Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 19 gru: kolejny list o szczepionkach  (Przeczytany 15557 razy)

Offline Reskator

Odp: 19 gru: kolejny list o szczepionkach
« Odpowiedź #45 dnia: 31 Grudzień, 2020, 05:52 »
Prezes zarządu Pfizer Polska: zamierzam zaszczepić siebie i swoich bliskich

Prawdą jest natomiast, że początkowo prezes generalny firmy stwierdził, że nie jest w grupie ryzyka i że "nie jest do końca właściwe, aby otrzymał szczepionkę przed innymi osobami, które potrzebują jej bardziej", ale po szumie medialnym jakie wywołały jego słowa wycofał się z nich i powiedział, że jednak będzie starał się zaszczepić.
Prezes generalny Pfizera będzie się STARAŁ zaszczepić -dobre.
I ta "troska" by inni najpierw się zaszczepili-też dobre.
Prezes powinien raczej pierwszy się zaszczepić by zadać kłam spiskowej histerii.
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień, 2020, 06:08 wysłana przez Reskator »


Offline Blue

Odp: 19 gru: kolejny list o szczepionkach
« Odpowiedź #46 dnia: 31 Grudzień, 2020, 11:22 »
Prezes generalny Pfizera będzie się STARAŁ zaszczepić -dobre.
I ta "troska" by inni najpierw się zaszczepili-też dobre.
Prezes powinien raczej pierwszy się zaszczepić by zadać kłam spiskowej histerii.

Tak, oczywiście wszystko powinno być pod Twoje tango. Przecież nawet jakby od początku chciał się pierwszy zaszczepić przed wszystkimi telewizjami świata, to byście powiedzieli, że nie zażył szczepionki, tylko sól fizjologiczną!

Z wami (czyli propagatorami teorii spiskowych oraz ludźmi podważającymi osiągnięcia nauki bez rzetelnych dowodów) prawie zawsze jest tak samo:
Bierzecie jakąś informację, oczyszczacie ją z kontekstu, zniekształcacie lub po prostu kłamiecie a potem przedstawiacie taki "rzetelny" argument przeciwko szczepieniom/ewolucji/kulistości ziemi (niepotrzebne skreśl).
Kiedy ktoś rozprawia się z tą dezinformacją (tak jak zrobił to Nadaszyniak i mav) to pomijacie to i po prostu przeskakujecie do następnej dezinformacji! No bo po co słuchać i dyskutować? Przecież ja mam rację i ważne, żebym mógł się wygadać.

A jak już nie mam argumentów, to wtedy zaatakuję intencje drugiej strony, bo przecież to jest najrzetelniejszy argument, prawda?!
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień, 2020, 11:24 wysłana przez Blue »


Offline Reskator

Odp: 19 gru: kolejny list o szczepionkach
« Odpowiedź #47 dnia: 31 Grudzień, 2020, 13:10 »
Tak, oczywiście wszystko powinno być pod Twoje tango. Przecież nawet jakby od początku chciał się pierwszy zaszczepić przed wszystkimi telewizjami świata, to byście powiedzieli, że nie zażył szczepionki, tylko sól fizjologiczną!

Z wami (czyli propagatorami teorii spiskowych oraz ludźmi podważającymi osiągnięcia nauki bez rzetelnych dowodów) prawie zawsze jest tak samo:
Bierzecie jakąś informację, oczyszczacie ją z kontekstu, zniekształcacie lub po prostu kłamiecie a potem przedstawiacie taki "rzetelny" argument przeciwko szczepieniom/ewolucji/kulistości ziemi (niepotrzebne skreśl).
Kiedy ktoś rozprawia się z tą dezinformacją (tak jak zrobił to Nadaszyniak i mav) to pomijacie to i po prostu przeskakujecie do następnej dezinformacji! No bo po co słuchać i dyskutować? Przecież ja mam rację i ważne, żebym mógł się wygadać.

A jak już nie mam argumentów, to wtedy zaatakuję intencje drugiej strony, bo przecież to jest najrzetelniejszy argument, prawda?!
Prezes generalny Pfizera za ścianą gabinetu produkuje tysiące ampułek dziennie i najpierw mówi że się nie będzie szczepił,a póżniej pod naciskami mediów mówi że będzie się STARAŁ zaszczepić-jakbyś to skomentował?
Wiesz kto ukuł termin "teorie spiskowe"ano CIA 50 lat temu by niewygodne fakty zdyskredytować,ośmieszyć.
Pamiętasz choćby jak Leper mówił o więzieniach CIA w Polsce ilu go wyśmiewało łącznie ze mną i co się okazało?
Moge podać wiele przykładów że początkowe "teorie spiskowe"-stały się z czasem faktami.Choć jest i wiele głupot jak choćby to że Amerykanie nie byli w 69 r na księżycu.
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień, 2020, 13:24 wysłana przez Reskator »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: 19 gru: kolejny list o szczepionkach
« Odpowiedź #48 dnia: 31 Grudzień, 2020, 13:21 »
Prezes generalny Pfizera za ścianą gabinetu produkuje tysiące ampułek dziennie i najpierw mówi że się nie będzie szczepił,a póżniej pod naciskami mediów mówi że będzie się STARAŁ zaszczepić-jakbyś to skomentował?
Witaj Reskator:
A jakie ma inne wyjcie, kiedy opinia publiczna przywarła Prezesa pod ścianę ( zrobią iniekcję soli fizjologicznej i po sprawie)


Offline Blue

Odp: 19 gru: kolejny list o szczepionkach
« Odpowiedź #49 dnia: 31 Grudzień, 2020, 14:01 »
Prezes generalny Pfizera za ścianą gabinetu produkuje tysiące ampułek dziennie i najpierw mówi że się nie będzie szczepił,a póżniej pod naciskami mediów mówi że będzie się STARAŁ zaszczepić-jakbyś to skomentował?
Wiesz kto ukuł termin "teorie spiskowe"ano CIA 50 lat temu by niewygodne fakty zdyskredytować,ośmieszyć.
Pamiętasz choćby jak Leper mówił o więzieniach CIA w Polsce ilu go wyśmiewało łącznie ze mną i co się okazało?
Moge podać wiele przykładów że początkowe "teorie spiskowe"-stały się z czasem faktami.Choć jest i wiele głupot jak choćby to że Amerykanie nie byli w 69 r na księżycu.

Prezes Pfizera nigdy nie powiedział, że nie będzie się szczepił. Nigdy nie powiedział tego też Bill Gates. Tu się właśnie kryja dezinformacja - oni po prostu powiedzieli, że nie są w piorytetowej grupie dla szczepień. Obaj to milionerzy, którzy nie muszą się z nikim spotykać osobiści, cieszący się dobrym zdrowiem. Nie są medykami na pierwszej lini frontu, pacjentami ośrodków opieki etc. Jednak obaj zadeklarowali, że się zaszczepią, kiedy nadejdzie ich kolei.
https://eu.usatoday.com/story/news/factcheck/2020/12/29/fact-check-bill-gates-pfizer-ceo-plan-take-covid-19-vaccine/3998344001/

Oczywiście, każdy może wierzyć w co chce, ale każdemu powinno zostać wypomniane zakłamywanie faktów, świadomie bądź nie.

Natomiast co do spisków, to tylko ignorant zaprzeczy ich istnieniu, tu się zgadzam. Nie zmienia to jednak faktu, że nie wystarczy krzyczeć: "Spisek! Spisek!" Trzeba mieć dowody. 


Offline Arvena

Odp: 19 gru: kolejny list o szczepionkach
« Odpowiedź #50 dnia: 31 Grudzień, 2020, 14:37 »
Dla mnie organizacja tym się całkiem kompromituje ze zamknęła na amen sale i sugeruje ze szczepionki są ok. Czyli idzie w ramie w ramie z tymi co wywracają nasz świat do góry nogami. Inne religie są mniej podporządkowane prawom
Cezara niż org . A co do szczepionek to one są nową, nie sprawdzona generacja szczepionek i zrównywanie ich ze znanymi do tej pory szczepionkami jest totalnym nieporozumieniem. Nawet sam fakt ze zwykle szczepionki potrzebują temperatury to przechowywania ok 2-8 stopni a te minus 80 znaczy ze nie wiemy co to dokładnie jest i jakie zmiany w organizmie wprowadzą. Na to odpowie tylko czas ale jako hodowca psów nie zaryzykowałbym podać moim psom tej szczepionki póki nie byłaby kilka lat na rynku i po tym czasie nie byłoby konkretnych danych, że jest bezpieczna. To co dopiero iść na pierwsza linie sama czy moja rodzina. Jak ktoś ma potrzebę być królikiem doświadczalnym to jestem mu wdzięczna bo jak jemu coś się stanie to im więcej osób z powikłaniami tym szybciej ją wycofają i innych uchronią. Dla mnie każdy kto teraz idzie się szczepić jest bohaterem narodowym.
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci


Offline pies berneński

Odp: 19 gru: kolejny list o szczepionkach
« Odpowiedź #51 dnia: 31 Grudzień, 2020, 14:47 »
W tych masowych szczepieniech obawiam się,że osoby odmawiające szczepień  z czasem doświadczą tego co my po odejściu z organizacji.Ostracyzm-wykluczenie społeczne.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Arvena

Odp: 19 gru: kolejny list o szczepionkach
« Odpowiedź #52 dnia: 31 Grudzień, 2020, 14:54 »
Wiem ale może uda się przetrzymac bo jakoś jestem prawie pewna, ze sama szczepionka niczego dobrego nie przyniesie i szybko ją wycofają . A same naciski na przymusowe szczepienie dają gwarancje ze szczepionka jest do kitu. Totalitaryzm nadchodzi i trzeba będzie się w nim jakoś odnaleźć.
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: 19 gru: kolejny list o szczepionkach
« Odpowiedź #53 dnia: 31 Grudzień, 2020, 15:00 »
... A co do szczepionek to one są nową, nie sprawdzona generacja szczepionek i zrównywanie ich ze znanymi do tej pory szczepionkami jest totalnym nieporozumieniem...

Co masz na myśli pisząc o nowej niesprawdzonej generacji szczepionek? W Polsce zatwierdzono do stosowania szczepionkę typu mRNA. Technologia ta rozwijana jest co najmniej od 20lat i z powodzeniem stosowana w walce chociażby z grypą, HIV, wścieklizną czy malarią.

...Nawet sam fakt ze zwykle szczepionki potrzebują temperatury to przechowywania ok 2-8 stopni a te minus 80 znaczy ze nie wiemy co to dokładnie jest i jakie zmiany w organizmie wprowadzą...

Co to są zwykłe szczepionki? Czy podjęłabyś wyzwanie przetestowania swojej wiedzy z zakresu kwasów rybonukleinowego i deoksyrybonukleinowego, budowy komórek, biosyntezy białek na poziomie kursu szkoły średniej z rozszerzonym programem biologii i chemii? (Nie sądzę, niestety)
Możesz logicznie wytłumaczyć jak temperatura przechowywania jakiejś substancji ma się do wiedzy o składzie tej substancji?


Offline Blue

Odp: 19 gru: kolejny list o szczepionkach
« Odpowiedź #54 dnia: 31 Grudzień, 2020, 15:04 »
Wiem ale może uda się przetrzymac bo jakoś jestem prawie pewna, ze sama szczepionka niczego dobrego nie przyniesie i szybko ją wycofają . A same naciski na przymusowe szczepienie dają gwarancje ze szczepionka jest do kitu. Totalitaryzm nadchodzi i trzeba będzie się w nim jakoś odnaleźć.

Aha dziękujemy. Teraz już śmiało możemy odrzucić do kosza naukę, wiedzę i doświadczenie epidemiologów, którzy poświęcili całe zawodowe życia dla badań nad szczepionkami ponieważ ktoś ma tutaj przeczucie. Uhm.


Offline Sebastian

Odp: 19 gru: kolejny list o szczepionkach
« Odpowiedź #55 dnia: 31 Grudzień, 2020, 15:06 »
obawiam się że ogromne emocje po obu stronach (jedni krzyczą że władza chce nas wymordować tymi szczepionkami, a drudzy krzyczą że tylko wrogowie ludzkości odmawiają szczepień) może spowodować trudności z zagwarantowaniem każdej jednostce że uwzględnione zostaną rzeczywiste przeciwwskazania dla konkretnego przypadku konkretnej osoby

sytuacja trochę przypomina stawanie przed komisją poborową w czasach Polski Ludowej: owszem, ówczesne przepisy przewidywały że w przypadku niektórych chorób przysługuje zwolnienie z "zaszczytnego obowiązku obrony Ojczyzny", a media grzmiały że tylko wrogowie państwa odmawiają służby dla ojczyzny która jest wspaniała ponieważ jest socjalistyczna...

w wielu przypadkach komisje poborowe ograniczały sie do sprawdzenia że kandydat przyszedł na własnych nogach i że (jak sprawdzono za kotarą) posiada obydwa jądra, ale zupełnie ignorowały wszelką dokumentację bo z góry zakładały że każdy kandydat kłamie i symuluje i wymiguje się od wypełnienia obowiązków wobec państwa

im więcej antyszczepionkowcy będą darli mordę, tym bardziej będzie nasilała sie pisowska propaganda proszczepionkowa i wśród zgiełku tych dwóch hałasów propagandowych mogą zostać zakrzyczane rzeczywiste przeciwwskazania medyczne do szczepień

tego obawiam się najbardziej
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Blue

Odp: 19 gru: kolejny list o szczepionkach
« Odpowiedź #56 dnia: 31 Grudzień, 2020, 15:12 »
Ależ drogi Sebastianie, przecież każdy ma prawo wyrażać swoje opinię. Nie jestem za tym, aby przymuszać ludzi do szczepień - powinni mieć prawo wyboru. Szczególnie, że rzeczywiście, niektórzy szczepić się nie mogą. Właśnie ze względu na te osoby, Ci którzy mogą się szczepić powinni to robić.

Jednak niezależnie od tego, kto jakie ma zaufanie do programu szczepień (Trzeba przyznać, że istnieją podstawy do tego, by pokładać małe zaufanie w polskiej służbie zdrowia), ważne jest aby WYTYKAĆ dezinformację, kłamstwa i inne fałszywe argumenty. Nie wiem jak inaczej można dbać o higienę debaty publicznej, niż przez wskazywanie błędnych argumentów. Dzięki temu każdy z nas odnosi korzyść i pozwala się większej ilości osób podjąć świadomą decyzję.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: 19 gru: kolejny list o szczepionkach
« Odpowiedź #57 dnia: 31 Grudzień, 2020, 15:28 »
(mtg): ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 30 kwietnia 1955 r. w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych przeciw gruźlicy.
Obecnie na szczepienie przeciw Covid19 nie jest obowiązkowe dlaczego ...?
Przypuszczam, że ten wyprodukowany produkt w pełni nie jest dogłębnie zbadany, jest zbadany w pewnym ograniczonym zakresie, kiedy będzie 100% pewnik skuteczności wyjdzie ''Rozporządzenie jak ochrony przeciw gruźlicy''.
Uważam, że obecne publiczne szczepienia to tylko 'woda na młyn' - nie ma innej alternatywy powstrzymania tego wirusowego ''potwora-19'', być może w przyszłości okażą się inne oczekiwania o których nie mamy w obecnym czasie pojęcia.
Zauważmy dochodzą informacje, że ten ''potwór-19'' mutuje się w szybkim czasie jest o wiele niebezpieczniejszy niż ten początkowy.
Dlatego pewna grupa ludzi powinna się zaszczenić, aby wybrać ''konieczne zło?'' wobec potomnych.


Offline sawaszi

Odp: 19 gru: kolejny list o szczepionkach
« Odpowiedź #58 dnia: 31 Grudzień, 2020, 15:32 »
Szczepienie przeciw covidowi nie jest obowiązkowe
Jak będzie już dostępna dla wszystkich - to wolny wybór dla każdego
Oczywiście ten korona wirus (SARS) ciągle mutuje
Czy szczepienia masowe pomogą w opanowaniu pandemii światowej ?
Pożyjemy - zobaczymy .


Offline Sebastian

Odp: 19 gru: kolejny list o szczepionkach
« Odpowiedź #59 dnia: 31 Grudzień, 2020, 15:57 »
Ludzie nie szczepcie się wirus też chce żyć
jestem pewny że nie chce żyć albowiem wirus jest materią nieożywioną
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)