Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Porządek w książkach.  (Przeczytany 2248 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Porządek w książkach.
« dnia: 13 Grudzień, 2020, 18:59 »
Otóż dzisiaj jakoś mnie naszło aby odkurzyć regały z książkami. Otóż na samym dole w kąt wciśnięta była torba głosicielka, od dwóch lat nieaktywna. Tu muszę nadmienić, że w ubiegłym roku rozprawiłem się z literaturą na swoich regałach (mniej kurzu) :). Dziś łapie za torbę zaczynam odkurzać i coś mi się wydało, że ciężka jakaś się zrobiła. Zaglądam do środka i ze zdumienia, aż buzie otworzyłem. W środku literatura do rozpowszechniania i listy, których w 2018 roku nie zawiozłem na wioskę. Heh przeleżały dwa lata w torbie, a ja tego nie zauważyłem  >:D Mieliście takie zdarzenie, że gdzieś upchaną bibułę mieliście i przypadkowo odkryliście ją?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Ruben

Odp: Porządek w książkach.
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Grudzień, 2020, 19:01 »
Otóż dzisiaj jakoś mnie naszło aby odkurzyć regały z książkami. Otóż na samym dole w kąt wciśnięta była torba głosicielka, od dwóch lat nieaktywna. Tu muszę nadmienić, że w ubiegłym roku rozprawiłem się z literaturą na swoich regałach (mniej kurzu) :). Dziś łapie za torbę zaczynam odkurzać i coś mi się wydało, że ciężka jakaś się zrobiła. Zaglądam do środka i ze zdumienia, aż buzie otworzyłem. W środku literatura do rozpowszechniania i listy, których w 2018 roku nie zawiozłem na wioskę. Heh przeleżały dwa lata w torbie, a ja tego nie zauważyłem  >:D Mieliście takie zdarzenie, że gdzieś upchaną bibułę mieliście i przypadkowo odkryliście ją?

Gandalf-ie- wyrzuć szybciutko, bo w niej demon może siedzieć!!!  ;)


Offline Takajaja

Odp: Porządek w książkach.
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Grudzień, 2020, 19:04 »
Gandalf-ie- wyrzuć szybciutko, bo w niej demon może siedzieć!!!  ;)

Tak, tak Gandalf...wyrzuc, albo spal, a wczesniej napluj na to, żeby ta zaraza nie dostała się w niepowołane biedne rece.


Offline Sinéad

Odp: Porządek w książkach.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Grudzień, 2020, 19:16 »
Otóż dzisiaj jakoś mnie naszło aby odkurzyć regały z książkami. Otóż na samym dole w kąt wciśnięta była torba głosicielka, od dwóch lat nieaktywna. Tu muszę nadmienić, że w ubiegłym roku rozprawiłem się z literaturą na swoich regałach (mniej kurzu) :). Dziś łapie za torbę zaczynam odkurzać i coś mi się wydało, że ciężka jakaś się zrobiła. Zaglądam do środka i ze zdumienia, aż buzie otworzyłem. W środku literatura do rozpowszechniania i listy, których w 2018 roku nie zawiozłem na wioskę. Heh przeleżały dwa lata w torbie, a ja tego nie zauważyłem  >:D Mieliście takie zdarzenie, że gdzieś upchaną bibułę mieliście i przypadkowo odkryliście ją?

Ja czyściłam ostatnio skrzynkę mailową bo myślałam ze reklam to tam chyba z tysiąc będzie. Jakiez było moje zdziwienie gdy znalazłam tam punkty z tssk sprzed 10 lat które wysyłałam siostrzyczkom żeby miały napisane co maja mówić...

To było ostatnio. Ale tez jakiś czas temu natrafiłam na mój stary kalendarz w którym z braku zeszytu kiedyś zrobiłam  notatki ze zgro. Jak przeczytałam moje wypociny to złapałam się za głowę. Jakby mi to ktoś inny napisał, zupełnie inny stan umysłu musiałam mieć wtedy. Poszło do niszczarki.
2018 - p.i.m.o.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Porządek w książkach.
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Grudzień, 2020, 19:51 »
Ja czyściłam ostatnio skrzynkę mailową bo myślałam ze reklam to tam chyba z tysiąc będzie. Jakiez było moje zdziwienie gdy znalazłam tam punkty z tssk sprzed 10 lat które wysyłałam siostrzyczkom żeby miały napisane co maja mówić...

To było ostatnio. Ale tez jakiś czas temu natrafiłam na mój stary kalendarz w którym z braku zeszytu kiedyś zrobiłam  notatki ze zgro. Jak przeczytałam moje wypociny to złapałam się za głowę. Jakby mi to ktoś inny napisał, zupełnie inny stan umysłu musiałam mieć wtedy. Poszło do niszczarki.
[/b][/size]

Hehehehe niezłe uczucie co? Takie zupełne zaskoczenie, ja stanąłem jak wryty heheh :o

Gandalf-ie- wyrzuć szybciutko, bo w niej demon może siedzieć!!!  ;)
[/b][/size]
No właśnie nie wiem czy do śmietnika, czy je trochę upalić nad ogniem. Dodam, że tych listów to sporo, oj sporo w tej torbie mam upchane. Dziś na pewno nie, ale jutro pomyślę co z nimi zrobić. Dziś mam otwarte pudełko z nicością i myślę o niczym  ;)

A tak nawiasem mówiąc. Przecież ostatnio czyściłem tę torbę, jak to się stało, że się stało to tego nie wiem ???
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień, 2020, 19:57 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Ruben

Odp: Porządek w książkach.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Grudzień, 2020, 20:09 »


Hehehehe niezłe uczucie co? Takie zupełne zaskoczenie, ja stanąłem jak wryty heheh :o


No właśnie nie wiem czy do śmietnika, czy je trochę upalić nad ogniem. Dodam, że tych listów to sporo, oj sporo w tej torbie mam upchane. Dziś na pewno nie, ale jutro pomyślę co z nimi zrobić. Dziś mam otwarte pudełko z nicością i myślę o niczym  ;)

A tak nawiasem mówiąc. Przecież ostatnio czyściłem tę torbę, jak to się stało, że się stało to tego nie wiem ???

Przecież CI godołech- demon Ci gały zatkoł na glanc!


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 998
  • Polubień: 8487
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Porządek w książkach.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Grudzień, 2020, 20:15 »

....A tak nawiasem mówiąc. Przecież ostatnio czyściłem tę torbę, jak to się stało, że się stało to tego nie wiem ???
Witaj Gandalf Szary
Jak nie wiesz...? - duch Dżechowy zagościł w Twoich progach  >:D


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Porządek w książkach.
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Grudzień, 2020, 20:26 »
Witaj Gandalf Szary
Jak nie wiesz...? - duch Dżechowy zagościł w Twoich progach  >:D
[/b][/size]


Przecież CI godołech- demon Ci gały zatkoł na glanc!
[/b][/size]

No to się zdecydujcie anioł, czy wysłannik szatana? A może to znak sygnał i trzeba znowu pobiec na terenik. Zgłoszę starszym, że trzeba pandemię odwołać i wszyscy na teren listy zostawiać ;D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: Porządek w książkach.
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Grudzień, 2020, 20:34 »
kilka lat temu robiliśmy porządki w dotychczasowym starym mieszkaniu i wtedy Beatka zachowała te książki ("bo były ładne i miały ładne okładki"), a ja wówczas nawet się tym nie zainteresowałem co się z nimi stało. A Książki leżały sobie w jakimś tam pudle przykryte czymś innym.

teraz powoli przeprowadzam się do nowego mieszkania i natknąłem sie na stare książki świadków Jehowy, które dopiero teraz postanowiłem wyrzucić; nie było tam żadnych skarbów, wszystkie z "epoki kolorowej" (po 1988 roku) więc nikomu by sie i tak do niczego nie przydały

Dużo ich nie było, na oko ze 40 kg, ale dziwne że uchowały się 18 lat po moim jw-exicie...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Porządek w książkach.
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Grudzień, 2020, 20:42 »
Sebastianie do pudła i do śmietnika? Ja miałem obawy, aby ot tak wyrzucić książki i czasopisma do śmietnika tuż pod moim miejscem zamieszkania. W moim otoczeniu mieszka dużo moich współbraci? i tylko ja jestem nieczynny i literatura w śmietniku tuż pod moim blokiem....... A kolorowa literatura ŚJ rzuca się w oczy, więc musiałem się trochę natrudzić, aby się jej pozbyć. I tak z prozaicznej wydawało się sprawy, powstał mały problem.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline sawaszi

Odp: Porządek w książkach.
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Grudzień, 2020, 21:07 »
Otóż dzisiaj jakoś mnie naszło aby odkurzyć regały z książkami. Otóż na samym dole w kąt wciśnięta była torba głosicielka, od dwóch lat nieaktywna. Tu muszę nadmienić, że w ubiegłym roku rozprawiłem się z literaturą na swoich regałach (mniej kurzu) :). Dziś łapie za torbę zaczynam odkurzać i coś mi się wydało, że ciężka jakaś się zrobiła. Zaglądam do środka i ze zdumienia, aż buzie otworzyłem. W środku literatura do rozpowszechniania i listy, których w 2018 roku nie zawiozłem na wioskę. Heh przeleżały dwa lata w torbie, a ja tego nie zauważyłem  >:D Mieliście takie zdarzenie, że gdzieś upchaną bibułę mieliście i przypadkowo odkryliście ją?

To pewnie znak abyś tą ciężką literaturę (do strawienia) oddał do utylizacji
Tego nie wolno spalić w piecu , bo zanieczyścisz powietrze sąsiadom SMOGIEM ulatniającym się podczas spalania owej  :(
Na makulaturę też tego nie oddawaj ; bo jeszcze poczytają to osoby postronne i potencjalnie narazisz onych na skażenie "duchowe" !
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień, 2020, 21:33 wysłana przez sawaszi »


Offline Kyuubi

Odp: Porządek w książkach.
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Grudzień, 2020, 21:20 »
Ja swego czasu gdy sie odkażałem podjąłem jeden krok spaliłem strażnice które miałem. A Biblie świadków jehowy wywaliłem do kosza ale sie tez zastanawiał czy lepiej by było gdybym je spalił. Sami uczyli ze to co ma związek z demonami to trzeba sie pozbywać a jak wiadomo ich NT pochodził od Wescota i Horta którzy byli spirytystami.
 Jak to kiedyś zrobiłem z książeczką od pierwszej komunii jak byłem zainteresowanym pół świadkiem :( i robiłem tą z kolegą co studiowałem wtedy spaliłem:
- 3 gry (Wiedźmina, Diablo 2 i 3)
- Okładkę od bibli gdzie był krzyż
- I tą książeczkę od komunii

Teraz Jeszcze posiadam:
- Moj zbiór opowiesci biblijnych
- Pytania Młodych Ludzi praktyczne odpowiedzi Tom 1 i 2
- Trwajcie w miłości Bożej
- Pilnie zwazaj na proroctwa Daniela
- Rocznik Świadków Jehowy 2016
- Zorganizowani do spełnienia woli Jehowy
- Czego naprawdę uczy Biblia Pierwsza wersja i ta najnowsza
- Trwajcie w miłosci Bozej
- i Ksiązka służba szkoły teokratycznej

I teraz sie zastanawiam czy nie wywalić w kubeł albo nie spalić tego. Chociaż mogą sie przydać wtedy kiedy przyjdą nowe światła i nauki sie zmienią bo wiadomo ze wersje papierowe odchodzą w nie pamięc.


Offline Sebastian

Odp: Porządek w książkach.
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Grudzień, 2020, 21:28 »
Sebastianie do pudła i do śmietnika?
ja na szczęście od 18 lat nie mam żadnych obaw, bo od 18 lat to już dla mnie tylko historia
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Porządek w książkach.
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Grudzień, 2020, 21:40 »
Ale numer, grzebie w tej literaturze, grzebie i z pomiędzy strażnic i listów wypada karteczka z notatkami z terenu. No nie wierze ::)
Nawet odwiedziny są u Pana Adriana lat 40 i u Pani Irenki lat 90.
Łoł pamiętam ten incydent, byłem z NO w służbie: M lat 50 wpuścił nas do domu, a gdy dowiedział się o co chodzi to wyjął nóż i dał nam ultimatum, albo kierunek drzwi albo kosa w żebra >:D
No proszę nawet nie wiedziałem, że tak może niedziela się zakończyć, lekkimi wspomnieniami. Kurde to przecież był mój kawałek życia!!! W sumie to sympatyczne znalezisko jak się do tego podchodzi bez emocji.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Michu72

Odp: Porządek w książkach.
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Grudzień, 2020, 22:04 »

 Jak to kiedyś zrobiłem z książeczką od pierwszej komunii jak byłem zainteresowanym pół świadkiem :( i robiłem tą z kolegą co studiowałem wtedy spaliłem:
- 3 gry (Wiedźmina, Diablo 2 i 3)
- Okładkę od bibli gdzie był krzyż
- I tą książeczkę od komunii


Takie zacne gry i w płomień? Kij z tymi ksiazeczkami,ale gry,klasyka.U nas w zborze kupe lat temu łupało sie w rózne tytuły oczywiscie za plecami dziadkow,piratowało sie ostro :D