Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH, Rzymian 10:13  (Przeczytany 1514 razy)

Offline Kyuubi

OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH, Rzymian 10:13
« dnia: 26 Wrzesień, 2020, 22:12 »
         Witam ponownie każdy raczej mnie tu zna i wie o czym będzie z pewnością temat, jedni sie zgadzają inni nie. Robie to ze względu na wiarę i jej obrone i z serca i nie musicie sie z tym zgadzać. Otóż przeglądając w Aplikacji JW Laibary na telefonie natknąłem sie na broszurę czy tez temat o nazwie: OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH

Pod temat:  Rzymian 10:13 — ‛Każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego’

      I po przeczytaniu tej o to treści ze panowie z "Ciała Kierowniczego" czy tez
panowie odpowiedzialni za tą broszurę chcą wcisnąć nam kit który jest nie prawdą.

Omówię to poklei

Pierwsza rzecz za którą można pochwalić panów od tej "Broszury" czy też tematu jest to
ze zacytowali werset z Biblii warszawskiej który brzmi:

Cytuj
Cytat:
„Każdy zaś, kto będzie wzywał imienia Pańskiego, osiągnie zbawienie” (Rzymian 10:13, Biblia Warszawsko-Praska).

Ale na tym wszystko sie kończy, ponieważ dalej no cóż jest wprowadzanie czytelnika w błąd przejdźmy może od razu do tych błędów.

Cytuj
Cytat:
Bóg jest bezstronny i wszystkim ludziom daje możliwość uzyskania wybawienia oraz życia wiecznego niezależnie od ich narodowości, rasy czy pozycji społecznej.


Nie do końca tak jest ponieważ chyba panowie zapomnieli co pisali w innym artykule o nazwie ,, ARTYKUŁ DO STUDIUM NR 40 Bądź zajęty w ostatnich dniach „dni ostatnich”

Link:  https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-pazdziernik-2019/badz-zajety-w-dniach-ostatnich/

w tej strażnicy w Akapicie 14 czytamy coś takiego:

Cytuj
Cytat:
4 Odczytaj Mateusza 28:19, 20. Kiedy prowadzimy studia biblijne, musimy robić, co w naszej mocy, żeby ‛pozyskiwać uczniów, ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co nakazał’ Jezus. Chcemy pomóc ludziom zrozumieć, jakie to ważne, żeby stanęli po stronie Jehowy i Jego Królestwa. Powinniśmy starać się motywować ich do wprowadzania w czyn tego, czego się uczą, do oddania się Jehowie i przyjęcia chrztu. Tylko wtedy przeżyją dzień Jehowy (1 Piotra 3:21).

         Jak możemy zauważyć ze musimy się oddać Jehowie i przyjąć chrzest bo tylko wtedy "przeżyjemy dzień Jehowy". Wiec nie do końca jest tak jak piszą:
[..] daje możliwość uzyskania wybawienia oraz życia wiecznego nie zależnie od [....] czy pozycji społecznej. Ponieważ w słowach "Oddać się Jehowie i przyjąć chrzest" jest drugie dno tak samo jeśli chodzi o "Pozycje społeczną" bo sami twierdzą ze tylko ci co należą do organizacji mają 100% prawdę i oni przeżyją armagedon. Co oczywiście jest nie prawdą zobacz te wersety: Rz 1:16-18, 3:21-26, 5:8-11, 5:16-17, 5:4-6; Filipian 3:9-11; Dz 10:34-36; Ga 2:6; Ga 3:11, 5:4-6; Efezjan 1:5-14, 2:8; 1P 1:17; 1Jak 2:1; 1kor 1:18,30-31, 1Kor 2:2,5
       
       Pamiętam gdy jeszcze jeździłem na kongresy mówca przed przystąpieniem kandydatów do chrztu wypowiadał takie słowa: Czy wierzysz że organizacja
jest kierowana duchem Jehowy i oddasz sie jej - (Jeśli sie mylę poprawcie mnie). Coś w tym stylu było wygłaszane. Wieć nie tylko oddajemy sie Bogu ale organizacji.
Oczywiście kościół katolickie tez mówi sformułowanie: Czy wierzysz że Kościół jest jedynym Apostolskim kościołem itp. Tylko ze kiedy od niego odejdziemy to zawsze możemy wrócić
i nikt na nie będzie traktował jak cień albo gówno na ulicy. A u Świadkach Jehowy jest tak ze tracisz rodzinę, przyjaciół i jesteś sam.

Kolejnym artykułem gdzie mowa jest o tym ze przeżyją tylko ci co należą do organizacji to:

SKARBY ZE SŁOWA BOŻEGO | ZACHARIASZA 9-14 Pozostawajmy w ‛dolinie gór’
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/202017448

Gdzie czytamy:

Cytuj
Cytat:
14:3-5 Jehowa utworzył „bardzo wielką dolinę” w roku 1914, kiedy ustanowił Królestwo Mesjańskie — pomocniczą „górę” wspierającą Jego wszechświatowe zwierzchnictwo. Od roku 1919 słudzy Boży znajdują schronienie w ‛dolinie gór’

Czyli tym schronieniem są "Świadkowie Jehowy"

Dalej czytamy:

Cytuj
Cytat:
W jaki sposób ludzie ‛uciekają do doliny’ schronienia? 14:12, 15
Wszyscy, którzy znajdują się poza tą symboliczną doliną, zginą w Armagedonie


Jak widzimy sami sobie strzelają w stopy i kłamią w skali 1:1 a przeciętny świadek w to wierzy

Jutro napisze ciąg dalszy Pozdrawiam.


Offline Kyuubi

Odp: OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH, Rzymian 10:13
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Wrzesień, 2020, 11:24 »
TEAMT: Rzymian 10:13 — ‛Każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego’
Link: https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/wersety-biblijne/rzymian-10-13/

Cytat:
Cytuj
Jednak żeby z tego skorzystać, musimy wzywać imienia Jehowy *, które jest osobistym imieniem wszechmocnego Boga (Psalm 83:18).

Noi tu mamy problem, dlaczego?? ŚJ piszą że trzeba wzywać imienia Jehowy by byc zbawionym zgodnie z ich przekładem. Ale Biblia mówi ze zbawienie jest tylko w Imieniu Jezusa Chrystusa: Dz 4:9-12, 5:31; Tytusa 1:4; 1Jana 4:14, Ew.Jana 3:17, 4:42 i tylko w jego imieniu jest zbawienie: Dz 4:9-12. I tez to jego Imię wzywali i w jego imię robili cuda i wypędzali demony: Dz 3:15, 4:10. Wzywali i wielbili: 1kor 1:2, Dz 19:17, 2Tes 1:12.

Kto jest zbawicielem wg Biblii? no oczywiście Jezus Chrystus: Ew.Jana 3:17, 4:42, Tytusa 1:4,

     Wiec pytanie po co oni na silę próbują nam wmówić ze Rz 10:13 Jest Jehowa? a podobno tak wnikliwie czytają Pismo Święte. Juz pominę to czy w Nowym Testamencie
jest imię Boże ale to pytanie w kim jest zbawienie w Jezusie? czy w Jehowie zgodnie z ich przekładem w Rz 10:13 co sie kłóci  z innym wersetami które podałem wyżej.

Cytat:
Cytuj
Skąd wiemy, że to Jehowa jest „Panem” wspomnianym w Rzymian 10:13 w Biblii Warszawsko-Praskiej? Ponieważ werset ten powołuje się na Joela 2:32 (Joela 3:5, BWP), gdzie w oryginalnym tekście hebrajskim występuje imię Boga, a nie tytuł „Pan” *.

Ponieważ jest to cytat z Jola 2:32 to tam na pewno musi w Rz 10:13 chodzić o Boga(JHWH) i występować Tetragram jest to słaby argument a dlaczego? podam przykład.

Jeśli zajrzymy do Filipian 2:10-11 gdzie czytamy:

Cytuj
Flp 2:10-11
aby na imię Jezusa zgięło się wszelkie kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych, i aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem na chwałę Boga Ojca.

Jest to cytat z Ks. Izajasza 45:20-23 dziwnym trafem Paweł przytacza te wersety Jezusowi
a jest to cytatem ze Starego Testamentu!! i czy to oznacza ze tam powinno znajdować sie imie Boże? no nie. Kolejny przykład:

1) Izajasza 43:11 - JHWH
Ja, właśnie Ja jestem PANEM(JHWH), poza Mną nie ma zbawcy! [Biblia Paulistów, Iz 43]
Jana 4:42 - Jezus
Do tej kobiety zaś mówiono: "Teraz wierzymy już nie na podstawie tego, co nam powiedziałaś, lecz dlatego, że sami Go usłyszeliśmy. Wiemy, że On naprawdę jest

2) Psalm 130:7-8 (JHWH)
niech Izrael oczekuje PANA(JHWH). Bo u PANA(JHWH) jest łaska i obfite u Niego odkupienie. To On odkupi Izraela ze wszystkich jego przewinień.
Mateusza 1:21 (JEZUS)
Urodzi Ona syna, a ty nadasz Mu imię Jezus, gdyż On uwolni swój lud od grzechów".

3) Jeremiasza 42:5 (JHWH)
Oni rzekli Jeremiaszowi: "Niech PAN będzie nam świadkiem prawdziwym i wiernym, że postąpimy zgodnie ze wszystkim, co przekaże nam PAN, twój Bóg.
Apokalipsa 3:14 (JEZUS)
Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi Amen, wierny i prawdziwy świadek, początek Bożego stworzenia. [Biblia Paulistów, Ap 3]

Jest tego więcej oczywiście i mnie to nie przekonuje z tym Joelem.
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2020, 11:26 wysłana przez Kyuubi »


Offline donadams

Odp: OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH, Rzymian 10:13
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Wrzesień, 2020, 09:03 »
Jestem ciekaw jaki wniosek wyciągasz na podstawie powyższych wersetów. Fajnie, że je przytoczyłeś ale same w sobie, nawet w takim zestawieniu, niewiele mówią.

Zestawiasz te wersety odnoszące się do JHWH i Pana Jezusa - bardzo fajnie. Ale co z nich wynika twoim zdaniem?
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Kyuubi

Odp: OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH, Rzymian 10:13
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Wrzesień, 2020, 13:09 »
Żeby nie było ze jestem goło słowny w kwestii ze Nowy Testament przypisuje wersety
z wypowiedzi Boga JHWH(Jahwe, Jehowy) samemu Jezusowi w Nowy Testamencie:

Stary Testament = Nowy Testament
JHWH = Jezus
Wyjscia 3:13-14 = Jana 8:24,58
Izajasza 43:11 = Jana 4:42
Izajasza 12:2 = Dz 4:12
Izajasza 35:4-6 = Mt 11:3-6
Jana 1:1 = Jana 1:14,18
Ps 89:9-10 = Mk 4:41
Rdz 1:1 i Ps 102:26 - Hebrajczyków 1:10
Nehemiasza 9:6 = Hbr 1:3
Ps 130: 7-8 = Mt 1:21
Jeremiasza 31:34 = Łk 5:20, Łk 7:49
Ps 65:3 = Jana 14:14
Ps 107:29 = Łk 8:24
1 Królów 8:39 = Jana 2:25
Jeremiasz 17:10 = Apokalipsa 2:23
Prz 3:12 = Ap 3:19
Ps 96:13 = J 5:22
Ps 27:1 = Jana 8:12


Offline donadams

Odp: OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH, Rzymian 10:13
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Wrzesień, 2020, 13:24 »
Ok, to bardzo dobrze, to ważne wersety. Ale co według ciebie z nich wynika? Co konkretnie chcesz nimi przekazać? Temat mnie interesuje, ale z samych wersetów jestem pozostawiony sam sobie z wnioskami, a chciałbym poznać też punkt widzenia kogoś innego.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Stanisław Klocek

Odp: OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH, Rzymian 10:13
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Wrzesień, 2020, 14:37 »
Przyłączam się do pytania 'donadams', "co ma wynikać twoim zdaniem?" Załóżmy, że obalisz w pełni nauki ŚJ, to co w zamian? Jeśli masz inną propozycję wierzeń, to gdzie i u kogo? Zanim odpowiesz i uzasadnisz, to pozwól, że ja przedstawię swoje wnioski. Należą one do mniejszości, ale oparte na krytycznym badaniu Biblii, a nie na stronniczym wyszukiwaniu fragmentów, które mają potwierdzić jakieś ulubione wyznanie wiary. Z definicji wiary (Heb 11:1) wynika, że należy być przekonanym o tym, co się czyta w Biblii (2 Tym 3:16) pomimo braku dowodu, a nawet sprzecznych wewnętrznie, jak i sprzecznych z prawami określonymi przez naukę. Oto wyjątki zaproponowane przez Ciebie.
Noi tu mamy problem, dlaczego?? ŚJ piszą że trzeba wzywać imienia Jehowy by byc zbawionym zgodnie z ich przekładem. Ale Biblia mówi ze zbawienie jest tylko w Imieniu Jezusa Chrystusa: Dz 4:9-12, 5:31; Tytusa 1:4; 1Jana 4:14, Ew.Jana 3:17, 4:42 i tylko w jego imieniu jest zbawienie: Dz 4:9-12. I tez to jego Imię wzywali i w jego imię robili cuda i wypędzali demony: Dz 3:15, 4:10. Wzywali i wielbili: 1kor 1:2, Dz 19:17, 2Tes 1:12.
(Dz 4:9-12) - Wybierając sobie wers 10 stwierdzasz.
Kto jest zbawicielem wg Biblii? no oczywiście Jezus Chrystus: ...,
Co prawda cytujesz z poprzedzającym kontekstem i dobrze, bo 9 wers mówi, że "Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził Bóg". Podobnie dalsze, które mówią, że to Ojciec obdarza Jezusa właściwościami, bez czego Jezus nie byłby władny dokonywać: Ja 3:17, Dz 5:3, 1:4,1 Ja 4:14 1 Chciałbym abyś odpowiedział, kto zbawił Jezusa z grobu?
1) Izajasza 43:11 - JHWH
Ja, właśnie Ja jestem PANEM(JHWH), poza Mną nie ma zbawcy! [Biblia Paulistów, Iz 43]
Zapytam Cię, czy dążysz do tego, iż JHWH jest to samo co Pan? Co chcesz wykazać, iż JHWH to Jezus? Czy Pan bez dodatkowego określenia dotyczy zawsze Jezusa, a nigdy Boga Ojca? Które wydania i przekłady biblijne są dla Ciebie autorytatywne, a które nie? Proszę zwrócić uwagę na wprowadzenie kard. Wyszyńskiego w BT wyd II  “Wprowadzamy dalej wszędzie Boże Imię Jahwe tam gdzie dotąd ….. czytaliśmy zastępcze imię “Pan”, nie będące przekładem tego Imienia Bożegoskan Co się dzieje dalej? Otóż dosłowne imię Jahwe (z Tetragramu) zamienia się na niewłaściwe Pan lub Bóg skan
Jakiemu celowi ma służyć taka zamiana, gdy uwzględnimy? Iz 43:11 BT wyd II ,,Ja, Jahwe, tylko Ja istnieję i poza Mną nie ma żadnego zbawcy." Jak więc pogodzić Dz 4:12, że "poza Jezusem niema innego zbawcy?"

Może ktoś wyciągnąć wnioski, że ja chce bronić interpretacji org. ŚJ. Otóż nie! Chcę w ten sposób wskazać, że Biblia nie jest natchniona przez jakiegokolwiek Boga, gdyż zawiera w sobie samozaprzeczające stwierdzenia, i nie prowadzi do jednolitego zrozumienia. Jest zlepkiem prawd z fikcyjnymi wyobrażeniami fanatycznie zwaśnionych ludzi. Wobec tego, niema żadnej religii, która byłaby prawdziwsza jedna od drugiej. Kiedy ja np. powołam się na Ja 2:13-15 i skomentuję zachowanie Jezusa jako chuligana, to od niektórych wierzących otrzymuję pytanie coś w rodzaju "jak długo jestem leczony u psychiatry?" Z takimi nie można konfrontować co jest prawdą a co mitem. Wynika z tego, że fanatyczna wiara szuka bezkrytycznego potwierdzenia wyizolowanych fragmentów w Biblii na poparcie swych abstrakcyjnych marzeń, a nie racjonalnie obiektywnego wyjaśnienia zgodnie z postępem nauki.
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień, 2020, 14:46 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline Kyuubi

Odp: OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH, Rzymian 10:13
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Wrzesień, 2020, 15:03 »
Wypowiem się na koniec w podsumowaniu :) co sugerują te wersety ja ktoś uważnie czyta "Nowy Testament" to będzie wiedział o co mi chodzi :)


Offline donadams

Odp: OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH, Rzymian 10:13
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Wrzesień, 2020, 16:01 »
Zadając powyższe pytania nie miałem na myśli tego, co Stanisław i uważam, że to złe, że oczekujesz, że będziemy czekać na "podsumowanie". Jeśli chcesz nadawać swoim postom taką formę, to miejsce odpowiednie do tego nazywa się BLOGIEM. Na forum wygląda to inaczej. Każda wypowiedź stanowi oddzielny post i zazwyczaj reaguje się na wiadomości innych użytkowników - właśnie taka jest idea forum. Interakcja.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Kyuubi

Odp: OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH, Rzymian 10:13
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Wrzesień, 2020, 17:47 »
Wiem ale odrazu tego nie napisze i muszę sprawdzić jeszcze nie które wersety i dobrze to napisać i ewentualnie poprawić błedy mnie się nie spieszy. Mamy czas to nam nie ucieknie.


Offline Kyuubi

Odp: OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH, Rzymian 10:13
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Wrzesień, 2020, 12:38 »
Temat: OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH, Rzymian 10:13
Link: https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/wersety-biblijne/rzymian-10-13/

Cytuj
Cytat:
Z 10 rozdziału Listu do Rzymian dowiadujemy się, że nasza więź z Bogiem jest zależna od tego, czy wierzymy w Jezusa Chrystusa[a] (Rzymian 10:9). Potwierdzają to różne cytaty z tak zwanego Starego Testamentu. Człowiek dowodzi swojej wiary, kiedy ‛publicznie ją wyznaje’— obejmuje to głoszenie dobrej nowiny o wybawieniu. W rezultacie inni mają możliwość rozwinąć wiarę, która prowadzi do życia (Rzymian 10:10, 14, 15, 17).

a) ,,Więź jest zależna od tego czy wierzymy w Jezusa"

         Skoro tak to dlaczego jest mówione ze wszyscy ze "ŚWIATA" nie znają Boga
i zostaną zgładzeni w Armagedonie ? i zeby go przeżyć trzeba być "Świadkiem Jehowy"?
co innego na zaraniach co innego na studium i co innego na JW.org chyba sami juz nie wiedzą co głoszą i gubią się w tym wszystkim: [...]

Linki:
1) https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/202017448
2) https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-pazdziernik-2019/badz-zajety-w-dniach-ostatnich/
3) https://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/faq/kto-zostanie-zbawiony/


[...] zeby skorzystać z zbawienia trzeba być "Świadkiem Jehowy" to dlaczego biblia mówi zupełnie co innego :
Rz 1:16-19(Dz 13:46, 18:6; 1kor 1:18,30-31, 2:2-5, Ga 3:11) Rz 3:21-26(Ef 1:5-14, 2:8), Rz 5:4-6; Rz 5:8-11, 16-17; Rz 10:9-21; Ga 5:4-6, Flp 3:9-11, Dz 10:34-36(Ga 2:6, 1p 1:17, 1Jak 2:1).

Kolejna sprawa jest taka skoro: ,,Więź jest zależna od tego czy wierzymy w Jezusa"

To dlaczego:

Cytuj
Cytat:
Człowiek dowodzi swojej wiary, kiedy ‛publicznie ją wyznaje’— obejmuje to głoszenie dobrej nowiny o wybawieniu.

         Czy aby na pewno Pawłowi chodziło o chodzenie od domu do domu ?. Za chwile ktoś może powiedzieć: Ale tu nie pisze "Chodzenie od domu do domu" tylko ze Świadkowie właśnie tak to pojmują przez "Publiczne Wyznanie" o chodzenie po domach czy tez stanie z wózkiem na ulicy.
Ale czy żeczywiscie Paweł miał na myśli takie wyznanie wiary?. Weźmy pod uwagę to gdy Chrześcijaństwo zaczęło sie rozrastać czy ktos w tamtych czasach chodził po domach tak jak to dzisiaj robią ŚJ ?. Nic mi na ten temat nie wiadomo ze tak to sie odbywało weźmy pod lupę jak Jezus nauczał:  Łk 5:3, Mk 6:32.34,  Mt 20:17-19, Łk 10:39, J 8:2, Łk 7:36 , Mk 6:2; 1:39.

Cytat:
Cytuj
Chrystus rozsyłając Apostołów po wsiach, nie mówił im o chodzeniu czy nauczaniu "od domu do domu", lecz o zatrzymaniu się w jakimś domu na czas bycia w tej miejscowości Łk 9:1-5; 10:1-12; Mt 10:5-15; Mk 6:7-11. Rozesłał On tylko mężczyzn, odpowiednio dobranych (Dwunastu i Siedemdziesięciu)."
(zob.: Włodzimierz Bednarski Służba głoszenia)
Źródło: https://piotrandryszczak.pl/od_domu.html

Inną kwestią jest to co Jezus powiedział:

Łukasza 10:7
Cytuj
Zostańcie w tym domu, jedząc i pijąc to, co mają. Bo wart jest robotnik swojej strawy. Nie przenoście się z domu do domu. [Biblia Poznańska, Łk 10]


           Druga rzecz raczej nie każdy ma obowiązek głoszenia zobaczmy ile ludzi jest dzisiaj więżących czy ci wszyscy ludzie mają chodzić po domach i głosić?. Raczej nie bo by to bardzo dziwnie wyglądało gdzie pod domem zbiorowiska po setek tysięcy ludzi. W dzisiejszych czasach ludzie mogą sie dowiedzieć w różny sposób na temat Boga np: Przeglądając Internet jest wiele stron w Internecie ale trzeba sprawdzać czy to jest właściwa interpretacja czy ktoś nie głosi Herezji.

          Czy np książek z których możemy Poznać Boga i pogłębić swoją wiarę. W tamtych czasach to była zupełnie inna sytuacji niz mamy to teraz wtedy nie było Internetu, komputerów, radia i żadnej elektroniki. Nie wszyscy potrafili czytać czy pisać itp, wtedy był trudniejszy dostęp do Biblii czy tez żeby to dobrze zrozumieć, i teraz raczej nie trzeba chodzić po domach i głosić kto będzie chciał poznać Boga to sam ruszy do tego, ludzie tez nie lubią jak ktoś im w sobotę i niedziele przychodzi z rana bo zazwyczaj ludzie są zajęci i czasu nie mają to sprzątają to obiad gotują itp.

Cytuj
Cytat:
W rezultacie inni mają możliwość rozwinąć wiarę, która prowadzi do życia

No tak czyli idąc ich tokiem myślenia w kwestii ,,publicznie ją wyznaje’' jak to ŚJ rozumieją że trzeba chodzić ,,od domu do domu" to na to wychodzi
ze taki zwykły chrześcijanin który nie należy do "Świadków Jehowy" to nie dojdzie do "Zycia Wiecznego" ? tak mogę to wywnioskować z tych wszystkich treści i z tego co było na zebraniach i studium.

« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień, 2020, 12:42 wysłana przez Kyuubi »


Offline Stanisław Klocek

Odp: OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH, Rzymian 10:13
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Wrzesień, 2020, 15:08 »
Temat: OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH ...
Cenię 'Kyuubi, twe wysiłki, gdyż tym sposobem starasz się coś w jakiś sposób weryfikować, konfrontować. Ja w podobny sposób robiłem około 16 do 5 lat temu. Dziś jestem na innym etapie sprawdzania, gdzie powyższy temat porównuję przenośnie do; "instrumentu z którego można komponować nowe lub inne interpretacje starych kompozycji muzycznych." Oczywiście dosłownie tym instrumentem jest Biblia z której można tworzyć 'nowe ruchy religijne, ewentualnie zmierzać do już istniejącego jakiegoś wyznania lub poszukiwania takiego, który swą interpretacją dogmatyczną odpowiadałby na swe zapotrzebowanie intelektualne.


Do jakiego wniosku dziś doszedłem? Do takiego, że Biblia jest ciekawą lekturą, ale zamiast przyjmować na wiarę (apriorycznie), że jest ona wiarygodnie spójna autorstwa Boga i angażować się w poszukiwanie wyznania która jest akceptowana przez Boga, powinienem wcześniej gruntownie sprawdzić jej wiarygodność, przez pełne obiektywne zaangażowanie, oraz korzystaniu z niezależnych opracowań krytycznych. A jeśli tymczasowo przyjmiemy, że Biblia zawiera błędy? To w takim przypadku jest logiczne, że wszelkie objaśnienia będą błędne.


Zapoznawanie się z uczonymi będących jakiejś religii nie stanowi obiektywnej gwarancji. Dziś jestem na takim etapie, że wiem o jej niespójności i zawieraniu mnóstwa sprzeczności, przez co nie można jej ufać jakoby była spisana pod dyktando Boga. Dlatego straciłem niepotrzebnie wiele lat na jałowe poszukiwania "prawdy" o Bogu serwowane przez zwaśnione ze sobą społeczności chrześcijańskie. Piszę to tak na marginesie, gdyż miliony ludzi popełnia ten sam błąd co popełniłem ja. Jeszcze raz, każdy powinien zacząć od rzetelnego i obiektywnego badania, czy Biblia jest wiarygodna, czy nie?  Dotyczy to również Koranu, Księgi Mormona, Księgi Dalekiego Wschodu itp. Oczywiście jest to moja propozycja, a nie jakiś nakaz.


Offline Kyuubi

Odp: OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH, Rzymian 10:13
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Październik, 2020, 12:12 »
Kolejną rzeczą jaką sobie omówimy to: Kontekst Rzymian 10:13

I tak jak panowie mówią nam:
Cytuj
Przeczytaj 10 rozdział Listu do Rzymian i zapoznaj się z podanymi tam przypisami objaśniającymi oraz odsyłaczami.

Oczywiście to zrobimy czy na pewno w Rz 10:13 chodzi o JEHOWĘ a nie Jezusa :)

To lecimy!

Rzymian 10:1-4

Cytuj
(1) Bracia, gorąco pragnę ratunku dla nich i modlę się o to do Boga. (2): Zaświadczam, że pałają ku Bogu żarliwością, której brak jednak rozeznania. (3): Nie uznając bowiem Bożej sprawiedliwości i usiłując ustanowić własną sprawiedliwość, nie przyjęli Bożej sprawiedliwości. (4): A przecież kresem Prawa jest Chrystus, dany dla usprawiedliwienia każdego, kto wierzy.

Jak widzimy w tym wersecie przechadza sie Bóg(JHWH) i Jezus Chrystus. Również werset TRZECI mówi nam ze nie uznają Bożej sprawiedliwości
i chcą ustanowić własną. Czy to nie brzmi znajomo czy "Świadkowie Jehowy" czegoś takiego nie robią czy może bardziej  "Ciało Kierownicze" ?

W jaki sposób no taki że członkowie tej "ORGANIZACJI" są od nich zależni od zrozumienia prawdy i interpretacji Pisma Świętego nawet gdy coś sie nie zgadza to i tak musisz w to wierzyć jak nie to cie wykluczą nie ważne co by "Ciało kierownicze" powiedziało to ty i tak masz im wierzyć bez względnie czy sie mylą czy tez nie. Powiedzą nie możesz chodzić na studniówkę to tak ma być itp Czy takie podejście jest zgodne z Biblią? oczywiście że nie: 1Kor 3:16-23; 7:23(2Kor 1:23-24), Ew.J 7:16-2; Ew.Marka  7:5-9, 9:38-41, 10:42-45; Ew. Łukasza 11:46-47; Kol 1:10-14, Ga 2:1-10, 5:1-5(Dz 15:10-11). Jednak w tym wersecie Pawłowi chodził o Żydów ale moza porównać ich z Świadkami Jehowy

Skoro oni twierdzą ze Bóg ich wybrał i są natchnieni(No z tym natchnieniem to wiadomo jak jest) to dlaczego jak ktoś zbada ich naukę i potem o tym opowie to jest uznawany za:
- odstępcę
- Za kogoś kto został zwiedziony

Również tego nie można robić to znaczy ,,badać ich nauk'' i wykazywać sprzeczność tylko mamy robić to za pomocą publikacji "Strażnica" co jest sprzeczne z:

1Jana 4:1-3
Cytuj
Umiłowani, nie wierzcie każdemu duchowi, lecz rozeznawajcie duchy, czy są od Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. (2): Po tym rozpoznacie ducha Bożego: każdy duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest od Boga, (3): a każdy duch, który nie wyznaje Jezusa, nie jest od Boga. Ten właśnie jest duchem antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, a właściwie już jest na świecie.

Skoro mamy badać natchnione wypowiedzi(rozeznawać) to dlaczego Świadkowie
tego zabraniają?.

Jeśli chodzi o Trzeci i Czwarty werset chodzi tutaj o żydów którzy odrzucili Chrystusa
który unieważnił prawo mimo tego dalej go przestrzegają. A Biblia o prawie mówi:
Mt 5:17; Rz 4:16, 7:6; Ga 1:1-29, 2:20-21, 3:9-10 4:4-7, 5:4; Jakuba 2:10

Czy to tez nie tyczy się spożywania krwi ? tzn "Transfuzji Krwi"
« Ostatnia zmiana: 01 Październik, 2020, 12:14 wysłana przez Kyuubi »


Offline Kyuubi

Odp: OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH, Rzymian 10:13
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Październik, 2020, 14:07 »
Kolejny fragment: Rz 10:5-10

Cytuj
(5): Mojżesz przecież pisze o usprawiedliwieniu przez Prawo, że człowiek, pełniąc jego nakazy, dzięki nim będzie żyć. (6): Natomiast usprawiedliwienie pochodzące z wiary tak mówi: Nie mów w swoim sercu: Kto wstąpi do nieba? – aby Chrystusa sprowadzić, (7): albo: Kto zstąpi do krainy umarłych? – aby Chrystusa wyprowadzić spośród umarłych. (8): Co więc mówi? Słowo jest blisko ciebie, na twoich ustach i w twoim sercu. Właśnie takie jest słowo wiary, które głosimy. (9): Bo jeśli wyznasz ustami, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu, że Bóg wskrzesił Go z martwych, będziesz zbawiony. (10): Bo trzeba uwierzyć sercem, by zostać usprawiedliwionym, wyznać natomiast ustami, aby być zbawionym. [Biblia Paulistów, Rz 10]


(5) Werset

Wyżej już o tym pisałem: Mt 5:17; Rz 4:16; Ga 1:1-29, 2:20-21, 3:9-10 4:4-7, 5:4; Jakuba 2:10

(6-7)
Werset

Jest to zgodne ponieważ Usprawiedliwieniem i zbawcą stał się dla nas Chrystus:

Jana 3:14-16, 3:36, 4:13-16, 4:42, 6:27,29,32-40, 6:47-59 10:28, 17:2;
Dzieje 4:12, 5:31
Mateusza 1:21
2Piotra 1:1


Ew.Jana 4:42

Cytuj
Do tej kobiety zaś mówiono: "Teraz wierzymy już nie na podstawie tego, co nam powiedziałaś, lecz dlatego, że sami Go usłyszeliśmy. Wiemy, że On naprawdę jest Zbawicielem świata".
Dzieje 4:12

Cytuj
Tylko dzięki Niemu można być zbawionym. Bo nie dano ludziom żadnego innego imienia pod niebem, w którym możemy być zbawieni".


Usprawiedliwienie(JEZUS): Rz 3:25, 5:17, 8:34 1J 1:7, 2:1-2; Hbr  2:17, 7:21-28; Ga 5:4-6

Oczywiście jest tych wersetów więcej.

(8-9) Wersety

Zeby zrozumieć Rz 10:13 jest to chyba kluczowy werset Rz 10:8-9 ponieważ tu czytamy:

Cytuj
(8): Co więc mówi? Słowo jest blisko ciebie, na twoich ustach i w twoim sercu. Właśnie takie jest słowo wiary, które głosimy. (9): Bo jeśli wyznasz ustami, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu, że Bóg wskrzesił Go z martwych, będziesz zbawiony.

Jak możemy zauważyć Paweł mówi o SŁOWIE które głosi czy tez głosimy. Ale o co chodzi? kogo Apostołowie i Paweł głosili no odpowiedz jest prosta Jezusa Chrystusa: Dz 1:8, 21:22; 3:14-16, 4:1-11, 5:27-32, 8:5, 11:20. Dziewiątego wersetu chyba nie muszę potwierdzać
wersetami ze zbawcą jest Jezus zrobiłem to wcześniej. Kolejna jest sprawa taka jeśli w (9) wersecie czytamy: Bo jeśli wyznasz ustami, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu, że Bóg wskrzesił Go z martwych, będziesz zbawiony.  To jakim cudem w Rz 10:13 może chodzić o JEHOWE(JHWH) ?? przecież to już tworzy sprzeczność, to po co wmawiać innym ze w Rz 10:13 chodzi Jehowe bo to cytat z Joeal? słaby argument.


Offline donadams

Odp: OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH, Rzymian 10:13
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Październik, 2020, 14:41 »
Jak to kolejny fragment?! Nie wierzę, że to piszę, ale jednak cały czas czekam na odpowiedź na zadane przeze mnie wcześniej pytanie. I to zadane kilkukrotnie.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Kyuubi

Odp: OBJAŚNIENIA WERSETÓW BIBLIJNYCH, Rzymian 10:13
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Październik, 2020, 17:01 »
Jak to kolejny fragment?! Nie wierzę, że to piszę, ale jednak cały czas czekam na odpowiedź na zadane przeze mnie wcześniej pytanie. I to zadane kilkukrotnie.

Odpowiem spokojnie jednak idziemy po kolei.