Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Grupy Świadków Jehowy na facebook  (Przeczytany 3139 razy)

Offline Roszada

Odp: Grupy Świadków Jehowy na facebook
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Maj, 2022, 19:08 »
Pewnie ostatni wpis na jego forum:

Cytuj
Leszek Biesaga
Jakiś czas temu, około 3 lat temu, wspólnie z jednym bratem próbowaliśmy ustalić krakowski zbór do którego przynależy Sławek. Okazało się, że w żadnym krakowskim zborze nie słyszano o Sławomirze Sobocińskim.
Cytuj
Łukasz Walczak
 "Czytam tutaj ciągle jak nazywacie pana Sobocińskiego bratem. Przecież nie ma żadnego dowodu na jego chrzest. Przez lata pozował na świadka a przecież jego poglądy w dużej mierze były sprzeczne z naukami Ciała Kierowniczego. Wyznawał stare światła, twierdził że w raju ludzie będą nadzy. Każdego, kto pytał z którego jest zboru banował a niewygodne komentarze na temat jego poglądów usuwał. Nie słuchaliście rad Ciała Kierowniczego i pozwoliliście, by ten człowiek was zwiódł. Wiecie dobrze co się mówi o grupach w internecie. A tu jeszcze założyciel ukrywa kwestię swojego chrztu. Dobrze się zastanówcie zanim jakiś inny samozwańczy guru znowu was zwiedzie."

"Ta grupa jest wstrzymana Administrator wstrzymał tę grupę 7 maja 2022."


Offline Vog

Odp: Grupy Świadków Jehowy na facebook
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Maj, 2022, 20:42 »
O, Leszek Biesaga. To chyba ten groźny odstępca, przed którym się ostrzegali w 2017 na Tower. Zabawnie było, jak tłumaczyli sobie jak go rozpoznać po obrazie kontrolnym TV w profilowym.


Offline RYŚ

Odp: Grupy Świadków Jehowy na facebook
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Maj, 2022, 01:09 »
Niedawno zacząłem pisać zmieniłem sobie profil żeby się nie narażać mało trochę pozmieniałem teraz żałuję bo oryginalny jest znany i obserwowany, zacząłem wszędzie gdzie się do wchodzić poznać co się pisze jak.
Jeszcze 3 lata temu mowy nie było teraz po kryzysie i paru innych publikacjach pora na realnych ludzi.
To zamknięte forum ma następcę jestem na nim  https://www.facebook.com/groups/185634590186410
Administracja to   Dawid Dawid  Paweł Witkowski Rafał Sławomir Szczerkowski  Grupa Prywatna
923 członków pisze że Sławomir miał 73 lata. tak o nim napisali
Dawid Dawid
Administrator
TRAGICZNA WIADOMOŚĆ: nie żyje Sławomir Sobociński To on wyjaśnił mi najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane fragmenty biblijnych relacji: niesamowity człowiek z niesamowitą wiedzą, daleko wykraczającą poza logiczny kanon regularnego studium osobistego. Moje zrozumienie Biblii i wiedza przy nim była jak kropla deszczu w Atlantyku.
Kiedyś obudzi się w NOWYM ŚWIECIE: i jeżeli przyszłoby mi również się w nim znaleźć, to się z nim przywitam.
Pogrzeb odbył się w Krakowie na cmentarzu na Woli Duchackiej.
całkiem inna jest ta nie rozumiem o co im chodzi  https://www.facebook.com/groups/793715561408444


Offline Roszada

Odp: Grupy Świadków Jehowy na facebook
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Maj, 2022, 08:40 »
Cytuj
Administracja to   Dawid Dawid  Paweł Witkowski Rafał Sławomir Szczerkowski  Grupa Prywatna
923 członków pisze że Sławomir miał 73 lata

A ja miałem info od członka rodziny, który mówił o 65 latach.

Zresztą za kilkanaście dni może będzie info na grobonecie Kraków.
« Ostatnia zmiana: 08 Maj, 2022, 08:46 wysłana przez Roszada »


Offline Trinity

Odp: Grupy Świadków Jehowy na facebook
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Maj, 2022, 09:49 »
na stronie jest napisane że miał 66l
nie dostałam sms o pogrzebie.
pogrzeb był w piątek


Offline Roszada

Odp: Grupy Świadków Jehowy na facebook
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Maj, 2022, 12:24 »
na stronie jest napisane że miał 66l
nie dostałam sms o pogrzebie.
pogrzeb był w piątek
A gdzie pisze, że 66 lat?
Na jego stronie nie widzę:
https://www.facebook.com/swexster
To syn napisał.


Offline Sebastian

Odp: Grupy Świadków Jehowy na facebook
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Maj, 2022, 12:31 »
w każdym razie fajne mamy czasy: bardzo niskim kosztem można "na bazie społeczności ŚJ" stworzyć sobie kilkutysięczną sektę internetową i w ten sposób można zaspokajać swoje ego, pełniąc funkcję ojca duchowego lub niewolnika wiernego lub przewodnika świrniętego :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Grupy Świadków Jehowy na facebook
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Maj, 2022, 12:37 »
Masz rację Seb w 100%.
ŚJ tacy niby przezorni, czekający na Armagedon, łącznie z plecakami przetrwania, a w gównianą sektę wchodzą, nie pytając się starszych czy NO, kto zacz...
Przecież nikt nie znał go jako ŚJ, ani jego zboru, a on 9 lat mamił ludzi.

To jest wprost paranoja. :)


Offline Sebastian

Odp: Grupy Świadków Jehowy na facebook
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Maj, 2022, 12:45 »
popyt (zapotrzebowanie) było od dawna, więc (zgodnie z prawem rynku) musiała pojawić się także podaż :)

z drugiej strony patrząc: jakich to "zabezpieczeń" można oczekiwać od świadków Jehowy, jako klubu naiwniaków?

Jeśli ktoś nie urodził się w tej sekcie ale do niej dobrowolnie przystąpił, to wykazał się na starcie dużą naiwnością (przyszli obcy ludzie pokazali kilka wersetów i tym "udowodnili" że to oni "mają rację").

Nie trzeba dużo aby takiemu komuś "sprzedać garnki co same gotują albo koce co same śpią" a więc równie dobrze można sprzedać mu ofertę ideowo-religijną :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Grupy Świadków Jehowy na facebook
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Maj, 2022, 12:51 »
I zobacz wchodzili do tej zagrody wilka "owczym pędem". Ponad 7000 ludzi, co się ostało.
A ilu wyrzucił? Pewnie drugie tyle.
Kto go pytał o jego przynależność, wylatywał.
Kto zadawał trudne pytania, wylatywał.
Kto mu zaprzeczał, wylatywał.
Kto przeczył Strażnicy, też wylatywał.

Dziwne że funkcjonował pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Wszystkich to uśpiło?


Offline Sebastian

Odp: Grupy Świadków Jehowy na facebook
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Maj, 2022, 13:33 »
I zobacz wchodzili do tej zagrody wilka "owczym pędem". Ponad 7000 ludzi, co się ostało.
A ilu wyrzucił? Pewnie drugie tyle.
Kto go pytał o jego przynależność, wylatywał.
Kto zadawał trudne pytania, wylatywał.
Kto mu zaprzeczał, wylatywał.
Kto przeczył Strażnicy, też wylatywał.

Dziwne że funkcjonował pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Wszystkich to uśpiło?
a to faktycznie było prawdziwe nazwisko?
i nikt go nie znał pod tym prawdziwym nazwiskiem?
nikt nikogo nie zaalarmował, że to nie-świadek?

ja nie jestem jakoś mocno znany, ale gdybym ja zakładał taką grupę to niezależnie od tego czy posłużyłbym się nazwiskiem obecnym czy nazwiskiem z młodości wszyscy by zaraz wiedzieli że ja to ja i że Sebastian to odstępca i że trzeba uciekać...

a on ot tak sobie, wziął się znikąd i działał pod prawdziwym nazwiskiem?

nie twierdzę, że to niemożliwe ale jednak zdumiewa mnie taki zbieg okoliczności...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Grupy Świadków Jehowy na facebook
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Maj, 2022, 15:04 »
skoro mogła istnieć tyle lat grupa Sobocińskiego, tzn. że możliwe jest tworzenie dowolnych sekt na bazie świadków Jehowy

czekam, na pojawienie się grup, które np.: zanegują zakaz transfuzji
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Grupy Świadków Jehowy na facebook
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Maj, 2022, 15:13 »
Cytuj
a to faktycznie było prawdziwe nazwisko?

No pewnie, że prawdziwe.
Przecież jego syn Przemysław nadał komunikat o śmierci na jego profilu posiadając to samo nazwisko:
https://www.facebook.com/swexster

Jest też tam link do profilu syna.
A ja o paleniu papierosów przez S. Sobocińskiego dowiedziałem się od jego bratanka, mającego też to samo nazwisko i z Krakowa.
« Ostatnia zmiana: 08 Maj, 2022, 15:15 wysłana przez Roszada »


Offline RYŚ

Odp: Grupy Świadków Jehowy na facebook
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Maj, 2022, 17:15 »
Taki był wpis o 73 latach Sławomira drugi wpis mówi o 65latach czyta się trudno na Facebook rozwijanie jest też zdjęcie zamieszczę wpis nie wiem jeszcze jak dokładać pliki spróbuje. Jak nie będzie zdjęcia to się nie udało forum podobne do samochodowego tylko nowsze i dużo funkcji mi nieznanych.
za zmieszanie przepraszam

Odpowiedz21 godz.
Dawid Dawid
Autor
Administrator
Byliśmy dzisiaj na WAWELU jak zwykle, wstąpiliśmy na cmentarz Sławomira. Ma piękne kwiaty i piękny pomnik: pozostanie w pamięci. Ciche miejsce, śpiew ptaków, 10 minut od WAWELU - oczekuje na zmartwychwstanie. Pomimo nieznanych złych MOCY (bo jakże inaczej logicznie można to nazwać) dotarliśmy na cmentarz: przed cmentarzem z 15% do 0% nagle rozładował mi się telefon, pożyczałem od córki. Na cmentarzu akurat przy wejściu była pewna kobieta, dosyć tajemnica, która opowiedziała szczegóły pogrzebu - szukając jego grobu, myślałem, że nie znajdę. W ostatniej chwili córka powiedziała, a może to jest tamten grób: tak, to był ten grób. Sławomir Sobociński miał 65 lat i duże poważanie w swojej rodzinie. Niechaj pozostanie w pamięci u wszystkich poszukiwaczy Prawdy. Jego grupa jest wstrzymana, ale wszystkie posty są zachowane i będzie na pamiątkę https://www.facebook.com/groups/789169004431439 Nieważne kim był SŁAWOMIR, to jednak bardzo wiele przyczynił się do lepszego zrozumienia prawd z BIBLII - dziękuję. Gdyby ktoś chciał go tam odwiedzić, to od wejścia z cmentarza idziemy prosto do końca i w lewo, opodal drzewa jest grób.


Offline Roszada

Odp: Grupy Świadków Jehowy na facebook
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Maj, 2022, 17:54 »
Taki był wpis o 73 latach Sławomira drugi wpis mówi o 65latach czyta się trudno na Facebook
 https://www.facebook.com/groups/789169004431439

Ja pod wskazanym adresem nie widzę ani 73 lata ani 65.
Widocznie jestem zablokowany przez osoby co to pisały.

Od jego bratanka wiem, że 65 lat i tego się trzymam.
Od bratanka tez wiem, że był palaczem papierosów.

Te słowa Dawid Dawid mnie rozśmieszyły:
Cytuj
Nieważne kim był SŁAWOMIR, to jednak bardzo wiele przyczynił się do lepszego zrozumienia prawd z BIBLII

Istny 'niewolnik na czas słuszny'. A ten Dawid niewolnik niewolnika.
« Ostatnia zmiana: 08 Maj, 2022, 18:07 wysłana przez Roszada »