Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co byś w swym życiu poprawił - gdy byś urodził się ponownie  (Przeczytany 3909 razy)

Offline Kyuubi

Odp: Co byś w swym życiu poprawił - gdy byś urodził się ponownie
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Październik, 2020, 20:10 »
Ja od wtorku juz kandydat na ministranta  8-) w czerwiec-lipiec 2021 juz Oficjalnie ministrant i biała szata.

Ciekawe czy moj kumpel co jest ŚJ ochrzczonym ucieknie zaznaczę ze choruje na schizofrenie, depresje i jak miał 9 lat był wykorzystany seksualnie. Ale on jest na 50% świadkiem gra w gry itp

A wy jak myślicie będą mu mówić żeby sie zemną nie trzymał jak juz będe oficjalnie ministrantem?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Co byś w swym życiu poprawił - gdy byś urodził się ponownie
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Październik, 2020, 00:42 »
Co to jest ministrant? W żadnej z biblii, które mam nie znalazłem tego słowa? To jakieś stanowisko w rządzie niebiańskim? Te białe szaty to od krwi baranka?


Offline Stanisław Klocek

Odp: Co byś w swym życiu poprawił - gdy byś urodził się ponownie
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Październik, 2020, 13:13 »
Ja od wtorku juz kandydat na ministranta  8-) w czerwiec-lipiec 2021 juz Oficjalnie ministrant i biała szata.
Ministranci najczęściej dezerterują gdy mają pierwszą dziewczynę, ale Ty wieku 25 lat na ministranta? Powinieneś być już księdzem przy takim zapale. Co tak naprawdę do tej poddańczej służby Cię pociąga?


Offline Kyuubi

Odp: Co byś w swym życiu poprawił - gdy byś urodził się ponownie
« Odpowiedź #48 dnia: 17 Październik, 2020, 15:30 »
Ministranci najczęściej dezerterują gdy mają pierwszą dziewczynę, ale Ty wieku 25 lat na ministranta? Powinieneś być już księdzem przy takim zapale. Co tak naprawdę do tej poddańczej służby Cię pociąga?

Gdyby nie to ze byłem zainteresowanym i głosicielem u Świadków Jehowy i zmarnowałem 3 lata i w tym rok chodzenia po domach to w wieku 22 lat już bym poszedł na ministranta do kościoła zapewne.
Poszedłem na ministranta ze względu na to ze wierze w Boga i rózne sytuacje zyciowe które przechodziłem jakaś mnie naprowadziły ku Bogu ta wiara jakoś dopiero nastąpiła jak miałem z 20-21 lat wczesniej tez myslałem o Bogu itp i chce coś w tym kierunku robić

Zainteresowanie świadkami było moim błędem, sam sie o tym przekonałem. Tez rożne sytuacje w życiu skłaniają nas do różnych decyzji samo chodzenie do kościoła mnie nie satysfakcjonuje. Tu mnie nikt nie kontroluje i nie mówi co mogę robić a czego nie z kim sie zadawać az kim nie czy moge isc na studia czy nie. Mam wolną wole nie jak to jest u ŚJ ze cie wywala na pierwszym lepszy potknięciu albo ze ożeniłeś sie z kims ze świata xD czy poszedłeś na studia albo opusciles jakies zebranko.

Wiem jakie mam zadania przy ołtarzu jako ministrant itp a u ŚJ ? nie wiedziałem ze będąc ochrzczonym ŚJ to będę musiał zrezygnować z przyjaciół, kumpli i ograniczyć z nimi kontakt.
Ze mam sie sztywno słuchać tego co mówi Ciało Kierownicze bo jeśli nie to mnie wykluczą i sie dowiedziałem dopiero po 2 latach gdzie był naciski i prucie beretu. To ze musze chodzi do sluzby być świadkiem bo jak nie to zginę w armagedonie i Bóg wszystkich wytępi i sami Jehowi przeżyją.

Tez zadałem pytanie im: Nawet jak ktos jest dobrym człowiekiem ma wiara pomaga innym itp ale nie jest świadkiem to Bóg tez ich zgładzi. On powiedział że tak

Więc zacząłem sie od nich ulatniać

w tym linku co podałeś zaznaczmy ze nie każdy ksiądz to pedofil i nie każdy Jehowy to tez pedofil.
I zacznijmy ze w każdym kościele jest inne podejście ;) a u ŚJ jest zazwyczaj takie same i powtarzają to samo zginiesz w armagedonie za to ze nie jesteś Świadkiem Jehowy.



I to nie jest poddańcza służba, większy rygor jest u ŚJ niż w kościele bo kontrolują cie na każdym kroku

Dziewuchy mieć nie będe bo pociągają mnie faceci i to jest problem :-\ :-\


Offline HARNAŚ

Odp: Co byś w swym życiu poprawił - gdy byś urodził się ponownie
« Odpowiedź #49 dnia: 17 Październik, 2020, 15:53 »
Cytat: Kyuubi link=topic=10109.msg225688#msg225688 date=160294145

Dziewuchy mieć nie będe bo pociągają mnie faceci i to jest problem :-\ :-\
[/quote
Problem dla kogo?
-dla Ciebie ?
-twojej rodziny?
-znajomych?
-forumowiczów?


Offline Reskator

Odp: Co byś w swym życiu poprawił - gdy byś urodził się ponownie
« Odpowiedź #50 dnia: 17 Październik, 2020, 16:47 »
Ministranci najczęściej dezerterują gdy mają pierwszą dziewczynę, ale Ty wieku 25 lat na ministranta? Powinieneś być już księdzem przy takim zapale. Co tak naprawdę do tej poddańczej służby Cię pociąga?
Stanisławie przypomniał mi się Piotruś Pan jak napisałeś -"powinieneś być już księdzem".


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Co byś w swym życiu poprawił - gdy byś urodził się ponownie
« Odpowiedź #51 dnia: 17 Październik, 2020, 17:16 »
Kyuubi czy nie rozumiesz, że kościół RK niczym się nie różni od WTS. Jezus pisał o prawie wyrytym w sercu, a NT o sumieniu, a nie o poddaństwie jakimś kościelnym hierarchom. Kościół jako taki, który obecnie widzimy powstał za Konstantyna Wielkiego w IV ne, wraz z wówczas powstałą zwierzchnością kościelną. Pytanie, czy o tym nauczał Jezus Chrystus. Czy kazał słuchać jakiegoś księdza, biskupa lub innego duchownego, który ma monopol na wyjaśnienie nauk z PS i który wpływa na twoje sumienie i sposób postępowania? Czy to nie przypomina tego co było za czasów ST?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: Co byś w swym życiu poprawił - gdy byś urodził się ponownie
« Odpowiedź #52 dnia: 17 Październik, 2020, 17:33 »
Myślę że dość dobrze rozumiem Gandalfa Szarego (i jego krytykę Kościoła Kat., opartą na licznych podobieństwach między ŚJ a KK), gdyż sam myślałem kiedyś podobnie, ale

ale myślę że dość dobrze rozumiem Kyuubi, dlatego że najpierw byłem świadkiem Jehowy, a po latach zwróciłem swoje kroki ku Kościołowi Katolickiemu (a ku ateizmowi zacząłem się skłaniać jeszcze później)

uważam że Kyuubi bardzo dobrze robi, jeśli chce (kierując sie wiarą) służyć przy ołtarzu jako ministrant; katolicyzm to bardzo szeroki nurt w którym jak w hipermarkecie można wybrać sobie taką ścieżkę duchową która będzie odpowiadała potrzebom psychicznym danej jednostki... Co więcej: można wybierać i przebierać między nurtami bardzo liberalnymi i bardzo rygorystycznymi, a nawet zbudować sobie ("jak z klocków lego") własny model religijności stanowiący autorską mieszankę rygoryzmu z liberalizmem.

sumując, wg mnie Kyuubi bardzo dobrze zrobił że zawitał do katolickiego "hipermarketu"; niech teraz swobodnie sobie po nim pochodzi, porozgląda się, niech zauważy schody na wyższe piętra i na niższe piętra, niech kilka razy przejedzie się windą w górę i w dół, przecież nikt nie nakazuje żeby od razu coś kupował...

moim zdaniem, wizyta w tym konkretnym hipermarkecie to strzał w dziesiątkę!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Co byś w swym życiu poprawił - gdy byś urodził się ponownie
« Odpowiedź #53 dnia: 17 Październik, 2020, 17:52 »
Ja nie mam zamiaru sugerować cokolwiek Kyuubowi. Napisałem swój post, aby się zastanowił nad swoją decyzją, tak jak przed swoim wejściem do WTS - u. Dla mnie wszelkie organizacje kościelne oferują to samo tylko w innym papierku. Nigdzie NT nie naucza, że trzeba się kłaniać innym ludziom, bo stawiają się jako pośrednicy pomiędzy człowiekiem, a Bogiem.
Kyuubi zastanów się czy nie wpadasz z deszczu pod rynnę.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Kyuubi

Odp: Co byś w swym życiu poprawił - gdy byś urodził się ponownie
« Odpowiedź #54 dnia: 17 Październik, 2020, 18:52 »
Ide na księdza potem biskupa. I na papieża noi robię przewrót w kościele taki jaki powinien byc  8-)


Offline Sebastian

Odp: Co byś w swym życiu poprawił - gdy byś urodził się ponownie
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Październik, 2020, 21:31 »
śmiała deklaracja :)
Ide na księdza potem biskupa. I na papieża no i robię przewrót w kościele taki jaki powinien byc  8-)
, ale bądźmy szczerzy: jeśli jest prawdą to co napisałeś:
Dziewuchy mieć nie będe bo pociągają mnie faceci i to jest problem :-\ :-\
to masz duuużą szansę narobić "przewrotów" w łóżku jakiegoś proboszcza albo nawet w łóżku jakiegoś "świetojebliwego" biskupa, ale szans na jakikolwiek pozytywny przewrót w kościele nie widzę absolutnie żadnych

szanse na oczyszczenie katolickiej stajni Augiasza są zerowe, na co wskazuje chociażby to, że mianowany przez papieża Franciszka biskup dokonujący kontroli finansowej w Watykanie został fałszywie oskarżony o pedofilię i w wieku osiemdziesięciu kilku lat wtrącony do australijskiego więzienia, w którym bardzo wiele wycierpiał;

po prostu mafia watykańska jest tak bezwzględna że każdego papieża o ciągotach porządkowych od razu zmarginalizuje, a wszystkich zwolenników takiego reformatorskiego papieża systemowo wykończy...

Franciszek po tym co spotkało jego kontrolera już "zrozumiał" że ma dać sobie spokój z rzeczywistym reformowaniem kościoła; ma wolną rękę do wykonywania dowolnych ruchów wizerunkowych (może np. fundować bezdomnym wizytę u fryzjera) ale finanse kościoła mają zostać w tych samych mafijnych rękach co dotychczas...

nowy papież (ktokolwiek nim będzie) może sobie jeździć po świecie i reklamować kremówki albo ewentualnie jeździć po świecie i snuć opowieści o grzechu ekologicznym albo użalać się nad wymierającymi papugami czy misiami koala ale musi wiedzieć, że każda gruntowna reforma kościoła będzie ukrócona w zarodku
« Ostatnia zmiana: 17 Październik, 2020, 21:41 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Kyuubi

Odp: Co byś w swym życiu poprawił - gdy byś urodził się ponownie
« Odpowiedź #56 dnia: 17 Październik, 2020, 21:48 »
Cytuj
Kyuubi zastanów się czy nie wpadasz z deszczu pod rynnę.

Zastanawiałem się nad tym juz od grudnia