przekładów.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Wezwanie na komitet w wersji KK
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Marzec, 2021, 11:02 »
A całe to pismo to nie jest prowokacja?  Jakiś fake news?

Z drugiej strony Katolik jak słucha co się dzieje u Świadków na komitetach to też może myśleć że to zmyślone.

Jedno jest pewne, starsi i księża są odklejeni od rzeczywistości i na szczęście ludzie otwierają oczy i proces odwracania się od czarodziejów przeróżnych obrządków przyśpiesza :)


Offline Technolog

Odp: Wezwanie na komitet w wersji KK
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Marzec, 2021, 12:58 »
A całe to pismo to nie jest prowokacja?  Jakiś fake news?

Jeśli fejk to wykopki wykryją, KK sie odniesie i za parę dni wyjdzie.
Ale sama sprawa zgłaszania nieprawidłowości na mszy w mediach jest.
Ciekawe jakby to było gdyby szeregowiec SJ zgłosił władzom ze na zebraniu jest więcej niz prawo przewiduje. Pod co to można podpiąć?


Offline Vog

Odp: Wezwanie na komitet w wersji KK
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Marzec, 2021, 15:29 »
Buta tych duchownych przypomina tę znaną z organizacji. Zawsze uderza mnie w takich przypadkach kompletnie inne podejście wiernych do doktryny, duchownych i afer w KK i u ŚJ. U świadków nie do pomyślenia jest taka publiczna dyskusja. Gdyby o niepokornym zaczęto pisać w mediach to jestem przekonany, że szybko zostałby wykluczony za rozpasanie i straciłby społeczność.
Tutaj akurat mamy nawiedzonego księdza i co bardziej porywczych parafian, ale sam zainteresowany raczej nie wydaje się tym specjalnie przejmować  ;)
Powiedziałbym, że organizacja jest obecnie na etapie wioskowego kościoła, gdzie ludzie boją się księdza, ale z biegiem czasu zacznie przypominać większe miasta, gdzie duchowni już nie mają takiej władzy.