Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak Świadkowie Jehowy są uczeni jesli chodzi o Kościół Katolicki  (Przeczytany 3041 razy)

Offline Kyuubi

Witajcie moi drodzy dzisiaj tak z ciekawość wszedłem na Aplikacje JW  Libary zeby zobaczyć co ciekawego mamy w: Chrześcijańskie Zycie i Służba program zebrań na grudzień 21-27 grudnia

W dziale ,,Skarby ze Słowa Bożego" w pierwszym punkcie mamy - Wielbienie Boga wymaga czystości.

https://www.jw.org/pl/biblioteka/program-zebran-swiadkow-jehowy/grudzien-2020-mwb/Chrze%C5%9Bcija%C5%84skie-%C5%BCycie-i-s%C5%82u%C5%BCba-21-27-grudnia-2020/Wielbienie-Boga-wymaga-czysto%C5%9Bci/

W tym artykule pisze coś takiego:

Cytuj
Żeby pozostawać blisko Jehowy, musimy być czyści nie tylko na zewnątrz, ale też wewnątrz. Oznacza to, że mamy się wiernie trzymać Bożych norm dotyczących czystości fizycznej, moralnej i duchowej, bez względu na to, co robi świat. Trzymamy się z dala od wszystkiego, co nasz niebiański Ojciec uważa za skalane.

Ten własnie artykuł jest odniesieniem krytyki i kłamstwa wobec kościoła katolickiego jak i własnej hipokryzji "Ciała Kierowniczego" ponieważ przykuło mi uwagę zdjęcie które przedstawia jak Dwaj mężczyźni sie żenią w samym Kościele Katolickim. A osoba która udziela tego ślubu to Kobieta w stroju księdza(chyba tranzestyta) i widać cycki na klatce piersiowej i na szyi z flagą LGBT jak i krzyżem. Jednak w kościele Katolickim kobiety nie mogą być księżmi ani udzielać ślubu. Jedynie mogą być siostrami zakonnymi. Również w tle widnieje szopka Bożonarodzeniowa i nie tylko ponieważ tez jest facet w przebraniu wojskowego z haftem księdza co jest również obrazą samych uczuć religijnych.

I to w tym momencie czyni hipokrytami samych świadków jehowy, ponieważ sami przecież mówią że:
- ooo wszyscy mówią o nas kłamstwa
- że to nie prawda co o nas mówią,
- ze jestesmy prześladowani,
- śmieją sie z nas,
- kłamia na temat naszych nauk czy manipulacji odstępcy krytykują nas itp

A co robi strażnica no cóż dokładnie to samo i jakoś im to nie przeszkadza, ale jak ty ich krytykujesz to już wielkie robią ALE że odstępca itp HIPOKRYZJA JAK NIC!. I tak ściemę Ciało Kierownicze wciska swoim współwyznawcą

Zdjęcia dla uwagi:
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień, 2020, 21:00 wysłana przez Kyuubi »


Offline Technolog

Odp: Jak Świadkowie Jehowy są uczeni jesli chodzi o Kościół Katolicki
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Grudzień, 2020, 22:24 »
Nigdzie nie jest napisane, że to dotyczy KK, raczej ogólnie chrześcijaństwa na świecie.

Czy celebrowanie szopek bożonarodzeniowych to nie prawda?
Czy błogosławienie wojsk przez księży to nie prawda?
Czy śluby udzielane parom jednopłciowym przez księży to nie prawda?
https://www.dw.com/pl/nadrenia-planuje-%C5%9Blub-ko%C5%9Bcielny-dla-gej%C3%B3w-i-lesbijek/a-18927631
https://bezprawnik.pl/koscielny-slub-par-jednoplciowych/
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/akt-oskarzenia-wobec-ks-szymona-niemca-ktory-odprawil-msze-na-paradzie-rownosci/ee0j8rt

Pamiętaj o tym, że te same obrazki są wydrukowane na całym świecie, a nie tylko w Polsce.

I nie odnoszę się do ataku na KK czy odwrotnie, tylko do faktów.
To, że CK mówi, że fakty o SJ to kłamstwa, albo obraca to na swoją stronę to co innego.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Jak Świadkowie Jehowy są uczeni jesli chodzi o Kościół Katolicki
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Grudzień, 2020, 22:39 »
Głównym wrogiem SJ jest kościół Katolicki i w mniejszym stopniu Prawosławny. Praktycznie marginalne są przytyki do ewangelików i innych kościołów reformatorskich.  Jest to po prostu spuścizna po czasach wielkich przebudzeń XIX wieku, kiedy to nowe ruchy powstawały w kontrze do nauk i postepowania KK. To miało być odcięcie się od historii kościoła pooranej niechlubnymi występkami i przyjęciem mnóstwa naleciałości. 

To pozostało. Dziś mniej akcentowane, ale nadal upatruje się wroga religijnego w tym wyznaniu. Co prawda SJ po latach twardej walki o bycie w kontrze, zaczynają organizować struktury na wzór KK, choćby opłacając w pełni klasę kapłańska, do poziomu NO.


Offline witja

Odp: Jak Świadkowie Jehowy są uczeni jesli chodzi o Kościół Katolicki
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Grudzień, 2020, 08:51 »
Głównym wrogiem SJ jest kościół Katolicki i w mniejszym stopniu Prawosławny. Praktycznie marginalne są przytyki do ewangelików i innych kościołów reformatorskich.  Jest to po prostu spuścizna po czasach wielkich przebudzeń XIX wieku, kiedy to nowe ruchy powstawały w kontrze do nauk i postepowania KK. To miało być odcięcie się od historii kościoła pooranej niechlubnymi występkami i przyjęciem mnóstwa naleciałości. 

To pozostało. Dziś mniej akcentowane, ale nadal upatruje się wroga religijnego w tym wyznaniu. Co prawda SJ po latach twardej walki o bycie w kontrze, zaczynają organizować struktury na wzór KK, choćby opłacając w pełni klasę kapłańska, do poziomu NO.
Małżeństwa homoseksualne i kapłaństwo kobiet to głownie kościoły luterańskie i anglikański


Offline Kyuubi

Odp: Jak Świadkowie Jehowy są uczeni jesli chodzi o Kościół Katolicki
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Grudzień, 2020, 10:46 »
To nie zmienia faktu ze latwo przychodzi krytykowanie innych a sami swoich bledow nie chce widziec i mowia z  organizacja jest mega idealna bez manipulacji a jak to wykażesz jestes napiętnowany i wykluczany
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień, 2020, 10:57 wysłana przez Kyuubi »


Offline Kyuubi

Odp: Jak Świadkowie Jehowy są uczeni jesli chodzi o Kościół Katolicki
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Grudzień, 2020, 12:15 »
Jeśli chodzi o tą stajenkę Bożonarodzeniową czyli żłobek który mamy na tym zdjęciu w którym jest sam Jezus. To świadkowie jehowy zapominają ze takie coś jak żłobek ma miejsce w Bibli:

Ew.Łukasza 2:12
A to będzie dla was znakiem: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i położone w żłobie". [Biblia Paulistów, Łk 2]

Nawet Przekład Nowego Świata tak samo to oddaje:
(12): To będzie dla was znakiem: znajdziecie niemowlę owinięte pasami płótna i leżące w żłobie”. [Przekład Nowego Świata 2018, Łk 2]

Więc jak mogą mówić ze to jest nieczyste ???


Offline Technolog

Odp: Jak Świadkowie Jehowy są uczeni jesli chodzi o Kościół Katolicki
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Grudzień, 2020, 12:54 »
Jeśli chodzi o tą stajenkę Bożonarodzeniową czyli żłobek który mamy na tym zdjęciu w którym jest sam Jezus. To świadkowie jehowy zapominają ze takie coś jak żłobek ma miejsce w Bibli:

Ew.Łukasza 2:12
A to będzie dla was znakiem: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i położone w żłobie". [Biblia Paulistów, Łk 2]

Nawet Przekład Nowego Świata tak samo to oddaje:
(12): To będzie dla was znakiem: znajdziecie niemowlę owinięte pasami płótna i leżące w żłobie”. [Przekład Nowego Świata 2018, Łk 2]

Więc jak mogą mówić ze to jest nieczyste ???
Nie wiem czy ty jesteś SJ czy nie, czy ex czy nie, czym tu chcesz zabłysnać, albo kogo zagiąć.
Nikt nie mówi, że to samo w sobie jest nie czyste czy coś, bo ilustracje przedstawiające narodziny Jezusa w książkach SJ też są. No i co z tego?
Zawsze liczy się kontekst i to, po co ktoś coś robi.
Odpowiedz: w jakim kontekście przedstawiono tą szopkę na ilustracji w Chżis? Po co robi się makiety szopek w chrześcijaństwie? Co dzieje się w Święta? Po co są Święta? I gdzie w tym wszystkim jest Jezus? I gdzie w chrześcijaństwie jest Jezus i jego nauki poza 24-26 grudnia?
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień, 2020, 12:56 wysłana przez Technolog »


Offline Kyuubi

Odp: Jak Świadkowie Jehowy są uczeni jesli chodzi o Kościół Katolicki
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Grudzień, 2020, 13:42 »
Nie wiem czy ty jesteś SJ czy nie, czy ex czy nie, czym tu chcesz zabłysnać, albo kogo zagiąć.
Nikt nie mówi, że to samo w sobie jest nie czyste czy coś, bo ilustracje przedstawiające narodziny Jezusa w książkach SJ też są. No i co z tego?
Zawsze liczy się kontekst i to, po co ktoś coś robi.
Odpowiedz: w jakim kontekście przedstawiono tą szopkę na ilustracji w Chżis? Po co robi się makiety szopek w chrześcijaństwie? Co dzieje się w Święta? Po co są Święta? I gdzie w tym wszystkim jest Jezus? I gdzie w chrześcijaństwie jest Jezus i jego nauki poza 24-26 grudnia?

cytat:
Cytuj
Trzymamy się z dala od wszystkiego, co nasz niebiański Ojciec uważa za skalane.

w tym artykule tak jest napisane a na dole szopka bozonarodzeniowa. I uwazaja ze to jest skalane.

edit Nie wiem czy ty jesteś SJ czy nie, czy ex czy nie, czym tu chcesz zabłysnać, albo kogo zagiąć.

Nikogo nie zaginam byłem 3 lata u nich wiedz wiem jak sie zapatruja na takie zeczy ;) jesli widzą takie foto odrazu im sie kojarzy to z kosciolem katolickim
i ze swieta są obrzydliwe i uwłaczają Bogu I ZE MU SIE nawet taka o to szopka nie podoba.
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień, 2020, 14:05 wysłana przez Kyuubi »


Offline Technolog

Odp: Jak Świadkowie Jehowy są uczeni jesli chodzi o Kościół Katolicki
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Grudzień, 2020, 15:29 »
cytat:
w tym artykule tak jest napisane a na dole szopka bozonarodzeniowa. I uwazaja ze to jest skalane.

 wiem jak sie zapatruja na takie zeczy ;) jesli widzą takie foto odrazu im sie kojarzy to z kosciolem katolickim
i ze swieta są obrzydliwe i uwłaczają Bogu I ZE MU SIE nawet taka o to szopka nie podoba.

Jak inaczej przedstawisz Święta na jednej ilustracji? Jest na zdjęciu szopka, choinka, szał zakupów.
Nie chodzi o szopkę samą w sobie, tylko o całe Święta.

Święta jakie są takie są, każdy widzi. Więcej tradycji, atmosfery i świecidełek niż duchowości, religijności i sensu z tym związanego, nie mówiąc już o pochodzeniu i zwyczajach.
Więc powtórzę jeszcze raz, nie chodzi o szopkę.
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień, 2020, 15:34 wysłana przez Technolog »


Offline Kyuubi

Odp: Jak Świadkowie Jehowy są uczeni jesli chodzi o Kościół Katolicki
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Grudzień, 2020, 18:00 »
Jak inaczej przedstawisz Święta na jednej ilustracji? Jest na zdjęciu szopka, choinka, szał zakupów.
Nie chodzi o szopkę samą w sobie, tylko o całe Święta.

Święta jakie są takie są, każdy widzi. Więcej tradycji, atmosfery i świecidełek niż duchowości, religijności i sensu z tym związanego, nie mówiąc już o pochodzeniu i zwyczajach.
Więc powtórzę jeszcze raz, nie chodzi o szopkę.

owszem wiem ze nie chodzi tylko o samą szopke ale o całość i jestem swiadom. No ale ta szopka jest wzorowana na tym co było napisane w ewamgeli ;p
moze czasami zle wyrazam to co chce przekazac i nikt po prostu tego nie rozumie ;p


Offline Technolog

Odp: Jak Świadkowie Jehowy są uczeni jesli chodzi o Kościół Katolicki
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Grudzień, 2020, 18:19 »
owszem wiem ze nie chodzi tylko o samą szopke ale o całość i jestem swiadom. No ale ta szopka jest wzorowana na tym co było napisane w ewamgeli ;p
moze czasami zle wyrazam to co chce przekazac i nikt po prostu tego nie rozumie ;p
Tak, jest wzorowana na tym co w Ewangelii napisano o okolicznościach narodzenia Jezusa. Są to święta Bożego Narodzenia, więc nie będzie to sklep albo stacja beznynowa. Stajenka to chyba jedyny lub jeden z niewielu elementów, który jest zgodny z Biblią.


Offline kinoteatrfilm

Odp: Jak Świadkowie Jehowy są uczeni jesli chodzi o Kościół Katolicki
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Grudzień, 2020, 18:42 »
Technologu,Kyuubi pisal o HIPOKRYZJI  sj,a ty sie czepiasz chlopaka i jestes nieprzyjemny.Jak nie masz nic do powiedzenia i temat cie nie interesuje, to nie pisz,bo jak zaczniemy czepiac wzajemnie i tworzyc atmosfera staje sie nieciekawa.Mam nadzieje ze zrozumiesz,a jesli nie,to niepotrzebnie  odszedles od sj.Przepraszam ze sie wtracilem ale za duzo jest na forum czepiania,przytyow i osmieszania watkow innych.


Offline nazari

Odp: Jak Świadkowie Jehowy są uczeni jesli chodzi o Kościół Katolicki
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Grudzień, 2020, 18:44 »
Co jest! Czemu posty znikają? Tutaj też cenzura?
Co takiego napisałem, że świadkowie tych, którzy ich krytykują nazywają chorymi psychicznie ze skażonym umysłem


Offline Takajaja

Odp: Jak Świadkowie Jehowy są uczeni jesli chodzi o Kościół Katolicki
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Grudzień, 2020, 18:47 »
Co jest! Czemu posty znikają?

Cuda?🤔


Offline Technolog

Odp: Jak Świadkowie Jehowy są uczeni jesli chodzi o Kościół Katolicki
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Grudzień, 2020, 19:31 »
Technologu,Kyuubi pisal o HIPOKRYZJI  sj,a ty sie czepiasz chlopaka i jestes nieprzyjemny.Jak nie masz nic do powiedzenia i temat cie nie interesuje, to nie pisz,bo jak zaczniemy czepiac wzajemnie i tworzyc atmosfera staje sie nieciekawa.Mam nadzieje ze zrozumiesz,a jesli nie,to niepotrzebnie  odszedles od sj.Przepraszam ze sie wtracilem ale za duzo jest na forum czepiania,przytyow i osmieszania watkow innych.
Przeczytaj wątek od początku. Kyubi napisał na początku, że SJ czepiają się KK i zdjęcia przestawiają tylko KK. Więc informuję jeszcze raz jaki jest sens mojej wypowiedzi:
1. Zdjęcia nie przedstawiają tylko KK, ale ogólnie wszystkie kościoły chrześcijańskie, lub które zwą się chrześcijańskimi czy katolickimi.
2. Żadne z tych zdjęć nie jest nie prawdą, jeśli chodzi o fakt i sens, który przedstawiają.
3. Nie rozmawiamy o tym, że CK mówi, że fakty o SJ to kłamstwa.

I teraz odwróć temat. W katolickim czasopiśmie pojawiają się fakty na temat SJ, zmienne nauki, ostracyzm itp. przedstawione w negatywnym świetle.
Nikt rozsądny z SJ tych faktów nie podważy, będzie podważał negatywną opinię autora tekstu.

PS. Nie mów mi gdzie mogę, gdzie nie i czy mam pisać czy nie. Mam coś do powiedzenia i właśnie to zrobiłem.