Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Skreślenie głosiciela  (Przeczytany 1342 razy)

Offline Rosie

Skreślenie głosiciela
« dnia: 12 Lipiec, 2015, 11:30 »
Czy mogę prosić o odpowiedź na pytanie: czy dorosła osoba będąca nieochrzczonym głosicielem może zrezygnować z bycia głosicielem? Jest oczywiście nieczynna od wielu lat ale z tego co się orientuję jest doliczana do statystyk rocznych, głosiciel to głosiciel nieważne że nieczynny, ważny jest jeden punkcik więcej w roczniku. A może się mylę i nieczynni są pomijani?


Offline Weteran

Odp: Skreślenie głosiciela
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipiec, 2015, 12:20 »
Zawsze tak było, że po pół roku „nieczynności” przestawało się być głosicielem i nie zaliczano takiej osoby do statysyk. Należąłoby się upewnić, czy tak jest nadal, a przede wszystkim zażądać zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych usunięcia eszystkich zapisków pozostających w aktach zboru.
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Roszada

Odp: Skreślenie głosiciela
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipiec, 2015, 12:40 »
*** w89 15.3 s. 19 ***
A jeśli osoba nie ochrzczona sama oświadczy starszym, że już nie chce być uważana za głosiciela, powinni uznać jej decyzję. W jednym i drugim wypadku zborowy komitet służby postąpi właściwie, gdy w odpowiednim czasie poda krótkie ogłoszenie, informując, że „ten a ten przestał być głosicielem dobrej nowiny”.
Jak Świadkowie Jehowy będą się potem odnosić do takiego człowieka? Najpierw przychodził na zebrania jako „niewierzący”. Później zapragnął zostać głosicielem Królestwa Bożego i zdobył niezbędne kwalifikacje. Skończyło się to i człowiek ów znowu należy do świata. Biblia nie wymaga od nas, byśmy unikali prowadzenia z nim rozmów, gdyż nie został wykluczony z naszej społeczności. Mimo to chrześcijanie będą się mieli na baczności w obcowaniu z takimi osobami świeckimi, które nie oddają czci Jehowie, podobnie jak Izraelici zachowywali ostrożność wobec nie obrzezanych osiedleńców innej narodowości. Przezorność pomoże ustrzec zbór przed wpływem choćby „odrobiny zakwasu”, czyli czynnika powodującego ferment (1 Koryntian 5:6).

*** dx86-13 Nieochrzczeni głosiciele ***
komunikat, że ktoś ponownie jest: od 157-158
komunikat, że ktoś przestał być: od 157
komunikat, że ktoś został: od 81; km 3/03 6; w96 15.1 16; w89 15.3 17


Offline Rosie

Odp: Skreślenie głosiciela
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lipiec, 2015, 12:49 »
Dziękuję za wyjaśnienie.