Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy doświadczyłeś wykorzystania seksualnego u Świadków Jehowy? - Wielka Brytania  (Przeczytany 1036 razy)

Offline CEGŁA

"Have you experienced abuse in the Jehovah's Witness UK?"
dosłowne tłumaczenie
"Czy doświadczyłeś wykorzystania seksualnego w Świadkowie Jehowy w Wielkiej Brytanii?"

Artykuł pod takim tytułem pojawił się na stronie theguardian.com, ---> LINK

Przypis do zdjęcia: "Chcemy wysłuchać tych, którzy padli ofiarą molestowania w społecznościach religijnych. Podziel się swoimi doświadczeniami tutaj".
TŁUMACZENIE ARTYKUŁU:

Niezależne Dochodzenie w Sprawie Molestowania dzieci stwierdziło, że rozważy potrzebę przeprowadzenia specjalnego śledztwa w sprawie zgłoszeń wobec Świadków Jehowy w związku z obawami dotyczącymi niegodziwego traktowania dzieci w organizacji.

W oświadczeniu skierowanym do Guardian, rzecznik prasowy powiedział: "Komisja otrzymała korespondencję od opinii publicznej i członków parlamentu, którzy zgłaszali zastrzeżenia dotyczące seksualnego wykorzystywania dzieci w organizacji Świadków Jehowy. W chwili obecnej dochodzenie jest w trakcie realizacji istniejącego programu i nie wszczyna obecnie żadnych nowych dochodzeń. Jednak w miarę jak nasza praca będzie postępować, będziemy uważnie rozpatrywać wezwania do przeprowadzenia specjalnego śledztwa dotyczącego Świadków Jehowy."

Komisja prowadzi już dochodzenie w sprawie organizacji charytatywnej Świadków Jehowy, "The Watch Tower Bible and Tract Society of Britain". W ramach dochodzenia badamy dalej politykę i procedury ochrony dzieci.

W 2017 r. Komisja Pomocy skrytykowała zbór Świadków Jehowy w Manchesterze za rozpatrywanie zarzutów dotyczących wykorzystywania seksualnego dzieci przez starszego zboru.

Świadkowie Jehowy powiedzieli, że  "wykorzystywanie dzieci budzi w nich odrazę i postrzegają ten czyn jako haniebne przestępstwo i grzech. Bezpieczeństwo naszych dzieci ma największe znaczenie."

Dodali: "To, czy ofiara lub rodzice zdecydują się zgłosić sprawę, nie zależy od liczby świadków przestępstwa lub od tego czy ktoś przyznał się do winy. Starsi zboru nie osłaniają winowajców przed władzą i konsekwencjami swoich działań ".


Podziel się doświadczeniami
Chcemy badać przypadki wykorzystywania seksualnego i innych form znęcania się w Wielkiej Brytanii u Świadków Jehowy. Możesz podzielić się z nami swoimi historiami za pośrednictwem poniższego formularza, a my wykorzystamy je w naszych sprawozdaniach.

Zachęcamy każdego kto napisze, aby skontaktował się również z Komisją Pomocy i Niezależną Komisją Śledczą do spr. Wykorzystywania Seksualnego Dzieci. W sprawach karnych prosimy o kontakt z policją.

Możesz dzielić się swoimi doświadczeniami i historiami anonimowo, jeśli wolisz, wypełniając poniższy formularz zaszyfrowany - tylko Guardian ma dostęp do Twoich odpowiedzi. Jeśli wymagasz więcej bezpieczeństwa, możesz skorzystać z naszej bezpiecznej usługi servisowej.

Dziennikarz może skontaktować się z Tobą w celu omówienia Twoich dalszych zeznań, a niektóre z nich możemy zamieścić w naszych sprawozdaniach.

Na stronie portalu The Guardian można znaleźć inne ciekawe artykuły, chociażby te trzy:

1) "Świadkowie Jehowy zniszczyli notatki dotyczące spraw wykorzystywania seksualnego dzieci, poinformowali o tym śledczy."2) "Organizacja charytatywna Świadków Jehowy podejmuje próby blokowania dochodzenia w sprawie nadużyć."3) "Techniki wyciszania u Świadków Jehowy: tak przerażające jak maltretowanie dzieci."« Ostatnia zmiana: 10 Marzec, 2018, 10:10 wysłana przez gedeon »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline CEGŁA

Wątek Gedeona w tym temacie: —-> LINK
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.