Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Prywatne darowizny pieniężne  (Przeczytany 1791 razy)

Offline DontBeUnkind

Prywatne darowizny pieniężne
« dnia: 10 Październik, 2020, 18:59 »
W ramach przełamania dzisiejszych ponurych nastrojów, aby odciągnąć co poniektórych od skakania sobie do gardeł, wrzucam coś, co przed chwilą wpadło w moje ręce.

Krew się we mnie gotuje, gdy widzę znowu ich żebrających o kolejne datki.
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Takajaja

Odp: Prywatne darowizny pieniężne
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik, 2020, 19:22 »
Jak widze po prawej stronie te objaśnienia "tytuł, adres itp". To mam wrażenie że traktuja braci jak analfabetow.


Offline DontBeUnkind

Odp: Prywatne darowizny pieniężne
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Październik, 2020, 19:23 »
Żeby się, broń Boże, nie pomylili wysyłając datki na braci Króla.
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Do

Odp: Prywatne darowizny pieniężne
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Październik, 2020, 19:25 »
Zdaje się że dwa albo trzy miesiące temu był dokładnie taki sam list. Widocznie nie spotkał się z odzewem owieczek i ponawiają przypomnienie.


Offline josh82

Odp: Prywatne darowizny pieniężne
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Październik, 2020, 22:53 »
Zdaje się że dwa albo trzy miesiące temu był dokładnie taki sam list. Widocznie nie spotkał się z odzewem owieczek i ponawiają przypomnienie.

"Ten list zastępuje list z 10 kwietnia 2020 roku."

A mi się podoba, że otwarcie nazywają się kultem religijnym.


Offline sawaszi

Odp: Prywatne darowizny pieniężne
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Październik, 2020, 23:39 »
"Ten list zastępuje list z 10 kwietnia 2020 roku."

A mi się podoba, że otwarcie nazywają się kultem religijnym.


Albowiem ten "kult religijny" biednieje z każdym dniem i błaga o wspomożenie wiernych
- więc wdowy i sieroty są proszone o oddanie ostatnich groszy a "to będzie im zaliczone w " WARWICK
 - na chwałę i moc CK


Offline janeczek

Odp: Prywatne darowizny pieniężne
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Październik, 2020, 04:18 »
Ten kult religijny to chyba sprawy podatkowe,nie wiem jak teraz bo nie daje ale dawniej można było odpisać od podatku dochodowego, dla kasy mają zakonników duchowieństwo spowiedzi wieszają flagi na salach zachęcali do głosowania Francja,sprzedajne ścierwo starsi wiekiem od ust sobie odejmują leków nie wykupują żeby dać na dzieło Jehowy, a ile było żartów kpin z tacy w KK że nagabują,amerykańskich kaznodzieji telewizyjnych że kasa i kasa, i jeszcze brak wiary w swoje dogmaty jak jednemu pastuchowi powiedziałem że kłamcy zdziercy trafią do ognia piekła, to że jak ja mogę tak o CK myśleć niech wykastrują Objawienie jak Jana 8 i po problemie
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Prywatne darowizny pieniężne
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Październik, 2020, 09:01 »
Covid dał im po dupie także finansowo i widać po częstotliwości próśb o $ że już cieniutko przędą. Cóż, opierają się na niewykształconych ciemnych parafianach bo takimi łatwo sterować i teraz ich biznesowy model właśnie zawodzi bo epidemia uderza głównie w gorzej wykształconych biedniejszych ludzi. Raz że częściej się zarażają i chorują plus mają gorszą opiekę zdrowotną, dwa że nie mogą pracować z domu i ich stanowiska pracy są likwidowane.
nihilista


Offline Kyuubi

Odp: Prywatne darowizny pieniężne
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Październik, 2020, 09:54 »
a tak były poruszane na studium jak to kościół zbiera na tace albo ze po kolędzie dostaje kopertę ze stówką :(

a tu co mamy  ::) czym to sie różni ?


Offline Sebastian

Odp: Prywatne darowizny pieniężne
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Październik, 2020, 09:58 »
Krew się we mnie gotuje, gdy widzę znowu ich żebrających o kolejne datki.
a ja widzę pozytywne aspekty tej sprawy i moje serce raduje się, gdy widzę ich żebrających o kolejne datki

uzasadnienie: uważam działalność tej konkretnej sekty za szkodliwą i chcę aby ta działalność była dotknieta kryzysem - a list z prośbą o wpłacanie datków na konto jest potwierdzeniem wieloobjawowego kryzysu tej sekty, a zatem... wszystko jest ok!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Prywatne darowizny pieniężne
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Październik, 2020, 11:26 »
czym to sie różni ?
obydwa zjawiska różnią sie tylko i wyłącznie tym że Kościół stosuje "tradycyjne" metody a jw.org "nowoczesne" metody zbierania datków

tutaj i tutaj "niby nie musisz, ale powinieneś" coś dać, bo "co sobie starszyzna/ksiądz pomyśli"
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Kyuubi

Odp: Prywatne darowizny pieniężne
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Październik, 2020, 14:08 »
obydwa zjawiska różnią sie tylko i wyłącznie tym że Kościół stosuje "tradycyjne" metody a jw.org "nowoczesne" metody zbierania datków

tutaj i tutaj "niby nie musisz, ale powinieneś" coś dać, bo "co sobie starszyzna/ksiądz pomyśli"

Ostatnio ja u mnie ksiadz byl na koledzie to nie wziął ze stoły koperty i moja Babcia musiala mu wciskac bo nie chcial xD


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Prywatne darowizny pieniężne
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Październik, 2020, 14:12 »
Ostatnio ja u mnie ksiadz byl na koledzie to nie wziął ze stoły koperty i moja Babcia musiala mu wciskac bo nie chcial xD

Może nie lubi brać, woli mieć wciskane a ponadto lubi dawać szczęście babciom.
Albowiem Pan powiedział:
 "Więcej szczęścia jest z dawania aniżeli z brania. Ale najwięcej szczęścia, gdy koperta jest wciskana"


Offline Kyuubi

Odp: Prywatne darowizny pieniężne
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Październik, 2020, 14:26 »
Może nie lubi brać, woli mieć wciskane a ponadto lubi dawać szczęście babciom.
Albowiem Pan powiedział:
 "Więcej szczęścia jest z dawania aniżeli z brania. Ale najwięcej szczęścia, gdy koperta jest wciskana"


Misie wydaje ze ten tekst jest z Apokryfu o nazwie: Ewangelia wg DeepPinkTool  ;D

bo nie znalazlem w Bibli o wciskaniu koperty xD


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Prywatne darowizny pieniężne
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Październik, 2020, 14:54 »
Misie wydaje ze ten tekst jest z Apokryfu o nazwie: Ewangelia wg DeepPinkTool  ;D

bo nie znalazlem w Bibli o wciskaniu koperty xD

Święty nie jestem, ale gadam codziennie z Panem i On mówi mi jak jest. W Biblii nie ma wszystkiego co Powiedział Pan. Gdyby było to Biblia nie zmieściła by się na Ziemi.