Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica nr 3/2020  (Przeczytany 932 razy)

Offline donadams

Strażnica nr 3/2020
« dnia: 16 Wrzesień, 2020, 19:29 »
Przeglądam sobie Strażnicę do rozpowszechniania nr 3 z roku 2020 i oto widzę to, co wrzucam w załącznik.

Zwracam uwagę na przypis - co ma na celu ujmowanie, że w skład Słowa Bożego wchodzą "Tora, Psalmy i Ewangelie"? A co z Prorokami? A co z listami Apostolskimi? Czyżby w przypisie chodziło o to, żeby trafić do mas? Tzn. jeśli trafisz na Żyda, to zobaczy Torę, jeśli trafisz na ewangelika to zachwyci się Ewangeliami, a jak trafisz na polonistę, to sobie Psalmy przypomni? Czy literatura jest adresowana do ludzi, którzy nie wiedzą co wchodzi w skład Pisma Świętego? A jeśli tak jest, to czy informowanie ich tak wybiórczo o składzie Biblii ma w ogóle sens?

Dla mnie jest to kompletnie dziwne i niezrozumiałe.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Blue

Odp: Strażnica nr 3/2020
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrzesień, 2020, 19:35 »
Ta Strażnica jest skierowana do muzułmanów. Dlatego skupia się na tym, co dla Islamu jest ważne z Bibli. Zaznaczam jednak, że jest to tylko moje podejrzenie.


Offline Roszada

Odp: Strażnica nr 3/2020
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Wrzesień, 2020, 19:42 »
No tak dla muzułmanów to, a dla Żydów co innego. ;)
Toć dla muzułmanów w 2013  usunęli z Prowadzenie rozmów...
Niby dla wszystkich ludzi piszą...


Offline Blue

Odp: Strażnica nr 3/2020
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Wrzesień, 2020, 19:48 »
No tak dla muzułmanów to, a dla Żydów co innego. ;)
Toć dla muzułmanów w 2013  usunęli z Prowadzenie rozmów...
Niby dla wszystkich ludzi piszą...

No tak, ale dla Żydów Ewangelia to rzecz obojętna. Jednak dla Muzułmanów już nie koniecznie. Po za tym, szata graficzna nawiązuje do kultury muzułmańskiej - mężczyźni w Brodach, kobiety w Hidżabach (nawet w raju!) oraz brak sformualnia Syn Boży wskazuje skierowanie tego numeru do muzułmanów.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Strażnica nr 3/2020
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Wrzesień, 2020, 20:05 »
Ta Strażnica jest skierowana do muzułmanów. Dlatego skupia się na tym, co dla Islamu jest ważne z Bibli. Zaznaczam jednak, że jest to tylko moje podejrzenie.

Jeśli ja też podejrzewam, to czy razem podglądamy?
W treści jest wymienionych 3 proroków - Abraham, Mojżesz, Jezus. Dwóch pierwszych jest opisanych w Torze. Trzeci w Ewangeliach. Wszyscy uznawani przez Islam - mniej lub bardziej. Krótkie przeżycie emigranta z Gambii - to takie państwo z Afryki gdzie Islam wyznaje więcej niż 90% ludności.
Na fotkach przeważa specyficzny rodzaj urody, a kawa nie jest podawana w stylu europejskim.
Zatem obstawiam muslimów.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2020, 20:25 wysłana przez Moyses »


Offline Sebastian

Odp: Strażnica nr 3/2020
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Wrzesień, 2020, 03:02 »
popieram wszelkie próby nawracania członków Alkaidy na wiarę jw.org :)

a tak zupełnie poważnie: jeśli do Europy trafi 10.000 terrorystów islamskich planujących samobójcze zamachy i ŚJ udałoby się nawrócić chociaż jednego z nich na wiarę w korporacyjne ciało kierownicze, to zamiast "aż" 10.000 ataków terrorystycznych dokonanych zostanie "tylko" 9.999 zamachów, a więc do jednego zamachu nie dojdzie i zginie iluś tam ludzi mniej

sumując: niech próbują, popieram i błogosławię działania działania CK w tym zakresie :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline donadams

Odp: Strażnica nr 3/2020
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Wrzesień, 2020, 07:14 »
Wasze uwagi mają oczywiście sens. Nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Wcześniej organizacja wydawała raczej broszury skierowane do określonych grup i pamiętam broszurę dla muzułmanów. Faktycznie zarówno język jak i przede wszystkim szata graficzna różniły się dość mocno. Ale nie sądziłem, że wpadną na pomysł wydania Strażnicy w tym samym tonie. Wydaje mi się, że czasopisma powinny być bardziej uniwersalne. Osobiście bardzo ciężko głosiło by mi się z czymś takim, ale na szczęście mnie to już nie dotyczy.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.