Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: nowa osoba prawna do demaskowania jw.org -potrzebujemy specjalistów od internetu  (Przeczytany 541 razy)

Offline Sebastian

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 6 285
 • Polubień: 9287
 • Dzwoń(+48)799831259
w wątku dot. sporu sądowego między Strażnicą a Alkiem i Izą, padła propozycja
Może exSJ powinni utworzyć organizację, która umieszczać będzie takie materiały w Internecie podrzucone do niej przez exSJ rejestrujących komitety, wizyty starszych, listy. Myślę, że po takim procesie wielu exow zrezygnuje z wrzucania filmów przeciwko WTS. Organizacja posiadająca osobowość prawną odpowiadać będzie tylko do wysokości jej majątku.

Sebastianie podejmiesz się takiej inicjatywy??
odpowiadam: jestem gotowy podjąć się takiej inicjatywy, jeżeli znajdę osoby które zajmą się stroną internetową tematu.

Mogę ze swojej strony zaoferować pełną obsługę biurokratyczną: założenie, napisanie statutu, lokal siedziby, odbiór korespondencji, obsługę księgową, sprawozdania do urzędów, protokoły z posiedzeń organów, PIT-y, (a ściślej: CIT-y), itd. itp. wszystko gratis ("schwarze null" :) )

co więcej: gotów jestem powołać całą serię takich podmiotów, licząc się z tym, że w razie przegranego procesu osoba prawna NIE TYLKO odpowiada "do wysokości majątku" (czyli np. do wysokości 1zł) ale podlega likwidacji, a jej zadania przejmuje kolejna osoba prawna,

np likwidujemy "anty-JW-org nr 051" ale mamy już w zapasie "anty-JW-org nr 052" oraz "anty-JW-org nr 053"

ale...

ale ja NIE UMIEM (i "nie naumiem się") obsługiwać facebooka, jutuba, itd.; szczyt moich informatycznych umiejętności to wysłać sms-a i napisać posta na forum (już mms albo post na facebooku to nieco za dużo)

jeśli osoby biegłe w mediach internetowych zgłoszą się na PM, to natychmiast ruszamy z tematem

jeśli Bóg Jehowa pobłogosławi mnie długim żywotem, :) to (uwzględniając że zbliżam się do 50-tki) nawet przez 70 lat gotów jestem zajmować się tworzeniem (i likwidowaniem) kolejnych osób prawnych publikujących w internecie

a tak poważnie: to póki żyję, zawsze i w każdym temacie antystrażnicowym gotów jestem _gratis_ zająć się biurokratyczną stroną każdego antystrażnicowego przedsięwzięcia

a zatem: chcesz wspólnie ze mną działać, proszę o kontakt PM, o telefon lub o SMS-a
dziękuję Jehowie :) że dostąpiłem łaski niewiary, :) która została dana tylko nielicznym :)


Offline Kleryk

 • Głosiciel
 • Wiadomości: 456
 • Polubień: 2211
 • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Witam. Jestem chętny do współpracy. Piszę na priv
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Sebastian

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 6 285
 • Polubień: 9287
 • Dzwoń(+48)799831259
oprócz specjalistów od mediów internetowych (którzy mogą działać jawnie lub działać dyskretnie) dodatkowo potrzebuję od trzech do dziesięciu osób które zasiądą w komisji rewizyjnej, co (niestety) wymaga ujawnienia danych w rubryce 2 działu 2 Krajowego Rejestru Sądowego.

konieczność ujawnienia danych w rejestrze oznacza, że potrzebne są osoby które np. oficjalnie zerwały z sektą (albo nigdy do niej nie należały albo mają wywalone na to czy ktoś usunie ich ze społeczności ŚJ) i mogą występować pod własnym imieniem i nazwiskiem.

jedyny obowiązek członka komisji to raz w roku przejrzeć wyciągi bankowe i inne dokumenty które prześlę emailem oraz podjąć uchwałę opiniującą sprawozdanie finansowe i merytoryczne

uchwała może być podjęta na odległość, np. w formie odpowiedzi na email
członkowie komisji rewizyjnej NIE ponoszą odpowiedzialności materialnej za działania podmiotu

pełniąc funkcję członka komisji rewizyjnej, po pierwsze przyczynisz się do demaskowania nieetycznych praktyk towarzystwa strażnica, a po drugie uzyskasz informacje finansowe (a więc przekonasz się jak Sebastian gospodaruje pieniędzmi na działanie podmiotu)

kandydatki i kandydaci na członków komisji rewizyjnej NIE MUSZĄ mieć obywatelstwa polskiego ani NIE MUSZĄ mieszkać na terenie Polski (wystarcza adres na terenie Unii Europejskiej i obywatelstwo dowolnego państwa członkowskiego UE)

kandydatki i kandydaci na członków komisji rewizyjnej NIE MUSZĄ być pełnoletni ale wymagane jest ukończenie 16-go rż. (ustawa mówi, że _większość_ członków musi być pełnoletnia, a więc dopuszcza opcję gdy komisja składa sie np. z dwóch osób dorosłych i jednej nastoletniej)

kandydatki i kandydaci są proszeni o kontakt PM lub telefoniczny lub o SMS-a

PS: realny termin rejestracji podmiotu to kilka tygodni, ale sprawa może przeciągnąć się do końca roku, a nawet do wiosny, ale ja jestem na tyle uparty, że wcześniej czy później wszystkiego dopełnię
dziękuję Jehowie :) że dostąpiłem łaski niewiary, :) która została dana tylko nielicznym :)