Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: C. T. Russell był członkiem Ciała Kierowniczego!  (Przeczytany 2930 razy)

Offline Roszada

Odp: C. T. Russell był członkiem Ciała Kierowniczego!
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Czerwiec, 2018, 18:53 »
Jeśli za czasów Russella było już Ciało Kierownicze, to niestety były w nim kobiety.
Ichniejsze papieżyce. ;D

„Pani Russell była członkiem zarządu Towarzystwa Strażnica i przez kilka lat pełniła funkcję sekretarza-skarbnika” (Dzieje Świadków Jehowy w czasach nowożytnych. Stany Zjednoczone Ameryki. Na podstawie Rocznika Świadków Jehowy na rok 1975 s. 21).

“DIRECTORS
C. T. RUSSELL, Pres.,
M. F. RUSSELL, Sec. and Treas.
W. C. McMILLAN,
W. I. MANN, Vice Pres.
J. B. ADAMSON
J. F. SMITH” (ang. Strażnica 01.01 1885 s. 707 [reprint]).

Natomiast w roku 1894 członkiem zarządu była też Rose J. Ball, adoptowana córka C. T. Russella (ang. Strażnica, wydanie specjalne, 25.04 1894 s. 56).


Online DeepPinkTool

Odp: C. T. Russell był członkiem Ciała Kierowniczego!
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Lipiec, 2019, 21:53 »
„»(...) brat Russell dysponował decydującym głosem i wyznaczał innych członków zarządu. Teraz, kiedy my jesteśmy bezsilni, sprawa przedstawia się inaczej. Ale gdybyśmy wydostali się stąd, żeby zdążyć na zgromadzenie i na to spotkanie statutowe, weszlibyśmy tam i przyznano by nam miejsce brata Russella z takim samym szacunkiem, jakim darzono jego osobę. Mogłoby to wtedy wyglądać na dzieło ludzkie, a nie Boże«” (Dzieje Świadków Jehowy w czasach nowożytnych. Stany Zjednoczone Ameryki. Na podstawie Rocznika Świadków Jehowy na rok 1975 s. 47).

   Widzimy z powyższego, że C. T. Russell miał w Towarzystwie „decydujący głos” i sam „wyznaczał innych członków zarządu”. J. F. Rutherford zapewne zazdrościł mu tego luksusu wyborczego, tym bardziej, że przebywał za kratami.