Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zorganizowana akcja?  (Przeczytany 4287 razy)

Offline Warszawa wschodnia

Odp: Zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Marzec, 2021, 10:53 »
DPT - nie mam konkrentej osoby sytuacji na celowniku. Ot tak mialem potrzebę podzielenia się przemyśleniem.

Blue - racja i staram się o tym nie zapominać. Jednak dalej mam poczucie że to ludzie są ofiarami czasem swojej głupoty i niewiedzy a złem jest organizacja.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Marzec, 2021, 20:01 »
Dziś zajrzałem do skrzynki na listy. Dostałem dwie broszury. Pierwsza z nich to zaproszenie na Zooma na pamiątkę. Druga pt. ,,Wróć do Jehowy" z zapewnieniem, że Ciało Kierownicze mnie kocha!!!
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Takajaja

Odp: Zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Marzec, 2021, 20:24 »
Dziś zajrzałem do skrzynki na listy. Dostałem dwie broszury. Pierwsza z nich to zaproszenie na Zooma na pamiątkę. Druga pt. ,,Wróć do Jehowy" z zapewnieniem, że Ciało Kierownicze mnie kocha!!!

I jak sie z tym czujesz Gandalfie? 🤔


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Marzec, 2021, 20:34 »
I jak sie z tym czujesz Gandalfie? 🤔
[/size]
Nijak. Sprawy organizacji ŚJ są już daleko poza mną. Żal mi tylko tych lat spędzonych na bieganiu po mieszkaniach.
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec, 2021, 21:06 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Marzec, 2021, 21:41 »
Co ja tam czytam?
 
Uważnie wysłuchaliśmy osób które oddaliły się od zboru?
Chyba podczas komitetu ;D


Offline Sebastian

Odp: Zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Marzec, 2021, 19:34 »
Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby nie dbać o pozytywny wydźwięk tej służby. Czy nie lepiej pokazywać radykalne oblicze ORG-a? Może właśnie kłaść nacisk na straszenie Armagedonem. W każdym razie, chyba lepiej tak te listy redagować aby nie niszczyć komuś życia, skoro uważa się, że do takiego zniszczenia może dojść.
święte słowa, DPT...

na szczęście nie muszę tkwić w organizacji ale gdybym tam był to dbałbym o bezowocność dzieła głoszenia a więc właśnie o fanatyczny wydźwięk tych listów, dowaliłbym coś mocniejszego w stylu "albo słuchasz co mamy dopowiedzenia albo aniołowie Boży zamordują ciebie w armagedonie" itd. itp.

chodzi o to że im bardziej kretyńskie i fanatyczne są te listy tym mniej ludzi się na to złapie...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Marzec, 2021, 18:42 »
Co ja tam czytam?
 
Uważnie wysłuchaliśmy osób które oddaliły się od zboru?
Chyba podczas komitetu ;D
najprawdopodobniej podczas komitetu _przyłączeniowego_

jak powszechnie wiadomo, jakis tam (mniejszy lub większy) procent osób które "oddaliły sie od Jehowy" po jakimś czasie powraca.

Oczywiście "powracający odstępca" to coś niemalże niemożliwego, ale spokojnie mogę wyobrazić sobie osobę która np. chciała sobie trochę poużywać seksu dopóki jest młoda, a później (np. po 40-stce i po osiągnięciu stabilizacji życiowej związanej z zawarciem małżeństwa) postanawia powrócić do zboru jako do środowiska które dobrze zna

Ewentualnie: osoba "wracająca do Jehowy" może realizować dwuczęściowy plan: najpierw dużo seksu z dziewczynami ze świata, a potem starania o żonę z organizacji Bożej.

Jeszcze łatwiej jest mi wyobrazić sobie skruszonego ex-palacza tytoniu (właśnie rzucił palenie i może wracać do zboru jako do środowiska które dobrze zna)

Każda z tych osób mogła a nawet musiała zostać wysłuchana na komitecie przyłączeniowym
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Marzec, 2021, 18:45 »
Pozwolę sobie dorzucić dwa grosze.W piątek,piąteczek,piątunio zadzwonił do mnie koordynator z drugim "nygusem" iż, albowiem,ponieważ, zapraszają mnie na pamiątkę.Ja grzecznie-dziękuję,nie skorzystam.Coś tam jeszcze bełkotał czym mi podniósł ciśnienie wiec zakończyłem rozmowę.Postanowiłem wiec wysłać mu SMS-a o takiej treści:Dziękuję za pamięć i telefon.Jednak kategorycznie żądam aby nie dzwonić,nie odwiedzać celowo lub przypadkiem i.t.p.Poświęciłem tej sekcie 35 lat mojego życia-WYSTARCZY.Potwierdził ,że przeczytał go i przyjął do wiadomości.
Jak myślicie,dadzą mi spokój?


Offline PoProstuJa

Odp: Zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Marzec, 2021, 18:52 »
Jak myślicie,dadzą mi spokój?

Bardzo możliwe... zbiorą się w trzech i zrobią szybkie wykluczenie...


Offline Siedemtwarzy

Odp: Zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Marzec, 2021, 19:26 »
PoProstuJa,  Paragrafa vel Huberta, już wykluczyli rok temu. To było zaproszenie na pamiątkę osoby wykluczonej...


Offline Sebastian

Odp: Zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Marzec, 2021, 19:45 »
moim zdaniem, (jeśli ktoś nie wierzy w to że Bóg Jehowa (1) istnieje (2) posługuje się Niewolnikiem w ośmiu osobach jedynym) obecność na "pokazie latających talerzy" jest bezsensem nad bezsensami.

obecność na Pamiątce ma sens, gdy ktoś wierzy że taka jest wola Boża.
obecność na Pamiątce nie ma sensu, gdy ktoś nie wierzy że taka est wola Boża.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Takajaja

Odp: Zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #41 dnia: 29 Marzec, 2021, 20:07 »
Pozwolę sobie dorzucić dwa grosze.W piątek,piąteczek,piątunio zadzwonił do mnie koordynator z drugim "nygusem" iż, albowiem,ponieważ, zapraszają mnie na pamiątkę.Ja grzecznie-dziękuję,nie skorzystam.Coś tam jeszcze bełkotał czym mi podniósł ciśnienie wiec zakończyłem rozmowę.Postanowiłem wiec wysłać mu SMS-a o takiej treści:Dziękuję za pamięć i telefon.Jednak kategorycznie żądam aby nie dzwonić,nie odwiedzać celowo lub przypadkiem i.t.p.Poświęciłem tej sekcie 35 lat mojego życia-WYSTARCZY.Potwierdził ,że przeczytał go i przyjął do wiadomości.
Jak myślicie,dadzą mi spokój?

O ile kojarze, to ty dalej jesteś SJ?🤔

Jeśli tak, i tak ostro im napisaleś....to juz szykują szubienice dla ciebie hihi...


Marzena

  • Gość
Odp: Zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #42 dnia: 29 Marzec, 2021, 20:26 »
Pozwolę sobie dorzucić dwa grosze.W piątek,piąteczek,piątunio zadzwonił do mnie koordynator z drugim "nygusem" iż, albowiem,ponieważ, zapraszają mnie na pamiątkę.Ja grzecznie-dziękuję,nie skorzystam.Coś tam jeszcze bełkotał czym mi podniósł ciśnienie wiec zakończyłem rozmowę.Postanowiłem wiec wysłać mu SMS-a o takiej treści:Dziękuję za pamięć i telefon.Jednak kategorycznie żądam aby nie dzwonić,nie odwiedzać celowo lub przypadkiem i.t.p.Poświęciłem tej sekcie 35 lat mojego życia-WYSTARCZY.Potwierdził ,że przeczytał go i przyjął do wiadomości.
Jak myślicie,dadzą mi spokój?

Uważam iż dadzą Ci spokój po takich słowach.


Offline hiacynta

Odp: Zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #43 dnia: 29 Marzec, 2021, 20:38 »
No ja też uważam, że po takich konkretnych słowach to już jesteś na cekowniku także tego no 🙂😂🙂🙂


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #44 dnia: 29 Marzec, 2021, 20:49 »
Zapraszam na swoje powitanie. Data wykluczenia 22.01.2019 -datę swojej "śmierci" się pamięta.
Jednak pozostaję osobą wierząca-czuję się wolnym chrześcijaninem-nie związanym z żadną grupą religijną.