Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zoom - czas przed i po zebraniu  (Przeczytany 701 razy)

Offline dwaswiaty

Zoom - czas przed i po zebraniu
« dnia: 10 Wrzesień, 2021, 18:03 »
Podobno we wskazówkach dla starszych jest wzmianka, aby przed i po zebraniach prowadzić budujące rozmowy. Pytanie do tych, którzy się podłączają: jak oceniacie ten czas?
Ja dostrzegam jak niewiele łączy SJ i jak niewiele jest tematów na które można normalnie po ludzku porozmawiać w większej grupie. A to ktoś się zgorszy, że temat nieduchowy, a to ktoś zirytowany, że nie można pogadać po prostu o życiu, a to zgorszony jakimś żarcikiem. Coraz mniej osób zostaje przed i po.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

Odp: Zoom - czas przed i po zebraniu
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 18:26 »
Oceniam go na bardziej drętwy niż ten na sali królestwa. Na sali ludzie zbijają się w grupki i rozmawiają bardziej swobodnie, Zoom natomiast jest przedłużeniem zebrania, produkujesz się przed wszystkimi, wielki brat cały czas patrzy, więc wychodzą jakieś ogólniki, gesty poparcia, deklaracje tęsknoty, drętwe żarciki i tak dalej. Nierzadko brak wspólnych tematów czy choćby aktualniejszych tematów. Jakąś namiastkę relacji zborowych pewnie to stanowi, ale nic porywającego.

Inna sprawa, że to najprawdopodobniej wyglądałoby/wygląda w przypadku każdego innego wyznania czy spotkania firmowego gdzie stawia się na masowość. Przaśność i zachowawczość to cena jaką płaci się za obcowanie naraz z większą grupą ludzi gdzie wszyscy patrzą ci na ręce i słuchają co ma do powiedzenia język. W kościele na mszy też masz jakiś rytuał znaku pokoju i żegnamy się :P


Offline Legion

Odp: Zoom - czas przed i po zebraniu
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Wrzesień, 2021, 00:56 »
wychodzą jakieś ogólniki, gesty poparcia, deklaracje tęsknoty, drętwe żarciki i tak dalej. Nierzadko brak wspólnych tematów czy choćby aktualniejszych tematów.
W sytuacji gdy nie można normalnie prywatnie pogadać a gada się na forum, to wychodzi taka papka.


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Zoom - czas przed i po zebraniu
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Wrzesień, 2021, 10:55 »
U nas zainteresowani są rozchwytywani. Jakby każdy miał do odhaczenia w notesie o XX jak fajnie ze jesteś.  Jak fajnie ze sie połączyłaś.  Ciekawe czy tez czują zażenowanie?

No i te małe pokoiki. Widziałem ze dwa razy jak ludzie w pokoju nie zamienili ze sobą słowa przed zebraniem.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

Odp: Zoom - czas przed i po zebraniu
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Wrzesień, 2021, 10:58 »
U nas zainteresowani są rozchwytywani.

A skąd się oni w ogóle biorą w taki czas?


Offline Gostek

Odp: Zoom - czas przed i po zebraniu
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrzesień, 2021, 12:37 »
U mnie przed zebraniem puszczają orgowską muzykę, do ostatniej minuty, przed rozpoczęciem zebrania. Po zebraniu natomiast niezwłocznie wyłanczają głos i wysyłają zaproszenia do tzw. pokoi... Widać, że boją się jak ognia, żeby ktoś czegoś, publicznie nie niewłaściwego nie powiedział.


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Zoom - czas przed i po zebraniu
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Wrzesień, 2021, 20:27 »
Listy nakazują robić pokoje. Wiec chyba nie jest to obawa przed słowami tylko nieposłuszeństwem

Zainteresowani... no pojawiają się jacyś wymęczeni przez lata którzy w pandemi jakos tak mocniej się zaangażowali. Generalnie mysle ze sa jeszcze slabe poobijane jednostki które można wciągnąć do zboru. Jednak na tym za wiele lat to budować nie będzie można.

W sumie to ciekawe ze ciągle są osoby które są starszymi itd i to nawet tacy na poziomie. Kiedyś muszą mieć chwile zwatpienia. Musimy się na nich przyczaić    >:D