Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Finlandia - Ś.J. nie będą zwalniani z wojskowej służby zastępczej  (Przeczytany 504 razy)

Offline paralipomena

Finlandia - Ś.J. nie będą zwalniani z wojskowej służby zastępczej

https://sputniknews.com/europe/201812171070758548-personal-data-collection-illegal/ 

Tłumaczenie  Google :
Jesteś teraz w armii: Świadkowie Jehowy już nie zwalniają z fińskiej wersji roboczej

Rząd fiński orzekł, że obowiązująca ustawa zezwalająca Świadkom Jehowy na unikanie służby wojskowej przez kilka dziesięcioleci jest dyskryminująca i sprzeczna z konstytucją.
W przyszłości fińscy Świadkowie Jehowy * będą zobowiązani albo do służby w armii narodowej, albo do sprawowania służby cywilnej na takich samych warunkach, jak wszyscy inni, rząd rządził, składając odpowiednią propozycję parlamentowi, informował krajowy nadawca Yle.
Zgodnie z prawem z 1987 roku, Świadkowie Jehowy nie tylko zostali uwolnieni od wojskowego projektu, ale zostali zwolnieni z obowiązku pełnienia służby społecznej jako pacyfistyczna alternatywa, wspólna opcja wśród innych młodych ludzi w Finlandii. Fiński rząd zdecydował, że to preferencyjne traktowanie jest dyskryminujące i przeczy konstytucji. Uchylenie tego prawa pozwoli wszystkim grupom religijnym na równe traktowanie w zakresie poboru, informuje komunikat prasowy rządu.
Rząd zaproponował trzymiesięczny okres przejściowy. Osoby wnioskujące o zawieszenie w terminie trzech miesięcy przed wejściem w życie nowej ustawy mają prawo do opuszczenia służby wojskowej. Po upływie okresu przejściowego zwolnienia nie będą już przyznawane.
Zniesienie projektu zwolnienia od Świadków Jehowy było kilkakrotnie rozważane wcześniej, w 2006, 2009, 2011 i 2013 roku, ale nic nie przychodziło z dyskusji. Jednak debata została ponownie rozpalona w tym roku, kiedy Sąd Najwyższy w Helsinkach uchylił wyrok pozbawienia wolności wobec osoby odmawiającej służby społecznej. Sąd uznał za dyskryminujące wyrok sumienia, gdy Świadkowie Jehowy nie muszą wykonywać żadnej służby wojskowej lub wspólnotowej.
"Dzisiaj mamy rodzaj dwupiętrowej definicji osobistych wyroków skazujących, Świadkowie Jehowy cieszą się ustawowym wyzwoleniem ze służby wojskowej, podczas gdy inni pacyfistyczni nie", były minister obrony Stefan Wallin, który od dawna naciskał na zniesienie zróżnicowanego traktowania , wyjaśnione.
Veikko Leinonen, specjalista ds. Informacji Świadków Jehowy w Finlandii, powiedział, że nie jest to "działające rozwiązanie".
"To problematyczne, a wiara Świadków Jehowy przeciwstawia się wszelkim formom wojny i zabijania" - podkreślił Leinonen. "Najlepiej byłoby utrzymać istniejący system, który działał dobrze i nie naruszał niczyich praw" - dodał.

Oczekuje się, że ruch ten obejmie około 130 osób rocznie. Według Teemu Penttila, przywódcy grupy zadaniowej odpowiedzialnej za dochodzenie, liczba "całkowitych przeciwników" odmawiających zarówno służby wojskowej, jak i służby społecznej nie wzrośnie znacząco. W 2017 r. W Finlandii skazano 33 osoby odmawiające służby wojskowej.

Fińskie Siły Obronne działają na zasadzie powszechnego męskiego poboru, chociaż kobiety mogą zgłaszać się na ochotnika i coraz częściej korzystają z tej możliwości. Z siłą pokojową około 16 000 żołnierzy, Finlandia jest w stanie zmobilizować do 230 000 żołnierzy i personelu serwisowego w ciągu czterech tygodni, co czyni ją największą siłą w Skandynawii.
Całkowitą liczbę Świadków Jehowy szacuje się na około 20 000 w Finlandii.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień, 2018, 23:54 wysłana przez paralipomena »


Offline Salome

Odp: Finlandia - Ś.J. nie będą zwalniani z wojskowej służby zastępczej
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Grudzień, 2018, 00:02 »
„Świadkowie sprzeciwiają się wszelkiej formie wojny i zabijaniu” ... oprócz tego, że prowadzą wojny religijne w rodzinie, gdy ktoś zechce odejść ze zboru oraz zabijają wyznawców na łóżkach szpitalnych poprzez kategoryczną odmowę transfuzji .
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline ihtis

Odp: Finlandia - Ś.J. nie będą zwalniani z wojskowej służby zastępczej
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Grudzień, 2018, 01:01 »
Finlandia - Ś.J. nie będą zwalniani z wojskowej służby zastępczej

https://sputniknews.com/europe/201812171070758548-personal-data-collection-illegal/ 

Tłumaczenie  Google :
Jesteś teraz w armii: Świadkowie Jehowy już nie zwalniają z fińskiej wersji roboczej

Rząd fiński orzekł, że obowiązująca ustawa zezwalająca Świadkom Jehowy na unikanie służby wojskowej przez kilka dziesięcioleci jest dyskryminująca i sprzeczna z konstytucją...

I dobrze! Tak należy. Popieram


Offline sawaszi

Odp: Finlandia - Ś.J. nie będą zwalniani z wojskowej służby zastępczej
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Grudzień, 2018, 01:49 »
Czyżby "świat" szykował się do wojny (III) ?
I nie będzie już 'zmiłuj się' nawet dla pacyfistów ?
Świadkowie (J) nie nadają się nawet na sanitariuszy (bo unikają krwi)
Biada ludziom dobrej woli albowiem nadchodzi "wielki ucisk" i "kto wytrwa do końca" ?
Niedobrze zaczyna się dziać - niedobrze .


Offline Moyses

Odp: Finlandia - Ś.J. nie będą zwalniani z wojskowej służby zastępczej
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Grudzień, 2018, 11:37 »
No i dobrze. Będą pełnili służby społeczne. W zimie odśnieżanie ulic i chodników. W lecie zbiór grzybów i jagód.