Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: KOCHAMY WAS – Ogólnopolska Kampania Przeciw Ostracyzmowi  (Przeczytany 4375 razy)

Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Chciałbym zaprosić Was do współpracy przy nowym projekcie.

„KOCHAMY WAS – Ogólnopolska Kampania Przeciw Ostracyzmowi”

Cel projektu:
  • Poinformowanie opinii publicznej o ostracyzmie stosowanym przez ŚJ.
  • Pokazanie ŚJ, że odstępcy to pozytywne, szczęśliwe osoby.
   
Opis projektu:
  • Powstanie strony internetowej www.KochamyWas.pl, na której będą w przejrzysty sposób opisane konkretne przykłady ostracyzmu (np. zdjęcie uśmiechniętej osoby i opis „Adaś stracił kontakt z rodzeństwem 5 lat temu, gdy przestał być ŚJ. Adaś chce powiedzieć swojemu rodzeństwu, że ich kocha i za nimi tęskni”, „Ania ostatni raz rozmawiała ze swoją córką 2 lata temu. Córka Ani nie odbiera od niej telefonów i sms-ów. Ania chce powiedzieć swojej córce, że bardzo ją kocha”, „Tomek od 10 lat nie ma kontaktu ze swoimi przyjaciółmi. Gdy przestał być Świadkiem Jehowy, przyjaciele zerwali z nim całkowicie kontakt. Tomek chce powiedzieć swoim przyjaciołom, że bardzo mu ich brakuje”).
  • Powstanie plakatu promocyjnego, stworzonego z dziesiątek zdjęć uśmiechniętych odstępców.
  • Nagłośnienie medialne projektu.

W jaki sposób możesz pomóc:
  •   Jeśli jesteś byłym ŚJ wyślij swoje zdjęcie i opisz, w jaki sposób doświadczyłeś ostracyzmu (szczegółowe informacje otrzymasz w mailu).
  • Jeśli masz dar pisania, pomóż przy tworzeniu, korekcie i edycji tekstu.
  • Jeśli znasz się na www i seo, pomóż przy budowie i pozycjonowaniu strony.
  • Jeśli możesz pomóc w inny sposób, napisz jaki.
 
Jak dołączyć do projektu:
  • Wyślij maila na: kontakt@kochamywas.pl i napisz w jak chcesz pomóc, a otrzymasz szczegółowe informacje. Osobom, które nadal są ŚJ i nie mogą się ujawniać, gwarantuję pełną anonimowość.


   
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Matylda

Odp: KOCHAMY WAS – Ogólnopolska Kampania Przeciw Ostracyzmowi
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń, 2021, 23:10 »
😊 hmmm czy ja wiem?
Może to i jest jakiś sposób.
Tylko że ja się nie mogę zdecydować czy ja ich jeszcze kocham. Chyba nie..
Ja bym chciała żeby oni mnie kochali, tylko że to bym chciała żeby oni mnie kochali 20,30  lat temu.
Teraz już zobojętniałam.
Projektowi życzę jednak powodzenia.


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: KOCHAMY WAS – Ogólnopolska Kampania Przeciw Ostracyzmowi
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń, 2021, 23:21 »
😊 hmmm czy ja wiem?
Może to i jest jakiś sposób.
Tylko że ja się nie mogę zdecydować czy ja ich jeszcze kocham. Chyba nie..
Ja bym chciała żeby oni mnie kochali, tylko że to bym chciała żeby oni mnie kochali 20,30  lat temu.
Teraz już zobojętniałam.
Projektowi życzę jednak powodzenia.

20, 30 lat bez kontaktu z rodziną...
Proszę Cię, daj szanse aby inni o tym usłyszeli
O tym, że można zabić w człowieku nadzieje...
Mnie poruszyło to co napisałaś
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Kyuubi

Odp: KOCHAMY WAS – Ogólnopolska Kampania Przeciw Ostracyzmowi
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Styczeń, 2021, 09:29 »
Spoko akcja.

Mam propozycje:
Fajnie by było zrobić ze to nie jest ich takie widzimisię jeśli chodzi o wyklucznie/olstracyzm chodzi mi o samych członków ponieważ oni sa przekonani ze tak Biblia tego naucza i tego wymaga sam Bóg bo sami są przekonani ze ich organizacją kieruje sam Bóg za sprawą Ciała Kierowniczego ale ze to nie jest prawdą i właśnie przez te osoby członkowie są manipulowani. Również dobrze by było jak by w takiej ulotce czy na stronie było to wyjaśnione ze nie do końca jest to zgodne z Biblia i ze to nie jest wymysł samych członków tylko ze szczerze wierzą że tak naucza Biblia i Bóg ponieważ sami są zmanipulować przez swoich liderów którzy kierują organizacją.

a wy jak myślicie warto coś takiego poruszyć na ulotce (krótko) a na stronie to po prostu opisać?


Offline Matylda

Odp: KOCHAMY WAS – Ogólnopolska Kampania Przeciw Ostracyzmowi
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Styczeń, 2021, 10:04 »
20, 30 lat bez kontaktu z rodziną...
Proszę Cię, daj szanse aby inni o tym usłyszeli
O tym, że można zabić w człowieku nadzieje...
Mnie poruszyło to co napisałaś
Opowiedzieć o tym mogę, ale powiedzieć im że ich kocham nie jestem w stanie. Powiem wam że moja, tak zwana matka,  na przestrzeni dziesięcioleci dość skutecznie nie tylko mnie potraktowała jak niechcianego psa ale też zaburzyła moje relacje z tak zwaną świecką rodziną. Do tego stopnia że ja się teraz boję pójść na pogrzeb moich krewnych.
To nie jest tylko kwestia sekty, to jest przede wszystkim sprawa indywidualnych charakteru. Bo bardzo wiele jest u jehowych osób które mają w przeszłości sobie wiele do zarzucenia ale nagle stają się w organizacji nadobnymi siostrami, których wartość mierzy się "latami w prawdzie" albo wspaniałymi braćmi którzy włażą na piedestał i co kolwiek mówią to reszta klaszcze.
Takie osoby zaczynają myśleć że wszystko wiedzą najlepiej. Zawsze mają ostatnie słowo. Tresują wszystkich wokół siebie, rodzinę bliższa i dalszą. Pracodawcę, lekarza, sąsiadów. Ludzie w kontakcie z taką osobą cofają się bo co można głupiemu zrobić. No a głupi myśli że jest mądry bo przecież ma posłuch. Trudno sobie wyobrazić ile krzywdy może zrobić taki zadufany w sobie człowiek.
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń, 2021, 10:34 wysłana przez Matylda »


Offline Sandra

Odp: KOCHAMY WAS – Ogólnopolska Kampania Przeciw Ostracyzmowi
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Styczeń, 2021, 15:05 »
W sumie czemu nie. Oni robią swoje wewnętrzne "kampanie" na temat tego, jak traktować wykluczonych, dochodzą do tego propagandowe filmiki o nieodbieraniu telefonu od wykluczonych dzieci i próbują wmówić, że miłość w zborze zastąpi tą od członków rodziny, którzy już nie są śj. Uderzają emocjonalnie w czułe punkty, czemu mielibyśmy nie zrobić tego samego? Nie w ramach jakiegoś chorego rewanżu, ale żeby im uświadomić coś (bo oni są święcie przekonani, że się staczamy, że jesteśmy nieszczęśliwi) i żeby ludzie postronni zauważyli w tym przestrogę. Myślę, że media to łykną. Temat ostracyzmu u śj wprowadza zawsze spore poruszenie w różnych programach.
One who doesn't care is one who shouldn't be.


Offline Lovely

Odp: KOCHAMY WAS – Ogólnopolska Kampania Przeciw Ostracyzmowi
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Styczeń, 2021, 18:49 »
Od jakiegos czasu chodzi mi po głowie taki pomysł, aby utworzyć poradnik dla obecnych / byłych SJ w takim stylu "W jaki sposób znaleźć pomoc psychologiczna dla obecnych i byłych ŚJ". A może nawet stworzyć listę psychologów (większe miasta), którzy podjęli by się pomocy osobom wychodzącym z "przemocowej" organizacji i którzy stracili rodzinę i przyjaciół na raz. Często odejście z organizacji niesie za sobą traumatyczne, przykre doświadczenia.
Tylko niestety obawiam się, że mam zbyt mała wiedzę, aby móc coś takiego stworzyć.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Sebastian

Odp: KOCHAMY WAS – Ogólnopolska Kampania Przeciw Ostracyzmowi
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Styczeń, 2021, 21:43 »
Od jakiegos czasu chodzi mi po głowie taki pomysł, aby utworzyć poradnik dla obecnych / byłych SJ w takim stylu "W jaki sposób znaleźć pomoc psychologiczna dla obecnych i byłych ŚJ". A może nawet stworzyć listę psychologów (większe miasta), którzy podjęli by się pomocy osobom wychodzącym z "przemocowej" organizacji i którzy stracili rodzinę i przyjaciół na raz. Często odejście z organizacji niesie za sobą traumatyczne, przykre doświadczenia.
Tylko niestety obawiam się, że mam zbyt mała wiedzę, aby móc coś takiego stworzyć.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
najważniejsze że ten pomysł jest dobry.
wcześniej czy później Twój pomysł doczeka się instytucjonalnej realizacji.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline janeczek

Odp: KOCHAMY WAS – Ogólnopolska Kampania Przeciw Ostracyzmowi
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Styczeń, 2021, 02:56 »
 Oj kleryk piękna akcja ale chyba nie z tym narodem, to draństwo orga pada u nas na podatny grunt my odrobine tak ociupinkę tacy jesteśmy, o ile mając wspólne celne nawet udawane trzymamy się razem, to przy podziale religijnym politycznym nie ma większego wroga niż swój  nawet żydkowi odpuści ale nie swojemu nie da się, piszę to po ponad 25 latach obserwacji tak to zależy od regionu, ja z krainy scyzoryków i u mnie nie zadziała makaroniarz żabojad może odpuści ale dumny Polak nigdy, co nie znaczy że nie należy próbować cuda się zdarzają w nich jedyna nadzieja                                                                                                                                           
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Blue

Odp: KOCHAMY WAS – Ogólnopolska Kampania Przeciw Ostracyzmowi
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Styczeń, 2021, 10:14 »
ja z krainy scyzoryków i u mnie nie zadziała makaroniarz żabojad może odpuści ale dumny Polak nigdy, co nie znaczy że nie należy próbować cuda się zdarzają w nich jedyna nadzieja                                                                                                                                         

Całe to forum jest pełne "dumnych Polaków", którzy przeczą tej teorii.


Offline Storczyk

Odp: KOCHAMY WAS – Ogólnopolska Kampania Przeciw Ostracyzmowi
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Styczeń, 2021, 13:42 »
Nawet gorzej bo podwójny syndrom.
Nie dość, że "dumny Polak", to  jeszcze były "dumny świadek" :D


Offline rychtar

Odp: KOCHAMY WAS – Ogólnopolska Kampania Przeciw Ostracyzmowi
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Styczeń, 2021, 17:24 »
Od jakiegos czasu chodzi mi po głowie taki pomysł, aby utworzyć poradnik dla obecnych / byłych SJ w takim stylu "W jaki sposób znaleźć pomoc psychologiczna dla obecnych i byłych ŚJ". A może nawet stworzyć listę psychologów (większe miasta), którzy podjęli by się pomocy osobom wychodzącym z "przemocowej" organizacji i którzy stracili rodzinę i przyjaciół na raz. Często odejście z organizacji niesie za sobą traumatyczne, przykre doświadczenia.
Tylko niestety obawiam się, że mam zbyt mała wiedzę, aby móc coś takiego stworzyć.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



https://twojpsycholog.pl/profil-psychologa/agnieszka-gruszczynska-386
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń, 2021, 17:28 wysłana przez rychtar »
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Lovely



Offline NNN

Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.