Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Sadyba zamknięta z powodu wirusa  (Przeczytany 2535 razy)

Offline Roszada

Odp: Sadyba zamknięta z powodu wirusa
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Sierpień, 2020, 18:09 »
Roszado ,a co Ty chciałeś wnieść swoim komentarzem ???Przyznam ,że niezmiernie mnie zdziwił...
To inna Roszada na tej Sadybie. To nie ja.
Dopisałem tam jako Włodek zwany Roszada
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2020, 22:46 wysłana przez Roszada »


Offline Teoretyk

Odp: Sadyba zamknięta z powodu wirusa
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Sierpień, 2020, 21:57 »
To chyba nie ta sadyba. Jest jeszcze sadyba w Suliszowie



Offline Vog

Odp: Sadyba zamknięta z powodu wirusa
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Sierpień, 2020, 04:54 »
To chyba nie ta sadyba. Jest jeszcze sadyba w Suliszowie
Co to znaczy nie ta?


Offline Roszada

Odp: Sadyba zamknięta z powodu wirusa
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Sierpień, 2020, 08:34 »
Ponoć są dwie takie.


Offline Teoretyk

Odp: Sadyba zamknięta z powodu wirusa
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Sierpień, 2020, 14:06 »
Możliwe że 2. Ja słyszałem tylko o tej z Suliszowa. Jak mają taką samą nazwę to pewnie są jednego właściciela


Offline Vog

Odp: Sadyba zamknięta z powodu wirusa
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Sierpień, 2020, 14:47 »
Są dwie. Jednak wystarczy spojrzeć na dział "najczęściej zadawane pytania" żeby się upewnić, że ta o której teraz mowa jest prowadzona przez ŚJ.


Offline NNN

Odp: Sadyba zamknięta z powodu wirusa
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Sierpień, 2020, 20:10 »
To jest link do listu do gron starszych z dnia 25 marca 2015 roku o numerze SA:SDA w sprawie wykorzystywania kontaktów teokratycznych do celów prywatnych. Jest tutaj wymieniona fundacja "Sadyba" i praktycznie stanowcza odmowa ze strony  organizacji udzielania jej pomocy.

 "W miarę zbliżania się końca tego systemu rzeczy zbory będą coraz bardziej narażone na wpływy, które rozpraszają uwagę braci i angażują ich w różne przedsięwzięcia".

Właśnie koniec się bardzo zbliżył i zdaje się, że znowu "Sadyba" nie może liczyć na pomoc ani organizacji Jehowy ani poszczególnych braci i ich rodzin. Organizacja im wybiła to z głowy. Może to komuś otworzy oczy?   Warto się zapoznać ze szczegółami:

https://wtsarchive.com/letter/20150325-p_dot-wykorzystywania-kontaktow-teokratycznych-do-celow-prywatnych
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2020, 20:12 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline DontBeUnkind

Odp: Sadyba zamknięta z powodu wirusa
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Sierpień, 2020, 22:56 »
NNN, dziękuję za wyciągnięcie tego listu.

Mniejsza z tym, że wskazali palcem Sadybę jako instytucję, której nie należy wspierać finansowo, ale wzmianka o tym żeby nie wykorzystywać kontaktów teokratycznych do celów prywatnych m.in. do zbierania funduszy dla chorych bliskich i przyjaciół to już mną lekko wstrząsnęła. Gdzie według BO ŚJ, którzy potrzebują wsparcia, mają się zwrócić? Do tych ze złych, niegodziwych ludzi że świata? Jakie inne kontakty mają oprócz teokratycznych?

Zdaje sobie sprawę, że nikt nie stosował się do tych wskazówek, ale kogoś dość poniosło w tym BO. Liczyłam na postscriptum - „Bracia, pamiętajcie jednak o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na cele statutowe Organizacji. Decyzja o przekazaniu środków pieniężnych na rozwój dzieła Królestwa zawsze cieszy się błogosławieństwem Jehowy”.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2020, 23:16 wysłana przez DontBeUnkind »
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Sebastian

Odp: Sadyba zamknięta z powodu wirusa
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Sierpień, 2020, 15:00 »
Liczyłam na postscriptum - „Bracia, pamiętajcie jednak o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na cele statutowe Organizacji. Decyzja o przekazaniu środków pieniężnych na rozwój dzieła Królestwa zawsze cieszy się błogosławieństwem Jehowy".
no cóż, "słuszny wydaje się wniosek", że Bóg Jehowa pobłogosławił Nadarzyn księgowymi i prawnikami, którzy zrozumieli, że NIE WARTO ani zbierać 1% ani tworzyć jednostek zbierających 1% :)

wyjaśniam, że założenie dowolnego podmiotu "prowadzącego działalność pożytku publicznego" to dla średnio inteligentnego księgowego bułka z masłem, ale "status OPP" to o wiele wyższy poziom trudności (nawet Ojciec Inwestor z Torunia nie tak od razu zaczął korzystać z 1% i co ciekawe: teraz 1% wcale NIE zgarnia Radio Maryja ale INNY podmiot współpracujący)

przede wszystkim: tam gdzie 1% tam kontrola z urzędu skarbowego i nie tylko, a dochody marniuteńkie (z przeciętnej emeryturki może 20-30zł na rok) na ich miejscu nie zaryzykowałbym :)

jeszcze ważniejsze: co stałoby sie gdyby zbierali ten 1% i nagle okazałoby się że:
1) znaczna część wyznawców NIE przekazuje 1% bo pracuje na czarno (oszukując Cezara)
2) znaczna część wyznawców NIE przekazuje 1% bo woli przekazać 1% innym podmiotom
3) znaczna część wyznawców zgorszyła się sięganiem Nadarzyna po kolejne pieniądze
itd.itp.

sumując, na ich miejscu nie zaryzykowałbym :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)