Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Anthony Morris: Jehowa to zrealizuje (Iz.46:11)-Członek CK dmucha na odstępców:)  (Przeczytany 5036 razy)

Offline Blue

Chciałbym wspomnieć o tym, jak film przyjeli utwierdzeni w wierze Świadkowie. Otóż zazwyczaj kiedy pojawia się jakiś ciekawy filmik na JW, wielu o nim mówi i pisze do znajomych (w tym do mnie) by pogadać o nowym skarbie duchowym.
W tym wypadku cisza. Nikt nic nie wysyła, nikt o tym filmie nie wspomina. Chociaż to ciekawe, to oczywiście niczego nie dowodzi.

Jednak porozmawiałem o tym filmiku z kilkoma znajomymi. Wielu z nich obejrzało go dopiero po tym, gdy zapytałem o ich opinie. Wśród moich znajomych opinie są raczej... negatywne. Niektórzy wprost wstydzą się tego wystąpienia. Obawiają się, że będę musieli się z niego tłumaczyć w służbie. Nie mogą pogodzić go z Bożym miłosierdziem i nakazem, by modlić się za nieprzyjaciół.

Cóż, oczywiście to też niczego nie dowodzi ale chyba CK strzeliło sobie w stopę wypuszczając ten film. Kto to przepuścił?


Offline Kyuubi

Mi sie wydaje ze ten jest film po to aby swoich członków trzymać na smyczy bo chyba "CK" wie ze ich statek powoli juz tonie a ludzie
zaczynają z organizacji odchodzić. Łatwiej im mówić takie żeczy bo członkowie organizacji wieżą że ten człowiek jest namaszczony i ze organizacją kieruje Bóg.


Offline Siedemtwarzy

Film jest skierowany do betonowych odbiorów. To ich bardzo wzmocni, pokaże że nie ma żadnego wroga, który odciągnął by ich od wielbienia CK. Takich filmików będzie powstawać coraz więcej. O treści wręcz hejterskiej. Bo na to jest zapotrzebowanie. Przecież brat starszy tyrajacy od rana do wieczora, z dziatwa na głowie, sprawami wagi zborowej, aż przebiera aby spalić wrednych odstępców, bo to przez nich nie wiedzie się jego rodzinie, bo przecież rzucił dobra robotę, sprzedał mieszkanie, mieszka w pudełku po zapałkach, więc dym ów jest dla niego niczym kadzidło...
I takich ludzi potrzeba w orgu, a nie tych co wytykają jakieś niezgodności z Biblia, albo oburzeni mowa nienawiści...


Offline Blue

Wśród tych betonowych świadków są też rodzice odstępców. I choć wielu z nich sztywno trzyma się ostracyzmu nakazanego przez Strażnicę, to tak naprawdę płaczą po nocach za swoimi dziećmi i często doprawiają się depresji.
Jak myślisz, jak się czują gdy ich zwierzchnik, członek CK, z uśmiechem na ustach mówi o tym, jak to nie może się doczekać kiedy ich dzieci zostaną zjedzone przez larwy?


Offline Siedemtwarzy

Blue, betonowi nie płaczą za dziećmi, które dla nich są już martwe. Wybacz ten ironiczno- gorzki akcent, ale jestem od dwóch lat w zborze gdzie beton ma się świetnie. Dla nich ta zapałka zgaszona przez Morrisa to spełnienie ich marzeń o zniszczeniu tych bezbożnych odstępców. Tutaj brat wyrywa rury ze ściany i zabiera grzejniki z mieszkania, które ma oddać rodzonemu bratu, który jest wykluczony. I tak dalej itp... Beton ten prawdziwy, nie szlochającą w nocy pod poduszką za dziećmi, jest tym filmem zbudowany.


Offline Blue

Na to mogę odpowie tylko, że znam takich co są po KEKu, chwała zboru ale po córce płaczą, do czego przyznają się tylko nielicznym.


Offline Sebastian

co tzn. "są po KEKu"?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sinéad

co tzn. "są po KEKu"?

To Kurs Ewangelizatorów Królestwa
2018 - p.i.m.o.


Offline Natan

Wśród moich znajomych opinie są raczej... negatywne. Niektórzy wprost wstydzą się tego wystąpienia. Obawiają się, że będę musieli się z niego tłumaczyć w służbie. Nie mogą pogodzić go z Bożym miłosierdziem i nakazem, by modlić się za nieprzyjaciół.

Cóż, oczywiście to też niczego nie dowodzi ale chyba CK strzeliło sobie w stopę wypuszczając ten film. Kto to przepuścił?

Blue, dziękuję Ci za ten wpis. Potwierdza on to, o czym i ja się przekonałem: nadal należą do organizacji Strażnicy nie tylko "betonowi" Świadkowie, ale także osoby umiarkowane i rozsądne. Mam dobre relacje z niektórymi z nich, nawet z takimi, którzy nie biorą pod uwagę opcji odejścia od jw.org. Są wartościowi, mili, uprzejmi, życzliwi i pomocni. Swoim zdrowym rozsądkiem i dobrym usposobieniem znacznie przewyższają członków Ciała Kierowniczego. Myślę, że ich największa próba wiary i wytrwałości polega na znoszeniu takich niekompetentnych i niezrównoważonych przywódców, zarówno w ich zborach, jak i na samej górze.   


Offline Gostek

Przekaz tego filmu, to nic innego jak przejaw desperacji CK i wszelkich decydentów wśród ŚJ. Bo widząc lawinowy odpływ swoich owieczek już tak naprawdę nic innego nie mogą zrobić, jak tylko przejść do kontrataku.!


Offline Sebastian

w następnym telewizyjnym wystąpieniu Morris powinien dokonać spalenia na stosie jakiegoś heretyka

Antek, idź na całość!
Antek, idź na całość!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline dziewiatka

Jakbym miał jakieś wątpliwości że źle robię dystansując się od orga  to już przestałbym mieć jakiekolwiek wątpliwości,zero że dobrze robię.Pan M z trójką powiedział, że trzeba być niegodziwym ucieszyć ze śmierci ktokolwiek a potem okazał radość z tego że wrogów Jehowy nie będzie.To co kur......a wyemigrują na Marsa. Przepraszam za wulgaryzm na J więcej nie będę.