Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Potrzeby zboru  (Przeczytany 8375 razy)

Offline Rju

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Marzec, 2021, 01:06 »
To prawda 7twarzy, ale żeby nie zostać zaliczonym do grona pionierów pomocniczych trzeba by było zmniejszyć ilość godzin w miesiącu. Jeżeli tylko zrobisz kilka więcej, nie ma żadnego problemu - możesz cieszyć się takim tytułem.
Witam, zadko się odzywam, raczej czytaczem jestem.
Sorry za głupie pytanie, ale ile teraz jest norma na pomocniczego? Za moich czasów kiedy była presja, żeby w wakacje na obozach randkowych robić 50tke. To było jeszcze końcem lat 90tych. I tak było chyby do pierwszej dekady XXI wieku, w końcówce której byłem ostatni raz na 'czwartkowym'. I drugie pytanie, pamięta ktoś może  kiedy się skończyły zebrania książki w domach zwanymi ciastkowonasiadowkowymi?


Offline ergo77

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Marzec, 2021, 06:15 »
Ostatnie takie zebranie "książki" , tak zwane  "domowe" odbyło się w 2008 roku jak pamiętam.


Offline Technolog

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Marzec, 2021, 09:00 »
ile teraz jest norma na pomocniczego?
Normalnie 50 godzin. W marcu, kwietniu(miesiące Pamiątkowe) i w miesiącach obsługi NO 30 godzin.

Jak wasze wczorajsze potrzeby zboru?


Offline Blue

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Marzec, 2021, 11:34 »
Blue?? Wyjaśnij mi szerzej swój komentarz, bo dziś od rana jakoś nie łapie wszystkiego:) Chodziło Ci, że trzeba jako stały pionier ponad 30 godzin, aby nie zaliczono Ciebie do pomocniczych?? Pozdrawiam

Hey, rzeczywiście nie wyraźnie się wyraziłem. Tuż po pierwszym lockdownie org zniósł wymagania godzinowe dla pionierów stałych oraz specjalnych. Jednak nie zniesiono wymagania dla pomocniczych. Doszło więc do kuriozalnej sytuacji - pomocniczy musieli wyrabiać 50h, natomiast stali mogli robić sobie 5h i nie spotykały ich żadne reperkusje.
Jakiś czas po tym, pojawił się w Życiu i Służbie artykułu zachęcających do tego, aby podpisywać wniosek na pomocniczego. We wniosku jest jak był napisane, że deklarujesz zrobienie 30 lub 50h. Doszło do dyskusji w gronie: czy mówić o tym, że należy wykonać ten cel? Z jednej strony wniosek nie pozostawia wątpliwości, z drugiej strony prawie nikt nie spełni tego celu i efekt będzie taki, że bracia nie będą wypełniać wniosku i będzie mało pionierów. Zadzwoniliśmy do NO a ten nam ładnie wytłumaczył, za tak naprawdę chodzi o to, by było więcej pionierów a to, że nie spełnią celu... Kwestia drugorzędna, wystarczy, że choć trochę zwiększą swój udział w służbie.

Więc efekt jest taki: pionierzy stali w ogóle nie muszą się starać, tak samo specjalni. Pomocniczy muszą się starać, ale nie muszą spełniać celu (w praktyce - w teorii nadal mają kwantum).
Zatem jedynym sposobem, aby nie spełnić celu służby pomocniczej jest zrobienie mniej godzin w miesiącu niż Twoja średnia. Jeżeli zrobisz choć trochę więcej, to starsi poklepują Cię po plecach.


Offline Estera

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Marzec, 2021, 13:10 »
Zadzwoniliśmy do NO a ten nam ładnie wytłumaczył, za tak naprawdę chodzi o to, by było więcej pionierów a to, że nie spełnią celu...
Kwestia drugorzędna, wystarczy, że choć trochę zwiększą swój udział w służbie.
   Czyli sprytne budowanie statystyk przez towarzystwo "strażnica", no świetnie.
   A potem w sprawozdaniu rocznym szumne brzmienie, ile to godzin spędzono w służbie.
   W ubiegłym roku służbowym  było to 1 669 901 531 godzin, z pionierami, którzy nie musieli wypracować kwantum.
   A i tak nastąpił spadek, w skali świata  - 0,6%,
                                         w skali Polski   - 3,0%.

   No, ależ jakże Jehowa nam błogosławi, kochani Bracia i Siostry!
   Już słyszałam takie zachwyty w rozmowach ze świadkami.
   Prawdziwie korporacyjny duch liczb.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Marzec, 2021, 16:05 »
kilkadziesiąt lat temu prasa partyjna ogłaszała wielki sukces ówczesnej władzy ludowej: "dzięki aktywności przodowników pracy i wzmorzonym wysiłkom klasy robotniczej _po terminie_ udało się _częściowo_ wykonać plan pięcioletni uchwalony na zjeździe PZPR"

tak mi się skojarzyło :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Siedemtwarzy

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Marzec, 2021, 10:05 »
Dzięki Blue za odpowiedź. U nas też jest przyzwolenie NO na branie pomocniczych ile wlezie bez patrzenia na ich wypracowane godziny. Od początku pandemii, przy każdej okazji jak jest jakaś akcja zgłaszam wniosek na pioniera pomocniczego. Zawsze po tym otrzymuje telefon ( właśnie dlatego w pandemii przyjełem taką "strategię" bo nie muszę rozmawiać w cztery oczy, a zawsze nagranie jest w dobrej jakości) gdzie starsi tłumaczą mi dlaczego nie podpiszą mi tego wniosku. Nr 1 to nie przepisowa twarz głosiciela, ale pojawiły się zarzuty o brak krawata na zoombraniu, a ostatnio, że sobie kawkę popijałem czym gorsze braci, a co najważniejsze osoby zainteresowane mają złe wyobrażenie o SJ. Mimo tych zastrzeżeń mogę jednak dawać co najlepsze w służbie dla Boga. Chyba teraz złoże wniosek do LBPB...


Offline Takajaja

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Marzec, 2021, 15:06 »
7twarzy, Co to LBPB?🤔


Offline Blue

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Marzec, 2021, 15:18 »
LDPB - Lokalny Dział Projektowo-Budowlany. Nowe RKB. Podporządkowane organizacji, scentralizowane i (w teorii) bardziej efektywne.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Marzec, 2021, 21:36 »
I po raz kolejny nacisk na to jak się super organizacja rozwija dzieki kierownictwu... CK i gdzies na końcu Jehowy.

A co z Jezusem?



Offline Warszawa wschodnia

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Kwiecień, 2021, 21:04 »
Dzisiaj w potrzebach byla potrzeba 🙃😉
Odpowiadajcie i przykład z piknikiem.
1. Czy u was też jest to problem? Mam wrażenie że w tym zakresie we wschodniej od lat się niewiele zmienia. Ktoś dojdzie kto odpadnie ale z grubsza te same osoby. Plus Ci nad którymi obecnie pracują. Raczej chwilowe zmiany.
2. Na pikniku nikt nie mówi Ci co masz mowic. Łatwiej jak może powiedzieć o swoich myślach a nie o cudzych. Dodatkowo zważając zeby nikt nic złego nie pomyślał. To chyba zabija zapal do "dyskusji". Mów co chcesz pod warunkiem że naszą partie chwalisz


Offline Siedemtwarzy

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #41 dnia: 08 Kwiecień, 2021, 07:55 »
Warszawa Wschodnia, jeszcze jestem przed potrzebami, ale ostatnio mówili o odpowiadaniu, że mało, że więcej. Mówili ale to z dwa miechy wstecz o tym żeby przed zoombraniem ładnie mówić, budująco, nie robić frywolnych żartów.
Z tym odpowiadaniem to faktycznie naliczyłem grupkę 20-25 osób, które odpowiadają a poza nimi nikt. Z jednej strony zachęcają, ale z drugiej strony co chwila mówią że odpowiedzi mają być krótkie, najlepiej jednozdaniowe i za przykład stawiaja dzieci. Więc większość tych co nawet odpowiadali i jeszcze się dało tego słuchać, bo często mieli jakieś własne przemyślenia, ale wypowiedź trwała chwilkę, najnormalniej w świecie odpuścili to sobie. Mamy teraz pełno odpowiedzi w stylu : Jehowa, Kocha nas, podążać za niewolnikiem, piękna rada. Tak wąski przekaz, płynie, że ciężko w tej szczelinie zaparkować swój umysł ( mimo że do szerokich nie należy:).


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Kwiecień, 2021, 12:19 »
Czasami babcia mnie prosi o pomoc przy logowaniu się na zebraniu (czym doprowadza dewocje rodzinne do szału-bo dlaczego rozmawiasz z wykluczonym ?)
Więc coś posłucham.Porównując aktualny materiał np.do studium to jest tego połowa co było 15-20 lat temu .Akapity po kilka zdań i WNIKLIWA EGZEGEZA ilustracji, które są omawiane JAK BY BYŁY ZDJĘCIAMI a nie wymysłem artysty.Dla wielu jest to nie do przyjęcia więc milczą .Żadne zachęty tu nie pomogą bo to przestało być ciekawe.


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Kwiecień, 2021, 21:07 »
U nas jest jeden brat co ciekawostki znajduje. Jakieś źródłowe tłumaczenie słowa,  zgłębi jakis temat, poszuka sensu zasady. Czasem się zastanawiam jak on to robi ze gdy szuka tego wszystkiego nie znajduje nic "trzezwiacego".
Poza tym jest jak piszecie. Bida i radość z tej bidy. Jeszcze trochę każą raportować odpowiedzi  zeby był postep  >:D


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Kwiecień, 2021, 21:18 »
U nas jest jeden brat co ciekawostki znajduje. Jakieś źródłowe tłumaczenie słowa,  zgłębi jakis temat, poszuka sensu zasady. Czasem się zastanawiam jak on to robi ze gdy szuka tego wszystkiego nie znajduje nic "trzezwiacego".
...

Może po prostu wertuje publikacje Strażnicy np "Wnikliwe"?