Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Stojaki wracają we wrześniu?  (Przeczytany 2989 razy)

Offline Roszada

Stojaki wracają we wrześniu?
« dnia: 23 Czerwiec, 2020, 22:47 »
W nowej Strażnicy na wrzesień 2020 na s. 11 pokazano dwa stojako-wózki.

https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-wrzesien-2020/

Czyżby był to zwiastun powrotu tych akcesoriów?  :)
Strażnica zapewne opracowywana 4 miesiące temu, w kwietniu/maju, więc może prorocza?


Offline Siedemtwarzy

Odp: Stojaki wracają we wrześniu?
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwiec, 2020, 10:08 »
Bardziej, stan umysłu, który polega na rozdwojeniu jaźni. Nawet jeśli będzie nadal zakaz, to obrazki będą jakby nic się nie działo. Przecież na każdym zebraniu w tygodniu, oni wałkują wstępy i odwiedziny jakby następnego dnia mieli zapukać do drzwi ludzi.


Offline Roszada

Odp: Stojaki wracają we wrześniu?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwiec, 2020, 10:18 »
Dalsze wieści z tej Strażnicy z września tu:

https://sjwp.pl/ostracyzm/niedawne-teksty-ck-dotyczace-kontaktow-z-wykluczonymi/msg220258/#msg220258

Jest tam takie zdanie o szatanie i głoszeniu, pewnie już w kontekście pandemii:

"Poza tym wykorzystuje presję otoczenia oraz prześladowania, by nas zastraszyć i powstrzymać od głoszenia. Próbuje też z nakłonić nas do tego, żebyśmy słuchali odstępców i w rezultacie stracili wiarę (1 Tym. 6:20, 21)." (s. 27).
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec, 2020, 10:36 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Stojaki wracają we wrześniu?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Czerwiec, 2020, 10:51 »
Na okładce pokazano głosicielki idące w teren.
Na dodatek ta Strażnica ma być studiowana na przełomie listopada i grudnia.
Więc to pewien optymizm co do głoszenia. ;)


Offline donadams

Odp: Stojaki wracają we wrześniu?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Czerwiec, 2020, 10:58 »
Myślę, że nikt tego nie przemyślał pod tym kątem. Raczej zgadzam się z Siedemtwarzy - to próba normalnego funkcjonowania. O czym niby oni mają pisać i co pokazywać na obrazkach? Gdyby zaplanowali obrazki z pandemii, a do grudnia wszystko wróciłoby do normy, to jaki sens miałoby omawianie tego. Służba jest zawsze na czasie! Trzeba czekać aż wprowadzą trening mentalny i głosiciele będą zachęcani, żeby wyobrażali sobie jak głoszą - żeby nie wypaść z wprawy.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Stojaki wracają we wrześniu?
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Czerwiec, 2020, 11:01 »
Owszem zaproszenia na kongresy też są w necie, ale one zostały stworzone ponad pół roku temu, przed pandemią.

A te publikacje na wrzesień, do studium na listopad-grudzień mają pewnie już jakąś mobilizację wywoływać. :) One powstały w czasie pandemii.
Jakiś głód głoszenia mają prowokować?  ;)

Równocześnie piszą:

"W bliskiej przyszłości wszystkich nas czekają próby wiary. Już niedługo nastanie „wielki ucisk, jakiego jeszcze nie było od początku świata” (Mat. 24:21).
W tym okresie nasza działalność może zostać zakazana" (s. 18).

No klapa będzie... ;)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Stojaki wracają we wrześniu?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Czerwiec, 2022, 20:08 »
U mnie głoszenie ruszyło. Dziś widziałem dwóch głosicieli z mojego zboru stojących przy stojaku, jak przed Covidem 19.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Stojaki wracają we wrześniu?
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Czerwiec, 2022, 21:19 »
Głoszą na ulicy nieoficjalnie, a jak u was?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: Stojaki wracają we wrześniu?
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Czerwiec, 2022, 21:28 »
w DE w Gorlitz stoją przy stojakach, a do mnie nawet o dziwo zapukali do mieszkania..

no cóż, nie wiedzieli że jestem odstępcą, a ja się nie przyznałem...

na wizytówce na drzwiach wizytówka z nazwiskiem mojej Rudowłosej...

ucięliśmy sobie miłą pogawędkę...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Stojaki wracają we wrześniu?
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Czerwiec, 2022, 21:57 »
I cóż takiego się dowiedziałeś Sebastianie??? Kiedy Armagedon? >:D >:D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Vog

Odp: Stojaki wracają we wrześniu?
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Czerwiec, 2022, 22:19 »
I cóż takiego się dowiedziałeś Sebastianie??? Kiedy Armagedon? >:D >:D
Odpowiedź to: "Tuż za rogiem."


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Stojaki wracają we wrześniu?
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Czerwiec, 2022, 22:45 »
W Szczecinie na osiedlowym przystanku pojawiają się rano już od dłuższego czasu.


Offline Sebastian

Odp: Stojaki wracają we wrześniu?
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Czerwiec, 2022, 23:03 »
I cóż takiego się dowiedziałeś Sebastianie??? Kiedy Armagedon? >:D >:D
rozmawialiśmy o Bożej sprawiedliwości :)

zostałem na wstępie zapytany o wojnę na Ukrainie i o to, że wojsko rosyjskie gwałci ukraińskie dziewczyny (pytanie tak skonstruowane, abym wyraził oburzenie i aby rozmówcy mogli przeciwstawić złe szatańskie rządy króla północy dobrym boskim rządom Jezusa Ch.)

odpowiedziałem że temat sprawiedliwości Bożej bardzo mnie interesuje i zaprosiłem do środka na kawe

odczytałem im Pwt 22:28,29 ("Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie.") i kazałem skomentować

wili się jak piskorze, aby nie przyznać, że prawo (dane rzekomo przez Boga Jehowę) wręcz _zachęcało_ do gwałtów.

nie musisz panny podrywać, prawić komplementów, kupować kwiatów, pytać ojca panny o zgodę itd itp

po prostu, panna wpadła ci w oko, to ją sobie gwałcisz

potem "normalnie" wpłacasz opłatę przewidzianą w prawie mojżeszowym
i jeszcze "w nagrodę" w bonusie dostajesz pannę "na własność"
i odtąd możesz wymuszać seks na "żonie" nawet codziennie
a zgwałcona ma "zakichany obowiązek" wyjść za ciebie za mąż

zaprawdę godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne :)

przy takich "sprawiedliwych" pomysłach Boga Jehowy, to nawet "jednorazowe" gwałty wojenne bledną...

mówię im: słuchajcie, ja jestem ciemny człowiek,
może się nie znam, może czegoś nie rozumiem...
wytłumaczcie mi jakie dobro może być skutkiem takiego prawa...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Fantom

Odp: Stojaki wracają we wrześniu?
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Lipiec, 2022, 07:35 »
rozmawialiśmy o Bożej sprawiedliwości :)

zostałem na wstępie zapytany o wojnę na Ukrainie i o to, że wojsko rosyjskie gwałci ukraińskie dziewczyny (pytanie tak skonstruowane, abym wyraził oburzenie i aby rozmówcy mogli przeciwstawić złe szatańskie rządy króla północy dobrym boskim rządom Jezusa Ch.)

odpowiedziałem że temat sprawiedliwości Bożej bardzo mnie interesuje i zaprosiłem do środka na kawe

odczytałem im Pwt 22:28,29 ("Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie.") i kazałem skomentować

wili się jak piskorze, aby nie przyznać, że prawo (dane rzekomo przez Boga Jehowę) wręcz _zachęcało_ do gwałtów.

nie musisz panny podrywać, prawić komplementów, kupować kwiatów, pytać ojca panny o zgodę itd itp

po prostu, panna wpadła ci w oko, to ją sobie gwałcisz

potem "normalnie" wpłacasz opłatę przewidzianą w prawie mojżeszowym
i jeszcze "w nagrodę" w bonusie dostajesz pannę "na własność"
i odtąd możesz wymuszać seks na "żonie" nawet codziennie
a zgwałcona ma "zakichany obowiązek" wyjść za ciebie za mąż

zaprawdę godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne :)

przy takich "sprawiedliwych" pomysłach Boga Jehowy, to nawet "jednorazowe" gwałty wojenne bledną...

mówię im: słuchajcie, ja jestem ciemny człowiek,
może się nie znam, może czegoś nie rozumiem...
wytłumaczcie mi jakie dobro może być skutkiem takiego prawa...

A co jak zgwałci już nie dziewicę niepoślubioną? Co na to prawo mojżeszowe??? Będzie zwolniony z opłaty?:)
 Przed gwałtem ma się zapytać czy jest dziewicą czy nie, czy gwałcić w ''ciemno''?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Turbulent_Business

Odp: Stojaki wracają we wrześniu?
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Lipiec, 2022, 08:16 »
rozmawialiśmy o Bożej sprawiedliwości :)

zostałem na wstępie zapytany o wojnę na Ukrainie i o to, że wojsko rosyjskie gwałci ukraińskie dziewczyny (pytanie tak skonstruowane, abym wyraził oburzenie i aby rozmówcy mogli przeciwstawić złe szatańskie rządy króla północy dobrym boskim rządom Jezusa Ch.)

odpowiedziałem że temat sprawiedliwości Bożej bardzo mnie interesuje i zaprosiłem do środka na kawe

odczytałem im Pwt 22:28,29 ("Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie.") i kazałem skomentować

wili się jak piskorze, aby nie przyznać, że prawo (dane rzekomo przez Boga Jehowę) wręcz _zachęcało_ do gwałtów.

nie musisz panny podrywać, prawić komplementów, kupować kwiatów, pytać ojca panny o zgodę itd itp

po prostu, panna wpadła ci w oko, to ją sobie gwałcisz

potem "normalnie" wpłacasz opłatę przewidzianą w prawie mojżeszowym
i jeszcze "w nagrodę" w bonusie dostajesz pannę "na własność"
i odtąd możesz wymuszać seks na "żonie" nawet codziennie
a zgwałcona ma "zakichany obowiązek" wyjść za ciebie za mąż

zaprawdę godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne :)

przy takich "sprawiedliwych" pomysłach Boga Jehowy, to nawet "jednorazowe" gwałty wojenne bledną...

mówię im: słuchajcie, ja jestem ciemny człowiek,
może się nie znam, może czegoś nie rozumiem...
wytłumaczcie mi jakie dobro może być skutkiem takiego prawa...

Hah, dobra robota :) Umowiliscie sie na kolejna rozmowe?

W tym temacie wspaniala jest jeszcze ks Liczb, rozdzial 31 i trzy ostatnie rozdzialy ks Sedziow.
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac