Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020  (Przeczytany 5651 razy)

Offline Takajaja

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Grudzień, 2020, 16:28 »
Technolog no w pełni się z tobą zgadzam. Masz chlopie racje.

Ale trzeba zauważyć, że przedtem łamanie prawa im nie przeszkadzało. Narażanie własnego zycia też im "nie przeszkadzało". Wiec, co się dziś zmienilo??
To, że przekaz informacji o nich jest tak wielki i szybki że nie mogą sobie pozwolić na "złe świadectwo". Bo w ciagu minuty filmik lub zdjecia obiegly by świat. Nie wspomne o donosie na policje i pięknym nagłowku w gazecie i w programie informacyjnym.
Dmuchają teraz na zimne.
Wizerunek ważniejszy niż ten ich obowiazek gloszenie.
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień, 2020, 16:32 wysłana przez Takajaja »


Offline Janna

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Grudzień, 2020, 21:56 »
"Wizerunek ważniejszy niż ten ich obowiazek gloszenie."

DOKŁADNIE
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline NNN

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Grudzień, 2020, 22:30 »
  CK doskonale sobie zdaje sprawę, że ich organizacja jest za mała, żeby szarżować z covidem. Po pandemii  będzie ciężko odrobić straty, tym bardziej, że będzie mniej rąk do pracy.  Poza tym, jaki to obciach, że Jehowa nie ochronił swój lud! Już teraz podali, że chorowało 130 000 świadków, a zmarło 5000. Nie podali jednak, w jakim okresie, czy od początku pandemii  (czy te osiemset parę zgonów z końca  kwietnia tego roku są wliczone w te zgony?), ale na taką organizację, to już te 5000 to dużo, zważywszy, że głoszą po 15 minut na miesiąc, albo składają oświadczenia. Jak Jehowa  może pozwalać sobie na tak kiepską wydajność swojej prawdziwej wiary? Czy mu to nie urąga? Czy nie jest to naśmiewanie się z Niego? Przecież  jeszcze przed pandemią ich wydajność ciągle spadała.

Ja od początku roku nie słyszałem, żeby jakiś świadek zmarł w mojej okolicy, a tu naraz w krótkim czasie zmarł starszy zboru, a wkrótce po nim z innego zboru nieaktywny świadek. Jeden 65 lat, drugi 67.  A ile umiera świadków na całym świecie codziennie?

Poza tym to ile już będzie mniej kasy? Ile zborów w krótkim czasie ubyło? Licząc po sto osób w zborze to ubyło 50 zborów w świecie. Ubyło więcej, bo chyba przeważnie w zborach jest mniej osób niż sto. Czy sprzedaż sal królestwa po takich zborach, to lepsze rozwiązanie? Chyba nie, bo istniejące zbory chyba więcej przynoszą zysku dla ośmiu mafiozów. Oni dobrze wiedzą wiec co robią. Chronią tych, co na nich pracują, nie tracąc ani centa.
 
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień, 2020, 22:45 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Grudzień, 2020, 22:42 »
Już teraz podali, że chorowało 130 000 świadków, a zmarło 5000.
Lekiem wspomagającym leczenie tej choroby jest osocze ozdrowieńców. Ciekawe ilu śJ  z tych 5000 zmarłych odmówiło przyjęcia osocza?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline NNN

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Grudzień, 2020, 23:17 »
   Na podsumowanie stuletnich rządów Królestwa Bożego (1914 - 2014) w 2014 roku  CK chwaliło się trzema osiągnięciami tegoż
Królestwa:
 1. Ogólnoświatowa działalność ewangelizacyjna - spowodowanie wzrostu ilości świadków od początkowych kilku tysięcy do ośmiu milionów.
2. Ochrona zapewniana poddanym Królestwa, jako grupie.
3. Zjednoczenie ludzi ze wszystkich środowisk.

Teraz jesteśmy świadkami, jak to się sypie. Nie ma żadnej ochrony ze strony Królestwa, bo świadkowie muszą się sami chronić, a i tak umierają, a i ze wzrostów nici.  Dwa parametry są bardzo nadwyrężane i dotychczasowe osiągnięcia w tych dziedzinach  stają się coraz bardziej fikcją. Nie mówiąc już o tym, że CK głosi już bardzo bliski Armagedon, a przecież na koniec miało całkiem inny scenariusz (zobacz na przykład Strażnicę z 15 lipca 2013).
 
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline matowa

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Grudzień, 2020, 10:08 »
Ileż to razy słyszałam rozemocjonowanych braci, że my życie ratujemy tym ludziom głosząc im. Że to nadrzędny nakaz Jezusa. Ale i tak wyjaśnią to tym, że Jehowa wie co teraz dla nich najlepsze dlatego taka decyzja. Dlatego CK może robić co chce, bo jak coś jest nielogiczne, tzn., że wyjaśnienie przyjdzie we właściwym czasie. Trudno mieć wątpliwości, skoro na każde pytanie zawsze jest odpowiedź.
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Styczeń, 2022, 13:25 »
Dorzucam od siebie jedynie oryginał w pdf-ie


Offline Roszada

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Styczeń, 2022, 13:31 »
Wielkie dzięki.

Ten list będzie cenny, jak pandemia odejdzie i wielu nowych ŚJ nie będzie nawet wierzyć, że kiedyś można było 1 min. głosić by być zaliczonym do GŁOSICIELI. :)


Offline Gwałcidusza

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Styczeń, 2022, 23:41 »
A ile miesięcznie głoszą członkowie Ciała Kierowniczego? Czy w ogóle głoszą od drzwi do drzwi? Sami twierdzą, że apostołowie tak właśnie postępowali i się z tym nie kryli, dając wzór innym. To gdzie są te same wzorce dawane przez obecne Ciało Kierownicze? Obłudnicy!


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Styczeń, 2022, 07:14 »
A ile miesięcznie głoszą członkowie Ciała Kierowniczego? Czy w ogóle głoszą od drzwi do drzwi? Sami twierdzą, że apostołowie tak właśnie postępowali i się z tym nie kryli, dając wzór innym. To gdzie są te same wzorce dawane przez obecne Ciało Kierownicze? Obłudnicy!

Dlaczego Obłudnicy? Przecież głoszą publicznie.
W dobie pandemii może i nie latają z Biblią po ludziach w trosce o ich zdrowie fizyczne, ale wcześniej to robili. A teraz głoszą wykorzystując dostępne kanały, wzorem Jezusa, który już po swej śmierci też głosił niefizycznie.


Offline Trinity

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Styczeń, 2022, 17:31 »
za moich czasów brat który wykładał wykład
mógł zaraportować 45 min
to oni są pionierami 🤣


Offline Roszada

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Styczeń, 2022, 17:40 »
A ile miesięcznie głoszą członkowie Ciała Kierowniczego? Czy w ogóle głoszą od drzwi do drzwi?
Rutherford raz jeden był w 1922 r.:

„Cztery dni później, jeszcze podczas trwania zjazdu, brat Rutherford wraz z innymi delegatami osobiście wziął udział w głoszeniu o Królestwie od domu do domu, zorganizowanym w promieniu 70 kilometrów od miejsca zgromadzenia” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 260).

Obecni członkowie CK głosili, jak nie byli członkami CK. :)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Styczeń, 2022, 20:13 »
za moich czasów brat który wykładał wykład
mógł zaraportować 45 min
to oni są pionierami 🤣
[/b][/font][/size]
Nie tylko za twoich czasów. Wykład zawsze można było zaraportować.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Roszada

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Styczeń, 2022, 20:17 »
Oj sory Sędzia częściej chodził "od domu do domu", ale z encyklopediami, a nie Strażnicami.
Mało się nie utopił. :)

„Ciekawe, że chcąc opłacić studia, Rutherford przez jakiś czas sprzedawał po domach encyklopedie [w ang. from house to house]. Nie była to łatwa praca – częstokroć szorstko go odprawiano. Pewnego razu w drodze z jednej farmy do drugiej wpadł do lodowatego potoku i omal nie przypłacił tego życiem” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 67).

Może od tego czasu miał alergię i innych posyłał w teren od domu do domu, a sam przez radio nadawał.
Właściwie to radio wprowadził po tym swoim jednorazowym głoszeniu podczas kongresu w 1922 r.


Offline Roszada

Odp: Ogłoszenia i przypomnienia grudzień 2020
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Styczeń, 2022, 23:13 »
A tu zapewne jeszcze głoszący przyszły członek CK, co naśladował Sędziego w kąpieli:

*** yb09 s. 111 Samoa ***
Misjonarz Geoffrey Jackson szedł kiedyś na zborowe studium książki i próbując przeskoczyć wezbrany potok, pośliznął się i wpadł do wody. Przemókł do nitki, więc kiedy dotarł na miejsce, bracia pomogli mu wysuszyć się i przebrać. Pożyczyli mu też długą czarną spódnicę lavalava (portfelowa spódnica polinezyjska noszona przez mężczyzn). Bracia nie mogli powstrzymać się od śmiechu, kiedy na zebraniu ktoś z zainteresowanych wziął Geoffreya za księdza katolickiego! Obecnie brat Jackson jest członkiem Ciała Kierowniczego.