Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 4354 razy)

Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Witam
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Lipiec, 2020, 15:40 »
Inny politeistyczny, tym razem z NT

(21): Zaklinam cię przed Bogiem i Chrystusem Jezusem i wybranymi aniołami, abyś się tego trzymał bez zastrzeżeń, nie czyniąc niczego stronniczo, [Biblia Warszawska, 1tm 5]


Offline Teoretyk

Odp: Witam
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Lipiec, 2020, 19:01 »
Studiując żółtą książkę z rodzicami nie do końca mi wszystko pasowało. Prymitywne były początki tej religi


Offline Salome

Odp: Witam
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Lipiec, 2020, 20:23 »
Witam na forum i polecam jak najszybsze opracowanie strategii wyjścia z tej sekty. Bardzo to dobrze robi człowiekowi 😀😀😀😀
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Teoretyk

Odp: Witam
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Lipiec, 2020, 20:36 »
Najciekawsze , że byłem poza kilka lat. Kilka komitetów o przyłączenie i wcale nie było łatwo wrócić. Tyle że jak wróciłem to inaczej wszystko świeciło. Inna rzeczywistość. Oświeciło mnie nowe światło i zobaczyłem to co wy widzicie


Offline Salome

Odp: Witam
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Lipiec, 2020, 21:32 »
Najciekawsze , że byłem poza kilka lat. Kilka komitetów o przyłączenie i wcale nie było łatwo wrócić. Tyle że jak wróciłem to inaczej wszystko świeciło. Inna rzeczywistość. Oświeciło mnie nowe światło i zobaczyłem to co wy widzicie

To się nazywa w literaturze POMI - z angielskiego "Physical OUT-Mentally IN". Jest to częsty stan umysłu u osób wykluczonych przez wielce szacowny, niepodważalny i nieomylny Komitet Sądowniczy wyrokujący o grzechu.
Jednocześnie w orgu funkcjonuje całkiem spora liczba osób PIMO - "Physical IN- Mentally OUT". Nie wiem który stan jest gorszy.... Wygląda na to, że dokonałeś transferu z jednego w drugi....Życie potrafi być zaskakujące :D :D :D :D

W każdym razie życzę Ci żebyś przeszedł z Teoretyka w Praktyka. Jak trochę posiedzisz na forum i poczytasz tutejsze "hity" to jest szansa.
« Ostatnia zmiana: 04 Lipiec, 2020, 21:34 wysłana przez Salome »
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Teoretyk

Odp: Witam
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Lipiec, 2020, 21:37 »
Ogólnie to komitety są ciekawe. Teraz mogę dodatkowo obejrzeć inne albo przeczytać przebieg. Decyzja zapada zwykle wcześniej a póżniej to już typowa farsa jeśli decyzja jest na nie


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Witam
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Lipiec, 2020, 12:46 »
Siemasz Teoretyk. Gratuluję ci że odkryłeś co to jest ta "prawda" Świadków Jehowy i już wiesz że to nie miejsce dla ciebie. Na pewno nie będziesz żałować decyzji o wyjściu z tego. Może nie być ci łatwo sie nauczyć radzenia sobie w życiu bez bycia programowanym przez strażnice na każdym kroku. Będą ciągle w tobie świadkowskie przyzwyzajenia, schematy myślenia i przesądy ale da się tego pozbyć... po pewnym czasie. Ucz się jak najwięcej, obserwuj jak żyją normalni ludzie i naśladuj ich. Tyle mogę ci doradzić i... powodzenia na nowej drodze.
nihilista


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Witam
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Lipiec, 2020, 13:20 »
Lubię twoje przenośnie, ale w tym przypadku możesz trochę prostszym językiem? Bo nie czaję

Specjalnie dla Ciebie będzie prościej. Przy czym będzie trudniej, bo myślałem, że prościej się nie da. zatem będzie inaczej. jeśli będzie mętnawo bardziej, to znaczy że nie tak łatwo tłumaczy się w prosty sposób.
Na przykładach podobno najłatwiej. Przykłady autentyczne, bez koloryzowania. Za to skondensowane, niczym mleko w puszce.

Technologicznie wyobraź sobie miłą relaksującą atmosferę. Grill + piwko. Spotkanie kilku osób - dlatego będę pisał w liczbie mnogiej.  Jak jesteś bardziej samotnikiem, to wpraszam się do Ciebie na kawę. Przyniosę rurkę z kremem lub ptysia. tak sobie wpadnę, bo ostatnio chodzisz w kratkę na zebrania. Masz już tło. nadążasz z wyobraźnią?

Teraz metodologia działań. Dwie, by nie komplikować. Można je przeplatać. Słucham uważnie i się podpinam lub/i występuje w charakterze animatora. (animator - chyba nie trzeba tłumaczyć?).
Teraz praktycznie na schematach najprostszych. Mogę mówić w stylu i tonie jak poniżej.
'Słuchajcie, nie za bardzo kojarzę to zazębiające się pokolenie. Czytałem i oglądałem materiał, ale jakoś mi to nie wchodzi. Może dlatego, że wiedza z matematyki utkwiła mi na osi liczbowej. A Wy jak to rozumiecie?' - patrzę na reakcje i chodzi urządzenie rejestrujące.
'Bardzo ładny ten obiekt co wybudowano w Warwick. Dużo musiał kosztować braci. Sporo też pieniążków pochodzi z transakcji sprzedaży wcześniejszej siedziby. Jak myślicie, w jaki sposób bracia zagospodarują nadwyżki? Będzie jakiś rozrost np w Chinach Wiecie, nowe sale dla takiej rzeszy ludzi. Rozwój wymaga dużych nakładów finansowych. Macie jakieś swoje spostrzeżenia, jak ulokować te pieniądze?'  - interesujące są reakcje i dalej nagrywam.
'Ostatni słyszałem o takiej książce. Tytułu nie pamiętam - nie mam do tego głowy. Ale przysięgam, że autor miał na nazwisko Franz. Ale to nie nasz, bo imię miał na literę N, może L, albo R. Też nie pamiętam. Słyszeliście coś o tym? To jakaś rodzina czy zbieżność nazwisk?' - dalej obserwuję i nagrywam.
'Wiecie co? W zborze, w którym byłem wcześniej, był pedofil. Strasznie nieprzyjemna sprawa. Dym na cały zbór. Dlatego postanowiłem się przenieść' - słucham, bo rejestruje się od momentu REC.

Mam nagranie. Po mnie zrobi to samo ktoś inny lub był na tym samym spotkaniu. Jest już 2 świadków. Trzeci się znajdzie sam. Do którego starszaka uderzamy najpierw? Do tego, który nie lubi najbardziej Technologa, lub jeśli jestem żoną zamianowanego, to urabiam męża w pierwszej kolejności. czy brzmi to jaśniej i prościej?

Teraz druga część niejasnego zdania. Ta sama atmosfera towarzyska. Wszyscy sobie plujemy na WTS. Każdemu się coś nie podoba. Jednym TV orgowe, innym składanie sprawozdań, jeszcze komuś nie leży brat Bonifacy prowadzący strażnice.
jednak tylko Technolog miał odwagę wyrazić głośno swoje wątpliwości na temat roku 1914. Za obstawanie przy swoim poglądzie powołaniu przeciw niemu komitet sadowniczy. Z racji, iż dalej utrzymywał, że ta data jest niebiblijna i nie ma na nią dowodu innego poza tym, że jest w kalendarzu, zostaje usunięty dyscyplinarnie z firmy. Co robią pozostali z kółka opluwaczy? Nie podamy ręki Technologowi, bo takie są zasady. Zresztą po co nam wykluczenie. A może jego wykluczyli i organizm ozdrowiał - tak jak pozbycie się wrzodu lub kaszlu może oznaczać powrót do zdrowia. Zatem niektórzy wzrosną duchowa, inni zostaną na pozycji opluwacza wewnątrz twierdzy. A Technolog? Cóż? Skoro go wykluczyli to widocznie Jehowa tak chciał.

Jaśniej już? Trochę to ku przestrodze. Bardziej jednak chodzi o przedstawieni możliwych (nie jedynych) scenariuszy, które trzeba brać pod uwagę. Doświadczenie naukowe jasno wykazuje, ze prościej to znaczy dłużej. może stąd to powiedzenie: "kto drogę sobie skraca, ten do domu późno wraca". 🐌


Nie wiem czy spotkaliście się z takim artykułem. Mnie dał sporo do myślenia. Moglibyśmy go przeanalizować.  Zapraszam do zapoznania się z tematem.  Podaję link;  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3156

Wątek powitalny często nie ma narzuconego tematu, więc można o wielu sprawach. Z racji zachęcenia nowego uczestnika do dalszej aktywności godzi się w tym miejscu powołać na jedną z Jego wypowiedzi.
Artykuł jest ciekawy. Nie jest też wielce odkrywczy - raczej temat dla zainteresowanych dobrze znany. Tylko na czym miałaby polegać analiza treści podlinkowanej? Może jakieś naprowadzenie, kierunek?
Na marginesie jestem podobnego zdania - komitety sądownicze (nie tylko u SJ) są ciekawe. W sumie to najbardziej ekscytujący fragment życia świadkowego, obok wystąpień publicznych. Adrenalina jest spoko! 👻


Offline Teoretyk

Odp: Witam
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Lipiec, 2020, 13:28 »
Dopiero się uczę aktywnie uczestniczyć. Chodziło mi głównie o wiarygodność natchnienia całej biblii bo to podstawa wierzeń. Jeśli to wymysł grupy ludzi którzy stworzyli religię by sprawować władzę? W takim razie nic już nie jest pewne
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec, 2020, 13:32 wysłana przez Teoretyk »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Lipiec, 2020, 13:40 »
Cześć. Czuj się tutaj jak najlepiej. Pisz, czytaj, korzystaj z wiedzy tu zawartej ile chcesz i dziel się swoją wiedzą.
Pozdrowienia z kujawsko-pomorskiego.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Witam
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Lipiec, 2020, 15:31 »
Dopiero się uczę aktywnie uczestniczyć. Chodziło mi głównie o wiarygodność natchnienia całej biblii bo to podstawa wierzeń. Jeśli to wymysł grupy ludzi którzy stworzyli religię by sprawować władzę? W takim razie nic już nie jest pewne

Nawet gdyby cała Biblia była natchniona, w co wątpię, to kolejnym problemem jest jej interpretacja.
Jest sporo ludzi, którzy się na nią powołują a praktycznie każdy myśli inaczej.

Treść tej książki to nie kodeks karny, a nawet ten choć niby ścisły pozostawia spore manewru sędziemu do interpretacji.


Offline Teoretyk

Odp: Witam
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Lipiec, 2020, 21:36 »
Tylko zachodzi pytanie; Czy chrześcijaństwo to nie religia dla gojów stworzona przez ,,starszych braci w wierze''?   Kto skompletował i uznał kodeks biblijny za natchniony?  Na pewno nie byli to apostołowie i pierwsi chrześcijanie. Dopiero w czasach odstępstwa wybrano kanoniczne księgi do całego zbioru. Chodzi mi o tych prawdziwych odstępców z pierwszych wieków naszej ery :P


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Witam
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Lipiec, 2020, 22:11 »
Tylko zachodzi pytanie; Czy chrześcijaństwo to nie religia dla gojów stworzona przez ,,starszych braci w wierze''?   Kto skompletował i uznał kodeks biblijny za natchniony?  Na pewno nie byli to apostołowie i pierwsi chrześcijanie. Dopiero w czasach odstępstwa wybrano kanoniczne księgi do całego zbioru. Chodzi mi o tych prawdziwych odstępców z pierwszych wieków naszej ery :P
[/b][/size]
 Masz na myśli odstępstwo z IV wieku naszej ery? Właśnie za Konstantyna utworzyła się kasta sprawującą władzę w zborach czy też kościele chrześcijańskim. Sam Konstanty, morderca własnej żony i dziecka, żyjący do samego końca jak poganin, na łożu śmierci przyjął chrzest. Wykorzystał religie chrześcijańską do swych celów politycznych.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Estera

Odp: Witam
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Lipiec, 2020, 22:31 »
Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum

   Teoretyku :)

   To rozumiem, że i mnie również.
   Więc witam Cię serdecznie :-* ... na tej ważnej, wybudzającej platformie "szatana" >:D >:D
   Cieszę się, że Twój mózg się odmraża z tej strażnicowej manipulacji i wiesz jaka jest jej prawda.
   Ciesz się tym, że ją odkryłeś, choć przed Tobą jeszcze niejeden zakręt i dylemat, bo nie ma stamtąd prostej drogi do wyjścia.
   Ale pociesz się tym, że wiele milionów jednak tkwiących tam, nie dostąpi tegoż oświecenia.
   Więc należysz do znacznej mniejszości, która odbetonowała swój rozum z ich doktryny.

   I to jest bez zwątpienia zwycięstwo i ogromny powód do radości, bo wielu jednak umrze nieświadomych, że tkwiła w sekcie.
   Układaj sobie życie bez tej korporacji.
   I ciesz się każdym dniem bez nich.
   Ja tak robię i jest mi bardzo dobrze.
   Nie żałuję ani jednego dnia bez nich.
   Ani jednej chwili.
   Ani jednej sekundy.
   Pozdrawiam Cię serdecznie.

  "Estera"
   
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Teoretyk

Odp: Witam
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Lipiec, 2020, 23:18 »
Swoje wątpliwości odnośnie pochodzenia starego testamentu udokumentowałem linkiem zawierającym ,,Przemilczana historia Jehowy'' i ,,Tajemnica Jahwisty 2''  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3156. Dalsze wątpliwości dotyczące nowego testamentu utworzonego w IV wieku naszły mnie po przeczytaniu tego artykułu;  https://www.wykop.pl/wpis/17106921/sfalszowane-pochodzenie-nowego-testamentu-tony-bus/