Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Święta, to szabat oraz Pascha  (Przeczytany 17039 razy)

Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #210 dnia: 12 Grudzień, 2021, 17:24 »
kwestia tego jak wymawiać imię Mesjasza jest drugorzędna - mnie w tym wątku interesuje czy Nauczyciel z Nazaretu w rozmowie z bogatym młodzieńcem pouczył owego młodzieńca na temat wielkiego priorytetu jaki ma przestrzeganie szabatu czy też temat ten pominął lub umniejszył
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline George38

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #211 dnia: 12 Grudzień, 2021, 17:40 »
oj Sebastian imię podeptane a Ty mowisz ze to kwestia drugorzędna....brak źródła Q oryginalnej ewangelii ponadto mamy 300 tys wariacji pism czym starszy manuskrypt  tym więcej przeinaczeń zmiana przecinku już może wywołać rozważania filozoficzne a niektórzy od 2 tys lat debatują nad znaczeniem slow wypełnić w mat 5:17  wynika z kontekstu ze Mesjasz nie obalił prawa a wypełnił je swoim życiem od narodzenia az po smierc przestrzegając go.Na tym kazaniu opiera sie cala nauka chrześcijańska a pawel byl autorem pneumy stoickiej czyli takiej filozofii jak byc szczesliwym bez praw bozych i minelo 2 tys lat a koscioly  dalej się kloca tak wyglada ta milosc w praktyce
ale specjalnie dla Ciebie moge poswiecic chwile o ktorym wersecie mowisz z ktorej ewangelii 


Offline Roszada

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #212 dnia: 12 Grudzień, 2021, 17:58 »
Tu jest wypełnienie proroctwa.
WYPEŁNIŁO się proroctwo z 1971 r.

Tak oto prorokowano:

„Bądźmy przejęci krótkością czasu. Bądźmy czujni! Zbliża się szybko dzień, kiedy już nikt nie będzie przychodzić do drzwi bliźniego z dobrą nowiną o Królestwie Bożym” (Służba Królestwa Nr 5, 1971 s. 12).

Rzeczywiście nastal czas, że nikt nie przychodzi do drzwi z 'ewangelią roku 1914'...
Wykrakali sobie... ;D


Offline George38

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #213 dnia: 12 Grudzień, 2021, 18:06 »
już pisałem chyba dekadę temu....czy Ty nie rozumiesz ze religia dla niektórych jest optymalna strategia dla zdrowia psychicznego...Swiadkowie Jehowy idealnie wpisują się w te role a Ty wykonujesz jałową prace, która niszczy im życie . wszystkie religie pawlowe od jednego Ojca czekamy na Zach 5:4 ostatek Judy sie opamięta i bedzie jedno z Izraelem który przyjmie prawo  nikt o chrześcijaństwie nie będzie wspominał Jeremiasza 29:29


Offline Roszada

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #214 dnia: 12 Grudzień, 2021, 18:10 »
A tu moje proroctwo, które się w odróżnieniu do twoich sprawdza się. :)

Tu w 2018 r. wygłosiłem proroctwo o Pamiątce, na 2 lata przed pandemią:

https://sjwp.pl/historia-swiadkow-jehowy/pamiatka-dlaczego-rutherford-zaczal-zapraszac-'drugie-owce'/msg153043/#msg153043

Cytuj
Właściwie skoro "drugie owce" nie spożywają to mogłyby oglądać transmisję bezpośrednią Pamiątki na jw.org. 

Byłaby może większa frekwencja. 
Taką uroczystą z udziałem członków CK.
Pełna gala z sygnetami cała ósemka na oczach świata.


Offline Roszada

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #215 dnia: 12 Grudzień, 2021, 18:24 »
już pisałem chyba dekadę temu....czy Ty nie rozumiesz ze religia dla niektórych jest optymalna strategia dla zdrowia psychicznego...
Gdzie pisałeś dekadę temu.
Nie czytałem Twoich proroctw.
Bredzisz. :-\
Jeszcze nie brałem udziału w forach.


Offline Roszada

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #216 dnia: 12 Grudzień, 2021, 18:35 »
byles na starym forum ;-) a dekode  napisałem ogólnie... nie mam plastra kwantowego aby wiedzieć wszystko ;-)
Coś czego nie ma nie przywołuj.
A od kiedy byłem na starym forum to wiem lepiej od ciebie.
Ględzisz, ględzisz a nic z tego nie ma.
Z mojego pisania powstało 14 książek i z tego 4 po angielsku, a z twojego nie ma śladu.
To też co smarujesz lada dzień wyleci, bo to nikomu niepotrzebne.


Offline George38

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #217 dnia: 12 Grudzień, 2021, 18:38 »
wspolczuje ,,,, ale pamietaj wszystko przed Toba....chelpisz sie ...nie wiem czym sie chelpisz....Ator wozniak tez ostatnio ksiazke wydal i co z tego ;-) Czy przeczytales choc jedna rozprawke akademicka nie katolicka..... bys bajek nie pisal ..... tyle na temat ze wzgledu na wiek nie napisze czuwaj!
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień, 2021, 18:40 wysłana przez George38 »


Offline Roszada

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #218 dnia: 12 Grudzień, 2021, 18:48 »
wspolczuje ,,,, ale pamietaj wszystko przed Toba....chelpisz sie ...nie wiem czym sie chelpisz....Ator wozniak tez ostatnio ksiazke wydal i co z tego ;-) Czy przeczytales choc jedna rozprawke akademicka nie katolicka..... bys bajek nie pisal ..... tyle na temat ze wzgledu na wiek nie napisze czuwaj!
Chłopcze przeczytałem tyle książek i artykułów ateistycznych, protestanckich, sekciarskich i katolickich że tobie się w głowie nie mieści.
Ogarnij się i przestań brednie wypisywać na forum bo je zabagniasz.


Offline Roszada

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #219 dnia: 12 Grudzień, 2021, 20:00 »
Na poprzednim forum był gościu co pisał do mnie, że jest biblijnym Eliakimem. Proponował mi współpracę. :)
Zastanawiam się czy George38 to nie ta sama osoba. ;)
A glorianow144, założyciel wątku, który ciągnie George38, to kto?
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień, 2021, 22:12 wysłana przez Roszada »


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #220 dnia: 12 Grudzień, 2021, 23:41 »
ja dalej nie dowiedziałem się _co_konkretnie_ wydarzyło się na Bliskim Wschodzie w 710 r. p.n.e.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #221 dnia: 13 Grudzień, 2021, 09:10 »
ja dalej nie dowiedziałem się _co_konkretnie_ wydarzyło się na Bliskim Wschodzie w 710 r. p.n.e.
Ano pewna Izraelitka poszła na zakupy i nie dostała tego co chciała. ;)